personal_branding

برند شخصی یا همان پرسونال برندینگ )Personal Branding(پدیده ای است که این روزها با به وجود آمدن شبکه های اجتماعی رونق فراوانی گرفته است. اشخاصی با به اشتراک گذاشتن تصاویر، مطالب، محتواهای تولید شده و به خصوص فیلم های شخصی شان خیلی سریع به یک برند شخصی تبدیل می شوند.

فرقی نمی کند که در چه زمینه ای بخواهید فعالیت کنید. از رشته های ورزشی و اجتماعی گرفته تا سیاست همه و همه به یک برند شخصی تبدیل شده اند. اگر یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشد متوجه خواهید شد که چه اشخاصی در چه حوزه ای بیشتر بر سر زبان ها هستند. اشخاصی مانند لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، نیمار، برایان تریسی، آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی، مایکل جُردن و هزاران نفر از اشخاص دیگر مانند اینها که در دنیا میلیون ها هوادار دارند.

این اشخاص از یک قدرت اجتماعی فوق العاده ای برخوردار هستند و طرفداران و هواداران آنها حاضرند هر کاری را انجام دهند تا در واقعیت آنها را ببینند. اما واقعیت این است که شما هم می توانید به یک برند شخصی تبدیل شوید. به شرط آنکه خودتان بخواهید. به شرط آنکه از لاک درونی تان بیرون بیایید و تکنیک ها و ترفندهایی را به کار ببرید تا به یک پروسونال برندینگ تبدیل شوید.

برای تبدیل شدن به یک پرسونال برندینگ به هیچ عنوان نیازی نیست که کل دنیا را خبر کنید که می خواهید در این راه قدم بردارید. فقط کافی است کمی نسبت به قبل در شبکه های اجتماعی فعال تر از همیشه باشید و مطالبی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید که آنها هم درباره شما صحبت کنند

همین صحبت کردن در مورد شما می شود بازاریابی دهان به دهان و این مورد خیلی زودتر شما را به پروسونال برندینگ نزدیک می کند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله تکنیک ها و ترفندهایی را به شما آموزش خواهد داد تا شما هم به مانند این اشخاص به یک برند شخصی تبدیل شوید. پرسونال برندینگ شدن فقط کمی به همت و تلاش مضاعف نیازمند است.

با ما همراه باشید ....

1. برای موفقیت در این مسیر صبر کنید و همچنین وقت بگذارید

personal-brand

هیچ موفقیتی یک شبه به دست نمی آید چه برسد به اینکه بخواهید به یک برند شخصی تبدیل شوید. این مسیری است که می تواند آینده ی شما را رقم بزند و ثروت سرشاری را برایتان به همراه خواهد داشت.

اما نکته ی اصلی این است که باید وقت بگذارید و صبر کنید و از همه مهمتر اینکه هزینه کنید. موفقیت راهی سخت اما ممکن است. در این مسیر سعی کنید تمام توانایی ها و استعدادهای خودتان را در یک رشته ی خاص در شبکه های اجتماعی در معرض دید مخاطبین خود قرار دهید.

ابتدا خوب فکر کنید ببینید چه استعدادی دارید که می توانید به رُخ دیگران بکشید. اگر سخنور خوبی هستید برای دیگران سخنرانی کنید، اگر شخص موفقی هستید از موفقیت خودتان و دیگران صحبت کنید، اگر در کسب و کارتان موفق هستید و یا دیگران را به موفقیت رسانده اید برای مردم و مخاطبینتان صحبت کنید، اگر مشاور در زمینه ی کسب و کار هستید فیلم ها و سمینارهایتان را در شبکه های اجتماعی در اختیار مردم قرار دهید.

تمام این موارد نقاط قوت شما هستند. مواردی که هر شخصی در آن سر رشته ندارد و شما به راحتی می توانید از آن کسب درآمد کنید. این نکته را بدانید که مواردی که بیشتر مورد علاقه تان هستند بیشتر به کسب درآمدتان کمک می کنند. پس به دنبال علاقه، استعداد و توانایی هایتان باشید.

2. برای موفقیت در پرسونال برندینگ باید هدف گذاری داشته باشید

hadaf-gozari-dar-personal-Branding

برای رسیدن به هر هدفی به خصوص در پرسونال برندینگ باید هدف گذاری کنید. بدون هدف گذاری نخواهید توانست به یک برند شخصی تبدیل شوید. در این مسیر باید یک برنامه ی مدون و مکتوب داشته باشید. باید بدانید مخاطبین تان چه اشخاص و گروه هایی را شامل می شود، باید بدانید قرار است برای چه اشخاصی سخنرانی کنید.

تحلیل رقبا مهمترین مورد در این زمینه است. اشخاص خیلی زیادی در این زمینه کار می کنند و صد البته برندهای خیلی قوی هستند که هواداران و طرفداران زیادی هم دارند. باید در ابتدای کار نقاط قوت، نقاط ضعف، قدرت بیان، نحوه ی سخنوری، چگونگی برخورد با مخاطبین و خیلی از موارد دیگر این اشخاص را مورد بررسی قرار دهید.

این مواردی که اعلام شد همگی در هدف گذاری مورد بررسی قرار می گیرد. هر وقت که این موارد را انجام دادید بهتر است که اهدافتان را یکی یکی به اجرا در بیاورید.

3. چگونگی معرفی خودتان به هواداران

social-media-personal-branding

نحوه ی معرفی شما به مخاطبین و هوادارانتان یکی مهمترین مواردی است باید به آن دقت کنید و در تسریع بخشیدن به برندینگ شما اثر کاملاً مستقیم دارد. اگر می خواهید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید باید این را بدانید که استفاده از این نوع شبکه ها ارتباط با مردمی است که به صورت 24 ساعته در اینترنت حضور دارند. اما این نکته را بدانید که استفاده از این شبکه ها با توجه به ارزان بودنش به صبر و حوصله ی بیشتری نیاز دارد.

شبکه های اجتماعی با بسیاری از مردم دنیا در ارتباط است اما برای تسریع بخشیدن به برندینگ باید استراتژی خاصی را دنبال کنید و مقداری هزینه کنید و اگر نمی خواهید هزینه کنید باید صبر داشته باشید.

یکی از قوی ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران، اینستاگرام است و خیلی از مردم از آن استفاده می کنند. شما هم می توانید از این شبکه شروع کنید و مخاطبین زیادی را به دست بیاورید و کم کم این مخاطبین را به شبکه های دیگر هم دعوت کنید.

با این کار به راحتی می توانید به یک پرسونال برندینگ تبدیل شوید البته به شرطی که مطالب، محتواها و فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهید آن چنان جذاب و قدرتمند باشد که بتوانید مخاطبین را به سوی خودتان بکشانید.

اگر هم از رسانه های تصویری مانند تلویزیون استفاده می کنید که بدون تعارف باید میلیون ها تومان هزینه کنید تا به هدف خود برسید. البته تلویزیون، پادشاه تبلیغات است و با چند بار صحبت کردن در آن به راحتی به برند تبدیل می شوید اما برای اشخاصی که از صفر شروع می کنند شبکه های اجتماعی بهترین راه حل است.

حالا وقت آن است که در تمام شبکه های اجتماعی برای خودتان یک اکانت درست کنید و همچنین بعد از مدتی با نام خودتان یک سایت طراحی کنید. طراحی سایت با نام خودتان یکی از فوق العاده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری دامین مورد نظر را خریداری کنید و بعد برای برندینگ اقدام کنید.

سخن آخر

هر شخصی می تواند در این دنیا به یک برند تبدیل شود و خیلی از اشخاص هم از این مورد استفاده کرده اند و ثروت های کلانی را بدست آورده اند. این کاری واقعاً شدنی و ممکن است. اما به شرط آنکه نکات این مقاله را رعایت کنید و همچنین برای رسیدن به حد کمال باید هزینه کنید و بهترین هزینه کردن در این مواقع وقت و زمانی است که می گذارید.

باید صبر و حوصله داشته باشید و از توانایی های خودتان استفاده کنید. علاقه و استعدادتان را در هر زمینه ای که می دانید به رُخ دیگران بکشید.

شما می توانید فقط کافی است که اراده کنید همان طور که دیگران اراده کرده اند.