pish_oftadan_dar_business_online 

تمام سعی و تلاش ما در کسب و کارهای اینترنتی جلو افتادن از رقبا است. ما مدیران تمام سعی و تلاشمان را می کنیم تا بهترین ترفندهای سئو و بهینه سازی سایت و همچنین بهترین ترفندهای جذب کاربر را انجام دهیم تا سایتمان از رقبا جلو بیفتد.

همین کار باعث می شود تا افزایش فروش بیشتر و همچنین افزایش کاربر را بدست بیاوریم. تحلیل رقبا در این طور مواقع راهکار فوق العاده ای است اما به شرطی که به خوبی عمل کنیم و همچنین بتوانیم تحلیل رقبا را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

کسب و کارهای آنلاین این روزها رونق فراوانی گرفته است اما در این مواقع بُرد با کسی است که بتواند بهترین ترفندها را در بهترین مکان ممکن پیاده سازی کند. برای این مورد باید یک استراتژی و یا اهدافی خاصی داشته باشید.

به هر حال در این مقاله تیم "کافه نیاز" قصد دارد بهترین راه حل ها و راهکارها را در قالب 5 اصل مهم و حیاتی را در اختیار شما مدیران سایت ها قرار دهد. امید داریم با رعایت این 5 اصل بتوانید در بین رقبای خودتان در بهترین جایگاه قرار بگیرید.

با ما همراه باشید ....

1. هر روز سایتتان را چک کنید و از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید

 hal-kardane-moshkelate-site

تنها موردی که می تواند کاربران را فراری دهد این است که یک مشکل کوچک در سایت به وجود بیاید. این مشکلات امکان دارد در ثبت نام، دریافت ایمیل، ثبت آگهی رایگان، باز نشدن و لود نشدن یکی از صفحات، لود نشدن صفحه ی اصلی و هر چیز دیگری باشد.

این برای کاربر خیلی مهم است که همیشه سایت شما در بهترین حالت ممکن باشد تا بتواند وارد سایتتان شود از خدماتتان استفاده کند. این مورد به خصوص در مواقعی که سایتتان ترافیک و بازدید کننده ی زیادی دارد به وجود می آید.

باید تمام سعی و تلاشتان را بکنید که این مشکلات به هیچ عنوان به وجود نیاید و حتی المقدور هر روز سایت را مورد بررسی قرار دهید تا کاربران و مخاطبین تان بدون هیچ مشکلی به تمام نقاط سایت تان دسترسی پیدا کنند. یک مشکل کوچک به راحتی می تواند مشتریان و کاربرانتان را وادار کند تا از رقبایتان خدمات دریافت کنند.

مجاب کردن مخاطبین در این طور مواقع فقط با استفاده از بر طرف کردن مشکل، بر طرف خواهد شد. پس این مورد را حتماً مد نظر داشته باشید.

2. سرعت سایت تأثیر زیادی در جذب کاربر دارد

load-speed-site 

اولین چیزی که کاربران برای ورود به سایتتان با آن روبرو می شوند سرعت لود شدن صفحه سایتتان است. برای کاربر اصلاً شما مدیریت چه سایتی را بر عهده دارید و یا با چه مشکلاتی روبرو هستید. برای کاربر این مهم است که در کمتر از 3 ثانیه وارد سایت شود. اگر این 3 ثانیه به 10 ثانیه ارتقاء پیدا کند قطعاً سایتتان را می بندد و از رقبایتان خدمات دریافت می کند.

سرعت لود شدن صفحات سایت ارتباط مستقیمی با جذب کاربر و همچنین نرخ فرار یا همان بانس ریت دارد. این مورد شاید اولین تجربه کاربری باشد که روی مخاطب تأثیر مستقیم می گذارد و همچنین در رتبه پذیری در گوگل هم تأثیرگذار است.

برای اینکه این مشکلات به وجود نیاید سعی کنید هر روز چندین بار از گوشی ها و سیستم های متفاوت وارد سایت شوید و سرعت آن را بررسی کنید و یا اینکه از مخاطبین تان بخواهید مشکلات احتمالی سایت را به شما اطلاع دهند. البته بیشتر سعی کنید خودتان پیگیر این مشکلات باشید تا اینکه بخواهید مخاطبین به شما اعلام کنند. چون این مورد روی اعتماد سازی کاربران فوق العاده تأثیرگذار است.

3. تحلیل رقبا را جدی بگیرید

Analyze-roghaba 

یکی دیگر از اصولی که می تواند در جلو افتادن نسبت به رقبایتان به شما کمک کند این است که بتوانید رقبایتان را تحلیل کنید. اینکه بدانید رقبایتان چه نوع افکاری دارند، چه اهدافی دارند، چه نوع کلمات کلیدی را برای کارشان انتخاب کرده اند، چه اندازه از بازار را در دست دارند، چه اندازه نرخ فرار کاربر دارند، آیا سایتشان مشکل خاصی دارد یا خیر، در کجاها لینک ساخته اند و هر چیز دیگر که نسبت به آنها بتوانید پیدا کنید می تواند در جلو افتادن سایتتان به شما کمک کند.

هر چه بهتر بتوانید روی رقبایتان کار کنید بهتر می توانید سئو و بهینه سازی سایت را انجام دهید. چون رقبایتان هم قطعاً همین مورد را در قبال شما انجام می دهند. پس وقت را از دست ندهید و سعی کنید روی سایت رقبا کار کنید و بهترین رتبه ها را در جستجوی گوگل نصیب خود کنید.

اما یک نکته ی مهم:

سعی نکنید آنقدر سرگرم رقبا شوید که سایت خودتان را فراموش کنید. قرار است رقبا را تحلیل کنید تا بتوانید بهتر کار کنید نه اینکه همیشه سرگرم رقبا باشید و از کسب درآمد غافل بمانید. به هیچ عنوان این نکته را فراموش نکنید.

4. برای سایتتان ایده پردازی کنید

ide-dar-site 

جلو افتادن از رقبا و موفقیت در کسب و کارهای آنلاین امکان پذیر نیست مگر اینکه بخواهید ایده پردازی کنید و یا کارهای خلاقانه را در سایتتان پیاده سازی کنید.

در قسمت تحلیل رقبا سعی کنید این مورد را بررسی قرار دهید. ببینید رقبایتان چطور خدمات و محصولات را در اختیار مخاطبین شان قرار می دهند و شما هم همان کار را به صورت کاملاً متفاوت تر از بقیه انجام دهید. اگر می خواهید در بیزینس های آنلاین به موفقیت برسید باید به صورت کاملاً خلاق فکر کنید.

به طور مثال اگر رقبایتان پشتیبانی خدمات پس از فروش محصولاتشان را به صورت تلفنی برقرار کرده اند شما همان کار را هم به صورت تلفنی و هم پشتیبانی آنلاین در اختیار مخاطبین قرار دهید. متفاوت بودن در این مسیر جذب کاربر را به همراه خواهد داشت.

5. در هر حالتی اطلاعاتتان را آپدیت کنید

update-etelaat 

به روز بودن و آپدیت بودن اطلاعاتتان می توانید یک برگ برنده در جلو افتادن از رقبا باشد. شاید تصور کنید که کارهای زیادی انجام می دهید و وقت این را ندارید که بخواهید اطلاعاتتان را به روز کنید اما برای موفقیت در این نوع کسب و کارها باید این کار را انجام دهید.

اگر تولید محتوا، ساخت بک لینک های رایگان، تحلیل رقبا، اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی، پاسخ دادن به مخاطبین در شبکه های اجتماعی و ... را انجام می دهید و مدام بهانه می آورید که نمی توانید اطلاعاتتان را آپدیت کنید پس نباید توقع داشته باشید که به موفقیت هم برسید. در این طور مواقع سعی کنید بهانه تراشی نکنید.

پیشنهاد می کنیم در یکی از سایت هایی که مدام مطالب خوب و مفیدی در مورد سئو و بهینه سازی سایت و همچنین الگوریتم های گوگل تولید می کند ثبت نام کنید و هر زمان که این مطالب تولید شده برای شما ایمیل ارسال می شود. دیگر احتیاجی نیست که مدام به دنبال این اطلاعات باشید. به راحتی هر چه تمام تر تمام اطلاعاتی که احتیاج دارید را این سایت ها در اختیارتان قرار خواهند داد.

رمز موفقیت در سئو و بهینه سازی سایت و همچنین ارتقاء بخشیدن رتبه ی سایت در جستجوی گوگل این است که اطلاعاتتان روز به روز در حال پیشرفت باشد.

سخن آخر

این 5 اصلی که ارائه شدن یکی از بهترین اصولی است که می تواند شما را در بهترین رتبه بندی های گوگل قرار دهد و همچنین باعث می شود تا از رقبایتان جلو بیفتید. جلو افتادن و پیشی گرفتن از رقبا فقط و فقط به خودتان بستگی دارد. به این بستگی دارد که تا چه اندازه بتوانید روی ساییتان کار کنید و مخاطبین تا چه اندازه از شما راضی باشند.