modire_movafagh

مدیر ارجح ترین شخص در هرم قدرت یک شرکت یا مجموعه است. اگر مدیر توانایی کنترل کارمندان و کسب و کارش را نداشته باشد هیچ وقت در کارش موفق نخواهد شد و این مورد به تمرکز زیادی نیازمند است. همه ی مدیران عادت هایی را در زندگیشان پرورش داده اند که آن را در کسب و کارشان پیاده سازی می کنند.

این عادت ها می تواند چه خوب باشد و چه بد، به هر حال موفقیت شما به عنوان یک مدیر در گرو این عادت ها است. این نکته حائز اهمیت است که مدیران موفق به مانند یک رهبر فوق العاده عمل می کنند و کسب و کارشان را به سمت موفقیت هدایت می کنند.

مدیران موفق عادت خوب کتاب خواندن را دارند، عادت رفتار خوب با کارمندان را در دستور کار خود دارند، عادت شب ها زود خوابیدن و صبح ها زود بلند شدن را دارند و .... با به وجود آوردن و پرورش عادت های خوب است که می توانید یک مدیر موفق در حوزه ی کسب و کارتان باشید. مدیران به راحتی آب خوردن به یک پرسونال برندینگ یا یک برند شخصی تبدیل می شوند فقط به خاطر اینکه عادت های خوبی را در خودشان پرورش داده اند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله 5 عادت خوب یک مدیر موفق را به شما آموزش خواهد داد. پرورش این عادت ها می تواند زندگی و کسب و کارتان را تحت تأثیر خودش قرار دهد.

با ما همراه باشید ....

1. مدیران موفق به دنبال برطرف کردن مشکلات مخاطبین خود هستند

hal-kardane-moshkelate-mardom

مدیران موفق به این باور رسیده اند که مخاطبین و مردم تمام هست و نیست یک کسب و کار هستند. به خاطر همین در همه جا و در همه حال به دنبال این هستند که مشکلات و نیازهای آنها را برطرف کنند. یکی از این موارد استفاده از شبکه های اجتماعی است.

شبکه های اجتماعی مجال و فرصتی شده که ارتباطی مستقیم و بدون واسطه بین خود و مخاطبین برقرار کنند. مخاطبین سوالات خودشان را در شبکه های اجتماعی از برند و کسب و کارشان می پرسند و این مدیر است که به این سوالات پاسخ می دهد. پس برای اینکه نیازهای مخاطبین خود را برطرف کنید باید حضور خود را در شبکه های اجتماعی پر رنگ تر کنید.

پیشنهادی که در این رابطه می توان داد این است که نام خود را در شبکه های اجتماعی جستجو کنید و بدانید که مردم و مخاطبین چطور در مورد شما که به عنوان یک مدیر هستید و یا در مورد برند و کسب و کارتان صحبت می کنند. دانستن این موارد کمک بزرگی به شما می کند تا به راحتی بتوانید مشکلات و نیازهای مخاطبین خود را حل کنید.

2. مدیران موفق بهترین مدیر برای زمان خود هستند

time-managemant

مدیران موفق یک عادت خوب را در خودشان پرورش داده اند و آن هم این است که هیچ وقت برای انجام کارهایشان وقت کم نمی آورند چون آنها بهترین مدیران در مدیریت زمان هستند. مدیریت زمان یکی از عادت های خوبی است که برای افزایش کارایی و بهره وری در وجود این مدیران رشد کرده است.

اگر شما هم از آن دسته از اشخاصی هستید که هیچ وقت زمان لازم برای انجام کارهای خود را ندارید سعی کنید به مانند این مدیران موفق عادت خوب مدیریت زمان را در خودتان پرورش دهید. مدیران موفق به این مقوله ی مهم رسیده اند که با صبح زود بیدار شدن می توانند بهترین مدیریت زمان را داشته باشند. به همین سادگی.

همان طور که برای دخل و خرجتان برنامه ریزی می کنید همان طور هم برای زمانتان برنامه ریزی کنید. اگر قرار است کارهای اداری تان را ساعت 10 و 11 صبح انجام دهید مطمئن باشید که هم به ترافیک خواهید خورد و هم امکان دارد کارهایتان به روزهای بعد موکول شود.

اما یک مدیر موفق سعی می کند در ساعات اولیه صبح که ترافیک کمتری وجود دارد به دنبال کارهایش برود و با این کار زمان خودش را مدیریت می کند.

3. بیشتر از توانتان کار انجام دهید

bish-az-had-kar-kardan

مدیران موفق این را می دانند که باید یک الگوی مناسب برای کارمندانشان باشند پس سعی می کنند بیشتر از توانشان و همچنین بیشتر از آن چیزی که از وی انتظار دارند، کار کنند. اگر قرار است روزی 10 ساعت کار کنند سعی می کنند اولین نفری باشند که در شرکت حاضر و همچنین آخرین نفری هستند که از شرکت خارج می شوند.

این نکته قابل تأمل است که موفقیت یک شبه به دست نمی آید. تمام مدیران موفق با همین روش به تمام مدارج بالاتر دست پیدا کرده اند. هر زمان که بیشتر از توانتان و همچنین بیشتر از چیزی که از شما انتظار می رود، کار انجام دهید باعث می شود که شور و اشتیاق و همچنین انگیزه ای در شما به وجود بیاید تا برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

4. با کارمندانتان رو در رو صحبت کنید

sohbat-kardan-ba-karmandan

یک عادت خوب دیگری که مدیران موفق دارند این است که سعی می کنند در طول هفته یک الی دو بار به تمام نقاط شرکت و مجموعه ی زیر دست خود سر بزنند و به صورت کاملاً رو در رو و چشم در چشم با کارمندان خود صحبت کنند. حتی اگر محل کارتان یک الی دو تا اتاق هم بیشتر نداشته باشد حتماً سعی کنید این کار را انجام دهید.

کارمندان هم همان طور که شما به تحسین کردن نیاز دارید به دیده شدن و تحسین شدن، نیازمندند. انجام این کار باعث می شود تا مشکلات کارمندان و همچنین مشکلات کسب و کارتان را بیشتر بدانید و همچنین یک ارتباط دوستانه و پایدار بین شما و کارمندانتان برقرار می شود.

مراجعه مدیر به نقاط مختلف شرکت و مجموعه ی زیر دستش باعث می شود تا احساس مسئولیت بیشتری نسبت به کارمندانش به دست بیاورد و همچنین بهره وری شرکتش با رفع مشکلات کارمندان حل خواهد شد.

5. هر روز به مشکلات و ایده های کسب و کارتان فکر کنید

fekr-kardane-modiran

برای پیشرفت در هر کاری باید به گونه ای خلاقانه به مسائل و مشکلات و همچنین ایده هایی که می توانید در مورد کسب و کارتان پیاده سازی کنید، فکر کنید. در ساعات اولیه صبح وقتی به دفتر کارتان وارد می شوید حدود 20 الی 30 دقیقه را به این موارد فکر کنید.

فکر کردن می تواند ایده های جدیدی را وارد کسب و کارتان کند. هر چه ایده به ذهنتان می رسد را بنویسید. هر چه می خواهد باشد. حتی اگر ایده هایتان خیلی مسخره و مضحک باشد. تمرکز کردن روی کسب و کارتان می تواند بهترین ایده ها را به شما نشان دهد.

تفاوت عمده ی مدیران موفق و مدیران معمولی این است که مدیران موفق هر روز در مورد کسب و کارشان فکر می کنند و بعد تمام ایده هایی که به ذهنشان رسیده است را به اجرا در می آورند اما مدیران ناموفق و معمولی اول تمام ایده ها را اجرا می کنند و بعد از آن در موردش فکر می کنند.

سخن آخر

مدیر موفق بودن می تواند کسب و کار شما را تحت تأثیر هیجانات زیادی قرار دهد. با رعایت این 5 نکته به راحتی می توانید بازخوردهای مثبتی را از کارمندان و کسب و کارتان دریافت کنید. این بازخوردهای مثبت به مرور زمان می تواند کسب و کارتان را تحت تأثیر خودش قرار دهد و بعد از مدتی پیشرفت زیادی را مشاهده خواهید کرد.