tafakore-milyarderha 

آرزوی هر کسی در زندگی ثروتمند شدن است. بدون نگرانی، بدون دغدغه، بدون ترس و بدون واهمه زندگی کردن رویایی همه برای زندگی است که در واقع همیشه رویا باقی می ماند. بیشتر مردم در تأمین مایحتاج زندگی خود می مانند و میلیاردرها روز به روز بر ثروت، قدرت و شهرتشان اضافه می شود.

اما چرا اینگونه است؟ چرا میلیاردرها روز به روز بر ثروتشان اضافه می شود؟

همه ی اینها به نوع تفکر و باور افراد بر می گردد. مردم عادی فقط فکر و باورشان این است که همیشه فقیر هستند و فقیر خواهند ماند. مردم عادی تفکرشان یک تفکر مریض و بیمار است. مردم عادی تفکرشان این است که قناعت بهترین چیز در زندگی است.

بر اساس دستورات دینی ما این درست است که قناعت در زندگی خوب است اما این نکته را فراموش نکنید که خدا ثروتمند است و اگر همه ی ما انسان ها را میلیاردر کند ذره ای از ثروتش کم نخواهد شد. چه عیبی دارد که فکر و ذهنتان این باشد که ثروت فراوانی داشته باشید و خانواده تان در رفاه و آرامش زندگی کنند. چه عیبی دارد به فکر ثروت باشید که خودتان و خانواده تان تا آخر عمر در نعمت زندگی کنید. چه عیبی دارد ثروتمند باشید و به دیگران هم کمک کنید تا به ثروت برسند.

پس به این فکر نکنید که قناعت کنید به خاطر اینکه دستورات دینی ما این است و در عوض خانواده تان در بدبختی و نکبت زندگی کند. به فکر این باشید که بهترین در نوع خود باشید و چنان ثروتمند باشید که به همه کمک کنید. سعی کنید روی چیزهایی که تا به حال نداشته اید تمرکز کنید. روی ثروت، شهرت، اعتبار، آرامش.

شما تا به حال به این موارد هرگز فکر هم نکرده اید به خاطر اینکه دور و برتان را افراد منفی نگر احاطه کرده اند. افرادی که ذهنشان آنچنان بیمار است که هر چیزی را نابود می کند. افراد منفی نگر به جز امروز چیز دیگری نمی بینند و اصلاً آینده ای ندارند که بخواهند به آن فکر کنند. افراد منفی نگر را از زندگی تان حذف کنید. این افراد با قدرت ذهنشان فقط و فقط افکار و افراد منفی را به سمت شما هدایت می کنند.

اما اگر اطرافتان را اشخاص ثروتمند و مثبت نگر پر کنند نحوه ی صحبت کردن، رفتار، لباس پوشیدن و از همه مهمتر نحوه ی فکر کردنتان هم مثل آنها می شود. افراد مثبت نگر و ثروتمند، افکاری ثروتمند دارند و برای رسیدن به هر آنچه تا به حال نداشته اند سعی و تلاش می کنند. افراد میلیاردر همان اشخاصی هستند که روی توانایی ها و مهارت هایشان سرمایه گذاری می کنند. اینها همان اشخاصی هستند که به دنبال علاقه شان هستند و هر کاری که مورد علاقه شان باشد را انجام می دهند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است 4 قانون میلیاردرها را بیان کند که به وسیله ی این قانون ها به ثروت، شهرت و اعتبار رسیده اند. قانون هایی که در عین سادگی توسط خیلی ها اجرا شده و به نتیجه هم رسیده اند.

با ما همراه باشید ....

قانون اول: بدست آوردن پول و ثروت هدف نیست

milyarderha 

شاید تصور کنید که میلیاردرها و افراد ثروتمند شب و روز به این فکر می کنند که چطور بتوانند پول و ثروت بیشتری بدست بیاورند اما در اصل اینطور نیست. اشخاص میلیاردر سعی می کنند کاری را انجام دهند که به آن علاقه دارند.

همین علاقه داشتن باعث می شود کارها را به شکل و شمایلی دیگر انجام دهند و همین خلاقیت در کارها باعث جذب ثروت می شود. خلاقیت در کارها ثروت می آورد. بدست آوردن ثروت تنها هدف ممکن در زندگی اشخاص میلیاردر نبوده است. آنها سعی می کنند کارها را به گونه ای کاملاً متفاوت از دیگران انجام دهند تا از زندگیشان لذت ببرند.

به قول جان راکفلر یکی از بزرگترین تاجرهای آمریکا:

اگر هدفتان فقط ثروتمند شدن است خودتان را خسته نکنید چون هرگز به آن دست نخواهید یافت. سعی کنید هدف اصلی تان لذت بردن و بهتر زندگی کردن باشد. آن موقع است که ثروت واقعی را در اختیار دارید...

قانون دوم: میلیاردرها کارهایی که مورد علاقه شان هست را انجام می دهند

karhaye-morede-alaghe-milyarderha 

در جامعه ای که زندگی می کنیم افراد زیادی را مشاهده می کنید که کارهایی را انجام می دهند که هیچ علاقه ای به آن ندارند و فقط برای اینکه درآمد بخور و نمیری بدست بیاورند تن به این کارها می دهند و متأسفانه این گروه تشکیل شده از افراد فقیری که از نظر ذهنی بیمار هستند و برای دیگران کار می کنند و تصورشان این است که همیشه باید برای دیگران کار کنند و در اختیار دیگران باشند.

اما گروه دیگری هم وجود دارد که به دو صورت می توان این گروه را نام برد:

روش اول: این افراد شب و روز تلاش می کنند تا روی کارهایی که مورد علاقه شان است تمرکز کنند. چون این علاقه باعث می شود هرگز از انجام کاری که انجام می دهند سرد و نا امید و خسته نشوند و به آینده و روزهایی که در پیش است امید دارند و همچنین به ثروت فکر می کنند.

روش دوم: این اشخاص به این دلیل به دنبال پول و ثروت هستند که بتوانند کارهایی که به آن علاقه دارند را انجام دهند. آنها شب و روز سعی و تلاش می کنند و کارهایی را انجام می دهند که مورد علاقه شان نیست اما به امید اینکه روزی ثروتمند می شوند و کارهایی که مورد علاقه شان است را انجام می دهند.

گروه دوم همان افراد میلیاردری هستند که به کاری که می کنند علاقه دارند و از انجام آن خسته نمی شوند. آنها به کارشان عشق دارند و سعی می کنند ثروت را بهانه ای برای بدست آوردن آرزوها و رویاهایشان کنند. آنها سخت تلاش می کنند و ثمره ی این تلاش ها را هم به زودی خواهند دید.

قانون سوم: افراد میلیاردر بیشتر از خودشان به فکر دیگران هستند

milyarderha-be-fekre-digaran-hastand 

دنیا قانون عمل و عکس العمل است. به هر چه فکر کنید اتفاق می افتد. دست به هر کاری بزنید قطعاً نتیجه اش را خواهید دید. در جامعه افراد خیلی زیادی را مشاهده می کنید که شب و روز به دنبال ثروت هستند اما به اهدافشان نمی رسند به خاطر اینکه فقط خودشان را در نظر می گیرند.

آنها تصور می کنند که کمک کردن به دیگران به جز از دست دادن پول چیز دیگری نصیبشان نمی شود. اما همان طور که گفتیم دنیا قانون عمل و عکس العمل است. افراد میلیاردر به این فکر می کنند که ثروتشان را در کارهای خیر و همچنین کمک به مردم سرمایه گذاری کنند. کما اینکه مرد شماره ی اول ثروت دنیا یعنی "بیل گیتس" نیمی از ثروتش را در اختیار مردم فقیر قرار داده است.

پس تا به حال "بیل گیتس" باید فقیر شده باشد اما همان طور که روزانه در مجله ها و سایت ها می خوانید این شخص نیکوکار هنوز هم در صدر ثروتمندترین مردم دنیا قرار دارد. پس همان طور که متوجه شدید افراد میلیاردر موفقیت و ثروتشان را با دیگران تقسیم می کنند. اگر برای رساندن مردم به موفقیت و اهدافشان تلاش کنید قطعاً کائنات هم این عمل را بی جواب نخواهد گذاشت و هر آنچه را که لازم است بر سر راه شما سبز می کند تا شما به اهدافتان برسید.

اگر تصمیم بگیرید که دیگران را ثروتمند و خوشحال کنید، مطمئن باشید که خودتان هم از درون و بیرون ثروتمند خواهید شد.

قانون چهارم: مشتری زیاد و دریافت سود کمتر بهتر از مشتری کم و دریافت سود بیشتر است

moshtari-kamtar-sod-bishtar 

این قانون به یکی از قانون های بازاریابی اطلاق می شود و افراد میلیاردر در نوع خود بهترین بازاریابان دنیا هستند. این قانون می گوید: اگر شما مشتری های زیادی داشته باشید و از همه ی آنها یک مقدار سود کم دریافت کنید بهتر از آن است که مشتری های کمتری داشته باشید و بخواهید سود زیادی را از آنها دریافت کنید.

بیشتر افراد متأسفانه از گروه دوم هستند. این اشخاص بر این باور هستند که در این اوضاع نابسامان اقتصادی بهترین راه این است که بیشترین سود را از همین مشتری های کم دریافت کنند. این افراد تصور می کنند که با این کار به زودی ثروتمند خواهند شد.

اما در گروه اول اشخاص بر این باور هستند که مشتری ها سرمایه ی کسب و کار آنها هستند پس سعی می کنند کمترین سود را از آنها دریافت کنند و در عوض این مشتریان هستند که با بازاریابی دهان به دهان مشتری های بیشتری را به سمت کسب و کار آنها می کشاند.

افراد میلیاردر سعی می کنند در کسب و کارشان به همین شکل عمل کنند و کمترین سود با بیشترین سود دهی را بدست بیاورند.

سخن آخر

ثروتمند شدن واقعاً با 4 قانونی که ارائه شد خیلی راحت است اما به شرطی که این موارد را رعایت کنید. هر زمان که فقط به دنبال ثروت باشید هرگز آن را به دست نخواهید آورد اما اگر سعی و تلاشتان این باشد که به دیگر افراد جامعه هم کمک کنید قطعاً کائنات هر آنچه را بخواهید برای شما مهیا خواهد کرد.