tolide_mohtava_seo

این روزها بیشتر اشخاصی که در حوزه ی کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند بیشتر دغدغه شان این است که محتوایی تولید کنند که روی سئو و بهینه سازی سایتشان تأثیر مثبت داشته باشد. اما هر محتوایی نمی تواند این تأثیر را داشته باشد. هر چه محتوای با کیفیتی تولید کنید روی رتبه بندی سایت در نتایج جستجو، افزایش بازدید، افزایش فروش، کاهش نرخ فرار و از همه سئو و بهینه سازی سایت تأثیر فراوانی خواهد گذاشت.

تولید محتوا کار آسانی نیست به خصوص محتوایی که بتواند مخاطبین را به خودش جذب کند و همچنین مناسب با کسب و کار اینترنتی باشد. هر چه در قسمت های دیگر سایت ضعیف عمل کرده باشید اما با تولید محتوای با کیفیت می توانید این ضعف ها را برطرف کنید.

با تولید محتوا می توانید گوگل را دوست کسب و کار اینترنتی خود بدانید و هر چه این دوستی ادامه دارتر باشد قطعاً این گوگل است که برای جذب مشتری بیشتر، به کمک کسب و کارتان خواهد آمد. اما سوال اینجاست:

چطور محتوایی تولید کنیم که هم مشتری را جذب کند و هم روی سئو تأثیر داشته باشد؟

با توجه به رفتارهایی که این روزها گوگل از خودش نشان می دهد به راحتی می توان متوجه شد که برای کسب درآمد از اینترنت و یا جذب مشتری باید محتوایی که بیشتر مورد پسند کاربران است تولید کنید و گوگل این را از رفتار کاربران متوجه خواهد شد.

کاربران مطلبی که امروز مطالعه می کنند اگر مورد پسندشان باشد برای دریافت مطالب بعدی هم روزهای بعد به سایت تان مراجعه خواهند کرد و ممکن است سایت تان را به دیگران هم معرفی کنند. این کاربران هستند که روزانه به سایت تان سر می زنند و همین مورد باعث می شود تا گوگل به سایت و مطالب شما اعتماد کند. به طور خلاصه مشتری همه چیز یک کسب و کار اینترنتی است و برای شما همه چیز از تولید محتوا شروع می شود.

اگر می خواهید بهترین رتبه در جستجوهای گوگل را بدست بیاورید، اگر می خواهید بازدید کننده بیشتری کسب کنید، اگر می خواهید افزایش فروش داشته باشید، اگر می خواهید کاربران از شما راضی باشند، اگر می خواهید سئو سایت تان روز به روز پیشرفت کند سعی کنید محتواهایی تولید کنید که تأثیر مثبت روی سئو و بهینه سایت شما داشته باشد و این مورد چیزی نیست به جز در نظر گرفتن رضایت کاربران.

کاربران هر چه از مطالب و خدمات سایت تان راضی تر باشند به طبع هر روز برای دریافت مطالب جدید تر به سایت شما مراجعه خواهند کرد و این مورد روی افزایش فروشتان تأثیر خواهد گذاشت.

در این مقاله تیم "کافه نیاز" قصد دارد در چند مرحله نحوه ی تولید محتوای با کیفیت که روی سئو سایت تان تأثیر دارد را بیان کند.

با ما همراه باشید ....

مرحله ی اول: استفاده از کتاب های الکترونیکی

file-pdf-video 

شاید تا به حال توجه کرده باشید که به محض ورود به یک سایت یک پنجره کوچک ظاهر می شود و از شما می خواهد به ازای دریافت یک فایل الکترونیکی یا همان e-Book و در بعضی مواقع دریافت ویدیو، ایمیل، شماره تماس و یا نام و نام خانوادگی تان را وارد کنید. به محض وارد کردن این اطلاعات یک ایمیل حاوی یک کتاب الکترونیکی یا لینک دانلود ویدیو برای شما ارسال می شود.

این مورد سه مزیت بزرگ دارد:

* مزیت اول: با این کار اطلاعات مهمی مانند ایمیل، شماره تماس و یا نام و نام خانوادگی مخاطبین را دریافت و بانک اطلاعاتی کسب و کارتان را گسترده تر خواهید کرد

* مزیت دوم: با قرار دادن لینک سایت در کتاب های الکترونیکی، مخاطبین هر زمان که مایل بودند می توانند به سایت مراجعه کنند

* مزیت سوم: اشتراک گذاری این فایل ها در شبکه های اجتماعی توسط مخاطبین بیشتر است

کتاب های الکترونیکی یا e-Book ها بهترین فرصت است تا بتوانید آنچه را در که ذهنتان می گذرد روی کاغذ بیاورید و در اختیار خوانندگان خود قرار دهید. خوانندگان هم با دانلود کردن این مطالب، سر فرصت به مطالعه ی آن خواهند پرداخت.

اما برای اینکه این e-Book ها جذابیت خاصی داشته باشند و از نظر خوانندگان ارزش دانلود را داشته باشد باید یک سری موارد را رعایت کنید:

* از نوشتن محتواهای طولانی که کاربر را خسته می کند اجتناب کنید

* سعی کنید لینک سایت را در تمام مطالبتان قرار دهید. این مورد جهت دزدیده نشدن مطالب و همچنین مراجعه مجدد کاربران به سایت کاربرد دارد

* برای درک بهتر و خسته نشدن کاربران از تصاویر استفاده کنید

* بعد از تبدیل کردن فایل ها به PDF نام سایت را هم در کنار نام فایل PDF قرار دهید

* اگر فایل الکترونیکی را به صورت فایل زیپ شده تهیه کردید برای اینکه نام سایت تان در ذهن مخاطبین قرار بگیرد می توانید یک پسورد روی این فایل قرار دهید و نام سایت را به عنوان رمز آن قرار دهید

با رعایت این مواردی که اعلام شد سعی کنید فایل های خودتان را در سطح اینترنت پخش کنید تا به یک برند در کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شوید.

مرحله ی دوم: استفاده از ویدیوها

Video-SEO-tolide-mohtava 

ویدیوها یکی از اجزاء جذا ناپذیر بازاریابی اینترنتی هستند. این روزها اشخاصی که وقت می گذارند و در سطح اینترنت ویدیو تماشا می کنند خیلی بیشتر از اشخاصی هستند متن ها را مطالعه می کنند. اگر می خواهید بازدید کننده ی بیشتر، بانس ریت یا همان نرخ فرار کمتر، برندینگ و خیلی از موارد دیگر را بدست بیاورید سعی کنید از ویدیوها در کسب و کار اینترنتی تان استفاده کنید.

ویدیوها تمام آنچه را که در یک متن قرار دارد با تصاویر زیبا و ماندگار در اختیار کاربران قرار می دهند و این بهترین راه ارتباطی بین شما و مخاطبین تان است و بیشتر سایت ها برای اینکه این ارتباط را از دست ندهند سعی کرده اند در سایتشان یک جایگاه مخصوص ویدیو تشکیل دهند تا کاربران را ترغیب کنند در سایتشان وقت بگذرانند.

استفاده از ویدیو در سایت می تواند کاربر را برای مشاهده ی فیلم تا مدت ها در سایت نگه دارد و این مورد روی کاهش نرخ فرار کابران تأثیر دارد و هر چه این نرخ فرار کمتر باشد به طبع روی سئو سایت شما هم تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

مرحله ی سوم: استفاده از اینفوگرافیک ها

Infographic-seo 

شاید بارها و بارها این جلمه را شنیده باشید: ارزش یک تصویر، بهتر از هزاران جمله خواهد بود. مغز ما طوری طراحی شده که تصاویر را بهتر از جمله ها و متن ها درک می کند و به همین دلیل است که بیشتر سایت ها از تصاویر برای جذب کردن مخاطبین استفاده می کنند.

در اصل اینفوگرافیک ها همان تصاویر همراه با نمودار، اعداد، اطلاعات، جدول و ... هستند که به صورت یک تصویر در اختیار کاربران قرار داده می شود. اگر سری به اینترنت بزنید مشاهده خواهید کرد که در برخی سایت ها برای اینکه یک محتوای 10 مرحله ای با 10 تصویر به مخاطبین خود نشان دهند سعی می کنند از اینفوگرافیک ها استفاده می کنند. اینفوگرافیک ها همان تصاویری هستند که تمام جزئیات یک محتوای تولید شده را در قالب یک تصویر در اختیار کاربران قرار می دهند.

اینفوگرافیک ها دارای مزایای زیادی هستند که در زیر به چند مورد بسنده کرده ایم:

* اطلاعات را راحت تر و سریع تر از تصاویر معمولی و متن ها به مخاطبین ارائه می دهند

* ارزش به اشتراک گذاری توسط مخاطبین را دارد

* یک ابزار مناسب برای بازاریابی و همچنین رونق و رشد کسب و کار است

* مخاطبین نبست به تصاویر معمولی بیشتر حاضر هستند اینفوگرافیک شما را ذخیره کنند

* درک مطالب در حالتی که از اینفوگرافیک ها استفاده می کنید بیشتر است

* ذهن و چشم مخاطبین در هنگام مشاهده ی اینفوگرافیک ها خسته نمی شود

* مخاطبین بیشتری را به سمت کسب و کارتان جذب خواهید کرد

* بیشترین اطلاعات را در کوتاه ترین زمان ممکن می توان در اختیار مخاطبین خود قرار داد

حالا که از مزایای اینفوگرافیک ها اطلاع پیدا کردید تا جای ممکن برای اینکه بازدید کننده های بیشتری جذب کنید سعی کنید از این مورد استفاده کنید.

مرحله ی چهارم: تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

tolide-mohtava-dar-social-media 

یکی از بهترین ابزار برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبین استفاده از شبکه های اجتماعی است. بیشتر اشخاصی که در حوزه ی اینترنت فعالیت می کنند استفاده از شبکه های اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده اند و هر شخصی که از اینترنت استفاده می کند به طبع از دو یا سه شبکه ی اجتماعی هم استفاده می کند.

استفاده از این شبکه ها می تواند کسب و کارتان را رو به پیشرفت و بهبودی بکشاند و بهترین ارتباط را با مخاطبین برقرار خواهد کرد. تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی دارای شرایط خاصی است که به اختصار چند مورد را بیان خواهیم کرد:

* مطالبی را در شبکه های اجتماعی ارائه دهید که ارزش اشتراک گذاری توسط مخاطبین را داشته باشد

* مطالبتان را بدون در نظر گرفتن سلیقه و علاقه ی مخاطبین خود تولید نکنید

* برای جذب مخاطب از تیترهای و عناوین جذاب استفاده کنید

* لینک سایت خودتان را تمام شبکه ها به اشتراک بگذارید

* استفاده از هشتگ ها را در دستور کار خود قرار دهید

* از عکس ها و اینفوگرافیک ها برای جذب مخاطبین استفاده کنید

* از محتواهای تکراری در شبکه های اجتماعی خودداری کنید

* مطالب جدید و به روز را در اختیار کاربران قرار دهید

* مطالب مهم و پرطرفدارتان را در قالب ویدیوهای جذاب در سایت های آپارات، یوتیوب و نماشا قرار دهید

* برای درک بهتر مخاطبین به تصاویرتان متن اضافه کنید

* لینک و لوگو سایت تان را روی تمامی تصاویر حک کنید

شاید به جرأت بتوان گفت که استفاده از شبکه های اجتماعی، بهترین فرصت شما برای کسب درآمد و جذب مخاطب باشد. چون این مکان، مکانی است که به راحتی می توانید به یک برند تبدیل شوید.

مرحله ی پنجم: تولید محتوا برای سایت

tolide-mohtava-dar-site 

موتورهای جستجوی گوگل روز به روز در حال تغییر و همچنین در حال رشد، پیشرفت و از همه مهمتر هوشمندتر شدن هستند. هر حرکتی که در دنیای وب انجام دهید از چشمان گوگل دور نخواهد ماند و به این راحتی ها نمی توانید سر گوگل را شیره بمالید.

گوگل همه چیز تمام کسب و کارهای اینترنتی است. این گوگل است که کاربران را به سمت سایت شما می کشاند، این گوگل است که سایت شما را در بهترین رتبه های جستجو قرار می دهد، این گوگل است که افزایش ترافیک سایت را برای شما به همراه دارد. پس دوستی با گوگل بهترین راه ممکن برای ادامه ی یک ارتباط دو طرفه است.

اگر می خواهید این دوستی ادامه دار باشد باید سعی کنید محتوایی ارزشمند، کاربر پسند و صد البته گوگل پسند تولید کنید. محتوای ناب و ارزشمند روی سئو سایت شما تأثیر مثبت خواهد داشت و بهترین مزیت رقابتی بین شما و رقبایتان، همین تولید محتوای ناب و با کیفیت است.

این تولید محتوای روزانه است که سایت شما را زنده نگه می دارد، این تولید محتوای با کیفیت است که کاربران را به سمت شما می کشاند و افزایش ترافیک را به همراه خواهید داشت، این تولید محتوا است که گوگل را خوشحال می کند و دوستی بین شما و گوگل تا زمانی که وی را گول نزنید ادامه خواهد داشت.

 اما برای اینکه به تولید محتوا بپردازید که کاربران را به سمت خود بکشانید باید یک سری موارد را رعایت کنید که به چند مورد مهم آن اشاره خواهیم کرد:

* به هیچ عنوان محتوای سایت های دیگر را کپی نکنید. این کار شما توسط گوگل جریمه در بر خواهد داشت

* اگر محتوایی را کپی کردید، لینک منبع را به سایت خود اضافه کنید

* از عنوان های جذاب و به صورت سوال برای محتوای خود استفاده کنید

* برای جذب مخاطب از عنوان هایی که با کلمه های چگونه و چطور استفاده کنید

* با توجه به نیاز مخاطبین خود محتوا تولید کنید

* اگر محتوایی تولید می کنید سعی کنید به صورت کامل تمام مطالب را شرح دهید

* اگر مقاله ای که تولید کرده اید زیاد باشد سعی کنید آن را در چند قسمت در اختیار کاربر قرار دهید

* اگر بتوانید بیشتر به صورت تخصصی به یک موضوع نگاه کنید بیشتر می توانید مخاطب جذب کنید

* تمام مقالات خود را به صورت فایل PDF تولید کنید و لینک دانلود آن را در پایین مقاله در اختیار کاربران قرار دهید

* از لینک بیلدینگ ها یا همان لینک های داخلی در متن مقاله ها استفاده کنید. این مورد روی سئو و افزایش بازدید تأثیر فراوانی دارد

* برای اینکه چشم کاربران کمتر خسته شود سعی کنید از تصاویر برای درک بهتر استفاده نمایید

* برای هر مطلبی که تولید می کنید حداقل چند عنوان بگذارید. این دسته بندی ها روی مطالعه ی محتوا تأثیر زیادی دارد

تکنیک های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد اما به مرور زمان که محتواهای مختلف تولید کردید به تمامی این تکنیک ها دسترسی پیدا خواهید کرد. فقط کافی است که چند محتوا را تولید کنید و کم کم ایده های بیشتری برای تولید محتوا به ذهنتان خواهد رسید.

سخن آخر

با تولید محتوا می توانید در صدر جستجوی گوگل قرار بگیرید به شرط آنکه مواردی که در این مقاله توضیح داده شد را رعایت نمایید. تولید محتوا یکی از ابزارهای قدرتمند در دستان شما خواهد بود که می توانید اعتماد مخاطبین خود را به دست بیاورید و از همه مهمتر این است که بهترین جایگاه را در جستجوهای گوگل بدست خواهید آورد.