7_rahe_afzayeshe_trafficc 

آرزوی هر کسب و کاری در دنیا به خصوص کسب و کارهای اینترنتی جذب بازدید کننده ی بیشتر و افزایش فروش است. در دنیای اینترنت سایت های خیلی زیادی را مشاهده خواهید کرد که به صورت روزانه و از روش های گوناگون به دنبال جذب بازدید کننده هستند تا ترافیک سایت و فروش خود را بالا ببرند.

شاید به جرأت بتوان گفت بعد از راه اندازی سایت تنها دغدغه ای که ذهن خیلی از مدیران سایت ها و اشخاصی که در حوزه ی سئو و بهینه سازی سایت کار می کنند این است که ترافیک سایت خود را بالا ببرند و این مورد اولین قدم در رسیدن به موفقیت و بدست آوردن صدر جستجوهای گوگل است.

اگر بازدید کننده نداشته باشید به هیچ عنوان نخواهید توانست حتی یک سر سوزن را بفروشید. اگر بازدید کننده نداشته باشید نمی توانید به یک برند معروف و مشهور تبدیل شوید. خلاصه بازدید کننده همه چیز یک کسب و کار اینترنتی است و فرقی نمی کند که در چه زمینه ای فعالیت داشته باشید.

اما سوال اینجاست که نحوه ی افزایش ترافیک سایت چگونه است؟

در کسب و کارهای اینترنتی بیشتر در مورد آرزوهایمان صحبت کردیم اما اینکه چطور به این آرزو برسیم و نحوه ی رسیدن به آن چگونه است، خودش یک بحث کاملاً مجزا است. به خاطر اینکه اگر بهترین سایت دنیا با بهترین امکانات و بهترین خدمات را داشته باشید اما بازدید کننده ای نداشته باشید قطعاً یک کسب و کار شکست خورده است.

برای افزایش ترافیک و افزایش فروش تکنیک ها و روش های زیادی وجود دارد که می توانید مشخص کنید چه اشخاصی با چه آدرس هایی وارد سایت شده اند، چه مدت زمانی در سایت باقی مانده اند، چه اشخاصی چند بار و در چه فواصل زمانی به سایت مراجعه کرده اند، کدام افراد به دیگر بخش های سایت مراجعه کرده اند و خیلی از موارد دیگر را می توانید مورد بررسی قرار دهید.

استفاده از هر روش و تکنیک مقداری زمان می برد تا بتوانید آن را پیاده سازی کنید. اما به مرور زمان و بعد از مدتی بازدید کننده ها سایت شما را شناسایی و مطالب تان در جستجوهای گوگل به نمایش گذاشته می شود و این بزرگترین هدف هر کسب و کار اینترنتی است که بتواند سایتش را به دیگران معرفی کند.

تیم "کافه نیاز" قصد دارد 8 راهکار را به شما نشان دهد تا بتوانید بازدید سایت خود را بهبود ببخشید. این اولین قدم در کسب درآمد از اینترنت خواهد بود.

با ما همراه باشید ....

راهکار اول: به صورت روزانه سایت خود را به روز رسانی کنید

beroz-resani-website-traffic 

گوگل یکی از بزرگترین کسب و کارهای اینترنتی دنیاست که تقریباً 99 درصد مردم دنیا از این مرورگر قدرتمند برای جستجوهایشان استفاده می کنند و همین موضوع باعث شده تا بیشتر کسب و کارهای اینترنتی برای اینکه در جستجوهای گوگل قرار بگیرند اقدام به تولید محتوای ناب و جدید کنند.

هر چه این محتواها جدیدتر و قدرتمندتر باشد دوستی بین شما و گوگل بیشتر خواهد شد و صد البته گوگل هم به سایت تان اعتماد خواهد کرد و در نتیجه ی جستجوهایش، مطالب شما را نیز به نمایش در خواهد آورد. به روز رسانی منظم یک قدم به اعتماد گوگل اضافه خواهد شد و این مورد برای افزایش ترافیک سایت شما فوق العاده مهم است.

اگر مطالبی گوگل پسند تولید کنید و روزانه به طور مثال رأس ساعت 8 صبح آن را روی سایت قرار دهید موتورهای هوشمند گوگل به سایت شما مراجعه خواهند کرد و این مطلب را ایندکس می کنند و در نتایج جستجوی خودش به نمایش می گذارد.

اما مهمترین نکته ای که در به روزسانی مطالب باید مد نظر داشته باشید این است:

سعی کنید برای تولید محتوا برنامه ریزی کنید. به طور مثال یا به صورت روزانه یا هر دو سه روز یک مطلب قرار دهید یا نهایتاً هفته ای یک مطلب بگذارید. هر طور برنامه ریزی کنید موتورهای هوشمند گوگل هم طبق برنامه ریزی شما پیش خواهند رفت.

اما از همه مهمتر این است که دوستی با گوگل زمانی امکان پذیر است که به صورت روزانه این تولید محتواها صورت بگیرد. به خاطر اینکه گوگل و موتورهای جستجویش به صورت منظم به سایت شما در فواصل زمانی مشخص مراجعه می کنند و همین مورد باعث می شود تا بازدید کننده های بیشتری از سمت گوگل به سایت شما سرازیر شود.

راهکار دوم: سعی کنید محصول یا خدمتی رایگان در اختیار کاربران قرار دهید

eraeh-khadamate-raygan-traffic 

یکی از کلمه هایی که در صدر جستجوهای گوگل قرار دارد کلمه ی "رایگان" است. در هر جای اینترنت کلمه ی رایگان به گوش برسد مخاطبین به آنجا هجوم خواهند برد و همین مورد باعث می شود تا ترافیک سایت به خودی خود بالا برود.

مانند

* دانلود رایگان

* آموزش رایگان

* دانلود رایگان اپلیکیشن

* دانلود رایگان آموزش

* دانلود فایل صوتی و ویدیویی رایگان

* و ....

اگر محصول یا خدمتی رایگان در اختیار کاربران قرار دهید مانند ارائه ی یک فایل آموزشی، ارائه ی یک فایل صوتی یا انگیزشی و یا یک فایل الکترونیکی که در دیگر سایت ها هزینه در بر دارد باعث می شود تا کاربران مدام به سایت شما مراجعه کنند و یا فایل ارائه شده را به دیگران معرفی کنند. با این روش می توانید اعتماد کاربران را جلب کنید و همین بازدید کنندگان را به مشتریانی وفادار و دائم تبدیل کنید.

راهکار سوم: استفاده از انجمن ها با درج امضاء

froum-web-traffic 

انجمن ها یکی از راهکارهای بسیار با ارزش برای گرفتن بک لینک و همچنین افزایش بازدید است. انجمن ها و فروم های فارسی زیادی وجود دارد که با شرکت در آنها می توانید این شانس را به کسب و کارتان بدهید که افزایش بازدید را بدست بیاورید.

اما افزایش بازدید سایت بستگی به نوع استفاده شما از انجمن ها و فروم ها دارد. برای این کار سعی کنید در هر انجمنی عضو می شوید امضای خود را درج کنید. این امضاء می تواند نام سایت، کلمه ی کلیدی یا آدرس سایت تان باشد. به هر حال از هر کدام که استفاده کنید سعی کنید به سایت تان لینک بدهید. این مورد می تواند افزایش ترافیک را برای خود به همراه داشته باشد.

راهکار چهارم: استفاده از شهرت دیگران

afzayeshe-traffic-ba-shohrate-digaran 

یکی از بهترین روش ها که البته شاید کمی هزینه هم در بر داشته باشد استفاده از شهرت اشخاصی است که در جامعه در نزد مردم اَجر و قُرب بیشتری نسبت به دیگران دارند. اشخاص شناخته شده در ایران کم نیستند و با کمی جستجو به راحتی می توانید آنها را در شهر خودتان پیدا کنید.

اشخاصی مانند فوتبالیست ها، خوانندگان، اندیشمندان، سیاستمداران، ثروتمندان، استادان و هزاران نفر دیگر که با مصاحبه، عکس گرفتن و یا راهکار گرفتن در یک زمینه ی خاص می توانید هزاران بازدید کننده را به سمت کسب و کار اینترنتی خود بکشانید. این مورد شاید مقداری شما را به دردسر بیندازد اما به افزایش بازدید و همچنین افزایش فروشتان می ارزد و امتحان کردنش مجانی است.

راهکار پنجم: ارائه ی تخفیفات از طریق شبکه های اجتماعی یا ارسال ایمیل

eraeh-takhfif 

این مرحله یکی از راهکارهایی را معرفی می کند که در بیشتر کسب و کارهای اینترنتی اجرا شده و به نوعی به اثبات رسیده است. استفاده از این روش به این شکل است که در ابتدای کار اشخاص را تشویق کنید که در شبکه های اجتماعی یا خبرنامه ی سایت عضو شوند و به آنها اعلام کنید که اگر قرار باشد تخفیفی ارائه شود فقط از طریق شبکه های اجتماعی یا خبرنامه به آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

مردم از گرفتن تخفیف به وَجد می آیند و برای بدست آوردنش همه کاری می کنند. در ایمیل های ارسالی و یا در سایت خود اعلام کنید تمام تخفیف ها از طریق شبکه های اجتماعی یا خبرنامه فقط به اشخاصی که عضو همان سامانه هستند اعلام می شود.

این تخفیف ها می تواند استفاده از خدمات و یا محصولات سایت باشد و با ارائه ی یک کد تخفیف آن ها را به اشخاصی که عضو هستند اعلام کنید.

راهکار ششم: فرصت ایجاد پست مهمان برای مخاطبین

guest-posts-traffic 

اگر خودتان فرصتی برای تولید محتوا ندارید سعی کنید این فرصت را در اختیار کاربران و مخاطبین تان قرار دهید تا پست هایی که شما فرصت ایجادش را ندارید برای سایت تان تهیه کنند. اهمیتی که تولید محتوا روی سئو دارد امکان دارد دیگر منابع نداشته باشند. اما به شرط آنکه به صورت صحیح و استاندارد این مطالب تولید شود.

یکی از این روش ها استفاده از پست مهمان است که از مخاطبین خود کمک می گیرید و آنها برای شما اقدام به تولید محتوا می کنند اما این مورد دارای مزایا و معایبی است که به اختصار بیان می کنیم.

مزایا:

* با پست مهمان بازدید کننده های بیشتری دریافت خواهید کرد

* از نوشتن و تولید محتوا خلاصی پیدا خواهید کرد

* کاربران در زمینه هایی که شما مهارت، توانایی، استعداد و اطلاعات کافی ندارید اقدام به تولید محتوا می کنند

* ایجاد محتواهایی جدید از طرف کاربران، باعث می شود تا ایده ها و مخاطبین جدیدی به سایت اضافه شود

معایب:

* از اینکه بخواهید به دیگر سایت ها لینک بدهید باعث می شود تا لینک های زیادی در سایت شما ایجاد شود و این متأسفانه روی سئو سایت شما تأثیر منفی دارد

* چون شما مدیر سایت هستید فقط خودتان می توانید مطالبی را تولید کنید که از نظر سئو برای سایت مفید باشد و اشخاصی که اقدام به پست کردن می کنند متأسفانه به این موارد دقت نمی کنند و قصدشان بک لینک گرفتن و پست کردن مطالب است

* پست های مهمان فاقد هرگونه کلمه ی کلیدی، لینک بیلدینگ و تصویر هستند

* پست هایی که توسط مخاطبین نوشته می شود در بیشتر مواقع دارای غلط های املایی است و در برخی موارد هم نیاز به ویرایش زیاد دارند که متأسفانه این مورد روی مدیریت زمان از طرف مدیر تأثیر منفی دارد

حالا که مزایا و معایب پست های مهمان را متوجه شدید سعی کنید تصمیم بگیرید که می خواهید از این روش استفاده کنید یا خیر.

راهکار هفتم: ایجاد کردن فایل ها و پادکست های صوتی

sakhte-podcast 

مردم این روزها به دنبال راحت ترین راه ها هستند تا سریع تر به اهداف خودشان برسند. یکی از این راهکارها استفاده فایل ها و پادکست های صوتی است. مردم در بیشتر مواقع حاضرند برای دریافت یک فایل صوتی با حجم بالا هزینه ی اینترنت پرداخت کنند فقط به خاطر اینکه راحت تر بتوانند به هدفشان برسند.

فایل های صوتی در مقایسه با فایل های الکترونیکی طرفدارهای بیشتری دارد و صد البته برای اینگونه فایل ها هزینه های زیادی را پرداخت می کنند. مخاطبین می دانند که با دانلود یک فایل صوتی خیلی سریع تر می توانند یک مطلب را درک کنند تا اینکه بخواهند همان مطلب را به صورت فایل الکترونیکی مطالعه کنند.

این راهکار می تواند مخاطبینی ثابت را روانه ی سایت شما کند و با این کار به راحتی بازدید کننده های بیشتری دریافت خواهید کرد و در ضمن دست به دست چرخیدن فایل تان در بین مردم و شبکه های اجتماعی می تواند این شانس را در اختیار شما قرار دهد تا خیلی سریع تر به یک برند تبدیل شوید.

پیشنهاد دیگری که می توانیم به شما ارائه دهیم این است که می توانید یک رادیو برای سایت خود ایجاد کنید و هر از گاهی در مورد یک موضوع که مورد علاقه ی کاربران و مخاطبین شما است صحبت کنید. این مورد هم روی بازدید کننده ی سایت تان تأثیر مثبت خواهد داشت.

راهکار هشتم: نسبت به رقبایتان خدماتی متمایز ارائه دهید

eraeh-khadamate-motamayez 

سایه ی رقبا تا زمانی که خدماتی متمایز ارائه ندهید بر سر کسب و کار شما خواهد بود و کاربران همیشه آنها را به عنوان ارائه دهنده ی خدمات می شناسند. اما اگر بتوانید تحلیل رقبا کنید و سعی کنید ببینید در حال حاضر رقبایتان در کجا هستند، چه اندازه از بازار را در اختیار خود دارند، تا چه اندازه به یک برند تبدیل شده اند و چه محصولات و خدماتی را به چه روش هایی ارائه می دهند.

تا جایی که می توانید رقبایتان را تحلیل کنید و سعی و تلاش کنید که خدماتی کاملاً متمایز با رقبایتان به مخاطبین خود ارائه دهید. این رمز موفقیت شما در کسب و کارهای اینترنتی به خصوص در هنگام جذب ترافیک سایت.

سخن آخر

جذب ترافیک برای سایت یعنی همه چیز. با ترافیک بیشتر می توانید افزایش فروشی باور نکردنی نصیب خود و کسب و کارتان کنید. با افزایش ترافیک می توانید به یک برند قابل اعتماد در بین مردم تبدیل شوید و این شروع راه اندازی یک کسب و کار رویایی خواهد بود.