5_ghanone_jazbe_servat 

ثروت همان چیزی است که مردم شب و روز به دنبال آن هستند اما عده ی کمی به آن دست پیدا می کنند و همان عده ی کم در حدود 3 درصد از مردم دنیا هستند که نیمی از ثروت دنیا را در اختیار دارند. همه ی آنها آنقدر زحمت کشیده اند و خون دل خورده اند تا به این نقطه از زندگی رسیده اند.

اما باورش برای خیلی از ما انسانها واقعاً سخت است. به خاطر اینکه تا شخصی پولدار را می بینیم تنها دلیلی که به ذهنمان خطور می کند که این شخص را ثروتمند کرده است فقط دزدی است. تا زمانی که این ذهن بیمار را داشته باشیم به هیچ عنوان نمی توانیم مانند این اشخاص به ثروت برسیم. تا زمانی که اشخاص ثروتمند و میلیاردر را دزد خطاب کنیم تحت هیچ شرایطی نمی توانیم ثروت را به سمت خودمان جذب کنیم.

اما چطور می توانیم این ثروت را به طرف خودمان جذب کنیم؟

قبل از هر چیزی باید یک سری از باورهای خودمان را در مورد پول و ثروت و همچنین انسان های ثروتمند تغییر دهیم. تغییر باورها سخت است اما تغییر پذیر هستند. باورها از زمان کودکی تا اکنون مانند سیمان به ذهن ما چسبیده اند و کَندن آن کاری سخت و دشوار است. باید سعی کنیم این باورها را از بین ببریم:

* باور اینکه پول چرک کف دست است

* باور اینکه پول بدبختی می آورد و فقیر بودن خوشبختی است

* باور اینکه باید در زندگی قناعت کرد

* باور اینکه ثروتمندها اشخاصی دزد هستند

* باور اینکه انسان های پولدار از راه های نامشروع این ثروت ها را بدست آورده اند

* باور اینکه هرگز نمی توانیم ثروتمند شویم

باید تک تک این باورها را ریشه یابی کنید و یکی یکی آنها را از بین ببرید. باید تفکر یک انسان ثروتمند را داشته باشید. به گونه ای تفکر کنید که بتوانید هر آنچه را که می خواهید خلق کنید. جذب ثروت هم به مانند همه ی جذب ها دارای شرایطی است که باید به آن عمل کنید.

اولی شرطی که باید به آن عمل کنید این است که باید روی داشته هایتان تمرکز کنید نه روی نداشته هایتان.

اگر می خواهید روز به روز به ثروت نزدیک و نزدیک تر شوید باید بتوانید بیشتر به ثروت و راه های بدست آوردن آن فکر و تمرکز کنید. تا جایی که می توانید به داشته هایتان فکر کنید تا نداشته هایتان از بین برود. به طور مثال اگر می خواهید به ماشین 100 میلیونی برسید باید به این فکر کنید که در حال حاضر و همین الان 200 میلیون سرمایه دارید. به این فکر نکنید که من الان ماهیانه 2 میلیون حقوق دارم و چطور می توانم این ماشین را بخرم.

این نوع تفکر کردن باعث می شود به دایره ی راحتی خودتان برگردید و به همان ماشین های 10 الی 20 میلیونی خودتان قانع شوید. این اولین شرط برای رسیدن به ثروت است: بزرگ فکر کنید تا بزرگ اتفاق بیفتد.

اگر در هنگام تفکر این افکار منفی به سراغتان آمد که: تو نمی تونی این ماشین 200 میلیونی را بدست بیاوری، سعی کنید این تفکر را تغییر دهید و آن را با افکار مثبت جایگزین کنید. چند لحظه ای به یک حادثه ی خوبی که قبلاً برایتان اتفاق افتاده فکر کنید تا آن فکر منفی از ذهنتان بیرون برود و دوباره روی جذب ماشین تمرکز کنید.

برای اینکه بتوانید ثروت ها را به مرور زمان به خودتان جذب کنید تیم "کافه نیاز" در این مقاله این 5 قانون را به صورت کامل برای شما شرح داده است. سعی کنید این موارد را بیاموزید و به دیگران هم آموزش دهید.

با ما همراه باشید ....

قانون اول: جذب ثروت از درون خودت آغاز می شود

jazbe-servat-az-daron 

طبق قانون کائنات، زمانی به چیزی می رسید که به صورت کامل روی آن تفکر و تمرکز کنید. به طور مثال اگر به صورت روزانه به خودتان بگویید: امیدوارم امروز اتفاق بدی نیفته. مطمئن باشید که اتفاق های بد هم خواهد افتاد.

به خاطر اینکه شما نیرویی به کائنات می فرستید که این نیرو متأسفانه یک نیروی منفی و با قدرت زیاد است و یکی دیگر از دلایلی که این اتفاق های بد می افتد فقط ترس است. شما می ترسید که این اتفاق رخ بدهد و به خاطر همین ترس، استرس و واهمه ای که دارید این اتفاقات بد پشت سر هم رخ می دهند.  

برای اینکه این همه اتفاق بد نیفتد سعی کنید این نوع تفکر و تمرکز کردن را تغییر دهید و اینگونه فکر و با ضمیر درونی تان صحبت کنید: چه روز خوبیه امروز و مطمئنم امروز اتفاق های خیلی خوبی قراره بیفته. شما در هر صورت رقم زننده ی اتفاق های خوب و بد زندگی خودتان هستید و این ربطی به سرنوشت و تقدیر ندارد.

این شما هستید که تصمیم می گیرید ثروتمند و یا فقیر باشید. چون خودتان با افکارتان آنها را به سمت تان جذب می کنید. اگر ذهنتان یک ذهن ترسو باشد نمی توانید ثروت را جذب کنید. چون ذهن ترسو آن قدر منفی باف و قدرتمند است که فقط فقر و بدبختی را به سمت خودش جذب می کند.

اما راه حل چیست؟

همان طور که در بالا گفتیم اولین قدم در رسیدن به ثروت این است که با پول و ثروت دوست باشید. نباید اینگونه برداشت کنید که ثروت و ثروتمند بودن بدبختی می آورد. باورتان را تغییر دهید تا ثروت به سمت تان روانه شود. اگر از زمان کودکی به شما گفته اند: ما پول نداریم، خُب الان تغییرش بدهید.

الان وقت آن است که با قدرت کامل به خودتان بگویید: من ثروتمندم. بارها و بارها به خودتان بگویید تا باور کنید که ثروتمند هستید. کافی است بزرگ فکر کنید اما قدم های کوچک بردارید.

قانون دوم: سعی، تلاش و کوشش همراه با داشتن هدف

talash-koshesh-jazbe-servat 

شما زمانی می توانید به ثروت برسید و خالق زندگی خودتان باشید که بتوانید در مسیر آن قرار بگیرید یا بهتر بگوییم باید فاز شما با فاز جذب ثروت در قانون کائنات، یکسان باشد. به طور مثال نمی توانید یک جا بنشینید و مدام به جذب ثروت فکر کنید و روی آن تمرکز داشته باشید ولی هیچ گونه سعی و تلاش و کوششی از خودتان نداشته باشید.

شما نیمی از راه را رفته اید اما هیچ حرکتی از خودتان نشان داده اید. حتماً این ضرب المثل را شنیده اید: خدا گفته از تو حرکت از من برکت و این ضرب المثل دقیقاً به قانون کائنات بر می گردد. تا زمانی که حرکتی نکنید حتی خدا هم شما کمک نخواهد کرد.

همان طور که به سختی تلاش می کنید تا به ثروت برسید باید خودتان را لایق کسب ثروت بدانید نه اینکه بگویید: من سعی و تلاشم را می کنم تا ببینم خدا چی می خواد. مطمئن باشید با این طور حرف زدن ها به خودتان و ضمیر ناخودآگاه تان نشان داده اید که هیچگاه لایق کسب ثروت نبوده اید و نخواهید بود.

اگر می خواهید ثروتمند باشید باید افکار، اعمال و رفتارتان به مانند آنها باشد. باید سعی کنید لاکچری زندگی کنید. نباید به نداشتن پول فکر کنید و توقع داشته باشید که به ثروت هم برسید. به قول اسکاول شین در کتاب "4 اثر از اسکاول شین": بدون ترس پول هایتان را خرج کنید تا کائنات هم بدون ترس ثروت ها را در اختیار شما قرار دهد.

باید این باور را در خودتان پرورش دهید که با سعی و تلاش و کوشش و همچنین داشتن هدف است که می توانید به ثروت برسید. اگر انگیزه نداشته باشید حتی اگر هدف داشته باشید هرگز نخواهید توانست به ثروت برسید. با تجسم خلاق خودتان را در آینده غرق در ناز و نعمت و ثروت تصور کنید. اینگونه تصور کردن ها به شما انگیزه می دهد تا برای رسیدن به اهدافتان سعی و تلاشتان را دو برابر کنید.

قانون سوم: دنیا قانون عمل و عکس العمل است

ghanone-amal-va-aksolamal 

قانون جهان هستی، قانون عمل و عکس العمل است. هر کُنشی یک واکنشی در بر دارد. این یعنی اگر فکر منفی در ذهن داشته باشید و انرژی منفی به کائنات بفرستید، کائنات هم همان را به صورت جسم تبدیل می کنند و در مقابل شما ظاهر می کنند و همین مورد برای افکار مثبت هم کار می کند. فرستادن انرژی مثبت به کائنات آن هم به صورت مداوم زندگی شما را شادتر می کند و ثروت ها را به سمت تان هدایت می کند.

در اصل می توان انسان را به نوعی کُپی برابر با اصل از جهان هستی دانست. هر آنچه را در درون خود شروع کنید در بیرون به چشم خواهید دید و این مصداق این ضرب المثل است: از کوزه همان تراود که در اوست.

زندگی شما به نوعی مانند این کوزه است. هر چه را به خُورد ضمیر درونی خود بدهید خواه مثبت باشد خواه منفی، خواه ثروت باشد و خواه فقر، فرقی نمی کند چه باشد همان را در بیرون از بدنتان به چشم خواهید دید و این قانونی از جهان هستی است.

اگر برای شخصی طلب مرگ کنید و یا شب و روز وی را نفرین کنید مطمئناً این زندگی شماست که نابود خواهد شد. به خاطر اینکه نفرین کردن خودش به تنهایی بار و انرژی منفی زیادی دارد و همین باعث می شود تا ضمیر ناخودآگاه تان به کائنات دستور دهد تا تمام بدی ها، نفرت ها، غم، اندوه و درد بیشتری را نصیب شما کند.

شما در اصل نفرین را برای طرف مقابلتان می خواستید اما چون تمرکزتان روی آن بوده است و طبق قانون عمل و عکس العمل، این نفرین به خودتان بر می گردد. پس تا به حال باید متوجه شده باشید که تمرکز روی هر چیزی قدرت آن را زیاد و به راحتی آن را دریافت خواهید کرد.

قانون چهارم: آنچه را که می خواهید، احساس کنید که دارید

 tasvir-sazi-zehni

طبق قانون کائنات و طبق قانون های شکرگزاری و تلقین، زمانی که می خواهید از خدا تشکر کنید باید به گونه ای شکرگزاری و یا به خودتان تلقین کنید که انگار آن چیز برای شما به وقوع پیوسته است و در حال حاضر صاحب آن هستید. اجازه دهید برای روشن شدن این موضوع یک مثال بزنیم:

به طور مثال فرض کنید هدفتان این است که یک ماشین "کیا اسپورتیج" را تا سال دیگر بدست بیاورید. طبق قانون هدف گذاری باید در دفترچه اهدافتان اینگونه بنویسید: "امروز تاریخ 22/07/1398 هست و من یک ماشین کیا اسپورتیج با رنگ سفید، آینه های برقی و تاشو، سقف برقی، لامپ های زنون سفید رنگ، صندلی های چرم با رنگ قهوه ای و مجهز به گرم کن و ... خریدم".

سعی کنید به آخر جمله و کلمه ی "خریدم" توجه کنید. شما باید به گونه ای بنویسید و با خودتان تکرار کنید انگار اتفاق افتاده است. پس برای هر چیزی نه فقط برای دفترچه اهداف بلکه برای شکر گذاری هم به همین شکل است. به طور مثال بگویید: "خدایا شکر که من امروز سوار ماشین کیا اسپورتیج هستم" و یا "خدایا شکر که امروز و در همین لحظه ثروت زیادی دارم."

اینها به گونه ای همراهی با کائنات است و تمرکز روی چیزهایی است که می خواهید داشته باشید. این مورد برای افکار منفی خیلی بیشتر جواب می دهد به خاطر اینکه افکار منفی قدرت بیشتری دارند و ذاتاً ذهن انسان به سمت افکار منفی گرایش دارد.

برای اینکه این قانون خیلی بهتر عمل کند سعی کنید از تصویر سازی ذهنی استفاده کنید یعنی به گونه ای تمام اهدافتان را در آینده تصور کنید که به آن رسیده اید. مثلاً همان ماشین کیا اسپورتیج را در نظر بگیرید. باید در طی مدتی که هدف گذاری می کنید تا جای ممکن به خصوص شب ها این ماشین را تصور کنید که سوار بر آن هستید و مدام به مسافرت می روید.

اما یک نکته ی بسیار مهم در هنگام تمرکز کردن و تصویر سازی ذهنی:

شما زمانی با تمرکز کردن و تصویر سازی به اهداف، آرزوها و رویاهای خودتان می رسید که در کنار آن کاری برای به وقوع پیوستن آن انجام دهید. به طور مثال برای رسیدن به ماشین مورد نظرتان باید سعی و تلاش و کوشش کنید وگرنه این قانون عملی نخواهد شد.

قانون پنجم: افکار مثبت جذب کننده ی افکار مثبت هستند

jazbe-afkare-mosbat-va-manfi 

همان طور که در بالا توضیح دادیم جهان هستی، قانون عمل و عکس العمل است. اگر تلقین های منفی به خودتان بدهید و بعد اتفاق های بدی برایتان رخ بدهد و بگویید که من این اتفاق های بد را نمی خواستم. در صورتی که کائنات همان ها را با توجه به تلقین های منفی که به خودتان می دادید برایتان آماده کرده است.

حالا به این موضوع توجه کنید که اگر افکار مثبت داشته باشید جهان هستی و کائنات تمام افرادی که با شما هم فکر و مثبت نگر هستند و همچنین در اطراف شما زندگی می کنند را به زندگی شما دعوت می کند. آن هم با اتفاق هایی که خودتان اصلاً انتظار رخ دادنش را ندارید.

اگر همیشه به گذشته خودتان فکر کنید و بگویید: ای کاش می تونستم فلان کار رو بکنم یا کاش این کار رو نکرده بود. این جملات یک بار و انرژی منفی به کائنات می فرستند و دقیقاً افرادی را به سمت تان هدایت می کنند که مشکل شما را دارند. آن ها هم مثل شما همیشه در گذشته زندگی می کنند و هرگز برای رسیدن به آینده سعی و تلاشی نمی کنند.

سعی کنید گذشته ها را رها کنید و برای آینده ای که دارید قدم بردارید. آبی که روی زمین ریخته را نمی توانید جمع کنید و گذشته ای که از بین رفته هرگز برنخواهد گشت. پس به فکر آن نباشید. به خاطر همین است که هرگز به ثروت نخواهید رسید چون مدام انرژی منفی به کائنات می فرستید و توقع دارید که اتفاق های خوبی بیفتد.

ثروتمند شدن با فرستادن انرژی منفی به کائنات در تناقض است. نمی توانید هم نسبت به وضع فعلی خود بنالید و هم بگویید من ثروتمند هستم. چون انرژی مثبت می دهید اما با قدرت انرژی منفی از بین می رود و متأسفانه قدرت انرژی منفی هم که بیشتر است و تمام اتفاق های بد را برای شما به وجود می آورد.

سخن آخر

شما زمانی ثروتمند خواهید شد که از قانون کائنات به درستی استفاده کنید و روی ثروتمند شدن تمرکز داشته باشید نه روی چیزهایی که نمی خواهید. اگر می خواهید تغییر بزرگی در زندگی تان رخ دهد سعی کنید در ابتدا یک تغییر و دگرگونی در درون خودتان به وجود بیاورید.

تمرکزتان روی اهدافی باشد که توان بدست آوردنش را دارید. به طور مثال اگر این توان را در خودتان می بینید که یک ماشین یک میلیاردی را تصور کنید خُب شروع کنید به تصویر سازی ذهنی و برای رسیدن به آن سعی و تلاش کنید اما اگر می دانید که این کار برای شما غیر ممکن است پس سعی نکنید انرژی و وقتتان را هدر بدهید.

چون با شکست خوردن در این مرحله تمام امیدتان به نا امیدی تبدیل می شود و این تمرکز کردن چیزی به جز شکست نیست. شما با تمرکز کردن روی چیزی به آن قدرت می دهید و به نوعی شرایط را به وجود می آورید که آن را به دست بیاورید و این بزرگترین قانون هستی و کائنات است که خداوند به ما انسانها هدیه داده است.

از این بعدش بر عهده ی خودتان است که بخواهید به افکار مثبت فکر کنید و تمام خوبی ها و ثروت ها را جذب کنید و یا به افکار منفی فکر کنید و تمام بدبختی های عالم را به یک باره بدست بیاورید .....