tarfand_microsoft_word 

وُرد (word) یکی از نرم افزارهای محبوب تایپ متن های مختلف از شرکت مایکروسافت (Microsoft) است که به معروف ترین و محبوب ترین نرم افزار در این حوزه تبدیل شده است و تمام اشخاصی که در حوزه ی تایپ متون فعالیت دارند از این نرم افزار استفاده می کنند.

اما در این بین در برخی موارد مشکلاتی به وجود می آید که با دانستن آن به راحتی می توانید بر این مشکلات فائق بیایید. یکی از این مشکلات مواقعی است که در حال تایپ فارسی هستید اما اعداد به صورت انگلیسی تایپ می شوند و این چهره ی متن شما را زشت و کریح می کند و به طبع اگر به صورت فارسی باشد متن شما زیبایی خاصی خواهد داشت.

تیم "کافه نیاز" در این ترفند قصد دارید به شما آموزش دهید که چطور می توانید در هنگام تایپ فارسی اعداد را به صورت فارسی تایپ کنید و یا برعکس در هنگام تایپ انگلیسی اعداد به صورت انگلیسی تایپ شوند.

با ما همراه باشید ....

سعی کنید در ابتدا نرم افزار Microsoft Word را باز کنید.

در برخی نرم افزارهای قدیمی باید به منوی Tools و سپس به منوی Options وارد شوید و در قسمت Complex Scripts به دنبال گزینه ی Numeral باشید و گزینه ی Context را انتخاب کنید. با این کار مشکل برطرف خواهد شد.

اما در نرم افزارهای جدیدی که ارائه شده می توانید از منوی file وارد گزینه ی Options شوید. روی گزینه Advanced کلیک کنید و به طبق روال قبلی به دنبال گزینه ی Numeral باشید و گزینه ی Context را انتخاب کنید و در آخر هم گزینه ی OK را کلیک کنید.

tarfand-word-options

tarfand-word-advanced

tarfand-word-numeral-context

با این کار به راحتی در تایپ های فارسی اعداد به صورت فارسی و در تایپ های انگلیسی هم به صورت انگلیسی تایپ خواهند شد. اما نکته ی دیگری هم که باید به آن توجه کنید این است که اگر در همین قسمت گزینه ی Hindi را انتخاب کنید چه در تایپ های فارسی و چه در تایپ های انگلیسی تمام اعداد به صورت فارسی نوشته خواهند شد. اگر مایل بودید می توانید از این موارد هم استفاده کنید.