how-set-pass-ms-word 

در بیشتر مواقع دانستن برخی از ترفندها می تواند نتیجه های بسیار خوبی را برای شما به همراه داشته باشد. شاید این جمله را تاکنون بارها و بارها شنیده باشید: "چیزی که خار آید، روزی به کار آید". این ترفندها شاید در نگاه اول آن چنان مهم و کارآمد نباشد اما زمانی که به مشکل بر می خورید آن موقع متوجه خواهید شد که تا چه اندازه به سود شما خواهد بود.

در هر برنامه ای که استفاده می کنید از این ترفندها کم نخواهد بود و یکی از این برنامه ها مایکروسافت وُرد است که یکی از بهترین برنامه های ویرایش متن در تمام دنیا محسوب می شود.

تیم "کافه نیاز" در این متن مایل است یک ترفند جالب را به شما بیاموزد که به راحتی بتوانید از قابلیت های ساده و پنهان این نرم افزار استفاده کنید.

با ما همراه باشید ....

بدون تعارف همیشه اشخاص فضولی وجود دارند که می خواهند به کامپیوتر شخصی تان سَرک بکشند و تمام فایل های مربوطه را مشاهده کنند و اگر یکی از این فایل ها متن هایی است که نوشته اید و در فایل word ذخیره کرده اید تنها راه ممکن این است که این اسناد و نوشته ها را با قرار دادن رمز روی آن محافظت کنید.

کار کردن با این ترفند خیلی راحت است و به راحتی می توانید آن را اجرا کنید فقط کافی است بعد از اینکه متن مورد نظرتان را تایپ کردید از منوی file گزینه ی save as را انتخاب کنید. در پنجره ی ظاهر شده در کنار گزینه ی save یک گزینه وجود دارد به نام Tools روی آن کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه ی general options را انتخاب کنید.

tarfand_word_password

این قسمت به دو بخش تقسیم می شود. از این به بعدش را می توانید به اختیار خودتان انتخاب کنید. یا برای هر دو قسمت password to open و password to modify رمز انتخاب کنید و یا برای یک قسمت و در هر دو صورت فرقی نخواهد کرد. قسمت اولی برای رمز باز کردن فایل است و دیگری برای اجازه ی دسترسی به ویرایش کردن فایل ها است. بعد از اینکه انتخاب کردید گزینه ی ok را کلیک کنید.

tarfand-word-password-open

در این قسمت با یک گزینه ی دیگر به نام confirm password روبرو خواهید شد که همان تکرار رمز قبلی است که باید همان رمزی که انتخاب کرده اید را دوباره تکرار کنید و در آخر هم گزینه ی ok را کلیک کنید.

tarfand-word-cofirm-password

برای غیر فعال کردن رمزها هم می توانید از همین روش استفاده کنید و رمز را پاک کنید و سپس گزینه ی ok را کلیک کنید.

اما در این بین باید دو نکته ی مهم را فراموش نکنید:

نکته ی اول: به هیچ عنوان رمز را فراموش نکنید که قابل بازگشت نیست

نکته ی دوم: در هنگام انتخاب رمز به فارسی یا انگلیسی تایپ کردن رمز دقت کنید