fehrest_bandi_word

اگر از آن دسته اشخاصی هستید که با تایپ زیاد سر و کار دارید و یا دانشجو هستید و مایل هستید که خودتان شخصاً اقدام به تایپ پایان نامه ی یا مقاله ی خود کنید حتماً به دنبال راه حلی هستید تا بتوانید مطالب خود را فهرست بندی کنید تا اشخاصی که این متن ها را مطالعه می کنند به راحتی بتوانند به صفحه ی مورد نظرشان بروند و وقت کمتری را صرف جستجوی مطالب کنند.

پایان نامه ها و مقاله ها از آن دسته مطالبی هستند که به علت حجم زیاد صفحات باید حتماً صفحه بندی و فهرست بندی شوند. این مورد واقعاً روی زیبایی مقاله و همچنین جستجوی برخی مطالب به سود شما خواهد بود. تیم "کافه نیاز" در این ترفند وُرد مایل است به شما نحوه ی ایجاد این فهرست بندی را به طور کامل شرح دهد.

با ما همراه باشید ....

مرحله ی اول:

tarfand-word-paragraph

سعی کنید یک سند از word را ایجاد کنید و در همان سر برگ اول یعنی home به قسمت پاراگراف (Paragraph) مراجعه کنید. در این قسمت در سمت راست و پایین آن یک فلش کوچک وجود دارد. روی این قسمت کلیک کنید.

در پنجره ای که ظاهر شده می توانید تمام تنظیمات پاراگراف ها را به صورت حرفه ای انجام دهید. حالا سعی کنید گزینه ای که در گوشه ی پایین سمت چپ وجود دارد به نام Tabs را کلیک کنید.

مرحله ی دوم:

tarfand-word-tabs-set

 

بعد از کلیک کردن پنجره ای باز می شود که می توانید تمام تنظیمات فهرست بندی ها را انجام دهید که هر کدام از گزینه ها را به صورت مختصر شرح خواهیم داد.

گزینه ی اول: Tab Stop Position

تمام فهرست هایی که قرار است ایجاد شود باید از یک فاصله قانونی برخوردار باشند و این گزینه به شما میزان فاصله ی ایجاد شده بین ابتدای خط های فهرست بندی تا پایان آن را نشان می دهد. به طور معمول اگر پایان نامه و مقاله شما به اندازه ی یک برگه ی A4 باشد می توانید این فاصله را 12 یا 15 سانتی متر انتخاب کنید که البته بسته به نوع فهرست و اندازه ی کاغذتان این ارقام قابل تغییر است.

گزینه ی دوم: Alignment

به طور معمول از این گزینه برای یکسان کردن نوشته ها و فهرست ها استفاده می شود و همچنین می توانید مکان قرارگیری این فهرست ها را هم مشخص نمایید. اگر مایل بودید می توانید از گزینه های که در زیر آن قرار دارد هم استفاده کنید تا بتوانید مکان مورد نظر فهرست تان را هم مشخص کرده باشید که به صورت مختصر این گزینه ها را هم توضیح خواهیم داد.

Right:

برای یکسان کردن و تراز بندی کردن فهرست ها و نوشته ها و در کل گرفتن تمام بی نظمی های یک نوشته از سمت راست از این گزینه استفاده می شود.

Center:

برای اینکه بتوانید تراز بندی و یکسان سازی را به سمت وسط بکشانید می توانید از این گزینه استفاده کنید

Left:

این گزینه بر عکس گزینه ی Right عمل می کند و تمام ترازبندی ها و یکسان سازی را به سمت چپ منتقل می کند.

گزینه ی سوم: Leader

با استفاده از گزینه هایی که در این قسمت وجود دارد می توانید مشخص کنید که فهرستی که ایجاد می کنید به چه شکل باشد. به طور مثال اگر مایل هستید که بین عنوان فهرست و شماره صفحه ی آن نقطه چین یا خطوط ممتد وجود داشته باشد می توانید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید.

در پایان کار برای اینکه تغییراتی که ایجاد کرده اید اعمال شود از گزینه ی set استفاده نمایید. البته سعی کنید این موارد را به صورت کامل انجام دهید و سپس اقدام به نوشتن نمایید و همچنین برای اینکه بین عنوان و شماره صفحه ای که قرار است ایجاد کنید فاصله ای به حالت نقطه چین یا خط های ممتد بیفتد از کلید tab استفاده کنید. وقتی کلید tab را فشار دادید همان فاصله ای که در Tab Stop Position انتخاب کردید به صورت نقطه چین یا خطوط ممتد ظاهر می شود و سپس عدد صفحه ی مربوطه را وارد کنید و در آخر هم کلید Enter را بزنید و به خط بعدی برای اعمال موارد دیگر بروید.