Photoshop

یکی از ترفندهای جالب این روزهای فتوشاپ این است که به راحتی می توانید اشخاص را با استفاده از ابزار Clone tool از عکس های دو یا چند نفره حذف کنید و به جای آنها اشخاص یا منظره قرار دهید. شاید در نگاه اول این مورد یک مقدار سخت باشد اما با مقداری تمرین متوجه خواهید شد که این ترفند از راحت ترین کارهای ممکن خواهد بود.

تیم "کافه نیاز" در این متن این آموزش و ترفند خاص را در چند مرحله ی ساده به شما آموزش خواهد داد.

با ما همراه باشید ....

یک عکس را انتخاب و آن را در محیط فتوشاپ وارد کنید و طبق تصویر زیر ابزار Clone Tool را انتخاب کنید.

tarfand_photoshop_clone_tool 

این ابزار دقیقاً کار copy و بعد past را انجام میده. یعنی شما با انجام این کار از یه جای دیگه یه عکس رو کپی می کنید و به جای اون عکس دیگه ای از همون منظره یا تصویر را قرار می دید. برای این منظور از هر جایی خواستید کپی کنید کلید Alt رو هم بگیرید تا یه آیکون مخصوص مثل یک دایره که داخلش یه به علاوه است ظاهر بشه.

حالا از هر جایی که می خواید کپی بشه کلید Alt رو بگیرید و یک کلیک کنید و به جایی که می خواید past کنید ببرید و چند با به صورت آروم کلیک کنید. به صورت تصویر زیر

tarfand_photoshop_copy2 

اگر به عکس قبلی توجه کنید یک مقدار از تصویر هنوز به شکل واقعی ترمیم نشده و هنوز هم میشه روی اون کار کرد تا به اندازه ای که می خواید از حالت مصنوعی بیرون بیاد و به واقعیت نزدیک تر بشه. برای همین دوباره همون کارها رو انجام میدیم تا به شکل واقعی خودش نزدیک تر بشه که می تونید عکس بهتر شده رو تو این عکس ببینید.

tarfand_photoshop_copy3 

با کمی دقت می تونید تمام منظره هایی که مربوط به یک قسمت خاص هست رو بردارید و روی منظره های دیگر بچسبونید. برای اینکه این ترفند رو به خوبی اجرا کنید سعی کنید تصویر رو بزرگ کنید و با یه مقدار حوصله این کار رو انجام بدید.