type_farsi_phptoshop

در این هیچ شکی نیست که از مهمترین و کاربردی ترین نرم افزارهایی که تاکنون برای تدوین، ترمیم و ویرایش عکس به بازار آمده فتوشاپ است که کاربران خیلی زیادی از جمله ایرانی ها از آن استفاده می کنند و به خاطر همین هم این کاربران مایل هستند از فارسی نویس این نرم افزار کمال استفاده را داشته باشند. اما همیشه در این مورد به مشکل بر می خورند.

برای همین منظور خیلی از کاربران سعی می کنند نرم افزارهایی که فارسی نویس هستند به کار ببرند که در برخی موارد به مشکلاتی بر می خورند که دیگر از ادامه دادن سر باز می زنند. اما از زمانی که شرکت Adobe نرم افزارهای جدیدش را وارد بازار کرده است خیلی راحت وارد قسمت تنظیمات این برنامه می شوید و با زدن یک تیک این مشکل برطرف می شود.

تیم "کافه نیاز" در این آموزش و ترفند مایل است نحوه ی فارسی کردن فتوشاپ را به شما بیاموزد.

با ما همراه باشید ....

برای فارسی کردن بعد از اینکه نرم افزار رو باز کردید طبق عکس زیر برید توی منوی Edit و به دنبال گزینه ی Preferences  بگردید که در بیشتر مواقع در آخر منو Edit قرار داره و از این منو گزینه ی Type رو انتخاب کنید.

tarfand-photoshop-farsi-nevis-performance 

حالا طبق تصویر زیر یه تیک کنار گزینه ی Middle Eastern and South Asia هست این رو فعال کنید. این گزینه برای کشورهای فارسی زبان هست و بهشون اجازه میده که بتونن فارسی نویس این برنامه رو فعال کنند. بعد از این کار کل برنامه رو ببندید و دوباره اجرا کنید.

tarfand-photoshop-farsi-nevis-Middle-Eastern-and-South-Asia 

 تو مرحله ی بعدی به منوی Type برید و از گزینه ی  Language options تیک کنار گزینه ی Middle Eastern Features رو فعال کنید. با این کار به راحتی می تونید فارسی نویس این برنامه رو فعال کنید.

 tarfand-photoshop-farsi-nevis-type-Middle

این مرحله که فارسی کردن فتوشاپ هست تموم شده اما برای اینکه تنظیمات بیشتر رو یاد بگیرید می تونید از دو تا ترفند هم استفاده کنید:

ترفند اول: در برخی موارد شاید دقت کرده باشید که وقتی میخواید عدد و حروف رو با هم بنویسید می بینید که عدد میاد جلو نوشته و هر کاری هم بکنید این کار درست شدنی نیست به جز اینکه از همون منو Type به گزینه ی Language Options برید و تیک کنار گزینه ی Right-to-left-character-direction رو فعال کنید. با این کار به راحتی می تونید متن ها و اعداد را در کنار هم قرار بدید بدون اینکه این ور و اون ور بشن.

tarfand-photoshop-right-to-left 

ترفند دوم: برای فارسی کردن اعداد و کاراکترها سعی کنید یه نوشته رو روی یک صفحه بنویسید و بعد طبق تصویر زیر تیک کنار گزینه ی Farsi Digits رو فعال کنید که به صورت پیش فرض روی گزینه ی Arabic Digits هست.

tarfand-photoshop-farsi-nevis-Farsi-Digits