Plugged-In-Not-Charging

یکی از پیغام خطاهایی که در برخی از لپ تاپ ها زیاد دیده می شود مربوط به شارژ نشدن لپ تاپ است که به پیغام خطای Plugged In Not Charging مشهور است و خیلی از کاربران با دیدن این پیغام در این طور مواقع گیج و سردرگم می شوند.

شما زمانی که لپ تاپ تان شارژ نشود این موضوع را متوجه خواهید شد اما احتیاجی نیست لپ تاپ خودتان را بردارید و به تعمیرگاه ببرید چون هر مشکلی یک راه چاره ای خواهد داشت و این مشکل هم بی راه چاره نخواهد بود. فقط کافی است چند مرحله ای که در این راهنمایی ارائه داده ایم به خوبی اجرا کنید تا به سرعت این پیغام خطا از بین برود.

تیم "کافه نیاز" در این ترفند مایل است رفع حل این مشکل را به شما بیاموزد. امیدواریم با راهنمایی های که در این مقاله مطالعه کرده اید به صورت کامل این مشکل برطرف شود.

با ما همراه باشید ....

برای این کار سعی کنید منبع تغذیه یا همون کابل برق رو از لپ تاپ جدا کنید و لپ تاپ تون رو به صورت کامل خاموش یا down shut کنید. حالا وقت اینه که باطری لپ تاپ رو از جاش بیرون بیارید.

Plugged-In-Not-Charging-batri

در همین حال که لپ تاپ بدون باطری هست کابل برق رو به لپ تاپ وصل کنید و اون رو روشن کنید. وقتی سیستم بالا اومد باید تو تنظیمات Device Manager یک سری تغییرات انجام بدید. برای رسیدن به Device Manager  دو راه وجود دارد.

راه اول: روی my computer یا زمانی که آن را باز کردید کلیک راست کنید و از منو باز شده گزینه ی properties را انتخاب و تو پنجره ی باز شده گزینه ی Device Manager رو انتخاب کنید.

click-righte-my-computer

device-manager

راه دوم: منو استارت رو باز کنید و گزینه ی RUN یا R+ را تایپ کنید و در پنجره ی ظاهر شده متن devmgmt.msc رو تایپ و کلید اینتر را بزنید.

tarfand_computer_cmd

از پنجره ی باز شده تو قسمت Batteries  روی گزینه ی Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  کلیک راست کنید و از منو باز شده گزینه ی Uninstall  رو انتخاب کنید و به صورت کامل اون رو حذف کنید.

uninstall-device

دوباره سعی کنید لپ تاپ خودتون رو خاموش کنید و در همون حین خاموشی منبع برق یا همون کابل برق رو از لپ تاپ تون جدا کنید. دوباره باتری رو بزارید سر جاش و کابل برق رو به لپ تاپ وصل و اون رو روشن کنید. وقتی لپ تاپ روشن شد متوجه خواهید شد که همون گزینه ی Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery  کهUninstall  کردید دوباره نصب میشه و شارژر لپ تاپ هم به صورت کامل شارژ میشه.

charging

البته این نکته ی مهم را فراموش نکنید:

در برخی موارد ممکنه با جدا کردن منبع تغذیه یا کابل برق دوباره وصل کردن اون و در برخی موارد هم با ریست کردن سیستم این مشکل برطرف بشه اما اگر این مورد هنوز پا بر جا بود می تونید از تکنیک هایی که در بالا ذکر شد استفاده کنید.