success-social-marketing

شبکه های اجتماعی رمز موفقیت شما در بازاریابی محصولات و خدمات، جذب مشتری، جذب بازدید کننده و از همه مهمتر کسب درآمد خواهد بود. هر چه در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفقیت بیشتری کسب کنید به طبع درآمد بیشتری بدست خواهید آورد.

قوانینی که در این مقاله ارائه خواهیم داد در عین سادگی می تواند موفقیت شما را در این عرصه تضمین کند. این قوانین یک زیر ساخت لازم برای بازاریابی شبکه های اجتماعی خواهد بود.

قانون اول: با جان دل به حرف های مخاطبین گوش فرا دهید

شاید این جمله را بارها و بارها شنیده باشید: چرا خداوند به ما دو تا گوش و یک زبان داده و تنها جواب آن این است: به خاطر اینکه خوب گوش دهیم و بعد صحبت کنیم.

در شبکه های اجتماعی و در بحث بازاریابی هم به همین شکل است. شما زمانی می توانید در این مرحله به موفقیت برسید که به خوبی به تمام سوالات مشتریان و حرف هایی که می گویند گوش دهید و بعد از آن برای حل مشکلاتشان قدم بردارید.

قانون دوم: برای جذب مخاطب روی کیفیت مطالب ارسالی دقت کنید

مخاطبین زمانی از طریق شبکه های اجتماعی به سمت کسب و کارتان کشیده می شوند که واقعاً شما حرفی برای گفتن داشته باشید و این مورد فقط از عهده ی کیفیت مطالبی که ارائه می دهید بر می آید. هر چه مطالبی که ارائه می دهید از کیفیت بالاتری برخوردار باشد به طبع مخاطبین بیشتری را به سمت کسب و کارتان جذب خواهید کرد.

اگر کیفیت مطالبتان در حد انتظار باشد مخاطبین هم با کسب و کارتان ارتباط برقرار می کنند اما اگر صدها مطلب بی کیفیت به اشتراک گذاشته باشید و هیچ کدام از آنها نتواند حتی یک کاربر را به سمت خودش جذب کند، هیچ ارزشی ندارد.

قانون سوم: برای موفقیت باید صبر داشته باشید و عجله نکنید

صبر و حوصله در هر کسب و کاری جوابگو است و این فقط برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیست. اما در شبکه های اجتماعی صبر و حوصله یعنی یک چیز دیگر. به خاطر اینکه اشخاصی که در حوزه ی کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند از صبر و حوصله ی کمتری برخوردار هستند و دوست دارند سریع به درآمد برسند. اما این غیر ممکن است. هیچ کارآفرینی را پیدا نخواهید کرد که یک شبه به موفقیت رسیده باشد. برای موفقیت باید وقت و زمان کافی در اختیار داشته باشید و صبر کنید تا به نتیجه ی دلخواهی که می خواهید برسید.

بیشتر کارآفرینان و ثروتمندان دنیا مانند مارک زاکربرگ (مدیر عامل فیسبوک)، جف بزوس (مدیر عامل سایت آمازون)، جک ما ( مدیر عامل سایت علی بابا چین)، پیر امیدیار (مدیر عامل سایت EBay) و خیلی از اشخاص دیگر که با کسب و کارهای اینترنتی به درآمد رسیده اند همه و همه مدت ها صبر کرده اند تا به این درجه از ثروت رسیده اند.

قانون چهارم: حضور مداوم و مستمر در شبکه های اجتماعی

مخاطبین زمانی به سمت صفحه ی شخصی و کسب و کارتان کشیده می شوند که شما حضوری مداوم و مستمر در شبکه های اجتماعی داشته باشند. هر چه فعالیت بیشتری داشته باشید به طبع مخاطبین بیشتری هم به سمت شما کشیده خواهند شد.

در دسترس بودن و فعالیت بیشتری داشتن این حس را به مشتری و مخاطبین می دهد که شما برای کسب و کارتان ارزش بیشتری قائل هستید. پس این فرصت را از دست ندهید و به صورت مداوم فعالیت کنید تا مشتری هم از این حضور مداوم و مستمرتان خوشحال باشد.

قانون پنجم: تأثیر گذاری بازاریابی خود را مورد ارزیابی قرار دهید

شما هزینه می کنید تا بازاریابی تان جواب بدهد و مخاطبین را به سمت خود بکشید. اما اگر بدون برنامه پیش بروید تمام هزینه هایی که برای بازاریابی کرده اید از بین خواهد رفت و از همه بدتر آن است که هزینه کرده اید اما نمی دانید تا چه اندازه این بازاریابی تأثیر گذار بوده است.

در این مسیر سعی کنید مطالبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید که روی مخاطبین بیشترین تأثیر گذار را داشته باشد. باید سعی کنید زمان بیشتری بگذارید و مطالبی را تهیه کنید که تأثیر گذاری بیشتری را روی مخاطبین داشته باشد.