ravesh-haye-seo

سئو و بهینه سازی سایت به عنوان یک بخش جدا ناپذیر از کسب و کارهای اینترنتی شده است و به صورت مداوم از طرف گوگل الگوریتم ها و قانون های خاصی ارائه می شود که روی رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو تأثیر فراوانی دارد.

در این بین موتورهای جستجوی گوگل هم روز به روز در حال رشد، پیشرفت، باهوش تر شدن و از همه مهمتر هوشمندتر شدن هستند. هوشمند شدن این موتورهای جستجو به گونه ای است که تقریباً مانند انسان ها فکر می کند و هر اتفاقی در دنیای وب بیفتد به راحتی متوجه می شود.

گوگل تمام اطلاعات از تمام صفحات دنیای وب را جمع آوری و در دیتا بیس خود نگه می دارد تا زمانی که کاربران مطلبی را جستجو می کنند براساس همان کلمات کلیدی که کسب و کارهای اینترنتی انتخاب می کنند به کاربران نشان دهند. به طور مثال اگر شخصی در گوگل کلمه ی "سئو و بهینه سازی سایت" را جستجو کنند سایت هایی در این جستجو در صفحه ی اول قرار می گیرند که کارکرد بهتری روی کلمات کلیدی خود داشته باشند.

هر چقدر در نتایج جستجوی گوگل در بهترین رده یا همان صفحات اول قرار بگیرید به طبع بازدید کننده و درآمد بیشتری خواهید داشت و راهکارهایی که استفاده می کنید تا در صدر جستجوی گوگل قرار بگیرید را سئو می نامند و در این مقاله روش های ساده که سایت تان را صفحه ی اول گوگل نزدیک تر می کند ارائه خواهیم داد.

روش اول: استفاده از کلمات کلیدی مناسب

استفاده از کلمات کلیدی مناسب از مهمترین کارهایی است که بعد از طراحی سایت باید انجام دهید. به طور مثال اگر سایت شما در زمینه ی فروش "بیسکویت" فعالیت می کند باید آنقدر در صفحات مختلف دنیای وب بک لینک بسازید و در مورد بیسکویت صحبت کنید که موتورهای جستجو سایت شما را به مخاطبین نشان دهند و همین نشان دادن سایت شما باعث می شود تا بازدید کننده بیشتری دریافت کنید و به طبع به مرور زمان به صفحه ی اول جستجوی گوگل نزدیک و نزدیک تر شوید.

اما این نکته را فراموش نکنید که در استفاده از کلمات کلیدی شما تنها نیستید که از این کلمات استفاده می کنید و رقبای زیادی دارید. پس به طبع کار سختی پیش رو دارید.

روش دوم: برای تمام صفحات خود از عناوین و تیترهای مناسب استفاده کنید

یکی از روش های موتورهای جستجو برای جستجوی مطالب، بر اساس عنوان یک صفحه است که یک صفحه از سایت تان را در دیتا بیس خود قرار می دهند و به مرور زمان به مخاطبین نشان می دهند. برای همین است که موتورهای جستجوی گوگل برای عنوان و تیتر یک صفحه اهمیت زیادی قائل هستند.

هر چه تیتر و عنوانی که انتخاب می کنید جذاب تر باشد و مخاطبین بیشتری را به سمت خودش بکشاند به طور حتم در صفحات اول گوگل قرار خواهد گرفت.

روش سوم: استفاده از بک لینک

استفاده از بک لینک در این روزها فوق العاده روی سئو سایت تأثیر مثبت خواهد گذاشت. بک لینک به این معنی است که برخی از سایت ها به یک صفحه از سایت شما لینک بدهند تا ارزش سایت و صفحه ی شما بالا و بالاتر برود حتی اگر این لینک ها نو فالو (No Follow) هم باشد باز هم تأثیر خودش را روی سئو سایت شما می گذارد.

اما در این بین برخی از سئو کارها سعی می کنند با خرید بک لینک سر گوگل را شیره بمالند و مطمئناً گوگل این را متوجه می شود و سایت را شامل جریمه می کند. اما اگر به صورت صحیح و سالم بک لینک تهیه کنید به مرور زمان سایت شما به عنوان یک سایت محبوب در نزد گوگل معرفی می شود و این روی جایگاه سایت تان در رتبه بندی گوگل تأثیر فراوانی دارد.

پس سعی نکنید با خرید بک لینک سایت تان را در زمره بهترین ها قرار دهید چرا که گوگل همه چیز را متوجه می شود و هر عملی روی سایت خود انجام دهید از چشمان تیزبین گوگل دور نخواهد ماند.