hadaf-gozari

شاید به جرأت بتوان گفت که یکی از مقدس ترین کلماتی که می توان نام برد کلمه ی "هدف" است. خیلی از ما انسان ها با همین کلمه زندگی می کنیم و خیلی های دیگر هم با نداشتن همین کلمه شب و روزشان را به صورت یکنواخت و یکسان و بدون هیجان سر می کنند.

اشخاصی که شب و روز به دنبال اهدافشان هستند همان هایی هستند که فرمول موفقیت را کشف کرده اند و اینها همان افراد موفق جامعه هستند و باید از تجربه ی این افراد نهایت استفاده را بُرد. بنا بر تحقیقات به عمل آمده می توان گفت که تجربه ی افراد و اشخاص موفق نشان می دهد که:

با داشتن اهدافی مشخص، واضح، مکتوب و مرور و مطالعه ی روزانه ی آنها می تواند یکی از فرمول ها و کلیدهای موفقیت در این زمانه باشد.

خیلی از اشخاص موفق هم از همین فرمول استفاده کرده اند و به بهترین نتایج ممکنه رسیده اند و حالا این شما هستید که باید از این مورد استفاده کنید و به بهترین جایگاهی که می خواهید برسید.

اما حالا وقت این است که شما این سوال را از خودتان بپرسید:

آیا برای یک، پنج و ده سال آینده ی زندگی خود برنامه ریزی و هدف گذاری کرده اید؟

آیا می دانید که در طول این سالها چه می خواهید و قرار است چه چیزی را بدست بیاورید؟

آیا اگر هدفی دارید آن را مکتوب کرده اید؟

آیا اهدافتان واضح و روشن و قابل دستیابی است؟

اگر پاسخ به تمام این سوالات منفی است پس سعی کنید حداقل 20 دقیقه وقت بگذارید و تمام اهدافتان را از کوتاه مدت تا بلند مدت با ذکر تاریخ و به صورت واضح و مشخص و به زبان حال بنویسید. این کار می تواند شور و هیجان و اعتماد به نفس را به شما برگرداند. اینگونه نوشتن می تواند مسیر زندگی تان را نسبت به قبل متفاوت تر کند.

تفاوت افراد موفق و ناموفق در همین هدف گذاری است. آنها می دانند که از زندگی حال و آینده چه می خواهند اما افراد ناموفق نمی دانند که در حال حاضر چه می خواهند و از همه بدتر اینکه نمی دانند که برای آینده ی خود چگونه اهدافی را مشخص کنند.

نوشتن اهداف و ایده هایی که در ذهن دارید می تواند مسیر موفقیت را برای شما هموارتر کند و از همه مهمتر اینکه بتوانید با استفاده از تجسم خلاق و رویاپردازی خودتان را زمانی که به اهدافتان رسیده اید ببینید. این کار حس فوق العاده ای می دهد.

پس سعی کنید با افراد موفق در ارتباط باشید و افراد منفی نگر را از زندگی تان حذف کنید تا به مرور زمان به اشخاصی مثبت اندیش و مثبت نگر تبدیل شوید.