moshavere-forosh-bashid

یکی از نکاتی که در فروش و بازاریابی خیلی کم و در برخی موارد به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی گیرد این است که اشخاص برای کسب و کار و شغلی که دارند ارزش قائل نمی شوند و حتی دوست ندارند بگویند من فلان کار را انجام می دهم. اما برخی دیگر شغل شان را مایه افتخار خود می دانند و از اینکه بگویند شغلشان چیست هیچ ترسی ندارند.

به طور مثال بازاریابی و فروش را در نظر بگیرید. در ایران همه از اینکه بگویند من بازاریاب هستم، متنفرند. این عین واقعیت است. چرا که مردم این را می دانند هر کسی که بیکار می شود آخرین راه حلی که به نظرش می رسد این است که یک کاتالوگ دستش بگیرید و در خیابان ها بچرخد تا محصول یا خدماتی را به دیگران معرفی کند و از آن طرف هم خریداران به چشمی دیگر به این اشخاص نگاه می کنند.

اما در کشورهای توسعه یافته تر بازاریابی یکی از بهترین شغل ها با بهترین درآمدها را نصیب اشخاص می کند، محسوب می شود تا جایی که بهترین سخنرانان دنیا مانند برایان تریسی یا دارن هاردی از همین بازاریابی شروع به فعالیت کرده اند و در شغلشان به بهترین درجه های مالی و شخصی رسیده اند و این اشخاص در حال حاضر یک برندینگ شخصی هستند.

اما ما به شما پیشنهاد می کنیم نام بازاریاب را پاک کنید و به جای آن از کلمه ی "مشاور" استفاده کنید و روی کارت ویزیت تان هم این مورد را ذکر کنید. به طور مثال "مشاور در امر فروش هوشمند سازی ساختمان" یا " مشاور در امر فروش ساختمان" هستم. شغل همان شغل است اما با عوض کردن نام آن به راحتی می توانید با افتخار بگویید: من مشاور در امر فروش هستم.

اما سعی کنید یک نکته را فراموش نکنید. اگر نام شغلتان را عوض کردید پس در خور شخصیت آن نام هم سعی و تلاش کنید. به طور نمونه مانند همان مشاوران صحبت کنید، فن بیان تان مانند همان مشاوران باشد، نحوه ی رفتار و لباس پوشیدنتان مانند مشاوران باشد و هر آنچه را که تصور می کنید.

یکی از قوانین کائنات می گوید: هر عملی یک عکس العمل دارد و اگر مانند یک شخص مشاور صحبت کنید، راه بروید، لباس بپوشید و مانند وی رفتار کنید به صورت ناخودآگاه به همان چیزی که می خواهید تبدیل خواهید شد و صد البته اگر تمام این موارد را در ذهنتان هم تصور کنید و خود را شخصی ببینید که به عنوان یک مشاور دیگران را راهنمایی می کند.

یک تفاوت عمده که میان مشاوران و بازاریاب ها وجود دارد این است که بازاریاب ها بیشتر به فکر کسب سود و درآمد هستند اما زمانی که از کلمه ی مشاور استفاده می کنید یعنی اینکه اولویت شما مشاوره دادن و راهنمایی کردن مشتریان است و در آخر کسب درآمد است.

این مورد باعث می شود تا در بیشتر مواقع به خاطر همان کلمه ی مشاور هم که شده بیشترین راهنمایی را به مشتریان خود داشته باشیم و این می تواند ما را به مرور زمان به سمت ثروت نزدیک و نزدیک تر کند.