mazayaye-video-marketing

بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ یکی از بهترین نوع بازاریابی ها در دنیا هم از نوع نگاه مردم و هم از نظر روانشناسی است. هرگاه مردم، مخاطبین و مشتریان شما یک ویدیو از محصولات و خدمات تان را تماشا می کنند تأثیر ویژه ای روی آنها می گذارد تا اینکه بخواهید یک مطلب متنی در مورد آنها ارسال کنید.

ویدیو مارکتینگ در اصل تبلیغ کالا، خدمات، توانایی ها، مهارت ها و هر چیزی که تصور کنید و به اشتراک گذاری آنها در سایت هایی مانند آپارات، یوتیوب، نماشا و .... است. بازاریابی ویدیویی یکی از بهترین روش هایی است که می تواند ترافیک و بازدید کننده ی سایت شما را به صورت صعودی بالا ببرد.

اگر قوانین و اصول این نوع بازاریابی را به درستی رعایت کنید فوق العاده روی مخاطبین تأثیر گذار خواهد بود و به راحتی می تواند مخاطبین زیادی را به سمت سایت و کسب و کار شما روانه کند کما اینکه خیلی از کسب و کارها و خیلی از اشخاص معمولی به وسیله ی همین ویدیوها به یک پرسونال برندینگ دوست داشتنی تبدیل شده اند.

تأثیرگذاری ویدیو روی مخاطبین به نسبت مشاهده ی تصاویر و همچنین گوش دادن به یک فایل صوتی خیلی بیشتر است چرا که تمرکز روی ویدیو با استفاده از گوش و چشم است و این می تواند تأثیرش نسبت به یک فایل صوتی که فقط تمرکز با گوش دادن است و چشم ها جای دیگری تمرکز می کند، بیشتر باشد.

به هر حال خیلی از کسب و کارهای کوچک و بزرگ و هم چنین کسب و کارهای نوپایی که تازه تأسیس هستند هم به این سمت رو آورده اند تا تمرکز مشتریان شان را به سمت خودشان بکشانند. بدون شک بازاریابی ویدیویی یکی از مهمترین و بی نظیرترین بازاریابی ها در سطح دنیای وب است و پیشنهاد ما و تمام اشخاصی که در این حوزه کار می کنند استفاده از این فرصت استثنایی است.

تیم "کافه نیاز" مایل است 10 دلیلی که باعث می شود تمام کسب و کارها، اشخاص عادی، اشخاص حقوقی و خیلی از مردم به سمت بازاریابی ویدیویی رو بیاورند ارائه دهد.

با ما همراه باشید ....

دلیل اول: استفاده از ویدیو و محتوای ویدیویی می تواند شانس دیده شدن کسب و کار و یا دیده شدن مهارت ها و توانایی هایتان توسط دیگران را به شدت افزایش دهد. اگر توجه کرده باشید زمانی که یک مطلب را جستجو در گوگل می کنید در 90 درصد جستجوها در لینک اول یا دوم یک ویدیو مربوط به نوع متن جستجوی شما هم به نمایش گذاشته می شود.

اگر کسب و کار شما هم به تولید محتوای ویدیویی رو بیاورد این شانس را خواهید داشت که در برخی از جستجوها، ویدیو شما هم به نمایش گذاشته شود.

دلیل دوم: با استفاده از بازاریابی ویدیویی می توانید نرخ فرار کاربر از سایت تان را تا حد زیادی کاهش دهید. استفاده از ویدیو در سایت می تواند کاربران را در سایت نگه دارد و این مورد باعث می شود تا گوگل سایت شما را یک سایت محبوب قلمداد کند و به مرور زمان سایت تان را در جستجوهایش در بهترین رتبه قرار دهد.

instagram-video-marketing

دلیل سوم: ویدیو مارکتینگ باعث می شود تا مخاطبین و مشتریان جدید با محصولات، خدمات، توانایی ها و مهارت های شما و کسب و کارتان آشنا شوند.

دلیل چهارم: همان طوری که خیلی از اشخاص به دنبال این هستند که افزایش فروش بیشتر و در کنار آن افزایش درآمد بیشتری داشته باشند، ویدیو مارکتینگ می تواند این مهم را برای آنها به سرانجام برساند و نقش خیلی زیادی در افزایش درآمد برای کسب و کارها دارد.

دلیل پنجم: تأثیر گذاری ویدیو همان طوری که در بالا هم گفتیم نسبت به دیگر روش های بازاریابی روی مخاطبین، مشتریان و مصرف کنندگان بیشتر است.

دلیل ششم: اگر توجه کرده باشید تمام شبکه های اجتماعی هم همراه با ویدیو مارکتینگ شده اند و این قابلیت را در برنامه ی خود فعال کرده اند که مخاطبین از کسب و کار، مهارت و توانایی هایشان ویدیو تهیه کنند و در اختیار دنبال کننده های خود قرار دهند و جالب اینجاست که درصد تماشای ویدیو در این شبکه ها نسبت به مقاله های متنی خیلی بیشتر و تأثیرش هم بیشتر بوده است.

دلیل هفتم: درصد اشتراک گذاری یک ویدیو توسط مخاطبین در شبکه های اجتماعی و یا در یک سایت خیلی بیشتر است. مردم اگر به ویدیو شما علاقه مند شوند به طور حتم آن را در دیگر شبکه های اجتماعی هم به اشتراک می گذارند و این می تواند بازدید کننده های سایت تان را افزایش دهد و همچنین به برند سازی کسب و کارتان فوق العاده کمک بزرگی می کند.

video-marketing-seo

دلیل هشتم: همان طور که نرخ فرار کاربر از سایت به وسیله ی ویدیو مارکتینگ کم می شود به همان نسبت هم نرخ بازگشت کاربران به سایت هم بالا می رود. اگر مخاطبی از سایت و محتوای ویدیویی شما خوشش بیاید به طور حتم دوباره به سایت شما بر می گردد و صد البته کسب و کارتان را هم به وسیله ی بازاریابی دهان به دهان به دیگران معرفی می کند.

دلیل نهم: یکی دیگر از مزیت های استفاده از ویدیو مارکتینگ این است که می توانید به وسیله ی ایمیل مارکتینگ به مخاطبین خود ایمیل به همراه یک ویدیو ارسال کنید. این گونه ایمیل ها می تواند شانس دیده شدن و همچنین مشاهده ی ویدیو را افزایش دهد.

دلیل دهم: ویدیو مارکتینگ برای اشخاصی که در حوزه ی کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند از نظر سئو فوق العاده اهمیت دارد. ترافیک سایت افزایش می یابد، مخاطبین بیشتری در سایت می مانند تا ویدیو را تماشا کنند، نرخ فرار کاربران کاهش و همچنین نرخ بازگشت کاربران افزایش می یابد، لایک ها و اشتراک گذاری ها و همچنین کامنت هایی که قرار داده می شود همه و همه روی سئو سایت تان تأثیر مثبت می گذارد و به مرور زمان رتبه ی سایت تان را در نتایج جستجوی گوگل بالا می برد.

سخن آخر

با توجه به 10 مزیتی که نسبت به ویدیو مارکتینگ گفته شد از همین الان تصمیم بگیرید که ویدیو مارکتینگ را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید. این مورد می تواند شانس دیده شدن تان را بالا و بالاتر ببرد.