9-vizhegi-afrade-movafagh

افراد موفق همیشه و در هر حالتی الگویی تأثیر گذار برای دیگر افراد جامعه بوده اند. آنها شخصاً افرادی قوی از نظر روحیه و اعتماد به نفس هستند و همین روحیه ی مثال زدنی آنها بوده که این اشخاص را در تمام مراحل زندگی و کاری خود به اشخاصی محکم و قوی تبدیل کرده است.

این مقاله به 9 ویژگی منحصر به فرد این افراد پرداخته است و به طور حتم با دانستن این ویژگی ها راحت تر می توانید با مسائل و مشکلات کنار بیایید.

با ما همراه باشید ....

ویژگی اول: افراد موفق هرگز به گذشته شان فکر نمی کنند و وقت خودشان را با فکر کردن و تأسف خوردن به گذشته ی خود تلف نمی کنند. این افراد می دانند که تأسف خوردن به حال گذشته یعنی قبول گذشته و خراب کردن آینده. به خاطر همین با دفن کردن گذشته ی خود آینده ای که می خواهند را می سازند و تمام فکرشان این است که فرصت سازی کنند و آینده ای که پیش رویشان است را با دستان خود بسازند.

iman-dashtan-be-khod

ویژگی دوم: موفق ترین افراد همیشه بر اساس توانایی ها و مهارت هایی که دارند کارهایشان را انجام می دهند و سعی شان این است که تمام انرژی شان را صرف کارهایی کنند که از عهده شان بر می آید و اگر نتوانند کاری را انجام دهند و یا از عهده شان خارج باشد انرژی شان را صرف تمام کردن این کار نمی کنند و سر فرصت این مشکل را بر طرف می کنند.

ویژگی سوم: افراد موفق از خطرات احتمالی و پیش بینی نشده هرگز نمی ترسند و ترسی به دلشان راه نمی دهند. آنها هرگز ترس از شکست ندارند و برعکس اشخاصی ریسک پذیر هستند که مدام به دنبال خطرند. افراد موفق این را می دانند که با ریسک نکردن و خود را خطر نینداختن هرگز به جایی نخواهند رسید.

movafaghiyat

ویژگی چهارم: تنها افرادی که از شکست ها و اشتباهات خود درس می گیرند فقط افراد موفق هستند. این افراد سعی شان این است که یک اشتباه را دو بار تکرار نکنند و بر عکس می کوشند تا اشتباهات خود را جبران کنند.

ویژگی پنجم: یکی از ویژگی های مهم افراد موفق این است که از موفقیت دیگران ناراحت نمی شوند و برعکس هرگاه که موفقیت دیگران و یا اشخاص موفق را می بینند آنها را تحسین می کنند. به خاطر همین است که افراد ثروتمند و موفق روز به روز موفق و موفق تر می شوند و افراد فقیر و ناموفق، فقیر و فقیرتر می شوند.

افراد ناموفق نسبت به افراد موفق یک حس بدی دارند و دوست ندارند موفقیت این افراد را ببینند و هرگاه که یک شخص موفق را می بینند نسبت به موفقیت این شخص حسادت می کنند و از ته دل برایش آرزوی بدبختی می کند.

اما در آن سو افرادی که خودشان موفقیت را لمس کرده اند این را می دانند که موفقیت با سختی و زحمت به دست می آید و به خاطر همین است که موفقیت های دیگران را تحسین می کنند.

poshtkar-afrade-movafagh

ویژگی ششم: شاید این موضوع برای اشخاصی که به موفقیت های چندانی دست پیدا نکرده اند زیاد قابل لمس نباشد اما باید این را بدانید که اشخاص موفق بارها و بارها شکست خورده اند تا به این درجه از موفقیت رسیده اند. تصور نکنید شخصی که در حال حاضر میلیاردر و یا میلیونری خود ساخته است فقط یک بار سعی و تلاش کرده و یک شبه به موفقیت رسیده است.

به هیچ عنوان این طور نیست و مطمئن باشید که این افراد با اولین شکست دست از تلاش نکشیده اند و آنقدر تلاش و کوشش کرده اند که به این درجه از موفقیت رسیده اند. پس سعی کنید این صحبت ها را از گوشتان بیرون کنید که افراد موفق یک شبه و با اولین تلاش و بدون شکست به موفقیت رسیده اند.

ویژگی هفتم: یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود افراد موفق از ناموفق جدا شوند این است که افراد موفق به داشتن صبر و حوصله ی فراوان معروفند. آنها به دنبال نتایج فوری نیستند. اگر کاری را شروع کردند آنقدر سعی و تلاش می کنند و آنقدر صبر می کنند تا به نتیجه ی دلخواه خود برسند.

اما در آن سو افراد ناموفق به تنبلی معروفند و همیشه دوست دارند با اولین تلاش بهترین نتیجه ها را هم بگیرند و این متأسفانه بدترین کار ممکن است و به طور حتم هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

taslim-nashodan

ویژگی هشتم: نحوه ی رسیدن به هدف برای هر شخص موفقی با هم فرق می کند و اینگونه نیست که این اشخاص با یک مسیر مشخص به اهدافشان رسیده باشند. افراد موفق اگر به اهدافشان نرسند هرگز ناامید نمی شوند و دست از تلاش بر نمی دارند و برعکس سعی می کنند مسیر رسیدن به هدفشان را تغییر دهند.

همین مورد باعث می شود تا هرگز دلزده و دلسرد نشوند و تلاش بیشتری کنند تا به آروزها، رویاها و اهداف خود برسند.

ویژگی نهم: مثبت اندیشی در تمام ذرات بدن افراد موفق موج می زند. شما به هیچ عنوان نمی توانید یک شخص موفق و ثروتمند را پیدا کنید که با منفی نگری و منفی بافی به موفقیت و ثروت رسیده باشد. این از نظر کائنات غیر ممکن است.

چرا که موفقیت، ثروت، خوشحالی، مثبت اندیشی، افکار مثبت، سلامتی و هر چیز دیگری که فرکانس مثبت دارد همه در یک جهت در کائنات هستند و به هیچ عنوان نمی توانید فرکانس ثروت و منفی نگری را در کائنات به هم گره بزنید و توقع داشته باشید که ثروتمند هم بشوید. افراد موفق هم اشخاصی مثبت نگر هستند و فرکانس تفکراتشان را با فرکانس کائنات یکی می کنند و به همین خاطر است که ثروت و موفقیت را به دست می آورند.