internet-marketing

کسب و کارتان هر چه باشد به تبلیغات و بازاریابی نیاز دارد و این بستگی به نوع بودجه ی شما دارد که محصولات و خدمات تان را به دیگران معرفی کنید. ابزارهای زیادی برای بازاریابی وجود دارد که کسب و کارها از آن استفاده می کنند. از شبکه های اجتماعی گرفته تا پخش تراکت، بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی و ...

هر کدام از این نوع تبلیغ ها به نوع کسب و کار و بودجه ی شما بستگی دارد و صد البته هزینه های آنها از زمین تا آسمان با هم فرق می کنند. اما در این بین تبلیغاتی که در بستر اینترنت مورد استفاده ی کسب و کارها قرار می گیرند از به صرفه ترین نوع آنها هستند که به این نوع از تبلیغات، تبلیغات آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ گفته می شود.

در این مقاله تیم "کافه نیاز" مایل است به 3 نوع بازاریابی آنلاین که در نوع خود به صرفه ترین بازاریابی به شمار می روند، اشاره کند. فراگیری ترفندها و تکنیک های این نوع بازاریابی ها می تواند افزایش فروش چشمگیری را برای شما به همراه داشته باشد.

با ما همراه باشید ....

ابزار شماره 1: استفاده از وب سایت

web-site-internet-marketing

این روزها بیشتر کسب و کارها با استفاده از وب سایت در 24 ساعت شبانه روز تمام محصولات و خدماتشان را به دیگران معرفی می کنند و این می تواند بزرگترین شانس آنها برای ارائه خدمات به مخاطبین و مشتریان خود باشد.

داشتن وب سایت می تواند مزیت های زیادی برای شما و کسب و کارتان داشته باشد و در اینجا به 3 مزیت داشتن سایت برای بازاریابی آنلاین اشاره خواهیم کرد:

مزیت اول:

وب سایت می تواند شما را به عنوان متخصص در یک زمینه ی خاص به مخاطبین و مشتریانتان معرفی کند. اگر در یک موضوع خاص مهارت، تبحر و توانایی خاصی دارید می توانید در همان حوزه شروع به فعالیت کنید و به مرور زمان مشتریانتان شما را به عنوان متخصص حوزه ی کاریتان خواهند شناخت.

مزیت دوم:

با داشتن وب سایت می توانید فروش آنلاین خود را راه اندازی کنید و مخاطبین هم با اعتمادی که از شما و کسب و کارتان دارند حاضرند برای دریافت محصولات و خدمات مورد نظرشان در سایت تان سرمایه گذاری کنند.

مزیت سوم:

داشتن وب سایت یعنی بازاریابی 24 ساعته. مخاطبین اگر ببینند کسب و کارتان یک وب سایت دارد که همیشه فعال است و محصولات و خدماتش را از این راه به دیگران معرفی می کند در هر ساعت از شبانه روز حاضرند به سایت تان مراجعه کنند تا اطلاعات کافی از محصولات تان بدست بیاورند.

با دانستن این 3 مزیت سعی کنید یک سایت برای کسب و کارتان راه اندازی کنید و خدمات تان را به صورت شبانه روزی در اختیار کاربران خود قرار دهید.

ابزار شماره 2: استفاده از شبکه های اجتماعی

social-media-marketing

استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی روز به روز در حال افزایش هستند و این بهترین فرصت برای کسب و کارتان است تا محصولات و خدمات تان را به صورت مستقیم به بازار هدف خود معرفی و به یک برند تبدیل شوید.

شبکه های اجتماعی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی تمام انسان ها شده است و کاربرانی که به شما و کسب و کارتان علاقه دارند قطعاً دنبال کنندگان برندتان خواهند بود. هر چه بیشتر بتوانید روی ذهن مخاطبین خود کار کنید و مطالب مفیدتری را به مخاطبین خود ارائه دهید به طور حتم خیلی راحت تر می توانید در این نوع بازاریابی به موفقیت برسید.

کسب و کارهای زیادی در این نوع بازاریابی به موفقیت رسیده اند و به یک برند دوست داشتنی و محبوب از نظر کاربران تبدیل شده اند. شما هم سعی کنید از این نوع بازاریابی استفاده کنید و کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید.

ابزار شماره 3: استفاده از ایمیل مارکتینگ

email-marketing

ایمیل مارکتینگ می تواند یکی دیگر از شانس های شما برای موفقیت در بازاریابی آنلاین باشد. به خاطر اینکه خیلی از کاربرانی که از اینترنت استفاده می کنند به طبع از ایمیل هم استفاده می کنند و این بهترین فرصت برای کسب و کارهایی است که می خواهند اطلاعات محصولات و خدمات خود را برای مخاطبین خود ارسال کنند.

اگر اطلاعات مفید و پیشنهادهای ویژه ای برای مخاطبین خود ارسال کنید به طور حتم آنها مشتریان ویژه شما خواهند شد و فرقی نمی کند که کسب و کارتان کوچک باشد یا بزرگ، هر چه باشد این شانس را دارید که از این راه با مخاطبین خود در ارتباط باشید.

با ارائه ی پیشنهادهای مختلف سعی کنید مخاطبین تان را در خبرنامه سایت خود ثبت نام کنید و هر از گاهی پیشنهادهای خودتان را به مخاطبین ارائه دهید. این کار می تواند بازدید سایت و همچنین افزایش فروش را برای شما به همراه داشته باشد.

سخن آخر

بازاریابی آنلاین می تواند یکی از بهترین راه های شما برای افزایش فروش باشد. هر چه بیشتر در این مسیر تبحر و مهارت بدست بیاورید بیشتر می توانید محصولات و خدمات تان را به دیگران ارائه دهید.