talghine-mosbat 

جملات مثبت و تأکیدی همان تلقین های روزانه ای هستند که ما به خُورد ضمیر ناخودآگاه مان می دهیم. این روش یکی از بهترین و عالی ترین روش هایی است که می تواند به ذهن و ضمیر درونی کمک کند تا باورهای جدیدی را ایجاد کند. تلقین های مثبت به شما کمک می کند تا باورهای قدیمی خودتان را دفن کنید و به رویش دوباره باورهای جدید کمک کنید.

تلقین های مثبت و تأکیدی در هر جا و مکانی و در هر زمانی تأثیرگذار است اما به شرط اینکه به آنها ایمان و باور داشته باشید. فرقی نمی کند در کجا باشید. در موقع خواب باشید یا بیداری باشید هر موقع که می توانید با ایمان و باور کامل آنها را تکرار کنید. آنقدر بگویید و بگویید تا ضمیر درونی تان هر آنچه را که می گویید باور کند.

قبل از اینکه بخوابید این تلقین ها را بگویید. هرگاه از خواب بلند شدید دوباره تکرار کنید. هر زمان که راه می روید، هر زمان که می دوید، هر زمان که کارهای روزمره را انجام می دهید با قدرت و ایمان کامل تکرار کنید. سعی کنید هر زمان که بیشتر تکرار می کنید با صدای بلند و واضح و با ایمان و باور کامل این تلقین ها و جملات تأکیدی را بیان کنید.

جملات و تلقین های مثبت و تأکیدی به نوعی متقاعد کردن خودتان نسبت به پذیرش یک باور جدید است که تغییری بزرگ در زندگی تان ایجاد می کند. جملات تأکیدی در اصل تبدیل شدن و تغییر کردن از یک شخص به شخصی فوق العاده است.

ما انسان ها با باورهایی که داریم زندگی می کنیم و با همین باورها ثروتمند یا فقیر می شویم. اگر روزانه و به صورت مداوم تلقین های ثروتمند شدن را بگویید و به آن ایمان و باور داشته باشید به طور حتم روز به روز به ثروت نزدیک و نزدیک تر می شوید و برعکس همین موضوع هم صادق است. اگر تلقین های منفی را روزانه تکرار کنید به طور حتم به فقیر و بیچارگی و نکبت نزدیک و نزدیک تر خواهید شد.

جملات تأکیدی در اصل همان کلمه ها و افکاری هستند که شما باورشان کرده اید. شما آنچه را که در ذهنتان پرورش داده اید باور می کنید و باورهایتان هم شکل گرفته از همین تلقین ها و افکارتان است. این تلقین ها به خصوص اگر منفی باشد آنقدر قدرتمند است که به ضمیر ناخودآگاه تان می چسبد و بعد از مدتی تکرار، به باور شما تبدیل می شود.

jomelate-takidi

شاید در اصل این تلقین هایی که روزانه تکرار می کنید به صورت غیر ارادی باشد ولی ضمیر ناخودآگاه و ضمیر درونی این را باور می کند. این ضمیر یکی از احمق ترین ولی قدرتمندترین ضمیرها است و هر آنچه را که شما بگویید و تکرار کنید و بر این تکرارها مداومت داشته باشید به عنوان باورتان خواهد پذیرفت و صد البته بر وجود شما چه درونی و چه بیرونی تأثیر خواهد گذاشت.

نحوه ی استفاده از این جملات چگونه است؟

چرا برخی با گفتن این جملات به جایی نمی رسند؟

نحوه ی استفاده از این جملات بسیار مهم است چرا که استفاده ی اشتباه می تواند بازدهی منفی به همراه داشته باشد. در اصل نحوه ی استفاده از این جملات و تلقین های مثبت و تأکیدی در بیشتر مواقع از به کار بردن جملات هم مهم تر خواهد بود.

اگر به جملاتی که به کار می برید ایمان و باور نداشته باشید هر چه می خواهید شب و روز از این جملات استفاده کنید به طور حتم هرگز نتیجه ای نخواهید گرفت. جملات و تلقین های منفی باید آنقدر محکم و با ایمان گفته شود تا باورهای محدود کننده ای که ذهن شما را درگیر خودش کرده است بیدار کند.

اما در اینجا مایل هستیم یکی از بهترین تلقین هایی که تا به حال کشف شده و به تلقین های رگباری معروف هستند را بیان کنیم. کار کردن با این نوع تلقین ها بسیار راحت هستند فقط باید کمی دقت کنید و به صورت مداوم در عرض یک یا دو دقیقه آن را بیان کنید و این کار را در روز تا 15 الی 20 بار بیان کنید.

به طور مثال فرض کنید برای تأسیس یک شرکت نیاز به وام بانکی دارد و تصمیم گرفتید که چند روز آینده به دنبال گرفتن این وام به بانک بروید. در این طور مواقع ذهن انسان طوری برنامه ریزی شده که به صورت خودکار به سمت افکار منفی گرایش دارد و در برخی موارد اینگونه می گوید:

* نکنه بهم وام ندن

* نکنه وام نداشته باشن

* نکنه شرایطش با من جور در نیاد

* نکنه بهم بگن 3 تا ضامن می خواد

* نکنه بگن شرایطشو نداری

* نکنه تو پرداختش بمونم

و خلاصه بارها و بارها این جملات را تکرار می کنیم و اگر این کار ادامه داشته باشد به طور حتم وام بانکی در کار نخواهد بود چون به کائنات دستور داده اید به وام نیازی ندارید. اما تلقین های رگباری بر عکس این موضوع عمل میکند و به صورت یک بمب منفجر می شود و تمام جملات منفی را به یک باره به جملات مثبت تأکیدی تبدیل می کند به طوری که بیشترین تأثیر را روی ضمیر ناخودآگاه خواهد گذاشت. به این شکل

* اگه فردا برم بانک

* اگه وام داشته باشن

* اگه با وامم موافقت کنن

* اگه بیشتر از اون چیزی که می خوام وام بگیرم

* اگه تونستم ضامن جور کنم

* اگه سر موعد واممو بهم دادن

* اگه تونستم شرکت تأسیس کنم

* اگه با تأسیس شرکت ثروتمند شدم

* اگه سر موعد تونستم واممو پس بدم

* و .....

یا یه مثال دیگر در مورد خرید ماشین

* اگه پول داشته باشم

* اگه پولم به اندازه ی این ماشین باشه

* اگه بهترین ماشین رو پیدا کنم

* اگه ماشینی که پیدا می کنم ضربه و خش نداشته باشه

* اگه ماشینی که پیدا می کنم بهترین رنگ رو داشته باشه

* اگه بیمه اش فول باشه

* اگه تخفیف بیمه داشته باشه

* اگه لاستیکاش نو باشه

* اگه ظاهرش خوب باشه

* و ....

ghodrate-talghine-mosbat

هر چی بیشتر بتوانید بگویید و مدام تکرار کنید ضمیر ناخودآگاه تان بیشتر این را باور می کند و جالب اینجاست که تمام این جملات مثبت هستند و در ناخودآگاه تان جا می گیرند و همان چیزی که می خواهید را از کائنات خواهید گرفت.

این نوع تلقین کردن ها را در یک روز بارها و بارها تکرار کنید حتی موقع خواب آنها را بگویید و به طور حتم متوجه خواهید شد که صبح ها که از خواب بلند می شوید به صورت ناخودآگاه این جملات را تکرار می کنید. این نوع تلقین های مثبت یکی از بهترین نوع تلقین ها به شما می رود که هدفش پذیرفتن باورهای جدید است.