tolide-mohtava-jazbe-moshtari 

در کسب و کارهای اینترنتی اولین چیزی که به چشم می خورد محتواهایی است که تولید می شود. با محتوا است که مخاطبین را با کسب و کارتان آشنا می شوند و تنها راه موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی در ماه ها و یا سال های اول فقط تولید محتوا آن هم محتوایی که کاربران را به سمت خودش جلب کند. تولید محتوا حتماً این نیست که به صورت متنی باشد بر عکس می تواند به صورت صوتی، ویدیویی و یا اینفوگرافیک هم باشد.

سایت های زیادی را مشاهده کرده اید که با تولید محتوای ناب و تخصصی به مرور زمان خودشان را به مخاطبین معرفی کرده اند و همین تولید محتوا بوده که باعث ایجاد اعتماد بین مخاطبین شده است. با استفاده از این روش به مرور زمان کسب و کارهای اینترنتی به یک برند تبدیل می شوند و همین برند بودن باعث جذب مشتری و در نهایت باعث کسب درآمد می شود.

اما اینها به یک شرط امکان پذیر است. به این شرط که صبر و حوصله داشته باشید. کسب و کارهای اینترنتی با صبر و حوصله معنی پیدا می کند. در کنار تولید محتوا این صبر و حوصله است که می تواند کسب و کارتان را به دیگران معرفی کند و کم کم و آرام آرام به یک برند تبدیل می شوید.

امکان دارد قبلاً مقاله هایی را مطالعه کرده باشید به این مضمون: تولید محتوا پادشاه جذب مشتری است. اما این مورد فقط و فقط با 3 دلیل زیر معنی پیدا می کند. دلایلی که باعث می شود محتوایی تولید شود که بیشترین اثر را روی مخاطبین می گذارد و اگر این دلیل ها نباشد تولید محتوا دیگر نمی تواند پادشاهی باشد برای جذب مشتری و تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است این 3 دلیل را برای شما به صورت کامل توضیح دهد.

با ما همراه باشید ....

دلیل اول: اگر می خواهید محتوایتان تأثیرگذار باشید آن را به اشتراک بگذارید

eshterak-gozari-mohtava

به نظر شما اگر کسب و کار اینترنتی تان بهترین سایت دنیا با بهترین امکانات باشد اما مخاطب و مشتری نداشته باشد آیا باز هم می توانید این را بگویید که سایت تان بهترین سایت است؟ به طور حتم جواب این سوال منفی است.

دلیل به وجود آمدن تمام کسب و کارهای اینترنتی فقط یک چیز است: کسب درآمد. آنها به صورت شبانه روزی تولید محتوا می کنند تا مشتریان را به سمت خودشان جذب کنند و در نهایت بتوانند با استفاده از همین مشتریان کسب درآمد کنند. اما اگر نتوانید کسب درآمد کنید، کسب و کار اینترنتی تان یک کسب و کار شکست خورده خواهد بود.

همانطوری که در بالا هم گفتیم ناف کسب و کار اینترنتی با صبر و حوصله بریده شده است. اگر سایت تان تازه تأسیس است باید به صورت مداوم و حداقل یک سال اقدام به تولید محتوای ناب کنید تا گوگل به سایت تان اعتماد کند و آن را در نتایج جستجویش به دیگران معرفی کند.

اما این مورد فقط به یک شرط امکان پذیر است. زمانی کاربران محتواهای تان را مشاهده خواهند کرد که شما این محتواها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اشتراک گذاری باعث می شود تا مخاطبین بیشتری به سمت کسب و کار اینترنتی تان کشیده شوند و این افزایش بازدید کننده و در نهایت باعث افزایش فروش خواهد شد.

هر چه محتواهای بیشتری تولید کنید و این محتواها جدید، ناب و با ارزش باشند و به صورت مداوم آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید مخاطبین و مشتریان بیشتری هم به سمت کسب و کارتان جذب می شوند و شاید به جرأت بتوان گفت یکی از دلایلی که باعث شکست در این نوع کسب و کارها می شود فقط ناتوان بودن در تولید محتوا و همچنین اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی است.

پس سعی کنید این مورد را فراموش نکنید:

کسب و کارهایی در این عرصه و در میان رقبا به موفقیت می رسند که اولاً محتواهایی ارزشمند تولید کنند و ثانیاً آن را با دیگران در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

هر چه بیشتر روی محتواهایی تولید شده کار کنید و آنها را برای گوگل و همچنین موتورهای جستجو بهینه کنید بیشتر خواهید توانست به صدر جستجوی گوگل نزدیک و نزدیک تر شوید. سئو در نظر اول شاید یک مقدار سخت به نظر بیاید اما در اصل رعایت یک سری قوانین ساده از طرف گوگل می تواند این مسیر سخت را به یک مسیر دوست داشتنی تبدیل کند.

سئو و بهینه سازی سایت، زمان بر است و به زمان زیادی نیاز دارد. ممکن است یک سال زمان ببرد اما در پایان مسیر آنقدر کسب درآمد خواهید کرد که این مسیر سخت را به دست فراموشی خواهید سپرد. با انجام سئو به راحتی می توانید با کمی زمان به صدر جستجوی گوگل آن هم به صورت رایگان برسید.

دلیل دوم: صبر و حوصله داشته باشید

contant-king-sabr-va-hoseleh 

عجله در کسب و کارهای اینترنتی یعنی شکست زود هنگام. پس سعی نکنید با تولید چند محتوای ساده و یا حتی بلند این توقع را داشته باشید که به درآمد برسید. در تولید محتوا باید صبر و حوصله کنید و صد البته به صورت مداوم اقدام به تولید محتوا کنید.

تولید محتوا اگر به صورت روزانه باشد ارزش پیدا خواهد کرد. گوگل برای سایت هایی که فعال هستند و به صورت روزانه صفحات خود را آپدیت می کنند ارزش قائل می شود و به همین سایت ها رتبه می دهد. پس سعی نکنید امروز10 تا مقاله و محتوای ناب تولید کنید و یک هفته سایت را آپدیت نکنید.

پیشنهاد می کنیم اگر امروز10 تا مقاله تولید کردید فردا هم همین کار را انجام دهید تا گوگل به مرور زمان به سایت تان اعتماد کند اما اگر توانایی انجام این کار را ندارید سعی کنید محتواهای تولید شده را زمان بندی کنید که هر مقاله ای در یک زمان و تاریخ خاص در سایت به نمایش گذاشته شود.

گوگل از سایت هایی که در آن نظم رعایت می شود خوشش می آید و به خاطر همین نظمش به وی رتبه می دهد. چون تمام قوانینش را رعایت کرده است. پس سعی و تلاشتان این باشد که برای کسب درآمد از اینترنت لااقل مقداری زحمت بکشید و خون دل بخورید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید رقبایتان به راحتی جای شما را خواهند گرفت.

دلیل سوم: برای تولید محتوا تمرکز و هدف گذاری داشته باشید

tamarkoz-roye-tolide-mohtava 

موفقیت در هر کسب و کاری به خصوص کسب و کارهایی که در بستر اینترنت هستند به تمرکز و هدف گذاری نیازمند هستند. تولید محتوا از با ارزش ترین قسمت های یک سایت به شمار می رود و این برای گوگل از اهمیت فراوانی برخوردار است.

اما اگر همین تولید محتوا را بدون برنامه ریزی و هدف گذاری شروع کنیم به سرانجامی به جز شکست نخواهد رسید. شما در همان ابتدای کار که سایت خود را تازه تأسیس کرده اید نمی توانید به این موضوع فکر کنید که بدون تولید محتوا به کسب درآمد فکر کنید و یا اینکه در چند ماه اول با تولید محتوا به درآمد هم فکر کنید.

چگونه توقع این را دارید که سایتی که بازدید کننده ندارد و نتوانسته اعتماد بازدید کنندگان خود را جلب کند به کسب درآمد هم فکر کند؟

یک سال اول هر کسب و کار آنلاین یکی از سخت ترین دوران است. باید آنقدر روی هدف خود که تولید محتواست تمرکز کنید و هدف گذاری قدرتمندی داشته باشید که بتوانید به مرور زمان اعتماد گوگل و مخاطبین را جلب کنید. تمرکز روی اهداف از مهمترین رمزهای موفقیت در هر کسب و کار اینترنتی است.

سخن آخر

موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی حتمی است مگر اینکه خودتان سهل انگاری کنید و در تولید محتوا کوتاهی کنید. تولید محتوا از ارزشمندترین قسمت های هر کسب و کار آنلاینی است و سعی کنید برای جلب توجه گوگل و مخاطبین از این روش با ارزش استفاده کنید و اگر می خواهید این موضوع برای کسب و کار شما پادشاه جذب مشتری باشد تمرکز کنید، مداومت بر تولید محتوا داشته باشید و از همه مهمتر صبر و حوصله را در اولویت کاری خود قرار دهید.