behbode-keyfiyat-dar-business-small

کسب و کارهای کوچک هم به همان اندازه که کسب و کارهای بزرگ به مشتری خود ارزش می دهند برای مشتریان خود ارزش قائل هستند. آنها هم برای بهبود کیفیت محصولات و خدمات خود از ترفندهایی استفاده می کنند تا مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشانند.

به مرور زمان همین مشتریان به مشتری هایی دائم و وفادار تبدیل می شوند و همان کسب و کارهای کوچک به سمت پیشرفت هدایت می شوند و کم کم به کسب و کارهایی بزرگ و بین المللی تبدیل می شوند. اما در این بین ترفندها و تکنیک هایی وجود دارد که می تواند کیفیت محصولات و خدمات را بهتر از همیشه کند.

در این مقاله تیم "کافه نیاز" به شما 3 تکنیک راحت و آسان را خواهد آموخت تا کسب و کار کوچک خود را به سمت موفقیت هدایت کنید. استفاده از این تکنیک ها می تواند کیفیت را برای شما به همراه بیاورد.

با ما همراه باشید ....

تکنیک اول: سعی کنید گروهی کار کنید

اولین قدم در بهبود کیفیت محصولات و خدمات این است که به صورت کاملاً محکم و منسجم کار کنید. این یعنی کسب و کارهای کوچک باید به صورت گروهی و قدرتمند کار کنند. این کار باعث می شود تا کسب و کارتان هر چند کوچک هم باشد اما بتواند مشتری های بیشتری را به سمت خودش جذب کند و صد البته جوابگوی مشتریان بیشتری هم باشد.

مشتریان در هر کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ حرف اول را می زنند. اینکه شما بخواهید برای سودآوری کسب و کارتان مشتریان را زیر پا له کنید به هیچ عنوان عادلانه نیست و به دور از شأن و شخصیت است. برای این منظور سعی کنید در هر حالتی مشتریان را در نظر بگیرید و دست در دست هم با قدرت کار کنید تا بتوانید پاسخگوی مشتریان بیشتری باشید.

هر چه مشتریان بیشتری را راه بیندازید یعنی درآمد بیشتری را بدست خواهید آورد و برای اینکه این مشتریان را از دست ندهید می بایست به صورت گروهی کار کنید تا این مشتریان را نگه دارید و در کنار آن مشتریان جدید هم جذب کنید.

تکنیک دوم: کیفیت محصولات و خدمات را روزانه بسنجید

یکی از دلایلی که باعث می شود مخاطبین و مشتریان به سمت شما روانه شوند به خاطر کیفیت محصولات و خدماتتان است. اما اگر این کیفیت را فدای کمیت کنید به طور حتم مشتریان خود را از دست خواهید داد. به شما پیشنهاد می کنیم دو راه حل زیر را اجرا کنید تا کیفیت مناسب را بدست بیاورید:

راه حل اول: از مشتریان خود کمک بگیرید.

به این صورت که اعلام کنید به مشتریانی که بیشترین و بهترین عیب، ایراد و مشکل محصولات و خدماتتان را بگیرند جایزه خواهید داد. این می تواند تمام مشتریان را بسیج کنند تا این عیب و ایرادها را پیدا کنند آن هم به صورت کاملاً رایگان.

راه حل دوم: از کارمندان خود کمک بگیرید.

کارمندانی که به صورت مستقیم با محصولات و خدمات و نحوه ی ارائه و کارکرد آنها آشنایی دارند به طور حتم بیشتر از هر کسی می توانند به شما کمک کنند. کارمندان چون در بطن کار هستند از تمام ایرادها و مشکلات سیستمی خبر دارند و می توانند شانس کسب و کارتان را برای بالا بردن کیفیت محصولات بیشتر از قبل کند.

تکنیک سوم: نیاز و مشکل مشتری را بیابید و سعی در حل شدن آن داشته باشید

Quality-business-small

اگر در ابتدای راه هستید و به این فکر می کنید که چطور می توانید مشتریان بیشتری را جذب خود کنید خیلی راحت سعی کنید مشکل و نیاز مشتریان خود را بیابید. این کار را با بررسی و تحلیل رقبا در نظر بگیرید. تمام مشتریان خود را در نظر بگیرید و کسب و کار آنها را بررسی کنید.

تمام نقاط ضعف و قدرت آنها را شناسایی کنید. خودتان را به جای مشتری جا بزنید و از خودتان بپرسید اگر به جای مشتری باشید چه نیازها و مشکلاتی دارید که رقبای شما نمی توانند آن را حل کنند. حالا سعی کنید زیر ساخت کسب و کار خود را طوری درست کنید که بتوانید همین نیازها و مشکلات را برطرف کنید. حالا وقت این است که مشتریان جدید را به همین شیوه به سمت خود بکشانید. به همین راحتی.

سخن آخر

بالا بردن کیفیت محصولات، خدمات و همچنین ارتباط با مشتریان کار راحتی است اما به شرط آنکه مشتریان را در هر حالتی در نظر داشته باشید. فکر نکنید با له کردن مشتریان می توانید سود زیادی بدست بیاورید. بر عکس با این کار کسب و کار خودتان را از دور خارج خواهید کرد چرا که اگر مشتری نباشد کسب و کار شما هم نخواهد بود در نهایت سودی در کار نخواهد بود.