6-raze-seo

شاید تا به حال با سایت های زیادی برخورد کرده باشید که در یک روز دهها هزار و در برخی موارد هم میلیون ها بازدید کننده را به سمت خودشان جذب کرده باشند. ترافیک و بازدید کننده های این سایت ها آنقدر زیاد است که به صورت میلیونی و بعضاً میلیاردی درآمد کسب می کنند.

به نظر شما چرا برخی از سایت ها اینگونه هستند؟ چرا با وجود اینکه ما خیلی بیشتر از آنها روی تبلیغات خود کار می کنیم به این همه درآمد نمی رسیم؟ راز این سایت ها به نظر شما چه چیزی می تواند باشد؟ چرا بازدید کننده ی این سایت ها سرسام آور هستند؟

اگر دقت کرده باشید این سایت ها تبلیغات درست و حسابی هم نمی کنند اما در بین مردم خیلی معروف و مشهور هستند و در بیشتر مواقع در صفحات اول گوگل هستند. تنها دلیل این موضوع فقط داشتن سئو و بهینه سازی سایت است و به گونه ای روی سایت خود کار می کنند که برای موتورهای جستجوی گوگل همیشه در بهترین حالت ممکن هستند.

سئو و بهینه سازی سایت کار راحتی نیست و این تصور را نکنید که با یک کلمه ی کلیدی به راحتی می توانید در میان رقبای خود به صدر جستجوی گوگل برسید. گوگل و موتورهای جستجویش آنقدر هوشمند و قدرتمند هستند که می دانند شما از چه نوع سئویی استفاده کرده اید از روش کلاه سفید یا از روش کلاه سیاه. آیا قصدتان از انجام سئو شیره مالیدن سر گوگل است یا جذب بازدید کننده.

مطمئن باشید گوگل از هر قدمی که بردارید و روی سئو سایت شما تأثیرگذار باشد، اطلاع خواهد داشت و این می تواند افزایش بازدید کننده و یا افزایش رتبه را برای شما به همراه داشته باشد. فرقی نمی کند این قدم چه باشد. استفاده از کلمات کلیدی باشد یا به روز رسانی مداوم سایت و یا استفاده از شبکه های اجتماعی.

عوامل و فاکتورهای زیادی روی سئو سایت تأثیر دارند که مهمترین آنها می تواند تولید محتوای جدید باشد. اگر به صورت مداوم محتوای جدید تولید کنید می توانید دوستی خود را با گوگل بیشتر کنید و همچنین اعتماد گوگل به سایت شما باعث برند سازی کسب و کارتان می شود.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به 6 راز کلیدی در مورد تولید محتوایی که روی سئو سایت شما تأثیر می گذارد پرداخته است. سعی کنید این موارد را جدی بگیرید و روی سایت تان پیاده سازی کنید.

با ما همراه باشید ....

راز اول: محتوایی تولید کنید که مردم دوست داشته باشند

مردم به سمت سایت هایی کشیده می شوند که از محتوای آن لذت ببرند. به خاطر همین است که برخی از سایت ها بازدید کننده ها و ترافیک بیشتری را جذب می کنند و تنها راز آن این است که محتوایی را تولید می کنند که مردم دوست دارند.

توجه به علاقه ی مردم در تولید محتوا یکی از بزرگترین رازهایی است که برخی از اشخاصی که در حوزه ی سئو و بهینه سازی سایت کار می کنند به آن توجهی ندارند. پیشنهاد می کنیم در اینترنت جستجو کنید و علاقه های مردم را پیدا کنید و در مورد آن مطلب های جدید بنویسید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

راز دوم: محتواهای طولانی تولید کنید

گوگل علاقه ی خیلی زیادی به محتواهای طولانی دارد. اگر در ابتدای کار هستید و می خواهید به صدر جستجوهای گوگل نزدیک شوید باید به تولید محتواهای بلند رو بیاورید و همان طوری که در بالا گفتیم این محتواها باید با علاقه ی مردم تولید شود.

این مورد تا جایی پیش رفته که گوگل هم به موتورهای جستجویش دستور داده که محتواهای بلند را در اولویت ایندکس خودش قرار دهد. این محتواهای بلند می تواند از بالای 1000 کلمه شروع شود و هر چه بیشتر و بیشتر شود به سود شما و کسب و کارتان است و از همه مهمتر گوگل خوشحال تر خواهد بود.

راز سوم: مقاله های قدیمی تر را به مرور زمان ویرایش کنید

اشخاصی که در حوزه ی سئو و بهینه سازی سایت کار می کنند این را می دانند که گوگل چقدر به ویرایش کردن مطالب به خصوص مطالب قدیمی تر علاقه دارد. پس اگر می خواهید این دوستی با گوگل بیشتر ادامه داشته باشد سعی کنید مطالب قدیمی تان را ویرایش کنید و اطلاعات جدید به آن اضافه نمایید و از همه مهمتر سعی کنید قبل از اینکه آن را روی سایت قرار دهید به صورت کامل یک بار از بالا تا پایین مطلب نوشته شده را مطالعه و ویرایش کنید و سپس آن را روی سایت قرار دهید.

راز چهارم: کلمات کلیدی مناسب در متن محتوای خود به کار ببرید

مردم از کلماتی برای جستجوی خود استفاده می کنند که می دانند در موردش محتوا هم تولید شده است. اگر شما هم سعی کنید از این کلمات استفاده کنید به طبع می توانید به مرور زمان به افزایش بازدید مطالبتان امیدوار باشید. خودتان را به جای مخاطبین قرار دهید. اگر شما به جای آنها بودید از چه کلماتی برای جستجو استفاده می کردید. از همان ها استفاده کنید تا محتوایتان راحت تر در جستجوهای گوگل رتبه بگیرد.

راز پنجم: کلمات کلیدی را در عنوان مقاله ها به کار ببرید

در راز چهارم گفتیم که باید از کلمات کلیدی در متن مقاله و محتواهای تولید شده استفاده کنید. حالا باید سعی کنید همان کلمات را هم در عناوین محتواها به کار ببرید. عناوین یک محتوا مهمترین جمله در یک محتوا تلقی می شود. چرا که اولین جمله ای که به چشم مخاطبین خورده می شود همان عنوان ها هستند.

اگر مخاطبین از عنوان یک مقاله خوششان بیاید و به طرف آن جذب شوند به طور حتم متن مقاله را هم مطالعه خواهند کرد. پس سعی کنید طوری از کلمات کلیدی در عنوان استفاده کنید که مخاطبین به سمت آن مقاله جذب شوند.

دریافت بازدید کننده های بیشتر به شرطی به دست می آید که بتوانید کاربران را به سمت خودتان جذب کنید و این کار می تواند با استفاده از به کار بردن کلمات کلیدی به نحو احسن در متن محتواها و صد البته در عنوان مقاله ها باشد.

راز ششم: محتواهای تولید شده را در تمام شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

محتوایی که فقط برای سایت نوشته شود و بازدید کننده ای نداشته باشد به هیچ دردی نمی خورد. باید سعی کنید این موارد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بازدید کننده ی بیشتری را به سمت خود بکشانید. با این کار شما به راحتی می توانید هم از این شبکه ها لینک بگیرید و هم بازدید کننده ی بیشتری را به سمت خود جذب کنید. این عمل شما روی سئو سایت تان تأثیر فراوانی دارد.

روش دیگری هم که می توانید استفاده کنید این است که محتواهای تولید شده در سایت های مختلف را مطالعه کنید و اقدام به کامنت گذاری کنید و به سایت خودتان لینک بدهید. این لینک ها شاید نوفالو باشند اما باز هم روی سئو سایت تأثیر دارند.

سخن آخر

تولید محتوایی که به صورت روزانه باشد می تواند روی افزایش رتبه در نتایج جستجوی گوگل تأثیر داشته باشد. پس این کار را در اولویت کار خود قرار دهید و از مواردی که در این مقاله ارائه شد استفاده کنید.