taghire-zehniyat-servatmand-shodan 

پول و ثروت همان چیزی است که تمام مردم دنیا شب و روز به دنبال آن هستند اما عده ی کمی به اندازه 3 درصد به این ثروت دست پیدا می کنند و 97 درصد مردم در فقر و بدبختی زندگی می کنند. هیچ کس دوست ندارد بی پول باشد و دستش برای پول جلو همه دراز باشد برای همین است که به هر دری می زنیم تا به آن برسیم.

پول و ثروت همان چیزی است که با قانون جذب به دست می آید اما خیلی از مردم در جذب آن فوق العاده ضعیف عمل می کنند چرا که باورهایی محدود کننده دارند. همین باورهای محدود کننده است که باعث می شود هیچگونه ثروتی را به خودتان جذب نکنید و در عوض آن فقر را به سمت خودتان جذب کنید. اما استفاده از این قانون هم برای خودش یک سری قوانین خاصی را دارد و استفاده ی اشتباه از آن می تواند جوابی برعکس به شما بدهد.

پول و ثروت در تمامی ابعاد زندگی ما انسان ها ریشه دوانده است. از خوشحالی، شغل، درآمد، مسافرت، سلامت و هر آنچه که تصور کنید. ولی خیلی از باورهای اشتباه و غلط ما باعث شده یک دایره ی قرمز دور پول بکشیم و خودمان را از این همه ثروت دور کنیم.

این باورها می تواند مانند یک مانع بزرگ بر سر راه شما باشد و اجازه ندهد تا ثروت در زندگی شما جریان پیدا کند و مطمئن باشید هر چه قدرت این باورهای محدود کننده بیشتر باشد پول و ثروت خیلی کمتری به زندگی شما وارد خواهد شد. برای جذب ثروت باید مانند یک آهن ربای قوی عمل کنید. آهن ربایی که بتواند از میان هزاران باور اشتباه ثروت زیادی را به سمت شما بکشاند.

اما اولین قدم برای جذب ثروت این است که ذهنیت خودتان را نسبت به ثروت عوض کنید و باورهایتان را تغییر دهید. تا این قدم برداشته نشود به طور حتم هیچگاه نمی توانید به آن چیزی که می خواهید برسید. اگر می خواهید ثروتمند شوید باید ذهنیت تان را نسبت به پول عوض کنید. شما نمی توانید هم در مورد پول و افراد پولدار بدگویی کنید و هم توقع ثروتمند شدن داشته باشید.

همین تغییر ذهنیت باعث شده تا 3 درصد از مردم دنیا نیمی از ثروت کل دنیا را در اختیار خودشان قرار داشته باشند و 97 درصد دیگر حتی نمی توانند به ثروتمند شدنشان فکر کنند چه برسد که بخواهند به ثروت هم برسند. اگر به ثروتمند شدن خودتان ایمان و باور داشته باشید حتماً به ثروت خواهید رسید اما به شرطی که یک ذهنیت سالم نسبت به ثروت و افراد ثروتمند در خودتان پرورش داده باشید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به 6 اصل بنیادی اشاره کرده است که به وسیله ی آن به راحتی می توانید ذهنیت خودتان را نسبت به پول و ثروت عوض کنید. این موارد می تواند شروع ثروتمند شدن شما باشد.

با ما همراه باشید ....

اصل اول: هر باور اشتباهی در مورد پول و ثروت دارید را تغییر دهید

positive-think

انسان به صورت روزانه در حدود 90 درصد با ضمیر درونی خودش در حال صحبت کردن است. هر آنچه را به خُورد ضمیر درونی تان بدهید و بر آن مداومت و تمرکز کنید به یک باور تبدیل می شود و از بین بردن این باورها خیلی زمان می برد.

به طور مثال اگر مدام به خودتان بگویید: مگه پول علف خرسه، پولدارها یه مشت آدم های دزدند، تو پیشونی من نوشته: بی پول و بد بخت، من هیچ وقت پولدار نمیشم، آدم باید قناعت کنه، پدر و مادرم آدمای فقیری بودن پس منم همیشه فقیر میمونم و هزاران جمله ی مشابه این که روزانه به خودتان می گویید.

به نظر شما با این باورها می توانید ثروت را به سمت خودتان جذب کنید؟ به نظرتان با این باورها که هر روز به ضمیر درونی تان می دهید آیا می توانید ذهنیت تان را در پول عوض کنید؟ اجازه دهید راحت صحبت کنیم، با این باورها، کار خیلی سختی در پیش دارید. قدم اول شما این است که این باورها را از ذهنتان بیرون کنید. پاک کردن این باورهای اشتباه فقط با همان تلقین ها امکان پذیر است.

باید مدام به خودتان بگویید: من پولدارم، بدست آوردن پول برای هم خیلی خیلی آسان است، امروز روز خوبیه و مطمئنم که پول خیلی خوبی گیرم میاد، من امروز شادی و ثروت رو از خدا میخوام و اون هم بهم شادی و ثروت میده.

یا می توانید از شیوه ی "تلقین های رگباری" استفاده کنید که فوق العاده جوابگو هستند. به این صورت

* اگه امروز رفتم سر کار و پول خوبی گیرم اومد

* اگه با پولم هر چی دلم خواست خریدم

* اگه با پولم بهترین ماشین و خریدم

* اگه به بهترین جاهای دنیا رو مسافرت کردم

* اگه هیچ مشکل مالی نداشته باشم

* اگه زندگی اونجوری که من می خوام پیش بره

این تلقین های مثبت را باید به صورت مداوم آنقدر با خودتان تکرار کنید که ذهنیت و باورتان نسبت به پولدار شدن و افراد پولدار کاملاً عوض شود و همچنین باور کنید که خودتان ثروتمند و پولدار هستید. هرگاه که باورها و ذهنیت های درونی خودتان را عوض کردید آن موقع است که دنیای بیرونی شما هم آماده ی دریافت آن چیزی است که کائنات قرار است در اختیارتان قرار دهد.

اصل دوم: فرصت ها در یک قدمی شما هستند، باید سعی کنید آنها را ببینید

روزانه ما با هزاران نوع افکار مثبت و منفی روبرو می شویم که ذهن ما را به خودش درگیر می کند. اگر انسانی موفق و مثبت اندیش باشیم به طور حتم فرصت های زیادی را به چشم خواهیم دید اما اگر انسانی منفی نگر باشیم به طور حتم فرصت های زیادی را از دست خواهیم داد.

یکی از این نوع فرصت ها بدست آوردن پول و ثروت است که هر روز در زندگی ما رخ می دهد اما بسته به نوع نگاه و دید انسان و همچنین نوع تفکرش، این فرصت به دست خواهند آمد. اگر مثبت اندیش باشید فرصت های پولسازی را خواهید دید که انسان های معمولی و ناموفق هرگز به چشم نخواهند دید و اگر ذهنیت تان را نسبت به پول و ثروت تغییر دهید و هر روز به این فکر کنید که چطور می توانید ثروتمند شوید به طور حتم کائنات هم راه هایی را در جلو شما ظاهر خواهد کرد که به سمت ثروت گام بردارید.

یکی از این فرصت ها که خیلی از افراد به دنبال آن نیستند، رفتن به دنبال علاقه است. مردم چون به کاری مشغول هستند که هیچ علاقه ای به آن ندارند و انگیزه ی کافی برای انجام آن را هم ندارند به ندرت به دنبال علاقه ی خود می روند. اگر شما هم از این دسته اشخاص هستید سعی کنید در مواقع بیکاری روی علاقه ی خود کار کنید و آن قدر این کار را انجام دهید تا منبع درآمدی باشد برای اینکه کار فعلی تان را رها کنید و از کاری که به آن علاقه دارید کسب درآمد کنید.

این یک فرصت است که فقط انسان های مثبت اندیش و آینده نگر به آن نگاه می کنند و صد البته ذهنیت شان را نسبت به پول و ثروت و کسب درآمد بیشتر تغییر دهند.

اصل سوم: تا جای ممکن خرج کنید اما فقط برای کارهای مورد علاقه تان

اسکاول شین در کتاب " 4 اثر از اسکاول شین" می گوید: بدون ترس پول هایتان را خرج کنید. هرگاه توانستید بدون ترس پول هایتان را خرج کنید به طور حتم بدون ترس هم پول بدست خواهید آورد. این یک قانون است اما سعی کنید این قانون را به خوبی اجرا کنید.

قانون خرج کردن اینگونه است که برای کارهای مورد علاقه و همچنین برای اهدافتان خرج کنید. نه اینکه هر چه می خواهید بخرید. این درست است که با پول هایتان هر چه می خواهید می توانید بخرید اما اگر در ابتدای کار هستید و مایل هستید که ثروتمند شوید بایستی به گونه ای خرج کنید که این خرج کردن ها شما را به اهدافتان نزدیک و نزدیک تر کند تا بتوانید از اهدافتان کسب درآمد کنید.

اگر می خواهید در این مرحله ذهنیت تان نسبت به خرج کردن پول کاملاً فرق کند سعی کنید در ذهنتان لاکچری زندگی کنید. شاید یک مقدار سخت باشد اما ارزشش را دارد. چرا که بعد از مدتی دنیای ذهنی شما تبدیل به دنیای بیرونی تان خواهد شد. به طور مثال در ذهنتان تصور کنید که ثروتمند هستید و به رستورانی رفته اید و غذای مورد علاقه تان را سفارش داده اید یا تصور کنید که یک سفر خارجی رفته اید و روی دریا با یک قایق مسافرتی در حال گشت و گذار هستید و هر چه می خواهید پول خرج می کنید.

این نوع تصور کردن ها شاید خیلی سخت باشد اما به مرور زمان وقتی پای پول و تغییر ذهنیت در مورد ثروت در میان باشد هر کاری خواهید کرد. با این نوع تصور کردن ها یک دوستی میان شما و ثروت ایجاد خواهد شد ولی همین کار باعث می شود به اهدافتان نزدیک تر شوید.

اصل چهارم: در مورد کسب ثروت با همه صحبت کنید

pol-va-servat

زمانی یک باور، قدرتمند می شود که به صورت زیاد تکرار شود. باور ثروتمند شدن زمانی خودش را نشان می دهد که قدرتش زیاد باشد و این قدرت زمانی که در مورد آن صحبت شود چند برابر می شود. اگر قصدتان ثروتمند شدن و کسب پول است باید به صورت مداوم هم با خودتان و هم با دیگران صحبت کنید.

صحبت کردن در مورد هر چیزی و تمرکز روی آن می تواند ذهنیت تان را در موردش عوض کند. اگر به صورت مداوم با دیگران در مورد پول و ثروت صحبت کنید مطمئناً راه هایی به ذهنتان خواهد رسید که شما را به ثروتمند شدن نزدیک تر می کند اما به شرطی که در صحبت هایتان دوستی با پول کاملاً مشهود باشد نه اینکه خوب صحبت کنید اما ذهنیت تان در مورد پول چیز دیگری باشد.

اصل پنجم: پول و ثروت، دنیا و آخرت انسان را تباه می کند

خیلی از مردم بر اساس دستورات دینی خود این تصور را دارند که هر چه فقیرتر باشیم دنیا و آخرت بهتری داریم. این شاید از یک نظر درست باشد. در صورتی این مورد درست است که پول عامل تمام بدبختی ها و شرارت ها باشد و انسان را از خود بیخود کند، فقط در این صورت.

اما باید این را بدانید که خداوند در هیچ جایی نگفته است که ثروت بد است و یا عامل تمام بدبختی ها پول و ثروت است. خدا در هیچ جایی نگفته اگر ثروتمند باشید آخرت خود را خراب کرده اید. خداوند در هیچ جایی نگفته که ثروتمندان انسان های بدی هستند. سعی کنید این ذهنیت و باور اشتباه و غلط را دور بریزید. شما با سعی و تلاش می توانید به هر آنچه که می خواهید برسید و ثروت بدست بیاورید.

اما اگر ثروت را در راه های نادرست خرج کنید کار اشتباهی انجام داده اید. دستورات دینی بر روی این نکته تأکید کرده است. خیلی از ثروتمندان دنیا به خصوص مرد شماره یک آنها یعنی "بیل گیتس" با همسرش یک خیریه راه اندازی کرده است که به خیلی از مردم دنیا کمک می کند و جالب اینجاست که هر چه بیشتر خرج می کند بیشتر به دست می آورد چرا که این قانون کائنات است.

اصل ششم: ریشه ی تمام بدی ها و فجایع فقط پول است

ذهن انسان های فقیر فقط به سمت بهانه جویی و بهانه آوردن است. چون چشم دیدن انسان های موفق، پولدار و ثروتمند را ندارد مدام می گویند: ثروت چیز بدی است، پول ریشه ی تمام بدبختی هاست، پول ریشه ی تمام بدی های عالم است، ثروتمندان اشخاص بدی هستند، ثروتمندان دزدند.

اگر توجه کرده باشید تمام فیلم ها و سریال هایی که در دنیا ساخته می شود بر همین منوال است. یک شخص پولدار و ثروتمند اما خسیس، زورگو و با اخلاقی بد و وحشتناک. اما در آن سو یک شخص فقیر را نشان می دهند که انسانی خوب، مومن و تمام مردم او را دوست دارند و به او عشق می ورزند.

مردم وقتی این سریال ها را می بینند و همین موارد را در زندگی واقعی لمس می کنند به نوعی به باورشان تبدیل می شود که ثروت عامل تمام بدی هاست. به خاطر همین است که 97 درصد مردم دنیا با این نوع ذهنیت بار آمده اند و اشخاصی فقیر از نظر مالی و ذهنی هستند و تنها 3 درصد مردم دنیا ثروت را منبع تمام خوبی ها می دانند و سعی می کنند به فرزندانشان هم این را بیاموزند که اشخاصی ثروتمند باشند.

پول و ثروت به خودی خود بد نیست اما استفاده ی ما انسان ها می تواند آن به بدترین سلاح تبدیل کند. ثروت هم می تواند شما را به رشد و پیشرفت برساند و هم می تواند دیگران را از شما جدا کند. ثروت می تواند یک زندگی را به هم برساند و هم می تواند یک زندگی را نابود کند. انتخاب با شماست که ذهنیت خودتان را حول چه محوری بچرخانید.

سخن آخر

تغییر ذهنیت با این مواردی که اعلام شد خیلی کار راحتی نیست اما می توانید با کمی تمرین این ذهنیت را به صورت کامل تغییر دهید تا شما هم به ثروت برسید و در زندگی شخصی هیچ مشکل مالی نداشته باشید. سعی کنید با استفاده از جملات تأکیدی به خصوص تلقین های رگباری باورهای محدود کننده ای که ذهنیت تان را به صورت کامل تغییر داده است از بین ببرید.