maziyat-business-online 

داشتن یک سایت در بستر اینترنت می تواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند. بیشتر کسب و کارهای فیزیکی برای کسب درآمد بیشتر به سمت آنلاین شدن حرکت کرده اند و شاید این یکی از دلیل هایی باشد که باعث شده خیلی از کسب و کارها به این سمت حرکت کنند.

اینترنت یک فضای کاملاً منحصر به فرد و یک دنیای کاملاً متفاوت برای کار کردن است که می تواند تا چند سال آینده جای تمام کارهای فیزیکی را بگیرد. اما با به وجود آمدن اینترنت و رشد و پیشرفت سریع آن باعث شده تا خیلی از اشخاصی که وارد این حوزه شدند با کمی صبر و حوصله به کارآفرینانی بزرگ و مشهور تبدیل شوند.

اشخاصی که وارد این حوزه شدند مزیت های این نوع کسب و کارها را درک کرده اند که تصمیم به راه اندازی این نوع کارها کرده اند. این افراد این فرصت را از دست ندادند و با کمترین هزینه ی ممکن اقدام به راه اندازی سایت می کنند و بهترین درآمدها را هم همین این اشخاص کسب می کنند.

خیلی از افرادی که اقدام به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی کرده اند از مزیت های ناشناخته ی آن خبر داشته اند اما مزیت هایی هم وجود دارد که خیلی از مردم از آن خبر ندارند و ما به عنوان تیم "کافه نیاز" قرار است در این مقاله مهمترین مزایای یک کسب و کار اینترنتی را برای شما شرح دهیم.

با ما همراه باشید ....

مزیت اول: نیاز به مکان خاصی ندارد

bill-gates-website-neccessity

نیاز نداشتن به یک مکان خاص و احتیاج نداشتن به اجاره و یا رهن کردن یک دفتر، یکی از مزایای مهم این نوع کسب و کارها است که خیلی ها را به این سمت کشانده است. به راحتی در هر مکانی و هر جایی از دنیا که یک لپ تاپ یا کامپیوتر در اختیار داشته باشید و به اینترنت متصل باشید می توانید تمام کارهایتان را انجام دهید.

دیگر احتیاجی نیست بابت اجاره ی ماهانه و یا سالانه ی دفتر هزینه کنید. احتیاجی نیست صبح ها زود بلند شوید و در ترافیک گیر کنید. احتیاجی نیست به هیچ کسی جوابگو باشید. احتیاجی نیست زودتر به محل کارتان برسید تا حضور و غیاب کنید.

مزیت دوم: آقا بالا سر نخواهید داشت چون خودتان رئیس خودتان هستید

مستقل بودن، آقا بالا سر نداشتن، رئیس خود بودن، به دیگران جوابگو نبودن و خیلی از این موارد می تواند دلیلی باشد که خیلی از اشخاص به سمت راه اندازی این نوع کسب و کارها بروند. اگر رئیس خودتان باشید احتیاجی نیست که به کسی جواب پس بدهید.

اگر رئیس خودتان باشید هیچ کسی نمی تواند به شما بگوید تا ساعت فلان کارها رو باید تحویل بدهید و بعد بروید، کسی شما را تنبیه نمی کند، کسی نمی تواند توبیخ تان کند، کسی حقوق شما را تعیین نمی کند، کسی حقوق شما را قطع نمی کند، ساعت کاری مشخصی ندارید و در 24 ساعت شبانه روز آقای خودتان هستید، اجازه گرفتن در این طور مواقع لازم نیست، برای مرخصی رفتن از کسی اجازه نمی گیرید، کسی به شما غُر نمی زند، دیگر کسی نیست که اعصابتان را خورد کند، با هر لباسی که بخواهید می توانید به سر کار بروید، تمام پولتان برای خودتان است و با کسی تقسیم نخواهید کرد و ....

البته این مواردی که ارائه شد دلیلی نمی شود تا بدون هدف تمام کارهایتان را رها کنید و به سراغ این نوع کارها بروید. باید برنامه ریزی کنید و در کنار کاری که در حال حاضر دارید این نوع کارها را شروع کنید. چون این نوع کسب و کارها به زمان نیاز دارد و ممکن است یک سال طول بکشد تا به درآمد برسد پس با برنامه ریزی کاملاً هدفمند این کار را شروع کنید.

مزیت سوم: عاشق کارتان خواهید بود

home-Internet

اگر عاشق کارتان نباشید نمی توانید در آن دوام بیاورید. اگر عاشق کارتان نباشید نمی توانید از انجام آن کار لذت ببرید. خیلی از اشخاصی که در دنیا کار می کنند دست به کارهایی می زنند که هیچ علاقه ای به آن ندارد و به صورت اجباری دست به انجام آن می زنند.

اما وارد شدن به حوزه ی کسب و کارهای اینترنتی به خاطر اینکه با توجه به نوع علاقه، مهارت و توانایی ها انتخاب می شود خیلی سریع راه پیشرفت را باز می کند و به درآمد خواهید رسید. خیلی از اشخاص این را می دانند اگر عاشق کاری باشند و یک سال هم درآمدی نداشته باشند بالاخره روزی می رسد که به درآمد برسند. همین دلیل باعث می شود تا مردم به فکر راه اندازی علاقه ی خود باشند.

مزیت چهارم: کسب درآمد حتی مواقعی که خوابید

کسب و کارهای اینترنتی تنها نوعی از کسب و کارهاست که حتی مواقعی که در خواب خوش هستید هم درآمد خواهید داشت. تمام کارهای خرید و فروش به صورت آنلاین است و دخالت انسان در آن وجود ندارد. مشتری پول به حسابتان واریز می کند تا محصول یا خدماتش را دریافت کند. اگر محصول فیزیکی است که باید منتظر دریافت محصولش باشد و اگر به صورت دانلودی است لینک دانلود به ایمیلش ارسال می شود.

اگر مشتری نسبت به موضوعی انتقاد یا پیشنهاد داشت باز هم به صورت حضوری نیاز نیست مستقیماً به دفترتان مراجعه کند. در این طور مواقع درخواستش را به ایمیل تان ارسال می کند و شما هر جای دنیا هم که باشید و به اینترنت دسترسی داشته باشید به راحتی می توانید پاسخگوی مخاطبین تان باشید و این یکی از بزرگترین مزیت های یک کسب و کار اینترنتی به حساب می آید.

مزیت پنجم: درآمد ثابت در این نوع کسب و کارها معنی ندارد

home-Internet

شاید به جرأت بتوان گفت که کسب و کارهای آنلاین تنها شغلی است که درآمد ثابتی ندارد و بسته به نوع تلاش و علاقه ی شما می تواند درآمد بیشتری را نصیبتان کند. اگر محتوا، محصولات و خدمات بهتری را نسبت به رقبایتان ارائه دهید به طبع مشتریان و بازدیدکننده های بیشتری را هم بدست خواهید آورد و این می تواند فرصتی باشد برای کسب درآمد بیشتر.

اگر با برنامه ریزی پیش بروید و هدف گذاری کنید و خدماتی متمایز ارائه دهد و یک مزیت رقابتی درست کنید به طبع مشتریان هم کسب و کار شما را نسبت به رقبایتان انتخاب می کنند. سعی کنید رقبایتان را تحلیل کنید چرا که تحلیل رقبا در این نوع کسب و کارها برای کسب درآمد بیشتر از اهمیت زیادی برخوردار است. وقتی بدانید نقاط ضعف و قدرت رقبایتان چیست سعی در بهبود بخشیدن کسب و کار خودتان خواهید کرد.

هر چه نقاط ضعف رقبایتان را بیشتر بدانید می توانید آن را به نقطه ی قوت خودتان مبدل کنید و به عنوان یک مزیت رقابتی از آن استفاده کنید تا درآمد بیشتری کسب کنید. درآمدی که ثابت نباشد و به صورت روزانه بیشتر و بیشتر شود.

مزیت ششم: انتخاب همکار شدن اشخاص با خودتان است

اگر برای یک شخص، مجموعه، شرکت یا ارگان خاصی کار می کنید و نسبت به همکاران خود احساس بدی دارید و یا اختلاف سلیقه دارید، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. یا باید از کارتان استعفا دهید و به دنبال شغل دیگری باشید که این کاری اشتباه است و یا اینکه صبر و تحمل داشته باشید که باز هم کاری سخت و دشوار است.

اما اگر خودتان شخصاً مدیریت یک سایت را بر عهده داشته باشید می توانید همکارانتان را خودتان انتخاب کنید. دیگر نیازی نیست که افرادی که در کارتان مداخله می کنند و یا رفتارهای بدی دارند را تحمل کنید. به سادگی می توانید آنها را با دیگران جایگزین کنید و یا در نهایت می توانید خودتان سایت تان را اداره کنید البته اگر وقت این کار را داشته باشید اگر هم که ندارید باید به دنبال استخدام کارمند باشید.

مزیت هفتم: اداره کردن چند سایت به صورت همزمان

شاید اسم "جک ما" برایتان آشنا نباشد اما به طور حتم اسم سایت "علی بابا چینی" را زیاد شنیده اید. شخصی که معلم بود اما با طراحی این سایت به بزرگترین سایت B2B دنیا مبدل شد. "جک ما" شخصی است که چند سایت را به صورت همزمان اداره می کند و با استفاده از همین روش خودش را به ثروتمندترین شخص چینی مبدل کرده است.

اگر شما هم توانایی این کار را دارید می توانید از این روش بیشترین بهره را ببرید چرا که منابع دریافت پول را بیشتر کرده اید. اما در اینجا باید یک نکته را رعایت کنید: هر کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کردید باید تا مادامی که کسب درآمد نکرده اید پیش بروید و مشتریان زیادی را کسب کنید تا منبع درآمدی باشد برای طراحی سایت های دیگر نه اینکه چند سایت را با یکدیگر راه اندازی کنید و وقت این را هم نداشته باشید که به هر کدام از آنها برسید.

اگر در توانایی ها و مهارت های خودتان این مورد را می بینید سعی کنید آن را عملی کنید. نهایتش این است که کارمند استخدام می کنید تا برایتان کار کنند و صد البته سایت هایی که طراحی کرده اید خودشان درآمدشان را به وجود می آورند و شما نباید نگران این موضوع باشید.

مزیت هشتم: تمام زمانبندی کارتان فقط مختص خودتان است

همان طور که در بالا هم گفتیم داشتن سایت این مزیت را دارد که در هر جایی از دنیا می توانید مشتریان تان را ساپورت کنید و مکان مشخصی ندارد. زمان هم در این مورد کاملاً دخیل است. یعنی شما احتیاجی نیست که در یک ساعت خاص به مشتریان خود خدمات رسانی کنید مگر اینکه خدمات تان را طوری برنامه ریزی کرده اید که سر یک ساعت خاص باید به مشتریان زیادی خدمات رسانی کنید.

به طور مثال فرض کنید به مشتریان خود اعلام کرده اید که سر ساعت 12 ظهر یک وبینار به صورت آنلاین پخش خواهید کرد و صدها یا هزاران نفر هم در این وبینار شرکت کرده اند. در اینجا مکان اصلاً مهم نیست و شاید تمایل داشته باشید در آن طرف کره ی زمین این وبینار را ضبط کنید اما وقتی می گویید سر ساعت 12 ظهر این وبینار از سایت پخش می شود باید همان ساعت به مشتریان خود خدمات رسانی کنید.

مسئله ی دیگری هم که وجود دارد این است که مثل کارهای فیزیکی نیست که شما سر یک ساعت خاص باید سر کارتان حاضر باشید چرا که زمان این کار دست خودتان است و هر وقت که مایل بودید می توانید با استفاده از یک لپ تاپ یا کامپیوتر و یک خط اینترنت به سایت تان مراجعه کنید و خدمات تان را ارائه دهید.

البته شاید یک شبهه ایجاد شود. اینکه که گفتیم هر موقع که خواستید به این معنی نیست که هر وقت که دلتان خواست به سایت تان مراجعه کنید. منظور این است که ساعت مشخصی ندارد. می توانید ساعت 4 صبح به سایت مراجعه کنید یا 10 صبح و یا هر زمان دیگر. اما اگر برای یک شخص یا مجموعه کار کنید و یا یک کسب و کار فیزیکی داشته باشید مجبورید از صبح تا شب در محل کارتان حضور داشته باشید تا مشتری به شما مراجعه کند.

سخن آخر

با این 8 مزیتی که ارائه شد و خیلی از مزیت های دیگر، راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و بدست آوردن درآمدهای نجومی می تواند راهکاری مناسب برای بُرون رفت از این اوضاع اقتصادی باشد. کما اینکه خیلی از افراد هم با راه اندازی این نوع کارها به درآمدهای زیادی دست پیدا کرده اند و اکنون هم نوبت شماست که این کار را انجام دهید.