anjame-karhaye-gheyre-momken 

افراد موفق همیشه و همه جا به دنبال انجام کارهایی هستند که انجامش برای دیگران سخت و دشوار و یا به اصطلاح به دنبال انجام کارهایی غیر ممکن هستند. آنها تا جای ممکن ریسک می کنند تا کارهایی را انجام دهند که برای دیگران غیر ممکن است. آیا تا به حال شده یک بار هم به خودتان بگویید: "من میتونم این کار را انجام دهم. انجام این کار برای من غیر ممکن نیست".

همین نوع تفکر و تلقین ها تفاوت افراد موفق و ناموفق را به وجود می آورد. اشخاص موفق هرگز به خودشان تلقین های منفی نمی دهند و برعکس با گفتن تلقین های مثبت چنان قدرتی می گیرند که انجام هر کاری برایشان ممکن و شدنی است و صدالبته تغییرات بزرگ و شگرفی در زندگی آنها به وجود می آورد.

اما اشخاص ناموفقی که مدام از غیر ممکن بودن کارها حرف می زنند در اصل اشخاصی ترسو هستند که ترس از شکست یا ترس از حرف مردم دارند. آنها می ترسند کارها را انجام بدهند چون اگر شکست بخورند مورد شماتت و سرزنش دیگران قرار می گیرند و این بزرگترین ضربه ای است که می تواند به روحیه ی آنها وارد شود. همین ترس باعث می شود تا هرگز این افراد دست به تلاش نزنند و حرکتی نکنند.

اما باور به انجام کارهای غیر ممکن می تواند توانایی رسیدن به هر هدفی را برای شما مهیا کند. باور به انجام کارهای غیر ممکن می تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند. اگر به صورت مداوم بر انجام کارهای غیر ممکن تمرکز داشته باشید و برای انجام آنها تلاش کنید به طور حتم می توانید غیر ممکن ها را به ممکن تبدیل کنید.

برداشتن قدم اول در انجام هر کاری به خصوص انجام کارهای غیر ممکن، سخت و دشوار است. اما اگر افکارتان را تغییر دهید و این باور را در خودتان پرورش دهید که می توانید هر کاری را انجام دهید، به راحتی می توانید انگیزه و اعتماد به نفسی را در خودتان به وجود بیاورید که غیر ممکن ها را به ممکن تبدیل کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که انسان های موفق و ثروتمند هم کامل و بی عیب و نقص نیستند اما چیزی که کاملاً مشهود است این است که این اشخاص طرز تفکرشان، نوع صحبت کردنشان و باورهایشان نسبت به افراد ناموفق فرق می کند. به خاطر همین است که این اشخاص با وجود عیب و نقص هایی که در زندگی شان دارند اما باز هم تلاش می کنند کارهای غیرممکن زیادی را انجام دهند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما خواهد آموخت که چرا افراد موفق به دنبال انجام کارهای غیر ممکن هستند و چه دلیلی وجود دارد که این اشخاص به این سمت می روند.

با ما همراه باشید ....

دلیل اول: بدترین اتفاق های ممکن برای آنها شکست به حساب نمی آید

افراد موفق عاشق این هستند که به دنبال کارهایی ریسک پذیر باشند و شکست برای آنها معنی خاصی ندارد. اگر بدترین شکست ها را بخورند باز هم از آنها درس می گیرند. در اصل این اشخاص موفقیت هایشان را مدیون همین شکست ها و اتفاق های بد هستند.

خیلی از کارهای غیر ممکنی که انجامش واقعاً از نظر دیگران نشدنی است از پشت همین اتفاق های بد می آید. اما انسان های موفق و ثروتمند این اتفاق های بد را به فال نیک می گیرند و اجازه نمی دهند تلقین های منفی و تجربیات تلخ گذشته زندگی کاری و آینده ی شخصی آنها را خراب کند.

آنها همیشه به خودشان می گویند: "بدترین اتفاقی که قرار است بیفتد چیه؟ قراره شکست بخورم؟ اگر بدترین اتفاق شکست است که در بیشتر مواقع شکست خوردم و از همه ی اونها درس گرفتم". درس گرفتن از اشتباهات در کل به معنی یک تصمیم گیری عاقلانه ی دیگر است. آنها دوباره تصمیم می گیرند تا کارهایی را انجام دهند که دیگران از انجامش عاجز و درمانده هستند و شکست برای آنها پایان کار نیست.

دلیل دوم: انسان های موفق همیشه راه حلی برای انجام کارهای غیر ممکن پیدا می کنند

afrade-movafagh-karhaye-gheyre-momken

ذهن انسان های موفق به گونه ای است که شرایط هر چقدر هم که برای آنها بد باشد این اشخاص سعی می کنند مثبت اندیش باشند و به جای بهانه آوردن، برای هر مشکلی یک راه حلی به وجود بیاورند به خاطر همین است که به این افراد، مرد روزهای سخت می گویند چرا که به جای آوردن عذر و بهانه به دنبال پیدا کردن راه حل انجام کارها هستند.

شما هم می توانید در شرایط سخت آرامش تان را مانند این افراد حفظ کنید و به یک گوشه ی خلوت بروید و به تمام راه حل هایی که می تواند این مشکل را حل کند فکر کنید. مطمئن باشید اگر تمام تمرکزتان را روی حل کردن این مشکل بگذارید یک راه حل به وجود خواهد آمد.

"ادیسون" را در نظر بگیرید که با تمام مشکلاتی که برایش به وجود آمد حدود 1000 بار تلاش کرد تا لامپ و انرژی برق را اختراع کند و هرگاه به مشکلی بر می خورد به خودش اجازه نمی داد که شرایط سخت فعلی بهانه ای شود تا از هدفش دست بکشد. هرگاه از وی می پرسیدند که تو 1000 بار تلاش کردی و شکست خوردی می گفت: "من هرگز شکست نخوردم در عوض یاد گرفتم این مسیری که رفتم اشتباه بوده است."

دلیل سوم: افراد موفق همیشه به دنبال علاقه شان بوده اند

یکی از دلایلی که باعث شده خیلی از افراد موفق و ثروتمند، به موفقیت های زیاد و پی در پی برسند فقط این بوده که همیشه به دنبال کارهایی بوده اند که به آن علاقه ی زیادی داشته اند. علاقه مهمترین فاکتور در رسیدن به موفقیت است. این اشخاص اگر در کاری مشغول به فعالیت بوده اند اما هیچ علاقه ای به آن نداشته اند سعی کردند به مرور زمان از آن کار خارج شوند و در عوض رو به کاری بیاورند که مورد علاقه شان بوده است.

همین تغییر مسیر و رفتن به سمت کاری که مورد علاقه شان بوده باعث موفقیت شان شده است و هرگز آن را به عنوان یک شکست در نظر نگرفته اند. بارها و بارها اتفاق افتاده اشخاصی بوده اند که از کاری که انجام می دهند حتی با وجود اینکه پول خوبی هم به دست می آوردند اما رضایت قلبی نداشتند و روز به روز در کارشان به جای اینکه پیشرفت کنند، پس رفت کردند.

اما به یک باره تصمیم گرفتند کاری غیر ممکن را، ممکن کنند و به دنبال علاقه خودشان رفتند. همین تغییر مسیر باعث شد تا به پیشرفت هایی برسند که همه به وی افتخار کنند، فقط به خاطر اینکه کاری را انجام داده اند که انجامش از نظر دیگران غیر ممکن بوده است.

دلیل چهارم: به همه نشان دهند که این کار شدنی است

Walt-Disney

همه ی ما انسان ها از تشویق شدن و مورد تحسین قرار گرفتن خوشحال و خرسند می شویم. اینکه کارهایی انجام دهیم که دیگران ما را مورد تشویق خودشان قرار دهند می تواند یک حس فوق العاده را در انسان به وجود بیاورد. انسان های موفق هم به همین شکل هستند و کارهایی را انجام می دهند که از عهده ی هر کسی بر نمی آید. البته انجام این کارها به خاطر این نیست که بخواهند دیگران آنها را مورد تشویق و تحسین خودشان قرار دهند اما باز هم بدشان نمی آید که مورد تشویق هم قرار دهند.

حس اینکه دیگران شما را مورد تشویق قرار دهند می تواند حس زیبایی باشد که به شما انگیزه و شور و اشتیاق و اعتماد به نفس خاصی می دهد تا از پس کارهایی بر بیایید که واقعاً دیگران نمی توانند انجام دهند. زمانی که به موفقیت می رسید خانواده، دوستان، آشنایان، همکاران و خیلی از اشخاص دیگر این موفقیت ها را تبریک می گویند و همه ی آنها نحوه ی رسیدن به موفقیت های تان را از شما می پرسند که چطور این کار غیر ممکن را ممکن کردید.

سخن آخر

انجام هر کاری ممکن است و غیر ممکن وجود ندارد مگر اینکه شما آن را در ذهنتان به غیر ممکن تبدیل کرده باشید. هرگاه این کار را انجام دادید این کارها به یک باور تبدیل می شود و این باورها به گونه ای روی شما تأثیر می گذارد که هرگاه برای انجام همان کار خیز برداشتید باورتان به شما می گوید: این کار نشدنی و غیر ممکن است. اما سعی کنید این باورهای سمی و افراد منفی نگر را از ذهنتان و زندگیتان بیرون کنید تا راحت تر بتوانید با مسائل این چنینی کنار بیایید.