moshavere-business

برداشتن اولین قدم در راه اندازی هر کسب و کاری نیازمند اعتماد به نفس کافی است. اگر شما از این اعتماد به نفس برخوردار نباشید نمی توانید در مسیر موفقیت قدم بردارید. مسیر موفقیت در این عرصه یک مقدار سخت و دشوار است. از این لحاظ که رقبای زیادی را خواهید داشت که پا به پای شما قدم بر می دارند و خیلی از آنها از نقاط ضعف و قدرت کسب و کارتان خبر دارند و همین کافی است تا مشتریان زیادتری را جذب خود کنند.

اولین قدم در راه اندازی این است که بدانید:

* از کجا باید شروع به کار کنید

* چطور برای شروع کارتان برنامه ریزی کنید

* چگونه هدف گذاری کنید

* راه های رسیدن به هدفتان را مشخص کنید

* به چه میزان سرمایه برای شروع نیاز دارید

* بودجه ی تبلیغات چه اندازه باشد

* چطور تحلیل رقبا را انجام دهیم و نقاط ضعف و قدرت آنها را شناسایی کنیم

* از چه راه هایی می توان محصولات و خدمات را به شیوه ای جدید ارائه داد

* چگونه سرمایه گذار جذب کنیم

* چطور مشتریان خود را جذب کنیم

* و دهها نکته ی دیگر

همه ی این موارد لازم و ضروری است که با داشتن یک مشاور برای کسب و کارتان می توانید به این موارد مهم دست پیدا کنید و صد البته درصد شکست در کسب و کارتان را به صفر برسانید و گامی بلند به سوی پیشرفت بردارید. اگر کسی نباشد که کسب و کارتان آنالیز و شما را راهنمایی کند به طبع به آن پیشرفتی که مد نظرتان هست نخواهید رسید.

اما اگر با یک مشاور در ارتباط باشید و این شخص در کنار کسب و کار شما باشد به طور حتم مانند یک آنالیزور تمام قسمت های کسب و کار شما و رقبایتان را آنالیز می کند و بهترین راهنمایی ها را در اختیارتان قرار می دهد. هر چقدر هم که در کسب و کارتان مهارت داشته باشید در برخی موارد دیگر نمی دانید که باید چه کاری انجام دهید و این مشاور کسب و کار است که تمام توصیه ها، پیشنهادها و رهنمودهای لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید مانند خیلی از کسب و کارهایی که در چند سال اول راه اندازی، شکست می خورند و یا به صورت کامل از صحنه ی رقابت کنار می روند، باشید باید سعی کنید از یک مشاور چیره دست مشاوره بگیرید و شانس رقابت را با این مشاوره بیشتر کنید. کما اینکه خیلی از کسب و کارهای بزرگ و بین المللی و حتی بزرگترین مدیران دنیا هم از همین مشاوران، مشاوره دریافت می کنند و پول های هنگفتی هم به آنها پرداخت می کنند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما خواهد آموخت که چرا باید از اطلاعات یک مشاور کسب و کار در کنار خودتان استفاده ببرید. این راه موفقیتی است که دیگران رفته اند پس شما هم باید در همین مسیر قدم بردارید.

با ما همراه باشید ....

دلیل اول: مشاوران بیشترین اطلاعات و بیشترین روحیه را در اختیار شما قرار می دهند

ahamiyate-moshavere-dar-business

تصور نکنید که مشاوران همین طوری با خواندن چند کتاب ساده به یک مشاور اهل فن تبدیل شده اند. این اشخاص آنقدر زحمت کشیده اند، کتاب های زیادی مطالعه کرده اند، همایش ها و سمینارهای زیادی شرکت کرده اند، کلاس های متعدد شرکت کرده اند، فایل های صوتی و تصویری زیادی گوش داده اند و دیده اند و یا از همه مهمتر تحصیلات دانشگاهی مرتبطی نسبت به کسب و کار گذرانده اند و خلاصه خیلی هزینه کرده اند تا به یک مشاور تبدیل شده اند. پس باید به آنها واقعاً مشاور گفت.

حالا این اشخاص با اطلاعات کافی که در هر زمینه ای از کسب و کار و یا بازار کار دارند سعی می کنند اشخاص را راهنمایی کنند تا به سرعت هم مشتری جذب کنند و هم بتوانند درآمد کسب کنند. کار دیگری که این مشاوران انجام می دهند این است که به مدیران روحیه و انگیزه می دهند تا در مسیر موفقیت گام بردارند و شاید به جرأت بتوان گفت که روحیه، انگیزه و داشتن اعتماد به نفس از مهمترین فاکتورها در موفقیت هر کسب و کاری است که مشاوران خیلی خوب از عهده ی انجام آن بر می آیند.

دلیل دوم: با دریافت مشاوره به مرور زمان می توانید به یک کسب و کار بزرگ تبدیل شوید

اگر به اطلاعات و مشاوره هایی که این اشخاص در اختیار شما قرار می دهند گوش دهید و آن را در کسب و کارتان به کار ببرید به طور حتم به مرور زمان به یک کسب و کار بزرگ تبدیل خواهید شد که در میان رقبا حرفی برای گفتن خواهید داشت.

تصور نکنید که پرداخت هزینه برای مشاوره حیف و میل کردن پول است. بر عکس این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که این اشخاص با اطلاعات زیادی که دارند و همچنین به خیلی از کسب و کار چه کوچک و چه بزرگ مشاوره داده اند و می توانند موفقیت هایی که در آنجا به دست آورده اند به شما هم ارائه دهند تا به یک کسب و کار بزرگ و موفق تبدیل شوید.

یکی از وظایفی که مشاوران بر عهده دارند این است که برای کسب و کارها هدف گذاری می کنند و با یک برنامه ی مدون و منظم به سمت اهداف حرکت می کنند. این کار می تواند اعتماد به نفس شما را بیشتر کند چرا که در هدف گذاری مشخص کرده اید که در یک مدت زمان مشخص به کدام یک از اهدافتان باید برسید و این اطلاعات را مشاوران در جلسه هایی که برای شما برقرار می کنند، در اختیارتان قرار می دهند.

دلیل سوم: در برخی موارد خود مشاوران برای شما مشتری پیدا می کنند

دایره ی ارتباطات مشاوران با کسب و کارهای مختلف زیاد است و همین باعث می شود تا اگر شما محصول یا خدماتی ارائه می دهید از طرف همین مشاوران پیشنهادهایی مبنی بر همکاری با برخی از کسب و کارها دریافت کنید و قطعاً این یک معامله ی سه سر سود به حساب می آید. هم شما مشتری جذب می کنید، هم این کسب و کارها محصولات و خدمات تان را خریداری می کنند و هم اعتبار این مشاوران در نزد مدیران کسب و کارها بیشتر از همیشه می شود و صد البته یک رزومه ی قوی برای آنها به حساب می آید.

همچنین این مشاوران با این گستردگی اطلاعات و ارتباطاتی که دارند می توانند هر مشکلی که در کسب و کارتان به وجود می آید را به یکی از مدیرانی که به آنها مشاوره داده است اختصاص دهد و این در هر صورت به سود شما خواهد بود. به خاطر اینکه به سرعت مشکلتان حل خواهد شد.

دلیل چهارم: مشاوره گرفتن می تواند درصد شکست کسب و کارتان را پایین بیاورد

moshavere-dar-business

یکی از دلیل هایی که خیلی از کسب و کارها به سمت گرفتن مشاوره از مشاوران چیره دست و ماهر می روند این است که درصد شکست هایشان را پایین بیاورند. ترس از شکست در کسب و کار خیلی همه گیر است و تمام مدیران از این موضوع وحشت دارند. وحشت از اینکه تمام سرمایه شان را از دست بدهند، وحشت از اینکه مشتری هایشان را از دست بدهند، ترس از اینکه درآمد کمتری نسبت به رقبای خود کسب کنند، ترس از اینکه مشتری های قدیمی و جدید به سمت رقبا در حرکت باشند و خیلی از ترس های دیگر.

این روزها هم میزان رقابت در میان کسب و کارها شدت گرفته است و خیلی ها به خاطر همین رقابت تنگاتنگی که وجود دارد نمی توانند دوام بیاورند و میدان را خالی می کنند و این در هر صورت به سود رقبا است. اما به هر حال، راه حل همیشه وجود دارد و با استفاده از مشاوره گرفتن آن هم مشاورانی که سال هاست در این رشته فعالیت می کنند و ذهنشان از اطلاعات پر است می تواند راهگشای این مشکل باشد.

اگر خودتان بخواهید به عنوان یک مدیر، کسب تجربه کنید باید سال ها به عنوان یک مدیر در یک مجموعه فعالیت کنید. اما با پرداخت هزینه ی یک مشاوره به راحتی تجربه های یک مشاور را در اختیار می گیرید تا کسب و کارتان رشد و پیشرفت کند و به سمت موفقیت قدم بردارد و صد البته درصد شکست هایتان را به صفر برسانید.

شاید جالب باشد بدانید که با مشورت کردن با یک مشاور به راحتی می توانید از اشتباهاتی که در گذشته انجام داده اید پرهیز کنید و تصمیم های بهتری در هر زمینه بگیرید.

سخن آخر

مشاوره گرفتن برای هر کسب و کاری به خصوص آنهایی که در اول راه هستند و می خواهند به تازگی کسب و کارشان را راه اندازی کنند لازم و ضروری است. با مشاوره خوب است که می توانید کسب و کارتان را بسط و گسترش دهید و به سمت بین المللی شدن قدم بردارید.