mosbat-andishi-dar-business

ذهن انسان طوری خلق شده که به صورت کاملاً ذاتی به سمت افکار منفی گرایش دارد و در بیشتر مواقع به دنبال افکار منفی خودمان هستیم اما به خاطر مقوله ی اختیاری که خداوند به ما عطا کرده این ما هستیم که اختیار می کنیم مثبت اندیش باشیم یا منفی نگر.

برخی افراد تصور می کنند که اگر خوشحال باشند یا یک نگرش خوش بینانه نسبت به زندگی و کسب و کارشان داشته باشند این یعنی مثبت نگری. در صورتی که این تصوری اشتباه است. در اصل مثبت نگری و مثبت اندیشی از یک حس خوشحالی و خوش بینانه زودگذر فراتر است و یک حس بلند مدت است که به مرور زمان بیشتر هم می شود.

هر چه نسبت به کسب و کارتان مثبت نگرتر باشید و این مثبت اندیشی شما ادامه دار باشد نه تنها در کار فعلی بلکه در هر کاری به موفقیت های زیادی خواهید رسید. اگر می خواهید در کسب و کارتان به رویاها و اهدافتان برسید باید شخص مثبت اندیشی باشید و این مثبت اندیشی هم در تمام سلول های بدنتان کاملاً مشهود باشد نه اینکه ظاهراً مثبت اندیش باشید اما در درون شخصی منفی نگر باشید.

اگر از همین امروز نتوانید این حس مثبت اندیشی را در خودتان تزریق کنید به طور حتم فرصت های زیادی را از دست خواهید داد. در کسب و کار باید با یک دید مثبت به تمام مشکلات نگاه کنید چرا که هر مشکل یک فرصت برای کسب تجربه های بیشتر است. فرصت هایی که هر کدامشان می توانند موفقیت شما در کسب و کارتان را تضمین و ثروت را به سمت شما روانه کنند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است چند نکته ی ساده در مورد مثبت اندیشی را بیان می کند که باعث موفقیت در کسب و کارتان می شود.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: مثبت اندیشی باعث می شود روی مهارت هایمان سرمایه گذاری کنیم

mosbat-andishi-sarmayegozari-roye-tavanaeiha

ایجاد کردن حس مثبت نگری و مثبت اندیشی نسبت به کسب و کار باعث می شود تا خودمان را آماده ی سرمایه گذاری روی مهارت ها و توانایی هایمان کنیم. به طور مثال فرض کنید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده اید که فوق العاده به آن علاقه دارید و در مورد آن خیلی وقت است تحقیق کرده اید و به صورت کاملاً مثبت در موردش فکر می کنید. همین علاقه و حس مثبت نگری کاری هایی می کند که از عهده ی هر کسی بر نمی آید.

به عنوان مثال شما را وادار می کند به کلاس های سئو و بهینه سازی سایت بروید، نحوه ی تولید محتوا را یاد بگیرید، وقت و زمان کافی روی سایت خود بگذارید، مثبت اندیشی شما را وادار می کند که یک سال زحمت بکشید و بعد کسب درآمد کنید، علاقه و مثبت اندیشی شما را وادار می کند روی شبکه های اجتماعی کار کنید و مشتریان و مخاطبین زیادی را به سمت خود بکشانید و خیلی از موارد دیگر.

تأثیراتی که این حس مثبت اندیشی روی مهارت ها و توانایی های شما می گذارد بلند مدت است و نتیجه ی کلی آن این است که ذهن شما را آماده ی یاد گرفتن مهارت های بیشتر می کند. مهارت هایی که هر کدام شان می تواند زندگی و آینده ی کسب و کارتان را به صورت کامل عوض کند و به موفقیت های پی در پی برسید.

نکته ی دوم: مثبت اندیشی مانند یک سوخت برای کسب و کار شما عمل می کند

داشتن تفکر مثبت شاید در اصل ساده ترین شکل ممکن برای فرار از افکار منفی باشد. اگر مدام به افکار منفی خودتان فکر کنید به خودی خود به فکر شکست در کسب و کار می افتید و همین کافی است تا پایه ریز شکست کسب و کارتان باشید. اما اگر همین مثبت اندیشی را به مانند یک سوخت برای کسب و کارتان در نظر بگیرید به خودی خود شما را وادار به انجام برخی کار می کند و در برخی کارها از انجام آن شما را بر حذر می دارد.

به طور مثال به شما می گوید اگر می خواهید شکست نخورید این کارها را انجام دهید و یا باور شکست خوردن را از خودتان دور کنید، اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق شوید سعی کنید از افراد منفی دوری کنید، اگر در مورد آینده ی کاری تان نگرانید و استرس دارید باید با این ترس ها و نگرانی ها روبرو شوید، اگر می خواهید ثروتمند شوید باید ریسک کنید، اگر نمی خواهید تمام سرمایه تان از بین برود باید مقداری از پولتان را در یک حساب دیگر نگه دارید و خیلی از موارد دیگر.

نکته ی سوم: مثبت اندیشی به شما می آموزد که باید هدف گذاری کنید

mosbat-andishi-hadaf-gozari

تمام اشخاصی که کسب و کارشان را راه اندازی می کنند به این امید این کار را انجام می دهند که کسب درآمد کنند و در کسب و کارشان موفق شوند. اما اگر رویا و هدفی نداشته باشید که بخواهید برای آن بجنگید هر چه مثبت اندیش باشید هیچ ارزشی ندارد.

اما اگر این دو را در کنار هم داشته باشید مثبت اندیشی شما را وادار می کند برای رویاهایتان هدف گذاری کنید آن هم اهدافی واقع بینانه و قابل دست یابی. هرگاه هدف های بزرگ و قابل دسترسی برای خود تعیین کردید آنها را یادداشت کنید و به صورت روزانه آنها را مرور کنید.

اما مهمترین نکته اینجاست که در کنار هدف گذاری باید مثبت اندیش هم باشید. ایجاد یک حس مثبت و خوش بینانه نسبت به هدف هایی که تعیین کرده اید می تواند آینده ی کسب و کارتان را به کلی عوض کند. یعنی باید به اهدافتان ایمان و باور داشته باشید که به آنها خواهید رسید و در کل باید ظاهر و باطنتان نسبت به کسب و کارتان یکی باشد.

نکته ی چهارم: مثبت نگری اعتماد به نفس و شجاعت شما را برای ادامه ی مسیر افزایش می دهد

داشتن اعتماد به نفس، شجاعت و جسور بودن از ویژگی اشخاصی است که مثبت اندیشند و می خواهند در کسب و کارشان به موفقیت برسند. هرگاه که مثبت نگری کنید و آن را در تمام سلول ها و اعضاء بدنتان حس کنید این حس به مرور زمان خودش را در قالب اعتماد به نفس و شجاعت نشان می دهد.

اعتماد به نفس اگر با چاشنی مثبت اندیشی همراه باشد شما را وادار می کند کارهایی انجام دهید که از عهده ی هر کسی بر نمی آید. هر چه اعتماد به نفستان بیشتر باشد به طبع کارهایی را انجام خواهید داد که دیگران از انجامش عاجز هستند و این یعنی قدم گذاشتن در مسیر موفقیت و موفق شدن در کسب و کار.

برای اینکه اعتماد به نفس تان بالا برود می توانید با استفاده از تجسم و تصور خلاق این بهره وری را افزایش دهید. تصویر سازی ذهنی کنید و خودتان را موقعی که به اهدافتان رسیده اید تجسم کنید. تصور کنید که به اهداف و رویاهایتان رسیده اید و هیچ مشکل مالی ندارید و رها از هر کسی هستید. این عمل هم اعتماد به نفستان را بالا می برد و هم شما را به شخصی مثبت نگر تبدیل می کند.

سخن آخر

داشتن یک حس مثبت نسبت به کسب و کار می تواند آینده ی کاری شما را تضمین کند. اگر به خودتان و اهدافتان ایمان و باور دارید سعی کنید مثبت اندیش باشید و همین حس را به صورت روزانه ادامه دهید تا به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید.