sabr-dar-kasbe-daramad-az-net

همه ی اشخاصی که درآمد خاصی ندارند و یا درآمد قابل توجهی ندارند بعد از مدتی جستجوی فراوان به این فکر می افتند که به سمت اینترنتی کردن کسب و کار خود بروند. جایی که برخی از سایت ها روزانه میلیون ها و در برخی موارد میلیاردها تومان کسب درآمد می کنند.

اما این مسیر، یک مسیر کاملاً متفاوت با دیگر کسب و کارها دارد. به طور مثال اگر شما یک مغازه یا فروشگاه لوازم یدکی قطعات خودرو باز کنید بعد از چند روز یا در خوشبینانه ترین حالت آن، همان روز اول مردم به سراغ شما خواهند آمد و کسب درآمد از همان جا شروع می شود. اما مسیر موفقیت در هنگام راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و کسب درآمد از آنها کاملاً فرق دارد.

اولین و شاید به جرأت بتوان گفت که مهمترین فاکتور در کسب درآمد از اینترنت فقط و فقط داشتن صبر و حوصله ی فراوان است و این مقوله ای است که خیلی از اشخاصی که در این حوزه به فعالیت مشغول هستند بر آن تأکید فراوان دارند. داشتن صبر و حوصله می تواند بهترین نتیجه ها را عاید شما کند. اگر به اینترنت سر بزنید به خصوص به سایت هایی که در خرید و فروش دامنه سایت فعالیت می کنند متوجه خواهید شد که روزانه چه تعداد اشخاص مراجعه می کنند و دامنه و بعضاً سایت فعالشان را برای فروش در اختیار دیگران می گذارند که تنها دلیلش همان بحث نداشتن صبر و حوصله و تحمل در کسب درآمد از اینترنت است.

اشخاصی که این صبر و تحمل را ندارند و این امید را ندارند که به نتایج بزرگی برسند خیلی زود از کسب و کارشان دلسرد می شوند و جایشان را به رقبای خود می دهند. این اشخاص این توقع را دارند که در همان ماه های اول راه اندازی به درآمد برسند. اما این کاری بس بزرگ است.

این اشخاص که نام خودشان را هم مدیر گذاشته اند همیشه گله و شکایت دارند که چرا درآمدی ندارند و زمانی که به عمق ماجرا نگاه می کنند می بینند که تمام این موارد فقط به خاطر نداشتن صبر و حوصله است. چون صبر ندارند بازدید کننده ای هم به دست نمی آورند و از آن طرف وقتی بازدید کننده ای ندارند چه توقعی دارند که درآمدی هم داشته باشند؟

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما 3 نکته را خواهد آموخت که چرا صبر و حوصله رمز موفقیت و تنها راه حل برای کسب درآمد از اینترنت و موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی است.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: برای کسب درآمد تنها راه حل صبر و حوصله است

همان طور که در بالا هم گفتیم تنها راه حل موجود برای رسیدن به درآمد و بدست آوردن صدر جستجوهای گوگل فقط و فقط داشتن صبر و تحمل زیاد است. اجازه دهید خیالتان را راحت کنیم: در این مسیر باید صبر ایوب داشته باشید.

فقط در یک صورت می توانید خیلی زودتر از حد معمول به درآمد برسید اما باز هم در اینجا اول باید دست به جیب شوید و پول خرج کنید تا به درآمد برسید و راهش این است که از طریق تبلیغات کلیکی استفاده کنید که در اصل همان تبلیغات خود گوگل است. برای تبلیغات باید به گوگل پول بدهید تا سایت شما را در صدر جستجوهایش به مخاطبین مورد نظرتان نشان دهد. اما اینجا دو مشکل وجود دارد:

مشکل اول:

به اندازه ای که پول می دهید آش می خورید. یعنی به طور مثال اگر 1000 دلار خرج کردید به همان اندازه هم که مخاطبین روی لینک سایت شما کلیک کردند از این مبلغ کم می شود و به مرور زمان این مبلغ به صفر می رسد.

مشکل دوم:

این تبلیغات کلیکی هیچ تأثیر مثبتی روی سئو سایت شما ندارد و بعد از مدتی که مبلغ پرداختی صفر شد دوباره به حالت اول بر می گردید و روز از نو روزی از نو.

اما اگر روی سئو سایت خود کار کنید و روزانه محتوا تولید کنید و در شبکه های اجتماعی به صورت مستمر و مداوم فعالیت داشته باشید بعد از حدود یک الی دو سال به راحتی می توانید به صدر جستجوهای گوگل نزدیک شوید و مهمترین قسمت موضوع این است که با صبر و حوصله ای که به خرج می دهید این گوگل است که به شما و سایت تان اعتماد می کند و صدر جستجوهایش را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید از طریق سئو و بهینه سازی سایت به مرور زمان به درآمد نزدیک شوید باید اعلام کرد تنها فاکتور این موضوع صبر و تحمل است.

نکته ی دوم: داشتن صبر و حوصله می تواند تجربه، مهارت و توانایی های شما را بالاتر ببرد

یکی دیگر از نکاتی که گفتنش قابل تأمل است این است که برخی اشخاصی به راحتی کسب و کار اینترنتی شان را تعطیل می کنند و به سراغ کارهای دیگر می روند و این موضوع نشأت گرفته از این است که هیچ تجربه، مهارت، توانایی و استعداد خاصی در این زمینه ندارند.

به طور مثال فرض کنید شخصی هزینه کرده و یک سایت در مورد "موفقیت" طراحی کرده و شروع به فعالیت کرده است. روزها و ماه های اول سردرگم است فقط به خاطر نداشتن تجربه و مهارت لازم در این زمینه و همچنین ناتوانی در تولید محتوا و کپی کردن مطالب دیگران. به مرور زمان گوگل اعتمادش را از این سایت بر می دارد و در نتایج جستجویش، سایت این شخص را نشان نمی دهد.

خب این شخص دو مشکل اساسی دارد:

اول اینکه:

این شخص بدون هیچ تجربه و مهارتی در زمینه ای که برای کسب و کارش انتخاب کرده اقدام به راه اندازی سایت کرده است.

دوم اینکه:

برای جذب بازدید کننده این شخص باید توانایی و مهارت لازم در تولید محتوا داشته باشد اما به خاطر اینکه این توانایی را ندارد به طبع نمی تواند بازدید کننده ی زیادی به دست بیاورد و نداشتن بازدید کننده یعنی نداشتن درآمد.

پیشنهاد ما این است که دست به راه اندازی هر کسب و کار اینترنتی زدید قبل از هر چیزی توانایی ها و مهارت های تان را محک بزنید. اگر در یک مهارت خاص تخصص کافی داشتید آن وقت است که دیگران شما را متخصص این کار می دانند و حاضرند برای بدست آوردن محصولات و خدمات تان هزینه کنند و چاشنی تمام این موارد فقط و فقط داشتن صبر است.

به خاطر اینکه اگر صبر نداشته باشید توقع دارید بعد از چند روز تولید محتوا و یا تولید محصول، کاربران از شما خرید کنند و شاید این کاری غیر ممکن باشد.

نکته ی سوم: اشخاص عجول اهداف بلند مدتی را دنبال نمی کنند

kasbe-daramad-az-net

خیلی از اشخاصی که در کسب درآمد از اینترنت عجله می کنند و بعد از چند ماه از راه اندازی سعی در کسب درآمد دارند به خاطر این است که اهدافی بلند مدتی را برای کسب و کار اینترنتی شان دنبال نمی کنند. آنها بدون هدف و بدون برنامه ریزی از اینکه آینده ی کاریشان چگونه خواهد بود شروع به راه اندازی این کار می کنند و در کل بدون دید بلند مدت نسبت به این نوع از کسب و کارها، اقدام کرده اند.

این اشخاص فقط شنیده اند که کسب و کارهای اینترنتی درآمدهای سرسام آوری دارد اما بدون اینکه هدف هایی مکتوب داشته باشند و یا رقبای شان را تحلیل کنند، کسب و کارشان را راه اندازی می کنند و بعد از چند ماه هم اقدام به کسب درآمد می کنند. اما این وضعیت به وجود آمده واقعاً وحشتناک است. در کل این رفتار نشأت گرفته از نداشتن یک هدف بلند مدت است.

اگر این اشخاص یک هدف بلند مدت را دنبال کنند این را می دانند که چه اندازه باید صبر کنند تا مشتری، مخاطب و بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت جذب کنند. این جذب مشتری و بازدید کننده بعد از مدتی باعث می شود تا به مرور زمان به صدر جستجوهای گوگل نزدیک شوند و کم کم و به مرور زمان شروع به کسب درآمد کنند و همه ی اینها فقط و فقط باید طبق یک هدف بلند مدت و دور از عجله و با صبر و حوصله ی فراوان انجام شود.

سخن آخر

با این 3 نکته ای که بیان شد باید تا حدودی متوجه شده باشید که چرا صبر و حوصله این قدر در کسب درآمد از اینترنت اهمیت دارد. هر چه صبر و تحمل بیشتری داشته باشید و به صورت تخصصی تر روی سایت تان کار کنید به طور حتم روزی خواهد رسید که از سایت تان درآمدهای سرسام آوری را کسب کنید و این یک واقعیت است نه یک خواب و خیال.