etemad-sazi-dar-business-online

از نظر برخی اشخاص که اطلاعات کافی در مورد سئو و بهینه سازی سایت ندارند شاید در نگاه اول راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی کار ساده ای باشد. اما مهمترین مورد در این راه اندازی ها این است که موفق شوید کسب درآمد کنید وگرنه هر کسی می تواند سایت راه اندازی کند و هر روز مطالب و محتوای کپی شده را از یک سایت به سایت خودش کپی کند و مطمئن باشید با این کپی برداری ها به درآمد نخواهید رسید. اما به هر حال هر کسی می تواند یک سایت راه اندازی کند و چند ماه کار کند اما به خاطر عجله و نداشتن صبر و حوصله درآمدی صورت نمی گیرد.

تصور اشتباه مردم در مورد کسب درآمد از اینترنت این است که تصور می کنند با روزی 2 الی 3 ساعت می توانند این کسب درآمد را شروع کنند. اما در روزهای اول و شاید یک سال اول مهمترین موضوع برای جذب مشتری و بازدید کننده این است که حضوری مستمر داشته باشید. هر روز سایت خود را آپدیت کنید و یک محتوای جدید به آن اضافه کنید و همچنین در شبکه های اجتماعی به صورت مداوم فعالیت کنید.

مهمترین مورد در کسب درآمد از اینترنت جدا از اینکه سایت خود را روزانه آپدیت کنید و همچنین در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید، ایجاد اعتماد سازی است. کاربران تا زمانی که به سایت شما اعتماد نداشته باشند حاضر نیستند از خدمات و محصولات سایت تان استفاده کنند و در کل حاضر نیستند در سایت تان سرمایه گذاری کنند و این به مرور زمان کسب درآمد را از بین خواهد برد.

اگر قصدتان این است که بعد از مدتی کسب درآمد را شروع کنید باید این اعتماد سازی را در میان کاربران خود به وجود بیاورید که حاضر باشند برای دریافت خدمات و محصولات در سایت تان هزینه کنند. درآمد از اینترنت یک درآمد رو به بالا است که با اعتمادی که در میان کاربران به وجود می آورید این درآمد روز به روز بالا و بالاتر می رود.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما 3 نکته ی ساده را خواهد آموخت که چرا برای کسب درآمد بیشتر از اینترنت باید اعتماد مخاطبین خود را جلب کنید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: ایجاد اعتماد یعنی کسب درآمد بیشتر

خیلی از اشخاصی که از اینترنت استفاده می کنند مایل هستند بیشتر مطالب را به صورت رایگان از اینترنت دریافت کنند و سایت هایی که خدمات رایگان ارائه می دهند به طبع می توانند اعتماد بیشتری را در مردم به وجود بیاورند.

به طور مثال فرض کنید شخصی از سایت های تولید کننده ی فایل های صوتی انگیزشی آن هم به صورت رایگان، استفاده می کند و حالا همین سایت یک فایل انگیزشی یا یک کتاب صوتی را با یک مبلغ کم در سایت قرار داده تا مخاطبین با پرداخت هزینه آن را خریداری کنند.

به طبع مخاطبین و کاربران چون نسبت به این سایت اعتماد کامل دارند حاضرند با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود این محصول را خریداری کنند و این یعنی اعتماد سازی و به طور حتم درآمدش به مرور زمان در حال افزایش خواهد بود. برای اینکه این حس اعتماد در میان مخاطبین بیشتر شود این سایت ها می توانند لینک دانلود را همان موقع بعد از خرید به ایمیل مخاطبین ارسال کنند و همچنین فاکتور خرید برای مشتریان ارسال شود.

اما اگر این سایت نه در ارائه ی خدمات رایگان این اعتماد را به وجود بیاورد و نه در ارائه ی محصولات هزینه دار، مطمئن باشید روز به روز درآمدش پایین و پایین تر خواهد آمد و تمام این موارد بستگی به نوع اعتمادی است که کاربران و مخاطبین نسبت به این سایت ها دارند.

نکته ی دوم: اعتماد سازی باعث جذب مشتری بیشتر می شود

متأسفانه برخی از اشخاص فقط به دنبال کسب سود هستند و چشم شان را به نیازهای مخاطبین و کاربران خود می بندند. آنها برایشان مهم نیست شخصی که محصول یا خدماتی را خریده منتظر این است که امروز آن را دریافت کند و یا اگر مشکلی در هنگام ثبت نام یا استفاده از خدمات دارد چشم امید به این دارد که از پشتیبانی سایت این مشکل برای وی برطرف شود.

اگر این اشخاص و این سایت ها به این روند خود ادامه دهند به طور حتم هم اعتماد بین مشتری و سایت از بین می رود و همین مشتری به عنوان بازاریاب دهان به دهان اما از نوع منفی، این سایت را به دیگران معرفی می کنند. این شخص به دیگران می گوید که از سایت شما خرید نکند به خاطر اینکه به تعهدات خودتان پایبند نیستید.

هر چه این بازاریابی دهان به دهان به صورت منفی بین مردم دست به دست شود و بیشتر بچرخد به طور حتم مشتریان شما روز به روز کمتر و کمتر خواهند شد و اعتمادها از بین می رود و در پی آن درآمدها کاهش خواهد یافت.

نکته ی سوم: اعتماد سازی باعث برند سازی می شود

branding-etemad-sazi-business-online

تمام تلاش شبانه روزی کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای اینترنتی این است که به یک برند شناخته شده و معروف تبدیل شوند. خیلی از این سایت ها با استفاده از ترفند اعتماد سازی به این مهم می رسند و پول های خیلی زیادی را به جیب می زنند.

این سایت ها تلاش می کنند در هر کاری چه ارائه ی خدمات یا محصولات باشد، در تبلیغات خود این حس اعتماد را در مشتریان به وجود بیاورند که مردم در سایت شان سرمایه گذاری کنند و به مرور زمان از همین حس اعتماد بتوانند به یک برند محبوب و دوست داشتنی و صد البته معروف تبدیل شوند.

هر چه سایت ها معروف تر شوند کار برند سازی برای آنها راحت تر خواهد بود و البته اعتماد مردم هم به آنها بیشتر و بیشتر خواهد شد و همین اعتماد سازی می تواند پایه ریز کسب درآمدهای زیاد برای آنها باشد.

اما یک سوال که ذهن خیلی از مخاطبین را به خودش درگیر کرده این است که:

چطور می توانیم حس اعتماد را در مردم به وجود بیاوریم؟

به طور حتم اعتماد سازی در کسب و کارهای اینترنتی کار راحتی نخواهد بود. به خاطر اینکه سایت های زیادی هستند که فقط به خاطر اینکه مردم را سر کیسه کنند به وجود می آیند و از اینکه بخواهند محصولات یا خدمات بی کیفیت را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد هیچ ترسی و واهمه ای ندارند.

برای اینکه این حس اعتماد را در مشتریان خود به وجود بیاورید باید چند قدم ساده را بردارید:

قدم اول: کیفیت محصولات و خدمات خود را ارتقاء دهید

مشتریان با دیدن یک محصول با کیفیت است که مجدد به سایت شما مراجعه می کنند و یا سایت تان را به دیگران معرفی می کنند. اگر در این مورد سهل انگاری کنید مطمئناً مشتریان اعتمادشان را از سایت شما سلب خواهند کرد و این می تواند درآمدتان را پایین بیاورد.

قدم دوم: همیشه در دسترس باشید و نیاز مخاطبین را برطرف کنید

در دسترس بودن به این معنا نیست که به صورت مداوم و 24 ساعته در دفتر کارتان یا پشت سیستم حضور داشته باشید و نیازها و مشکلات مخاطبین را برطرف کنید. همین که هر چند ساعت یک بار به سایت تان مراجعه کنید که شاید مخاطبین برای شما ایمیلی ارسال کرده و یا از شما درخواست کمک کرده باشند می تواند بهترین نوع در دسترس بودن باشد.

سعی کنید در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات مخاطبین خود را یا از طریق فرستادن ایمیل و یا از طریق سیستم برطرف کنید. این مورد می تواند اعتماد مخاطبین را نسبت به سایت تان بیشتر کند.

قدم سوم: حرف و عملتان یکی باشد

قطعاً همه ی مردم نسبت به تبلیغاتی که ما را به عکس العملی وادار کند، واکنش نشان می دهیم. به طور مثال در رسانه های تصویری یا در سایت های مختلف این تبلیغ را می بینید که یکی از اپراتورهای تلفن همراه این گفته: فقط همین امروز به سایت فلان مراجعه کنید و کد فلان را بزنید تا 20 گیگ اینترنت نصف قیمت به مدت یک ماه دریافت کنید.

شما هم به هوای دریافت این20 گیگ اینترنت وارد سایت می شوید و آن را دریافت می کنید. اما به وضوح می بینید که این20 گیگ خیلی سریع تر از آنچه که تصور می کنید رو به اتمام است و یا در خیلی از موارد اینترنت قطع و وصل می شود. اولین حسی که به شما دست می دهد این است که تصور می کنید این اپراتور عمداً اینترنتش را قطع می کند که ما از این 20 گیگ استفاده نکنیم و وقتی به پشتیبانی آن تماس می گیرید به شما می گوید: نه این اینترنت هم مثل همیشه هست و طبق تعرفه های قبلی در حال مصرف است.

خب به طبع با تبلیغی که شما دیده اید و آن چیزی که خریداری کرده اید و نوع مصرف و قطع و وصل شدن آن را دیده اید، تفاوت ها را احساس می کنید و این می تواند اعتماد شما را نسبت به این تبلیغ و این سایت از بین ببرد و هرگز حاضر نیستید در این سایت سرمایه گذاری کنید فقط به خاطر اینکه حرف و عملشان یکی نیست.

سخن آخر

اگر به کسب و کارهای اینترنتی به عنوان یک شغل و درآمد نامحدود چشم دوخته اید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این نوع کسب و کارها فقط با اعتماد سازی به درآمد می رسد. پس این مورد را مد نظر داشته باشید و از همین الان تمام زیرساخت های کسب و کارتان را آماده ی این کنید که نیازها و خواسته های مخاطبین خود را در کمترین زمان ممکن برطرف کنید تا این اشخاص هم حاضر باشند در سایت شما سرمایه گذاری کنند.