alaghe-va-movafaghiyat-dar-business-online

در حوزه ی کسب و کار به خصوص اینترنتی مهمترین فاکتور برای موفقیت و کسب سود، داشتن علاقه نسبت به انجام کارهایی است که هرگز انجام نداده اید. اگر علاقه ای در کار نباشد بعد از مدتی کسب و کارتان را رها می کنید و آن را به گورستان مطالب تبدیل می کنید، اگر پای علاقه در میان نباشد کسب درآمد دیگر معنا و مفهومی ندارد، اگر علاقه ای به سایت و مدیریت آن نداشته باشید دیگر چیزی به عنوان صبر و تحمل و عجله نکردن در کسب درآمد از اینترنت، معنایی ندارد.

خیلی از اشخاص گاهاً این مورد را نقض می کنند و باورشان این است که در حوزه ی اینترنت تنها چیزی که می تواند آنها را به ثروت برساند فقط داشتن ایده های ناب و خوب است. شاید در نگاه اول این مورد صحیح باشد اما وقتی از یک بُعد دیگر به این قضیه نگاه می کنیم می بینیم باز هم همه چیز به علاقه ختم می شود. اگر یک ایده ی فوق العاده داشته باشید اما نسبت به راه اندازی و اداره کردن آن علاقه به خودتان نشان ندهید در میانه ی راه خسته و درمانده می شوید و کسب و کارتان را رها می کنید.

تصور برخی دیگر از مردم این است که چون درآمد از اینترنت سرسام آور است پس وارد شدن به این حوزه با ثروتمند شدن همراه است و تنها دلیلش این است چون دیگران ثروتمند شده اند پس ما هم ثروتمند می شویم. اما این هم باوری اشتباه است. به خاطر اینکه اگر این اشخاص به موفقیت و ثروت رسیده اند فقط و فقط به خاطر این است که نسبت به کارشان علاقه داشته اند و هر مشکلی را با صبر و تحمل پشت سر گذاشته اند.

بدون شک اگر در هر کسب و کاری چه اینترنتی و چه فیزیکی، به درآمد و موفقیت های زیادی برسیم تنها و تنها دلیلش علاقه است و علاقه هم ریشه در عادت ها، باورها و رفتارهای ما دارد. به خاطر اینکه به موفقیت در یک کسب و کار خاص ایمان و باور داریم به خودی خود نسبت به آن علاقه پیدا می کنیم و همین می شود پایه ریز کسب درآمد از آن کار.

اما کسب و کارهایی که مبتنی بر اینترنت هستند با همه ی کسب و کارها فرق دارد. به خاطر اینکه شما هستید و یک سایت که هر روز باید با یک محتوای جدید آن را آپدیت کنید، در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و پاسخگوی مشتریان و مخاطبین خود باشید. به مرور زمان که کسب و کارتان افزایش پیدا کرد مشتریان تان هم بیشتر می شود و این شروع کسب درآمد است. اما همه ی اینها بستگی به این دارد که این زمان که در کمترین حالت ممکن آن یک سال است را تحمل کنید و با فاکتور علاقه به این مهم می توانید دست پیدا کنید.

همان طور که علاقه می شود مهمترین فاکتور در رسیدن به موفقیت و کسب درآمد از آن، به طور حتم نداشتن علاقه هم می شود مهمترین و بزرگترین فاکتور و دلیل اصلی در نرسیدن به اهداف و صد البته رها کردن کسب و کار اینترنتی و در نهایت شکست.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله قصد دارد 5 دلیل بیاورد که چرا علاقه مهمترین فاکتور در موفقیت و کسب درآمد از کسب و کارهای آنلاین به حساب می آید.

با ما همراه باشید ....

دلیل اول: علاقه باعث رشد و پیشرفت و موفقیت شما در کسب و کارتان می شود

همان طوری که در بالا هم گفتیم مهمترین دلیلی که می تواند شما را در یک کسب و کار به موفقیت و یا نابودی بکشاند داشتن علاقه و یا نداشتن آن است. اگر به حوزه ی اینترنت و فعالیت در این بخش علاقه نشان دهید خواهید دید که وقتی تولید محتوا از نوع متنی، ویدیو، فایل های صوتی و غیره را از خودتان منتشر می کنید چه حس خوبی به شما دست می دهد.

وقتی با علاقه به این کارها بپردازید به طور حتم خستگی در کار نخواهد بود و صبر و تحملتان برای کسب درآمد خیلی بیشتر از اشخاص دیگری است که نسبت به کارشان علاقه ندارند و از همه مهمتر این که در کارتان رشد و پیشرفت خواهید کرد و انگیزه تان روز به روز بیشتر خواهد شد.

علاقه باعث می شود تا همیشه به دنبال جدیدترین روش هایی باشید که بازدید کننده بیشتری را به سمت کسب و کارتان بکشانید و هر بازدید کننده ای را به یک مشتری دائم و وفادار تبدیل کنید. همین علاقه باعث می شود تا رقبایتان را تحلیل کنید و نقاط ضعف آن ها را به مزیت رقابتی و نقاط قوت خود مبدل کنید. اگر علاقه به کسب و کار اینترنتی نداشته باشید خیلی سریع تر از اشخاصی که می شناسید ذهن و روحتان خسته می شود و هرگز پیشرفتی نخواهید کرد.

دلیل دوم: علاقه باعث می شود تلاشتان دو برابر شود

کسب و کارهایی که مبتنی بر اینترنت هستند نیاز مبرمی به داشتن علاقه دارند. اگر این علاقه قبل از شکل گیری و طراحی سایت به وجود بیاید زمانی که راه اندازی شد با تلاشی مضاعف و دو برابر به راحتی می توانید به یک رقیب بزرگ برای رقبایتان تبدیل شوید.

رسیدن به هر هدف و موفقیتی با تلاش های مداوم و مستمر شروع می شود و اگر انگیزه و علاقه ی لازم به وجود بیاید به طبع رسیدن به هر هدف، برایتان قابل دسترس خواهد بود و اگر نداشتن علاقه را چاشنی کسب و کارتان کنید به طور حتم ممکن نیست برای اهدافتان ذره ای تلاش کنید و در همان دایره ی راحتی خودتان باقی خواهید ماند و به مرور زمان انگیزه تان را از دست خواهید داد.

دلیل سوم: علاقه باعث آپدیت کردن روزانه ی اطلاعات کسب و کارتان می شود

alaghe-be-business-online.jpeg

کسب و کارهای آنلاین تنها حوزه ای از کسب و کارها است که نیاز مبرم به این دارد که روزانه اطلاعات کاریتان را آپدیت و به روز رسانی کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید از رقبا عقب خواهید افتاد. شما به این نیاز دارید که اطلاعات خیلی جدید در مورد روش های جدید بازاریابی، روش های صحیح استفاده از شبکه های اجتماعی، سئو و بهینه سازی سایت، تولید محتوا، جذب مشتری، جذب بازدید کننده ی بیشتر و هر چیز دیگری را در اختیار داشته باشید و این مورد زمانی اتفاق می افتد که نسبت به کسب و کارتان علاقه ی زیادی داشته باشید.

این مورد کار سختی نیست. لازم نیست کارهای خیلی بزرگی انجام دهید. همین که با اطلاعات کوچک شروع کنید و آن را روزانه آپدیت کنید به مرور زمان به شخصی تبدیل خواهید شد که در کسب و کارش به یک متخصص بزرگ تبدیل شده است و با استفاده از همین اطلاعات می توانید کسب درآمد کنید.

این اطلاعات را می توانید با مطالعه ی روزانه ی مقالات در سایت های مختلف به دست بیاورید. سعی کنید آنقدر مطالعه کنید و آنقدر در یادگیری به خودتان سخت گیری کنید تا درآمدتان به مرور زمان افزایش پیدا کند و تنها مزیت این کار این است که از رقبایتان پیش خواهید افتاد و بازدید کننده و مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کارتان جذب خواهید کرد.

دلیل چهارم: نداشتن علاقه روز به روز یأس و ناامیدی را به شما تزریق می کند

باید این را بدانید که با راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی بایستی با رقبای زیادی در زمینه ی کاری خودتان به رقابت بپردازید و اگر به این نوع کسب و کارها علاقه نشان ندهید به طبع با کوچکترین حرفی که از اطرافیان و یا از ضمیر ناخودآگاه تان دریافت می کنید ناامید می شوید و دست از تلاش می کشید و سایت تان را رها می کنید.

خیلی از اشخاصی که در کسب و کارهای آنلاین خود شکست را می پذیرند به همین دلیل است. اگر ببینند رقبایشان روز به روز در حال پیشرفت و جذب مشتری هستند و سایت خودشان مشتری چندانی ندارد ناامید و سرخورده می شوند.

اگر می خواهید در کسب و کارهای اینترنتی پیشرفت کنید سعی کنید یأس و ناامیدی را کنار بگذارید و هرگز به خودتان اجازه ندهید که رقبا یا هر کس دیگری مانعی باشند برای اینکه شما به اهدافتان نرسید. اگر به راه اندازی و مدیریت سایت علاقه دارید از همین الان به خودتان قول دهید که توقف نکنید تا زمانی که به درآمد نرسیدید.

در کنار این علاقه و همچنین سعی و تلاشی که دارید حتماً حتماً کسب و کارتان را با چاشنی صبر و تحمل پیوند بزنید. آن زمان خواهید دید که علاقه و صبر و تحمل در بلند مدت چه اثراتی برای شما خواهد داشت و صد البته چه سودهای سرسام آوری را نصیب شما خواهد کرد.

دلیل پنجم: نداشتن علاقه یعنی درک نکردن مشکلات مخاطبین

فرقی نمی کند چه نوع کسب و کاری را مدیریت می کنید چه اینترنتی باشد و چه فیزیکی. به هر حال هر کدام که باشد اگر به کارتان علاقه نشان ندهید نمی توانید مشکلات مخاطبین را درک کنید و از همه بدتر این است که نمی توانید مشکلات مخاطبین تان را حل کنید و در کل برایتان مهم نیست که مخاطبین مشکلی دارند و فقط به سودهای خودتان فکر می کنید.

اگر علاقه ای نشان ندهید هر مشکلی به وجود بیاید باید دست به جیب شوید و هزینه کنید تا این مشکل حل شود اما اگر علاقه داشته باشید اگر نیاز به برنامه نویسی نداشته باشد آنقدر خودتان را درگیر سایت تان می کنید تا مشکلش را پیدا کنید. همین علاقه باعث می شود تا مشکلاتی که در مخاطبین به وجود می آید را درک کنید و نسبت به حل کردن آن سعی و تلاش بیشتری کنید.

سخن آخر

همان طور که متوجه شدید باید تا الان درک کرده باشید که چرا علاقه می تواند مهمترین و بزرگترین فاکتور اصلی در موفقیت هر کسب و کاری به خصوص از نوع اینترنتی آن باشد. همین علاقه باعث می شود خودتان به صورت روزانه تولید محتوا کنید و تلاش تان را روز به روز بیشتر و بیشتر کنید و خودتان را مجبور به انجام کارهایی کنید که هرگز انجام نداده اید.

تضمین موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی در میان این همه رقیب زمانی خودش را نشان می دهد که نسبت به کارتان علاقه نشان دهید و از همه مهمتر صبر و تحمل داشته باشید تا میوه ی آن را بعد از یک سال با کسب کردن درآمد بچشید.