hashtag-dar-instageram

اینستاگرام همان اپلیکیشن معروف، مشهور و محبوب و دوست داشتنی ایرانی ها است. همان اپلیکیشنی که بیشتر وقت خودمان را در آن می گذرانیم تا عکس های خصوصی، عمومی و در برخی موارد هم برای کسب و کارمان استفاده می کنیم. این برنامه آنقدر قدرتمند است که می تواند شما را از فرش به عرش برساند و بیشترین درآمد را کسب کنید و استفاده ی اشتباه و ناصحیح از آن هم می تواند کسب و کار و همچنین برندینگ شخصی تان را نابود کند.

همه ی مردم این روزها خیلی از شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام استفاده می کنند و شاید محبوب ترین ابزاری که این روزها در شبکه های اجتماعی استفاده می شود هشتگ است. هشتگ باعث می شود تا بتوانید افراد، اشخاص، محتواها، کسب و کار و هر چیز دیگری که نیاز به جستجو دارد را در عرض چند ثانیه در اختیار داشته باشید.

هر چه در انتخاب این هشتگ ها دقت بیشتر و از ترفندهای خاصی استفاده کنید، موفقیت کسب و کارتان حتمی خواهد بود. در اصل استفاده از هشتگ در اینستاگرام دو کاربرد اصلی را دنبال می کند. اول اینکه انگیزه و قصد و غرض شما در هنگام استفاده از هشتگ مشخص می شود. دوم اینکه شخصاً خود اینستاگرام با هشتگ هایی که در پست هایتان قرار می دهید بهتر می تواند محتوایی که گذاشته اید را تشخیص دهید.

در کل استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام بسیار مهم است و به مرور زمان می تواند شما و کسب و کارتان را به دیگران معرفی کند و شاید مهمترین و اصلی ترین موضوع در هنگام استفاده از آنها در نزد خود اینستا، این است که موضوعات و مطالب تان را در این برنامه طبقه بندی می کنند. به طور مثال اگر کلمه ی موفقیت را با هشتگ همراه کنید یعنی این پستی که در اینستا قرار داده اید با مطالبی که در مورد موفقیت است، در یک طبقه بندی قرار دارد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله به شما می آموزد که چطور باید از این هشتگ ها به صورت هوشمندانه استفاده کنید. این موارد و نکات را فرا بگیرید و در برنامه ی خود به کار ببندید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: هشتگ های مرتبط با کسب و کارتان انتخاب کنید

سعی کنید هشتگ هایی که با کسب و کار و همچنین محتوایی که تولید کرده اید انتخاب کنید. فقط و فقط انتخاب کردن نام و برند تجاری تان به عنوان هشتگ زیاد صحیح نیست و فرصت دیده شدن و جستجو شدن توسط دیگر کاربران را از دست خواهید داد.

فرض کنید یک مطلب در مورد مدیریت تولید کرده اید و فقط نام تجاری تان را به عنوان یک هشتگ انتخاب کرده اید. با این کار جستجوها به سمتی می رود که شما نمی خواهید یعنی به سمت رقبایتان و این به ضرر شما خواهد بود. چرا که رقبای شما با استفاده از هشتگ های مناسب در میان مردم دیده می شود و همین به برند شدن و معروف شدن آنها کمک بزرگی می کند.

خیلی از کسب و کارها با استفاده از همین هشتگ ها در شبکه های اجتماعی به فروش های زیادی دست پیدا کرده اند. شما هم می توانید برای افزایش فروش در اینستاگرام از این ترفند به صورت هوشمندانه استفاده کنید.

نکته ی دوم: از هشتگ هایی استفاده کنید که دیگران کمتر استفاده می کنند

همیشه خاص بودن، متفاوت بودن و در اصل متمایز بودن نسبت به رقبا است که می تواند رمز موفقیت شما در کسب و کار و همچنین شبکه های اجتماعی باشد. اگر در اینستاگرام هشتگ ها را خیلی به خصوص تر و متفاوت تر انتخاب کنید در دید کاربران چون یک مقدار جالب تر و جذاب تر و همچنین متفاوت تر نسبت به دیگر رقبا است، به طور حتم مخاطبین خاص بیشتری را به سمت خودتان خواهید کشاند.

این روزها استفاده از هشتگ ها خیلی عمومی تر شده است و بیشتر برای این است که مخاطبین، محتواها و مطالب مورد علاقه شان را به نحوی پیدا کنند. اما اگر سعی کنید همین فعالیت عمومی را به نحوی متمایز استفاده کنید خواهید دید که کاربران زیادتری به سمت شما در حرکت خواهند بود.

نکته ی سوم: از به کار بردن هشتگ هایی که خیلی طولانی هستند، اجتناب کنید

hashtag

هر چه در انتخاب هشتگ ها کوتاه تر عمل کنید خیلی سریع تر در ذهن مخاطبین قرار می گیرد و این می تواند در برند سازی کسب و کارتان تأثیر زیادی داشته باشد. مردم دوست دارند از هشتگ هایی استفاده کنند که تعداد کلماتش کم است.

پس سعی نکنید از هشتگ هایی که بالای 4 کلمه یا بیشتر از آن استفاده کنید و هیچ لزومی هم ندارد این مورد را انجام دهید. با این کار جستجوی مخاطبین را خیلی سخت تر خواهید کرد. تا جای ممکن ساده کار کنید و هشتگ هایی کوتاه، خاص و در عین حال هوشمندانه انتخاب کنید.

نکته ی چهارم: سعی نکنید همه ی کلمات را هشتگ دار کنید

برخی از مردم باورهای عجیب و غریبی در مورد هشتگ در محیط شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام دارند. آنها تصور می کنند که بیشتر کلمات محتوایی که تولید می کنند باید هشتگ داشته باشد تا کار مخاطبین و دنبال کننده های آنها راحت تر شود و این مورد در لایک بیشتر و دنبال کننده ی بیشتر اهمیت زیادی دارد. اما متأسفانه این موردی اشتباه است.

با این کار وجهه ی صفحه ی شخصی یا کاری تان را پایین می آورید. به هیچ عنوان لازم نیست که تمام موارد را هشتگ دار کنید. مطمئن باشید کسی که به دنبال مطالب خاصی بگردد خودش می داند که چه کلمه ای را باید جستجو کند پس احتیاجی نیست تمام کلمات را هشتگ دار کنید. به جای آن می توانید از کلماتی که خاص تر هستند استفاده کنید و تمرکزتان روی این کار باشد تا یک شخص خاص تر به نظر بیایید.

سخن آخر

هشتگ ها تأثیر زیادی روی مخاطبین و دنبال کننده های شما در شبکه های اجتماعی بازی می کنند. هر چه این موارد را هوشمندانه تر انتخاب کنید به طبع مخاطبین بیشتری را به سمت خودتان جذب خواهید کرد و این می تواند در بلند مدت همه چیز را به سود شما به پایان برساند و شاید کمترین مورد آن این باشد که یک صفحه ی موفق در اینستاگرام تشکیل داده اید.