متن ویدیو:

روانشناسان بر این باورند با اقداماتی ساده و در عین حال تأثیرگذار می توان توجه اطرافیان را جلب کرد و جذاب تر شد. در این برنامه به پاره ای از این اقدامات ساده اما در عین حال تأثیرگذار اشاره خواهیم کرد.

1. لباس مناسب بر تن کنید

کمتر کسی میتونه تأثیر لباس رو بر ذهنیت افراد نادیده بگیره. مردم از روی ظاهر شما در باره ی شما قضاوت می کنند. لباس رو متناسب با موقعیت و مکان انتخاب کنید.

2. وقت شناس باشید

زمانی که دیر به قراری می رسید در واقع به افراد اجازه می دهید راجع به شما قضاوت کنند. همین کافی هست تا از جذابیت های شما کم بشه.

3. سر قولتان بمانید

افراد بسیاری وجود دارند که سر قولشون نمی مونند. قول دادن به افراد برای مدتی رضایت اونها رو به همراه داره اما زمانی که وعده های شما تو زرد از آب در میاد این رضایت مقطعی جای خودش رو به دلخوری و عصبانیت میده.

4. به دیگران احترام بگذارید

منظور از دیگران همه ی افراد از پیر و جوان گرفته تا اعضاء خانوانده و همکاران هست. این کار کمی دشوار هست به خصوص در مواقعی که با افرادی روبرو می شویم که ممکنه طرز فکر و رفتارشون چندان باب میل ما نباشه

5. از الفاظ و واژه های احترام آمیز استفاده کنید

کلماتی مثل "لطفاً و ممنون" کوتاه و مختصرند اما بسیار تأثیرگذارند. تشکر و قدردانی بابت کوچکترین لطف دیگران حس خوبی رو به اونها منتقل می کنه

6. در اکثر مواقع لبخند بزنید

لبخند قابل سرایت هست. اصولاً زمانی که یک رهگذر به شما لبخند میزنه شما هم با لبخند به او پاسخ می دهید. دیدن چهره های بشاش و شادمان امید به زندگی رو افزایش میده

7. دائماً از تلفن همراهتان استفاده نکنید

تلفن همراه تکنولوژی جذابیه اما باید توجه داشت که همین تکنولوژی باعث دلخوری میشه. کار کردن با گوشی حین صحبت کردن با بقیه حرکت توهین آمیزی محسوب میشه.

8. به همسرتان وفادار بمانید

این کار باعث میشه دیگران شما رو فردی قابل اعتماد تلقی کنند. افراد وفادار اولویت ها رو به خوبی تشخیص می دند

9. بهداشت فردی رو رعایت کنید

رعایت بهداشت فردی مثل مسواک زدن، پوشیدن لباس های تمیز و استفاده از لوازم بهداشتی تأثیر بسزایی در جلب توجه افراد داره. از طرفی دیگه زمانی که ظاهر شما غیر بهداشتی باشه افراد نمیتونن بر روی صحبت های شما تمرکز کنند و همین امر باعث میشه که از سوی آنان دیده نشوید

10. واضح صحبت کنید و ارتباط چشمی را فراموش نکنید

زیر لبی صحبت کردن یا رو برگرداندن از افراد هنگام صحبت کردن با اونها قرار نیست حس خوبی رو به اونها انتقال بده. با افراد ارتباط چشمی برقرار کنید و جملات رو درست ادا کنید تا این ذهنیت رو در اونها ایجاد کنید که درگیر موضوع بحث شده اید.

11. بذله گویی و مزاح رو چاشنی سخنانتان کنید

شوخی کردن یخ افراد رو باز و شرایط بحرانی رو مهار می کنه البته شوخی های نسنجیده به همون اندازه باعث دلخوری و دفع افراد میشه.

12. هنگام برقراری تماس فیزیکی موقعیت را بسنجید

تماس فیزیکی مثل بغل کردن یا دست دادن صمیمیت رو بالا میبره. زمانی که نزد دوستان یا افراد خانواده خودتان می روید اونها رو در آغوش بگیرید. در شرایط رسمی مثل مصاحبه های کاری می توانید از دست دادن برای ایجاد صمیمیت استفاده کنید

13. با خودتون صادق باشید

نسبت به اون چیزی که از زندگی می خواهید مطلع باشید و تمام تلاش خودتون رو برای رسیدن به اهدافتون به کار ببرید

14. به حرف دیگران گوش کنید

هنگام صحبت کردن با دیگران شنونده ی خوبی باشید و به هیچ وجه کلام اونها رو قطع نکنید

15. تأثیر کارهای احترام آمیز رو نادیده نگیرید

باز کردن در برای دیگران و تهیه ی غذا برای دوستانی که تازه بچه دار شده اند نشان دهنده ی ادب و شخصیت فرد بوده و قطعاً روی ذهنیت افراد تأثیر می گذارد.

16. منظم باشید

داشتن برنامه لازمه ی نظم و انضباط در زندگی و محبوبیت شما رو دو چندان می کنه.

17. از دیگران تعریف کنید

تعریف کردن را با چاپلوسی اشتباه نگیرید. شما می توانید روی نقاط مثبت افراد تمرکز کنید برای مثال طرز لباس پوشیدن، محاسن کاری و حرفه ای و دیدگاه های خاص افراد رو میتوان به اونها بیان کرد.

18. با دیگران تبادل اطلاعات داشته باشید

اگر در زمینه ای خاص تخصص یا مهارت خاصی دارید اون رو با بقیه به اشتراک بگذارید و آموخته های خودتون رو به اونها نیز یاد دهید

19. به دل نگیرید

ممکنه افراد به طور عمدی یا تصادفی به شما حرفی بزنند که شما ناراحت بشید. شما یا می توانید ناراحت بشید و زندگی رو برای خودتون سخت کنید یا ساده از کنار اون حرف بگذرید و از بودن در کنار بقیه لذت ببرید.

20. مسئولیت اشتباهات خودتون رو بپذیرید

به اشتباهات خودتون اعتراف کنید و مسئولیت اونها رو بپذیرید و سعی کنید که اشتباهاتتون رو اصلاح کنید