tafavote-socialmedia-emailmarketing

بازاریابی از مهمترین بخش های هر کسب و کاری به شمار می آید به خصوص این روزها که بیشتر کسب و کارها به جای اینکه به صورت سنتی دست به این کار بزنند سعی می کنند با استفاده از اینترنت این بازاریابی و جذب مشتری را انجام دهند.

در این بین مدیران کسب و کارها برای بازاریابی محصولات و خدمات خود سعی می کنند تا جای ممکن از شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ استفاده کنند تا جایگاهی ویژه در بین مردم و کاربران باز کنند و صد البته به افزایش فروش خود هم کمکی کرده باشند.

اما در اینجا سوالی که به وجود می آید و ذهن خیلی از مدیران را هم به خودش جلب کرده این است:

کدام یک بیشتر می تواند به آنها کمک کند: شبکه های اجتماعی یا ایمیل مارکتینگ؟

به طبع استفاده از هر کدام می تواند در نوع خودش مشتریان و کاربران خاصی را به سمت کسب و کارتان هدایت کند اما شناسایی این مورد که کدام یک بیشتر به شما کمک می کند به طور حتم تأثیر بزرگی را در رشد و پیشرفت کسب و کارتان به وجود می آورد.

شبکه های اجتماعی  یکی از پایه های اساسی در جذب مشتری است و اگر به خوبی روی این مورد کار کنید به طور حتم تأثیر زیادی روی کسب و کارتان خواهد داشت و صد البته مکانی فوق العاده برای برند سازی هم می تواند باشد. شبکه های اجتماعی زیادی در دنیا وجود دارد که مدیران هر نوع کسب و کاری از آن استفاده می کنند. از فیسبوک گرفته تا توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام، لینکدین، تلگرام، آپارات، یوتیوب و خیلی از شبکه های دیگر.

اما ایمیل مارکتینگ هم به نوعی به کسب و کارتان کمک می کند تا در میان رقبا شناخته شوید و به نوعی با بازار هدف شما رابطه ای مستقیم دارد و به راحتی می توانید مشتریان و مخاطبین زیادی را به سمت خود جذب کنید و هر چه ایمیل هایی که ارسال می کنید قدرتمندتر باشد، به طبع مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب خواهید کرد.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است تفاوت های بسیار مهم در بازاریابی میان ایمیل مارکتینگ و شبکه های اجتماعی را بیان کند. دانستن این تفاوت ها می تواند گامی بلند به سمت موفقیت در کسب و کار به همراه داشته باشد.

با ما همراه باشید ....

تفاوت اول: هزینه ها و بودجه ی تبلیغات و بازاریابی

همانطور که می دانید استفاده از شبکه های اجتماعی در هر صورتی رایگان است و به راحتی می توانید در هر کدام از این شبکه ها یک اکانت با نام کسب و کار خود بسازید و شروع به فعالیت کنید و هر چه می خواهید در مورد کسب و کارتان صحبت کنید و محصولات و خدمات تان را به دیگران معرفی کنید.

اما در ایمیل مارکتینگ این مورد هزینه دار است. ارسال کردن ایمیل به بازار هدفتان آن هم به صورت گروهی، هزینه در بر خواهد داشت و مشمول این است که بودجه ای در نظر بگیرید یا شخصاً یک پنل ارسال ایمیل خریداری کنید و یا از پنل های دیگران استفاده کنید و همچنین برای به دست آوردن ایمیل های مخاطبین باید هزینه اش را پرداخت کنید.

به طور حتم در این قسمت استفاده از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی خیلی خیلی به صرفه تر خواهد بود و تنها هزینه ای که پرداخت می کنید زمان و وقتی است که می گذارید و به وسیله ی آن مخاطبین را به سمت کسب و کارتان هدایت می کنید.

تفاوت دوم: استفاده ی آسان و عمومی از شبکه های اجتماعی

هر شخصی که از گوشی های هوشمند بهره می برد به طور حتم از شبکه های اجتماعی هم استفاده می کند. چون ساده ترین روش استفاده را در دل خود قرار داده و از عمومی ترین برنامه های موجود در دنیا محسوب می شود. همین مورد کافیست تا خیلی از مردم برای کارهای روزمره مثل خرید و فروش، معرفی محصولات و خدمات و همچنین بازاریابی از این شبکه های اجتماعی استفاده کنند.

ولی ایمیل مارکتینگ به نسبت شبکه های اجتماعی، کمتر استفاده می شود. نه به خاطر اینکه نحوه ی استفاده ی سختی دارد. فقط به خاطر اینکه به درد کسی نمی خورد و خیلی ها نمی دانند ایمیل چه چیزی هست و به چه دردی می خورد و تنها مورد استفاده ی آن برای اشخاصی است که به نوعی با مخاطبین خود از طریق ایمیل در ارتباط هستند.

تفاوت سوم: مهارت و توانایی در ارسال ایمیل الزامی است

ارسال کردن ایمیل به این راحتی ها نیست. اولاً که باید به صورت محدود ارسال کنید و ثانیاً قبل از ارسال باید بارها و بارها متن ایمیل ها را بررسی و ویرایش کنید تا بهترین متن از نظر املایی و همچنین از نظر تأثیرگذاری را تهیه کنید.

مهارت در این طور مواقع یعنی ایجاد کردن یک متن تأثیرگذار که مخاطب همان بار اول با مشاهده ی آگهی روی لینکی که ارائه داده اید کلیک کند و به سایت تان منتقل شود. برای ارسال ایمیل گروهی نیازمند این هستید که مهارت، توانایی و استعداد خاص در ویرایش متن قبل از ارسال را داشته باشید.

تفاوت چهارم: قابلیت های جذابی در شبکه های اجتماعی وجود دارد که در ایمیل مارکتینگ نیست

شما هر چه قدر هم در نرم افزارها و اپلیکیشن های ایمیل مارکتینگ یا ارسال ایمیل بگردید نمی توانید قابلیت هایی را مشاهده کنید که شما را مجذوب خودش کند که با استفاده از آن بتوانید روی بازاریابی محصولات، خدمات و کسب و کارتان مانور دهید.

اما در شبکه های اجتماعی این قضیه کاملاً فرق می کند. در این نوع شبکه ها به راحتی می توانید برای مخاطبین کامنت بگذارید، پست های آنها را لایک کنید، آنها را در شبکه های متعدد دنبال کنید، گروه یا کانال ایجاد کنید و دیگران را دعوت کنید تا در این قسمت با محصولات و خدماتتان آشنا شوند و خیلی کارهای دیگر.

به نوعی همین جذاب بودن این شبکه ها باعث شده تا خیلی از مردم به سمت آنها کشیده شوند و برای بازاریابی محصولاتشان از آن استفاده کنند.

تفاوت پنجم: سرعت بدست آوردن مخاطب در شبکه های اجتماعی خیلی بیشتر است

سرعت جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی به خاطر محبوبیت و عمومیت آن نسبت به ایمیل مارکتینگ و یا خبرنامه خیلی بیشتر است. مردم در شبکه های اجتماعی خودشان با میل و رغبت به سمت یک نوع از کسب و کار و یا برند خاص می روند تا صفحات آنها را دنبال کنند اما در خبرنامه به این شکل نیست. در شبکه های اجتماعی مخاطبین یک برند خاص را جستجو می کنند تا از محصولات و خدمات جدیدی که ارائه می دهند آگاه شوند.

به طور مثال تلگرام را مشاهده کنید. مردم با میل و رغبت خودشان وارد این برنامه می شوند و گروه ها و کانال های مورد علاقه شان را دنبال می کنند. حالا این کانال ها می تواند در مورد خرید و فروش و یا در مورد سرگرمی باشد.

مردم تا اسم خبرنامه و ایمیل های گروهی را می شنوند ناخودآگاه ترسی در دلشان می افتد که اگر ایمیلشان را در اختیار این سایت ها قرار دادند به صورت مداوم و به هر دلیلی به حریم خصوصی شان وارد می شوند. به همین دلیل از دادن اطلاعات به خصوص ایمیل شخصی شان خودداری می کنند و این به نوعی سر باز زدن از دریافت اطلاعات از این سایت ها است و همین سرعت جذب مخاطب در خبرنامه ها و ایمیل های گروهی را کمتر می کند.

تفاوت ششم: ایمیل ها بیشتر نوعی بی اعتمادی را جلوه می دهد

البته این مورد که فقط ایمیل ها بی اعتمادی ایجاد می کند زیاد صحیح نیست اما موردی که باید به آن دقت کرد این است که ارسال ایمیل های وقت و بی وقت تبلیغاتی باعث شده تا مخاطبین بدون اینکه یک ایمیل را باز کنند یا آن را حذف کنند و یا آن را مستقیم به پوشه ی اسپم هدایت کنند.

همین کافی است تا دفعات بعد هم ایمیل های ارسالی مستقیماً به سمت پوشه ی اسپم هدایت شود و این یعنی هدر رفتن بودجه ی تبلیغات و بازاریابی. این بی اعتمادی های باعث می شود تا به مرور زمان ارزش و قُرب ایمیل مارکتینگ پایین بیاید.

اما از آن سو شبکه های اجتماعی به نوعی است که به حریم خصوصی تان فقط با اجازه ی خودتان وارد می شود و این نشان دهنده ی محبوبیت این شبکه ها در نزد مخاطبین و مردم است و هر چه این محبوبیت ها بیشتر شود به طبع اعتمادها هم بیشتر می شود و راحت تر می توان از این شبکه ها برای بازاریابی محصولات و خدمات استفاده کرد.

تفاوت هفتم: ویرایش مطالب در شبکه های اجتماعی در هر صورتی امکان پذیر است

هرگاه که شما پستی را در شبکه های اجتماعی ارسال کردید اگر غلط املایی داشت و یا به نوعی احساس کردید که این پست وجهه ی کسب و کارتان را پایین می آورد به راحتی می توانید آن را ویرایش و یا آن را حذف کنید و این یکی از محسنات این شبکه ها به حساب می آید.

اما در ایمیل مارکتینگ اولاً که باید ساعت ها وقت بگذارید که یک متن زیبا، جذاب و تأثیرگذار تهیه کنید که مخاطبین را تحت تأثیر خودش قرار دهد و تحریک شود که روی لینک ارسالی کلیک کند نه اینکه ایمیل را نخوانده حذف کند و یا به پوشه ی اسپم هدایت کند.

ثانیاً اگر یک ایمیل را ارسال کردید و بعداً متوجه شدید که اشتباه است و غلط املایی دارد، دیگر هیچ کاری از شما بر نمی آید و قابل ویرایش نیست. به همین خاطر مردم بیشتر سعی می کنند تا از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده کنند.

سخن آخر

با این 7 تفاوتی که بیان کردیم به راحتی می توانید نوع پلتفرم مورد نظرتان برای بازاریابی محصولات و خدمات را با توجه به نوع بودجه و سرمایه تان در نظر بگیرید که قطعاً بیشتر کسب و کارها سعی می کنند از شبکه های اجتماعی استفاده کنند.