adat-haye-movafagh-tarin-afrad

همه ی ما انسان ها این را می دانیم که موفقیت شانسی و اتفاقی نیست و یک شبه هم به دست نمی آید. اما تا یک شخص موفق و ثروتمند را می بینیم فوراً به خودمان می گوییم: حتماً از راه دزدی این ثروت رو به دست آورده، این پول احتمالاً بهش ارث رسیده، مگه میشه این همه پول رو از راه حلال به دست آورد و خیلی از دلیل هایی که زاییده ی ذهن بیمار ما انسان ها است.

اما قضیه با آن چیزی که تصور می کنید زمین تا آسمان فرق می کند. افراد موفق نه یک شبه به ثروت می رسند، نه به آنها ارث می رسد و نه از راه دزدی و کارهای نامشروع به ثروت می رسند. آنها در زندگی شان عادت های خوبی دارند و اهدافی را دنبال می کنند و سعی و تلاش شان این است که به هر آنچه که خواسته ی خود است برسند و هرگز این برچسب ها به آنها نمی چسبد.

تفاوت بین افراد موفق و ناموفق زیاد است و یکی از آنها این است که افراد موفق عادت هایی را در خودشان پرورش داده اند که هر روز آن را تکرار می کنند و همین تکرار باعث ایمان و باوری می شود که به عنوان یک مُحرک قدرتمند عمل می کند و این اشخاص را وادار به واکنش نشان دادن می کند تا در برابر سختی ها و ناملایماتی که در راه رسیدن به هدفش وجود دارد خم به ابرو نیاورند.

افراد موفق هرگز وقتشان را به بطالت نمی گذرانند تا دست سرنوشت برای آنها چیزی را رقم بزند و بعد آنها همین را به خدا نسبت بدهد که خدا نخواسته آنها موفق و ثروتمند شوند. این اشخاص هرگز اجازه نمی دهند تا چیزی به عنوان سرنوشت، تقدیر، قسمت و هر چیز دیگری زندگیشان را تحت الشعاع خودش قرار دهد. این افراد سعی می کنند با همین عادت های خوبی که در خودشان پرورش داده اند آینده ای را رقم بزنند که دیگران غصه ی نداشتنش را بخورند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است به شما 3 عادت خوب این اشخاص اشاره کند که افراد موفق هر روز آن را انجام می دهند و همین باعث موفقیت این افراد شده است. دانستن این نکات کمک بسیار بزرگی به افراد معمولی می کند تا خودشان را برای رسیدن به موفقیت آماده کنند.

با ما همراه باشید ....

عادت اول: افراد موفق تمام حواسشان به هدفشان است

اولین عادت خوب این اشخاص این است که تا جایی که می توانند عواملی که باعث می شود آنها را حواس پرت کند و از اهدافشان دور شوند، حذف و یا آنها را کاهش می دهند. آنها به این کارشان ایمان دارند و می دانند با کاهش دادن این مورد به راحتی می توانند به سمت هدفشان در حرکت باشند و به جای اینکه مدام به افکاری فکر کنند که هیچ ارزشی ندارد، تمام تمرکزشان را روی هدفشان جمع می کنند.

افراد موفق از خود سوال های خوبی می پرسند و یکی از این سوال ها این است: چرا و چطور باید به هدفم برسم؟ همین سوال باعث می شود تا ذهنشان به صورت خودکار بر هدفی که دارد متمرکز شود و هر چیزی که آنها را از رسیدن به هدفشان دور می کند و باعث حواس پرتی شان می شود به صورت کامل از زندگیشان حذف می کنند.

هر چه هدف بزرگتر باشد به طبع به تمرکز بیشتری هم نیازمند است و همیشه در دفترچه ی اهداف خود این را نوشته اند که چگونه و از چه راهی باید به اهدافشان برسند. همین عادت خوب باعث شده تا 3 درصد از افراد جزء افراد موفق و ثروتمند جامعه باشند و همین اشخاص حواس هایشان همیشه جمع اهدافشان است.

موفق ترین افراد اولین کاری که در طول روز انجام می دهند این است که اهدافشان را بررسی می کنند و سخت ترین کارهایی را که باید در طول روز انجام دهند تا به اهدافشان برسند را مشخص و روی آن تمرکز می کنند و هر موضوعی که باعث نگرانی، حواس پرتی و از بین برنده ی تمرکزشان است را به صورت کامل حذف می کنند.

عادت دوم: افراد موفق هرگز با خودشان با افعال منفی صحبت نمی کنند

afrade-movafagh

یکی از دلیل هایی که باعث شده افراد موفق تنها 3 درصد از کل جمعیت زمین را تشکیل دهند این است که هرگز به خودشان اجازه نداده اند ضمیر ناخودآگاه شان امور روزمره ی آنها را کنترل کند. ضمیر ناخودآگاه به صورت ذاتی گرایش به سمت افکار منفی دارد و همین باعث می شود تا بیشترین شکست ها از درون شروع شود. جایی که تمام افکار و افعال به صورت منفی به ذهن خطور می کند و پایه ریز شکست های پی در پی می شود.

افراد موفق سعی کرده این ضمیر سرکش را تحت کنترل خودشان داشته باشند و به جای اینکه منفی فکر کنند ذهنشان را به افکار مثبت عادت داده اند و شاید این بهترین عادتی است که هر شخصی می تواند داشته باشد. افکار منفی بزرگترین دشمن انسان از همان روزی است که خودش را می شناسد. اما اگر واقعاً به قدرت افکار منفی و ندای درونی واقف باشید هرگز حتی یک لحظه هم با خودتان منفی فکر نخواهید کرد.

فقط کافی است یک لحظه به خودتان بگویید: این کار نشدنی است، این کار را نمی توانم انجام دهم، من از عهده ی این کار بر نمی آیم، من بدبختم، من فقیرم. آن موقع است که افکار منفی و ضمیر ناخودآگاه به شما هجوم می آورند و چنان شما را تحت کنترل خودشان در می آورند که اجازه ی انجام کوچکترین کارها را هم به شما نمی دهند.

اما افراد موفق این عادت زشت و نکوهیده را از خودشان خارج کرده اند. آنها همیشه به خودشان می گویند: من موفق ترینم، من بهترینم، من از عهده ی هر کاری بر می آیم، من مطمئنم در کارم بهترین می شوم، من همین الان و در همین لحظه ثروتمندم، من به توانایی ها و مهارت هایم ایمان و باور دارم.

با گفتن این جملات و تکرار روزانه ی آن، به یک عادت خوب و دوست داشتنی تبدیل می شود و اگر به آن ایمان و باور داشته باشید به طور حتم این عادت های خوب شما را جایی خواهد رساند که هیچ کسی تا به حال نرسیده است.

عادت سوم: افراد موفق ترسی از انجام کارها ندارند

موفق ترین افراد یک عادت خوب دیگر را هم در خودشان پرورش داده اند و این است که هرگز از انجام کارها ترسی ندارند. آنها می دانند که انجام کارها به خصوص کارهای جدید یک ترس و واهمه ی خاصی در دل همه می اندازد اما همین مورد به آنها اجازه نمی دهد که این ترس زندگی روزانه ی آنها را مختل کند.

ترس از انجام کارها در خیلی از موارد باعث می شود تا کنترل کارها از دستشان خارج شود و آنها را به شخصی محدود تبدیل کند. این اشخاص این را می دانند که برای رسیدن به موفقیت و لمس کردن موفقیت باید ترس ها به خصوص ترس از شکست را کنار بگذارند. پس بدون هیچ ترسی این ریسک را قبول می کنند که وارد محیط کاری شوند تا ترسشان از بین برود.

سخن آخر

افراد موفق به جز این عادت هایی که ارائه دادیم عادت های خوب خیلی زیادی دارند اما شاید این موارد از مهمترین عادت های آنها باشد به خاطر اینکه آنها از خودشان آگاهی کامل دارند و این را می دانند که چه برای آنها خوب و چه چیزی برای آنها بد است.