shojaate-residan-be-hadaf

ایستادگی، مقاومت، نترس بودن، شجاعت، عدم ترس از شکست و در نهایت دل و جگر داشتن از عواملی است که با داشتن آن می توانید به اهدافتان برسید. رسیدن به هر هدفی به خصوص اگر بزرگ هم باشد به طبع نیازمند این است که شب و روز تلاش کنید، ایستادگی کنید و از خودتان شجاعت به خرج دهید تا به اهدافتان برسید.

توانایی رسیدن به هدف یعنی برداشتن اولین قدم و در پایان استوار و محکم ایستادن در مقابل مشکلات و موانعی که در راه رسیدن به اهداف وجود دارد که همه ی اینها از فاکتورهای مهم هر موفقیتی به حساب می آید. اگر ترس از شکست داشته باشید یعنی شجاعت لازم را ندارید، اگر صبور نباشید یعنی نمی توانید در مقابل مشکلات ایستادگی کنید، اگر در راه رسیدن عجله کنید یعنی هدفتان، هدفی نیست که بخواهید برای آن بجنگید و شب و روز تلاش کنید.

داشتن شجاعت هم، شجاعت می خواهد. شجاعت می خواهد بگویید من هدف دارم، شجاعت می خواهد بگویید من در برابر مشکلات می ایستم، شجاعت می خواهد بگویید من می خواهم ثروتمند باشم، شجاعت می خواهد بگویید من ترسی از شکست ندارم، شجاعت می خواهد بگویید من به خاطر هدفم همه ی افراد منفی را از زندگی ام حذف می کنم، شجاعت می خواهد بگویید من اهدافم را نوشته ام، شجاعت می خواهد هر روز اهدافتان را مرور کنید، شجاعت می خواهد هر روز اهدافتان را تجسم کنید و رویاپردازی کنید و دوباره می گوییم شجاعت می خواهد بگویید من شجاع هستم.

اگر شجاعت رسیدن به اهدافتان را دارید همین الان یک دفتر را باز کنید و تمام آنچه را که لازم دارید، بنوسید. از هدف و آرزوهایی که دارید، بنویسید. از اینکه دوست دارید در ماه چقدر درآمد داشته باشید، بنویسید. از اینکه دوست دارید در میان رقبا در کدام رتبه قرار بگیرید، بنویسید. از اینکه دوست دارید شرایط مالی تان چقدر باشد، بنویسید. از اینکه دوست دارید چه سفرهایی به کشورهای خارجی داشته باشید، بنویسید. اگر شجاعت اینها را دارید همین الان شروع به نوشتن کنید تا جزء 3 درصد افراد موفق و ثروتمند دنیا باشید.

موفقیت حق شماست اگر شجاع باشید، رسیدن به هدف حق شماست اگر شجاعت به خرج دهید، شما سزاوار رسیدن به بهترین ها هستید اگر شجاعت این را داشته باشید که بهترین ها را برای خودتان آرزو کنید، شما می توانید ذهن تان را از افکار مثبت پُر کنید اگر شجاعت این را داشته باشید که افکار منفی را از ذهن تان حذف کنید، شما می توانید خالق شرایط خود باشید نه زاییده ی شرایط اگر ..... شجاع و نترس باشید.

عادت های بد زندگی تان را پیدا کنید و آن را از زندگی تان حذف کنید و به جای آن عادت های خوب را پرورش دهید. هر عادت و رفتاری که شما را از رسیدن به اهدافتان دور می کند از زندگی تان حذف کنید. اگر یکی از این عادت ها الاف و بیکار گشتن است، اگر داشتن دوستان منفی نگر است، اگر داشتن باورهای محدود کننده است، اگر نداشتن ایمان و باور برای رسیدن به اهداف است همه را شناسایی کنید و تک تک آنها را از زندگی تان حذف کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله ی جالب قصد دارد به شما بگوید که چگونه می توانید برای رسیدن به اهداف از خودتان شجاعت به خرج دهید و چطور این شجاعت به وجود می آید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: شجاعت داشته باشید و از شکست خوردن نترسید

اولین قانون رسیدن به هدف این است که ترسی از شکست خوردن نداشته باشید و این یعنی شجاعت. پس برای اینکه شجاعت و شهامت رسیدن به هدفی داشته باشید ترس ها به خصوص ترس از شکست را دور بریزید. هر ترس و هر احساس بدی که شما را از مسیر هدف دور می کند به عنوان یک مانع موفقیت به حساب می آید. موانع و مشکلات در مسیر رسیدن به هدف، شجاعت و شهامت و انگیزه تان را به مرور زمان کاهش می دهند.

این ویدیو کوتاه را ببینید که این خانم برای رسیدن به بالاترین نقطه ی یک ساختمان چطور بر ترس هایش غلبه می کند و به هدفش هم می رسد. اینگونه بالا رفتن ها واقعاً دل و جگر می خواهد.

 

تمام ترس ها، احساسات بد، اضطراب ها و خیلی از چیزهای دیگر ناشی از افکاری است که در ذهن ماست. اینها فقط در ذهن تشکیل می شود و به مرور زمان شجاعت تان را کم می کند. اشخاص شجاع این شجاعت را دارند که بدون هیچ ترسی در ذهنشان تمام اهداف و آرزوهایشان را تصور کنند. اشخاص شجاع برای این تصور و تجسم کردن ها هیچ پولی پرداخت نمی کنند و به خاطر همین رویاپردازی هایشان بوده که به این همه موفقیت و ثروت دست پیدا کرده اند و در اصل همین رویاپردازی هم، شجاعت و دل و جگر می خواهد.

نکته ی دوم: اگر دل و جگر دارید روی توانایی هایتان سرمایه گذاری کنید

شجاعت آن نیست که فقط بگویید من فلان توانایی و مهارت ها را دارم. اگر بنا بر گفتن باشد همه می توانند حرف بزنند و طوری حرف می زنند که همه باور می کنند تمام دنیا را گرفته است. اما اینها که فقط حرف می زنند در اصل اشخاصی هستند که لالایی بلدند اما خوابشان نمی برد.

اینها می دانند مسیر رسیدن به موفقیت و هدف از کجا می گذرد اما خودشان در مسیر نیستند و فقط حرف می زنند. افراد موفق و ثروتمند این شجاعت و شهامت را دارند که یکی از توانایی هایشان را شناسایی و روی همان سرمایه گذاری کنند. آنها می دانند که آنچه برای رسیدن به هدف لازم دارند همه در وجود خودشان نهفته است پس سعی می کنند هر آنچه را که می خواهند یاد بگیرند و از آن هم برای موفق شدن شان استفاده می کنند و این یعنی خود شجاعت.

مطمئن باشید هر سر بالایی در زندگی آن هم برای رسیدن به هدف بالاخره یک سر پایینی هم دارد. اگر شجاعت سرمایه گذاری روی توانایی ها و مهارت ها و قدم برداشتن در این مسیر را دارید به طور حتم روزی می رسد که به پشت سرتان نگاه می کنید و به این مسیری که پر از سختی و دشواری بود و طی کرده اید، خواهید خندید.

نکته ی سوم: از تکرار و تمرین خسته نشوید

hadaf

شجاعت و شهامت زمانی به دست می آید که برای هدفتان مصمم باشید. این یعنی اگر قرار است کاری را انجام دهید باید مدام آن را تکرار کنید تا هم اعتماد به نفستان بالا برود و هم بتوانید آن را به خوبی اجرا کنید. تکرار و تمرین به یک عادت تبدیل می شود و این عادت ها هستند که موفقیت یا شکست ما را تضمین می کنند. اگر واقعاً هدفی در زندگی تان دارید نباید از تکرار و تمرین بترسید. اگر بترسید هیچ گاه به آن نخواهید رسید.

اولین و مهمترین چیزی که می تواند شجاعت، شهامت و اعتماد به نفستان را بالا ببرد این است که شروع کنید. شروع کردن و از دایره و منطقه ی راحتی بیرون آمدن تمام ترس هایتان را از بین می برد و وقتی در مسیر رسیدن به هدف قرار گرفتید به خودی خود هر ریسکی را می پذیرید که هدف هایتان سریع تر به واقعیت بپیوندد.

از همین الان تصمیم بگیرید که می خواهید قوی و محکم باشید، تصمیم بگیرید که می خواهید در مقابل تمام موانعی در بر سر راه تان وجود دارد بایستید و تصمیم بگیرید که آنقدر تمرین کنید و این تمرین ها را تکرار کنید که خیلی سریع تر به اهدافتان برسید.

نکته ی چهارم: رسیدن به هدف یعنی مقابله با گرفتاری ها و مشکلات

احتمالاً این جمله را بارها و بارها شنیده اید: محدودیت ها باعث خلاقیت می شود.

قبل از هر چیزی این ویدیو را ببنید که یک خانم با وجود لکنت زبانی که دارد و این برای خیلی ها یک محدودیت به حساب می آید اما این خانم اجازه نداد این لکنت زبانش جلو پیشرفت و موفقیتش را بگیرد. پس سعی کرد با لکنت زبانش کنار بیاید و به موفقیت های زیادی هم دست پیدا کرد.

مسیر رسیدن به هدف مسیری سخت و دشوار است این عین واقعیت است. پس فرار کردن از آن امکان پذیر نیست. در این مسیر شهامت، شجاعت و دل و جگر می خواهد که در برابر تمام مشکلات و گرفتاری هایی که وجود دارد بایستید. پس اگر طاووس می خواهید باید جور هندوستان بکشید.

گرفتاری و مشکلات جزئی از اهداف هستند و به نوعی انسان را محدود می کنند و همین محدودیت ها باعث می شود تا شخص برای رسیدن به اهدافش کارهایی را انجام دهد که حتی تصورش را هم نمی کرد و همین یعنی خلاق شدن.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد افراد موفق و شجاع این است که هیچ گاه از گرفتاری ها و مشکلاتی که در مسیر رسیدن به هدف به وجود می آید فرار نمی کنند و بر عکس سعی می کنند از این مشکلات و محدودیت ها به سود خودشان استفاده کنند و بهترین سودش همان رشد و پیشرفت و در نهایت رسیدن به هدف خواهد بود.

پس شجاعت به خرج دهید و دل و جگر داشته باشید که در برابر تمام مشکلاتی که در سر راه تان به وجود می آید قد علم کنید و برای رسیدن به طاووس جور هر سختی و مشکلی را بکشید.

نکته ی پنجم: شروع کردن و ریسک کردن به شجاعت نیاز دارد

shojaat-va-hadaf

سخت ترین قدم در هر موفقیتی همان نقطه ی اول یا همان نقطه ی شروع است. اگر قدم اول را بدون ترس و با شجاعت کامل بردارید و به تمام قدم هایی که بر می دارید ایمان و باور کامل داشته باشید مطمئن باشید در بین راه درهایی برایتان باز خواهد شد که تصورش را هم نخواهید کرد فقط باید این شجاعت را به خرج دهید که ریسک پذیر باشید.

اما اگر با همان ترس های همیشگی قدم بردارید به طور حتم دری به روی شما باز نخواهد شد و از آن سو هم در همان نقطه ی شروع در جا خواهید زد. شجاعت در این مرحله از قدم اول شروع می شود جایی که باید تمام تعلقات خاطرتان را کنار بگذارید و از پیله ای که به دورتان تنیده اید بیرون بیایید و به سمت موفقیت قدم بردارید.

باید این را بدانید که آینده به اشخاصی تعلق خواهد داشت که در زندگی شان ریسک کردند و هر چه بیشتر ریسک کنید فرصت هایی را مشاهده خواهید کرد که کمتر به آن توجه می کردید. اگر از ریسک کردن می ترسید، اگر این شهامت و شجاعت را ندارید که ریسک پذیر باشید، اگر این اعتماد به نفس را ندارید که خطر کنید، فقط و فقط اهدافتان تصور و تجسم و به آن فکر کنید. به آینده تان فکر کنید که قرار است چه چیزهایی را به دست بیاورید.

جایگزین کردن شجاعت به جای ترس می تواند چیزی به شما بدهد که تصورش را هم نخواهید کرد و این همان رسیدن به هدف است. همان اهدافی که افراد موفق شب و روز به دنبال آن بودند تا به آن دست پیدا کردند. شما هم چیزی کمتر از این اشخاص ندارید پس تلاش کنید تا به آن برسید ولی بدون ترس و با شجاعت و شهامت کامل.
سخن آخر

ترس بزرگترین دشمن انسان ها برای نرسیدن به اهدافشان است و اما شجاعت و شهامت مهمترین فاکتور برای رسیدن به اهداف است. موفقیت جایی قرار دارد که شکست وجود دارد. از شکست خوردن نترسید و برای یک بار هم که شده بر ترس هایتان غلبه کنید و با شهامت و شجاعت کامل به سمت اهدافتان حرکت کنید. اگر حاضر نیستید برای رسیدن به رویاها و اهدافت تلاش کنید، پس حق ندارید غر بزنید و ناراحت بشید.