donbal-kardane-royaha

همه ی ما انسانها خواسته یا ناخواسته رویاها و اهدافی را در زندگی دنبال می کنیم. اما برای برخی این رویاها به واقعیت تبدیل می شود و برای برخی هم همیشه یک رویا باقی می ماند. اشخاصی که رویاهای خودشان را به واقعیت تبدیل می کنند با یک تصمیم ساده و اقدام و عمل و از همه مهمتر سخت کوشی به هر آنچه که می خواهند می رسند.

اما اشخاص ناموفق که منبع انرژی های منفی هستند و به نوعی تمام فرکانس افکار منفی را دریافت می کنند فقط در ذهنشان به دنبال رویاهایشان هستند ولی خب به طبع اقدام و عملی صورت نگرفته و نخواهد گرفت و به طور حتم هیچ رویایی به واقعیت تبدیل نخواهد شد. اگر رویاهایتان ارزش دارد پس باید این شجاعت را هم داشته باشید که شب و روز تلاش کنید که به آن دست پیدا کنید.

قبل از هر چیزی این ویدیو کوتاه فوق العاده احساسی را ببینید که یک جوجه اردک چطور برای تبدیل کردن رویایش به واقعیت طوری وانمود می کند که انگار همه چیز به واقعیت تبدیل شده است و خودش را در قالب رویایش می بیند.

 

برای تبدیل شدن به آن چیزی که می خواهید بشوید باید به مانند این جوجه اردک باشید یعنی راهی را بروید که هرگز نرفته اید و این راه ممکن است مدت ها طول بکشد اما ارزشش را دارد که زمان بگذارید و به رویاهایتان فکر کنید و اولین قدم را محکم و با ایمان بردارید حتی اگر بدانید در این راه شکست می خورید.

یک نکته ی مهم:

سعی کنید قبل از اینکه به رویا و هدفی برسید، دهنتون رو ببندید

اگر دوست ندارید افکار منفی دیگران روی شما تأثیر منفی بگذارد پس سعی کنید دهنتون رو ببندید و تا زمان رسیدن هیچ حرفی نزدید. شنیدن هر حرف منفی از دیگران می تواند چنان دلتان را خالی کند که هرگز برای تبدیل کردن رویاهایتان به واقعیت دیگر حرکتی از خودتان نشان ندهید.

تبدیل شدن رویا به واقعیت در پشت همان دایره ی راحتی قرار دارد. از پیله ی خودتان بیرون بیاید و سعی کنید یک بار هم که شده سختی بکشید و تاوانش را پرداخت کنید. ثروت و موفقیت یک شبه به دست نمی آید پس خودتان را گول نزدید. از شکست نترسید و به دنبال رویاهاتون باشید. زندگی شما آنقدر ارزش دارد که تمام رویاها و آرزوهایتان به واقعیت تبدیل شود.

به گذشته ها فکر نکنید چون گذشته ها گذشته. هر چقدر زندگی قبلی شما سخت، دشوار، رنج آور و دردناک بوده همه را دور بریزید و از آن درس عبرت بگیرید. خدا شما را نیافریده که به گذشته ها فکر کنید. خدا به شما عقل و هوش و فهم و درک داده تا برای آینده ی خودتان تصمیم بگیرید. شما اشرف مخلوقات خداوندید و باید خالق شرایط خودتان باشید نه زاییده ی شرایطی که جامعه برایتان درست می کند. در زندگی دکمه ی برگشت به عقب وجود ندارد پس وقت تان را در گذشته تلف نکنید.

از همین الان تصمیم بگیرید که می خواهید به رویاهایتان برسید، از همین الان تصمیم بگیرید که رویاهایتان تبدیل به واقعیت بشوند، از همین الان تصمیم بگیرید که شجاعت این را دارید که رویاپردازی کنید و به هر آنچه الان نداشتید برسید، تصمیم بگیرید که با ایمان کامل به سمت اهدافتان حرکت کنید. فقط کافی است تصمیم بگیرید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله واقعاً جالب به شما خواهد آموخت که زمانی که به سمت رویاها و اهدافتان حرکت می کنید چه اتفاقاتی در بین راه می افتد و چگونه رویاها تبدیل به واقعیت می شوند.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: با تصمیم گرفتن تمام اهدافتان را در بین مسیر خواهید دید

قدرت کائنات اولین چیزی است که در این مسیر به آن برخورد خواهید کرد. هر آنچه را که شما در ذهن تان  تصور کنید چه مثبت باشد و چه منفی، چه خوب باشد و چه بد همه به جسم تبدیل می شوند و این فقط از عهده ی کائنات بر می آید. خداوند در قرآن می فرماید: تمام آنچه را که در دنیا و کائنات وجود دارد همه را مُسخَر افکار شما کرده ایم.

و این قدرت نهفته ی افکار و کائنات را به رخ شما می کشاند. پس با هر تصمیم و هر قدمی که شما برای تبدیل کردن رویا به هدف بر می دارید به طور حتم تمام آن چیزی که می خواهید را در بین مسیر خواهید دید. به طور مثال اگر فرض کنید عاشق BMW X3 هستید و هدفتان این است که این ماشین را در عرض چند سال خریداری کنید.

از زمانی که این تصمیم را می گیرید و آن را مدام در ذهن تان  تجسم می کنید، این کائنات است که همین ماشین انتخابی تان را در جاهایی که شما در حرکت هستید از جلوی چشمانتان عبور می دهد. شما انتخاب می کنید، تمرکز می کنید و کائنات هم می گویند: فرمانبُردارم سرورم.

پس بدانید که چه تصمیمی گرفته اید، چه هدفی دارید، چه چیزی را به ضمیر ناخودآگاه تان وارد می کنید، چه چیزی را به کائنات سپرده اید و چه چیزی را دریافت می کنید. همه و همه بستگی به تصمیماتی دارد که شما می گیرید. زندگی حال و آینده ی شما تحت الشعاع تصمیماتی است که می گیرد و این تغییر فوق العاده بزرگی را در زندگی تان به وجود می آورد به شرط آنکه به آن چیزی که تصمیم می گیرید و تجسم می کنید ایمان و باور داشته باشید.

اگر با ایمان کامل به سمت رویاها و اهدافتان در حرکت باشید به طور حتم در این مسیر کائنات هم آن چیزهایی که تصورش را نمی کنید در جلو شما ظاهر خواهند کرد و این قدرت نهفته ی کائنات خواهد بود.

نکته ی دوم: حرکت کردن به سمت رویاها باعث می شود توانایی هایتان را کشف کنید

حرکت کردن به سمت رویاها یعنی حرکت کردن به سمت کاری که به آن علاقه دارید و به طور حتم با این کار شما توانایی ها و مهارت هایتان را کشف خواهید کرد. مطمئن باشید رویاهایتان آنقدر زیبا و شیرین هستند که باعث می شود توانایی هایتان را کشف کنید و روی آن سرمایه گذاری کنید.

رویاها باعث می شود هر روز چیزهای جدیدتری یاد بگیرید و آن را در کارتان به کار ببرید تا زودتر به آنها برسید. لمس رویاها فقط با کشف توانایی ها و سرمایه گذاری روی آن امکان پذیر خواهد بود. آن موقع دیگر احتیاجی نیست منتظر این باشید که شرایط جدید به وجود بیاید بلکه خودتان شرایط را به وجود می آورید.

نکته ی سوم: رویاها باعث می شود ترس هایتان را فراموش کنید

roya-pardazi

شجاع و جسور شدن از مهمترین چیزهایی است که در زمان حرکت به سمت رویاها به دست می آورید. رویاها به شما نشان می دهند که تمام ترس هایی که دارید بیشتر در ذهن تان است تا واقعیت داشته باشد. اینکه شجاعت داشته باشید که از ترس هایتان نترسید، خودش شجاعت است. اینکه ترس هایتان را فراموش کنید، شجاعت می خواهد. اینکه ترس ها باعث می شود باز هم به سمت رویاهایتان در حرکت باشید، باز هم شجاعت می خواهد.

اشخاصی که رویاپردازهای واقعی هستند و به سمت اهدافشان در حرکتند هرگز اجازه نمی دهند ترس هایشان باعث شک و تردید و دودلی آنها شود چون می دانند ترس ها اولین دشمن برای نرسیدن به رویاها هستند.

نکته ی چهارم: آینده ی شما بستگی به رویاها و تصمیم هایتان دارد

نگرانی و استرس در هر کاری وجود دارد به خصوص در جایی که پای رویاها در میان باشد. اگر مدام به این فکر کنید که رویاها دست یافتنی هستند این نگرانی ها و استرس ها از بین می رود فقط کافی است که یک تصمیم محکم و قاطع بگیرید. دست یافتن به تمام رویاها فقط به تصمیم هایتان بستگی دارد.

وقتی آینده تان را جلو چشمانتان ببینید حاضرید با دستان خالی هم به سمت رویاهایتان حرکت کنید و تمام نگرانی هایتان رفع خواهد شد چون می دانید که بالاخره روزی به آن دست پیدا خواهید کرد. رویاها باعث می شود همیشه خوشحال باشید و از هر فرصتی که باعث می شود به رویاها و اهدافتان نزدیک و نزدیک تر شوید، بهره ببرید.

نکته ی پنجم: حرکت به سمت رویاها هرگز به شانس ارتباطی ندارد

همه ی ما این را می دانیم که هیچ شانسی وجود ندارد به خصوص در مورد رویاها و اهداف. اگر قرار بر این است که دست روی دست بگذارید تا یک روزی یک شخصی از راه برسد که شما را به رویاها و اهدافتان برساند، سخت در اشتباهید و تمام لحظات عمرتان را به بطالت گذرانده اید.

رویاهای شما برای هیچ کسی به جز خودتان ارزشی ندارد. پس منتظر شانس نباشید چون شانسی وجود ندارد. وقتی حرکت کنید کائنات به سمت تان حرکت می کنند و از آن سو هم شانس های زندگی به سمت تان حرکت می کنند و آن موقع متوجه می شوید که چقدر شخص خوش شانسی هستید که منتظر کسی نبودید و شخصاً به سمت رویاهایتان حرکت کردید.

حرکت به سمت رویاها باعث می شود تا افکار مثبت تان انسان های مثبت اندیش را به زندگی تان دعوت کند و این می تواند برگ زرینی باشد که در دفتر زندگی تان باز کرده اید و همه ی اینها بسته به نوع تفکرتان دارد و هیچ چیز اینجا شانسی نیست چرا که خود شما آن را تغییر داده اید. از تصمیماتی که گرفته اید تا تجسم های خلاق و انسان های مثبت اندیشی که به زندگی تان دعوت کرده اید همه و همه دست پرورده ی رویاپردازی و حرکت به سمت رویاهاست.

نکته ی ششم: با حرکت به سمت رویاها افراد جدیدی وارد زندگی تان می شوند

roya-va-hadaf

طبق قانون قرآن، تمام کائنات تسخیر شده ی افکار شما هستند. این یعنی هر چیزی که به زندگی تان دعوت می شوند همه بر اساس افکاری است که خودتان دارید و خوب و بد آن بر عهده ی خودتان است. وقتی با ایمان و باور کامل به سمت رویاها و اهدافتان حرکت می کنید به صورت ناخودآگاه، کائنات افرادی را به سمت تان می فرستند که شما درخواست کرده بودید.

این افراد همان هایی هستند که شما در ذهن می پروراندید. اگر تصور کنید که افرادی برای به واقعیت رساندن آرزو و رویاهایتان در مسیر به شما کمک می کنند به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد و اگر هم تصور کنید که اشخاصی هستند که شما را در این مسیر بدبخت می کنند به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد.

هر چه قدرت ایمان و باورتان بیشتر باشد به طبع اشخاص که به زندگی تان دعوت می شود از قدرت بیشتری برخوردار هستند و اینها خیلی سریع تر شما را به رویاهایتان می رسانند و این همان قانون ورود انسان های درست در زمان های درست هستند.

نکته ی هفتم: تمام شک و تردیدها در مسیر دنبال کردن رویاها، از بین خواهد رفت

این فوق العاده است که با ایمان و باور کامل به سمت رویاها در حرکت باشید و هیچ شک و تردیدی نداشته باشید. شک و تردیدها همیشه باعث می شوند که مسیر حرکت شما به کندی پیش برود و گاهی هم این حرکت به صورت کامل قطع می شود. چرا که افکار منفی به شما اجازه ی حرکت نمی دهد.

قدرت شک و تردیدها در برخی موارد آنقدر قوی است که به رویاها و اهدافتان و دنبال کردن آنها تردید به دلتان وارد می کنید و همین مورد کافی است تا هرگز حرکت نکنید. موفقیت ها و شکست هایی که در مسیر رسیدن به رویاها دارید از مسیر شک و تردید عبور می کند و اگر ذره ای به خودتان و رویاهایتان تردید دارید هیچ وقت نمی توانید به آن دست پیدا کنید.

شک و تردید و دودلی برای تمام افراد وجود دارد اما درصد آن برای همه فرق می کند. اگر باورتان نسبت به واقعیت پیوستن رویاها و اهداف زیاد باشد به این راحتی ها تسیلم افکار منفی تان نخواهید شد چرا که تصمیم گرفته اید با تمام سختی ها و مشکلاتی که در میانه ی راه وجود دارد بسازید تا به آن چیزی که مد نظرتان است برسید.

شک و تردید و دودلی هایی که در میانه ی راه وجود دارد هیچ اهمیتی ندارد. مهم این است که به این رویاها و اهداف و دنبال کردن آن ایمان و باور دارید و چقدر برای آن ارزش قائلید و مطمئن باشید همه ی آنها روزی از بین خواهد رفت.

نکته ی هشتم: در این مسیر کارهایی را انجام می دهید که قبلاً تمایلی به انجام آن نداشتید

در مسیر دنبال کردن رویاها، شما هر طرز فکری که قبلاً داشته اید را کنار می گذارید و به سمتی حرکت می کنید که این رویاها به حقیقت بپیوندند و شاید این راهی که الان می روید همان راهی باشد که مدت ها پیش رفته اید اما قبلاً تمایلی به انجام آن نداشته اید ولی حالا با گذشته فرق می کند چرا که طرز فکرتان تغییر کرده است.

احساسات شما با آن چیزی که عقل تان می گوید تفاوت زیادی دارد. مسیر دنبال کردن رویاها مسیری سخت و دشوار است و این مورد با احساسی کار کردن تناقض زیادی دارد اما اگر همین مورد را با عقل تان بررسی کنید می بینید که زمانی را به سختی تلاش می کنید و بعد از مدتی به جایی می رسید که هیچ شخصی نرسیده است و عقل بهترین تصمیم ها را نسبت به احساسات تان می گیرد.

به طور مثال اگر قبلاً از کشاورزی کردن بدتان می آمد و هرگز حاضر نبودید یک فصل زحمت بکشید و بعد از آن پول به دست بیاورید ممکن است حالا قضیه برعکس شده باشد و رویاهای تان به گونه ای رقم خورده که باید به سمت کشاورزی بروید و مطمئن باشید به آن علاقه پیدا خواهید کرد چرا که دیگر نمی توانید از انجام آن شانه خالی کنید.

دیگر اینجا احساسات کاری انجام نمی دهند چرا که شما با عقل تان تصمیم گرفته اید که در مسیر رسیدن به رویاها و دنبال کردن آنها از عقل تان کمک بگیرید و جالب اینجاست که هرگز هم پشیمان نخواهید شد. در این مسیر وقتی کارهایی را انجام می دهید که قبلاً انجام نداده اید به خودتان می گویید که چرا قبلاً از این کار خوشم نمی آمد.

نکته ی نهم: دنبال کردن اهداف باعث می شود انجام تمام کارهای غیر ممکن، ممکن شوند

shojaate-roya-pardazi

هیچ کار غیرممکنی وجود ندارد مگر اینکه شما در ذهن تان این را قبول کرده باشید که این کار شدنی نیست و غیر ممکن است. هر چه را به خُورد ضمیر ناخودآگاه تان بدهید همان را برداشت می کنید به خصوص در انجام کارها و دنبال کردن اهداف و رویاها هم همین گونه خواهد بود.

در این مسیر هر کاری ممکن خواهد بود اگر شما به توانایی ها و مهارت هایتان ایمان و باور کامل دارید و آنقدر آنها را قدرتمند می دانید که هرگز ذره ای به این مسیر و کارهایی که می خواهید انجام دهید شک نکنید چرا که می دانید کوچکترین شک ها و تردیدها شما را از انجام کارها باز می دارند.

اگر فکر می کنید که می توانید سخت ترین و غیر ممکن ترین کارها را انجام دهید پس حتما می توانید، اگر مانند کریستیانو رونالدو که از کودکی تصمیم گرفته بود بهترین فوتبالیست دنیا شود فکر می کنید، پس حتماً می توانید. اگر تصور می کنید که می توانید یک سال روی رویاهایتان کار کنید و بعد از یک سال ثروتمند شوید پس حتماً می توانید.

انجام تمام کارهای غیر ممکن بستگی به نوع تفکر شما دارد و همه با برداشتن اولین قدم که سخت ترین قدم هم هست، شروع می شود و اینجا جایی است که شما به رویاها و اهدافتان و دنبال کردن آنها ایمان و باور دارید و تمام آن چیزهایی را که در ذهن تان دارید قابل دسترسی و ممکن است حتی اگر تصور کنید که کاری غیر ممکن است پس برای انجام آن هیچ اقدام نمی کنید چون می دانید غیر ممکن است.

نکته ی دهم: رویاها باعث می شود بزرگ تر فکر کنید

یکی از نکات مثبت و ارزنده ی حرکت به سمت رویاها این است که بزرگ فکر کردن را یاد می گیرید. دیگر به اشخاصی که افکاری کوته بینانه دارند فکر نمی کنید. سعی می کنید هر کاری انجام دهید تا رویاهای تان بزرگ و بزرگ تر باشند و آنقدر وسیع باشند که ذهن های کوچک، حتی تصور فکر کردن در مورد آن را نداشته باشد.

رویاها هر چه قدر بزرگ تر باشد افکارتان هم بزرگ تر خواهند بود و به طبع ایده هایی که به ذهن تان می رسد هم بزرگ تر خواهند بود. همین ایده ها و افکار بزرگ باعث می شود تا در موردش با هر کسی صحبت کنید و این نشان از داشتن رویاهای بزرگ است. اما صحبت کردن در مورد ایده ها با هر شخصی خیلی جالب نیست. به خاطر نوع تفکر انسان ها است.

سعی کنید اشخاصی را برای هم صحبتی پیدا کنید که هم فکرتان باشند و همچنین ایده های بزرگی در ذهنشان باشد. اگر با انسان های کوته فکر صحبت کنید به جز ناامید کردن تان کار دیگری نمی توانند انجام دهند و این بزرگترین ضربه ای است که این اشخاص به شما وارد می کنند.

در اصل انسان های بزرگ با ذهن ها و ایده های بزرگ فقط در مورد ایده ها و رویاهای بزرگ صحبت می کنند و همین باعث رشد و پیشرفت شان می شود و انسان های کوته فکر فقط در مورد اینکه چه کسی چه ایده ای دارد و چگونه به ثروت رسیده است صحبت می کنند ولی خب به طبع فقط صحبت می کنند و هیچ اقدام و عملی صورت نمی گیرد.

نکته ی یازدهم: با دنبال کردن رویاها دیگر ترسی از موفق شدن نخواهید داشت

برخی از مردم دستورات دینی در مورد ثروتمند شدن و موفقیت را اشتباه می گیرند. این اشخاص تصور می کنند که اگر ثروتمند شوند خدا را فراموش می کنند و به خاطر همین دیگر برای زندگی شان تلاش نمی کنند. برخی دیگر تصور می کنند اشخاص ثروتمند و پولدار اشخاصی نفرت انگیز و دزد هستند که فقط دوست دارند ثروتشان را به رخ دیگران بکشانند. برخی دیگر تصور می کنند که خدا در دل افراد فقیر است و افراد ثروتمند از خدا بی خبر هستند.

همین افکار سخیف و بی ارزش باعث شده تا خیلی از مردم دست از تلاش بردارند و به همین چیزی که دارند قانع باشند و از ثروتمند شدن ترس داشته باشند چرا که اگر ثروتمند باشد حتماً انسان بدی هستند و جایشان در قعر جهنم است. آنها قناعت را با سعی و تلاش کردن و دنبال کردن رویاها اشتباه گرفته اند. حتماً این ضرب المثل را بارها و بارها شنیده اید که خداوند گفته: از تو حرکت از من برکت.

 اگر حرکت کنید خداوند هم تمام دنیا کائنات را به کمک شما می آورد. اما این را بدانید اگر سعی و تلاش نکنید مورد بازخواست خدا قرار خواهید گرفت که چرا خانواده ات در رنج و سختی زندگی کرده ولی تو در همین افکارت غوطه ور بوده ای، خداوند تو را بازخواست می کند که چرا برای رویاهایت سخت تلاش نکردی و در همان دایره ی راحتی باقی ماندی و زن و بچه ات در بدترین شرایط زندگی کرده اند.

پس سعی کنید به دنبال رویاهایتان بروید حتی اگر سالها تلاش کنید و چیزی عایدتان نشود اما این را می دانید که سختی ها از بین خواهد رفت و بالاخره موفق خواهید شد. خوبی دنبال کردن رویاها این است که دیگر ترسی از موفق شدن و احساس گناه کردن نخواهید داشت. چرا که می دانید گناه این است که خانواده ات در سختی زندگی کنند.

نکته ی دوازدهم: بالا رفتن اعتماد به نفس از خوبی های دنبال کردن رویاها است

هرگاه که تصمیم گرفتید رویاهای تان را دنبال کنید و تمام سختی های آن را به جان خریدید، به مرور زمان اعتماد به نفستان هم بالا خواهد رفت. دیگر حاضر نخواهید بود به دایره ی راحتی تان برگردید و تا جایی ادامه خواهید داد که به رویاهاتان جامه ی عمل بپوشانید.

اعتماد به نفس باعث می شود هر سختی که در ادامه ی مسیر وجود دارد را تحمل کنید تا بالاخره رویای به واقعیت پیوسته تان را لمس کنید و آن را در آغوش بگیرید. اگر در دستیابی به رویاهای تان شکست بخورید آنقدر اعتماد به نفس دارید که همه چیز را از اول شروع کنید چرا که به شخصی مثبت اندیش تبدیل شده اید و همه چیز را با دید مثبت در نظر می گیرید.

نکته ی سیزدهم: برای تحقق بخشیدن به رویاها سعی می کنید دهانتان را ببندید

وقتی پای رسیدن به رویاها و اهداف در میان باشد شب و روز به دنبال این هستید که آن را به واقعیت نزدیک کنید در این میان سعی کنید تا رسیدن به رویاها دهانتان را ببندید. چرا که می دانید افکار منفی و انسان های منفی نگر زیادی در اطرافتان هستند که با زدن یک جمله ی منفی تمام مسیر و حتی رویاهایتان را تحت الشعاع خودش قرار می دهند.

فقط کافی است به اشخاصی که از داشتن هدف و رویا چیزی نمی دانند این اهداف را بازگو کنید آن موقع متوجه می شوید که چطور دلتان را خالی می کنند و از آن به بعد شما می مانید و یک رویایی که هرگز به واقعیت تبدیل نمی شود. پس دهنتان را ببندید و تا رسیدن به رویاها به هیچ کسی آن را بازگو نکنید کما اینکه خیلی از افراد موفق که به دنبال رویاهایشان بوده اند این مسیر را طی کرده اند.

نکته ی چهاردهم: موفقیت دیگران باعث خوشحالی شما می شود

هرگاه که به سمت اهداف و رویاهایتان قدم برداشتید می دانید که این مسیر سخت و دشوار است و یک شبه به موفقیت و ثروت نخواهید رسید. پس تمام تلاشتان را می کنید که به این مهم دست پیدا کنید و وقتی به رویاهایتان رسیدید آن موقع حس خوبی به شما دست می دهد و از همیشه خوشحال تر خواهید بود.

از آن سو خوشحال تر خواهید شد وقتی می بینید که دیگران هم در مسیر رویاهایشان به موفقیت های بزرگی رسیده اند چرا که خودتان این مسیر را درک کرده اید و به طور حتم وقتی شکست ها و ناامیدی هایشان را می بینید باز هم آن ها را درک می کنید و از ناراحتی آنها ناراحت می شوید.

در این مسیر شما حس غرورانه ی خودتان را کنار می گذارید و بهترین ها را برای دیگران آرزو می کنید و از همه مهمتر سعی می کنید برای تحقق بخشیدن به رویاهای دیگران، به آنها کمک کنید و این حس بخششی است که در خودتان پرورش داده اید.

سخن آخر

دنبال کردن رویاها فقط بستگی به تصمیمات شما دارد. اگر شجاعانه تصمیم گرفته اید پس شجاعانه هم در این مسیر قدم بردارید. هیچ شک و تردیدی نداشته باشید چرا که این رویای شماست و هیچ کسی در آن سهیم نیست. شجاعت داشته باشید و بدون هیچ شک و تردیدی به سمت رویاها و اهدافتان حرکت کنید.