afzayesh-bazdid-video

احتمالاً همه ی شما با سایت های اشتراک ویدیو آشنایی دارید و کم و بیش از آنها استفاده می کنید و یا حداقل یک اکانت در این سایت ها ایجاد کرده اید. خیلی از ما زمان زیادی را در این سایت ها به سر می بریم و به جای اینکه یک فایل صوتی گوش دهیم یا یک متن مقاله را مطالعه کنیم حاضریم هزینه ی بیشتری بدهیم و همان مطلب را به صورت ویدیو ببینیم و این نشان دهنده ی قدرت این نوع بازاریابی است.

اگر به صورت شخصی یک اکانت در سایت های اشتراک ویدیو ایجاد کرده باشید و گریزی بر این سایت ها داشته باشید به وضوح مشاهده می کنید که برخی از ویدیوها میلیون ها بار مشاهده شده اند و این هنر و مهارتی است که این اشخاص یاد گرفته اند اما ویدیوهای شما دست کم چند بار توسط مخاطبین مشاهده شده است و این می تواند کسب و کارتان را به خطر بیندازد و به مرور زمان ترافیک و بازدید کننده ی سایت تان را پایین بیاورد و به طبع هر چه این بازدید کننده ها کمتر باشند، سود کمتری هم نصیبتان خواهد شد.

استفاده از ویدیو مارکتینگ می تواند به مرور زمان بازدید سایت تان را افزایش دهد و این مورد در بلند مدت به افزایش فروش محصولات و خدمات سایت تان کمک بزرگی خواهد کرد. درک کردن مطالب توسط مخاطبین آن هم با استفاده از ویدیوهایی که در سایت های اشتراک ویدیو قرار می دهید خیلی راحت تر خواهد بود.

تیم "کافه نیاز" مایل است 6 ترفند را به شما بیاموزد تا بتوانید مخاطبین خود را تحریک و تشویق کنید که ویدیو شما را در سایت های اشتراک ویدیو یا همان ویدیو را در سایت خودتان مشاهده کنند. اگر موفق به این امر شوید به طور حتم گامی بلند به سمت برند سازی برداشته اید.

با ما همراه باشید ....

ترفند اول: بهترین عنوان را برای ویدیو خودتان انتخاب کنید

اولین چیزی که مخاطبین قبل از مشاهده ی ویدیو با آن برخورد می کنند، عنوان و اسمی است که برای ویدیوی تان انتخاب کرده اید و شاید اصلی ترین قسمت قبل از بارگذاری ویدیو، انتخاب بهترین عنوان باشد که به طور حتم تفاوت زیادی را بین بازدید کننده های یک ویدیو با ویدیو دیگران را به وجود می آورد. این یعنی اگر عنوانی که انتخاب می کنید مناسب نباشد مطمئن باشید بازدید کننده های کمتری را به سمت ویدیوی تان جذب خواهید کرد.

قبل از هر چیزی باید سعی کنید کلماتی را با هم جفت کنید و آن را برای عنوان ویدیو انتخاب کنید که حدس می زنید بیشترین جستجوی مخاطبین بر اساس آنهاست و همچنین به نکاتی که در زیر ارائه می شود دقت کنید تا بتوانید بهترین عنوان را تهیه کنید:

نکته ی اول: تا جایی که امکان دارد کلمه ی کلیدی را در متن عنوان قرار دهید. به طور مثال اگر کلمه ی کلیدی شما آموزش است در عنوان از این کلمه هم استفاده کنید یا اگر از کلیپ های انگیزشی استفاده می کنید از کلمه ی انگیزشی در تگ عنوان هم استفاده نمایید.

نکته ی دوم: عناوینی را انتخاب کنید که حتی المکان کوتاه باشند و بتوانند در کمترین زمان ممکن مفهوم کل ویدیو را به مخاطب برسانند. یعنی مخاطب با دیدن عنوان متوجه شود که یک ویدیو قرار است چه مفهومی را به وی ارائه دهد.

نکته ی سوم: اگر بتوانید از کلمه ی سال و عدد مربوط به همان سال در عناوین استفاده کنید فوق العاده است. به طور مثال: بهترین ترفندهای آموزش فتوشاپ در سال 98 یا بهترین کلیپ انگیزشی سال 2019.

نکته ی چهارم: از کلمات و صفت های مناسب برای جلب توجه کردن استفاده کنید. کلماتی مانند برترین، بهترین، اولین، فوق العاده ترین، بزرگترین، کوچکترین، باورنکردنی ترین و ....

نکته ی پنجم: از کلماتی که احساسات و عواطف مردم را تحریک و تهییج می کند استفاده کنید. این مورد تا 70 الی 80 درصد امکان دارد مردم ویدیو شما را تماشا کنند. کلماتی مانند سانسور شده، احساسی ترین، داغ ترین، 10 ترفند جالب، 5 نکته بسیار مهم، 10 خبر مهم و فوق العاده و ....

ترفند دوم: برای برند سازی از موشن گرافی در ابتدای ویدیوها استفاده کنید

این موردی است که خیلی از کسب و کارهایی که اقدام به تولید ویدیو می کنند از آن استفاده می کنند و قبل از اینکه ویدیو آنها پخش شود کسب و کارها آنها در عرض چند ثانیه ی کوتاه حداکثر 5 ثانیه به دیگران معرفی می شود و این معرفی ها بیشتر با برنامه ی موشن گرافی انجام می شود. البته سعی کنید زمان آن کوتاه باشد.

این عمل شما روی برند سازی کسب و کارتان فوق العاده تأثیر گذار است چرا که این ویدیوها دست به دست در میان مردم می چرخد و کسب و کارتان به دیگران معرفی می شود. روش دیگری هم که وجود دارد این است که می توانید لوگو کسب و کارتان را به ویدیو ضمیمه کنید. همچنین می توانید با استفاده از موشن گرافی از کاربران بخواهید که ویدیوی فعلی تان را لایک و یا ویدیوهای بعدی تان مشاهده کنند و از آنها بخواهید که عضو کانال ویدیویی تان شوند. این کارهایی که انجام می دهید در بلند مدت کاربران زیادی را به سمت کانال شما هدایت خواهد کرد.

ترفند سوم: از برچسب های مناسب برای ویدیو خودتان استفاده کنید

شاید به جرأت بتوان گفت که یکی دلیل هایی که باعث می شود یک ویدیو بازدید کمتری نسبت به ویدیوهای دیگر داشته باشید استفاده از برچسب های نامناسب است. در سایت های یوتیوب، آپارات، تماشا، نماشا و خیلی از سایت های مشابه، میلیون ها ویدیو قرار دارد و شانس دیده شدن ویدیو شما زمانی بیشتر می شود که از برچسب های مناسب برای آن استفاده کنید.

اگر از یوتیوب استفاده می کنید از افزونه ی Tube Buddy در مرورگر کروم استفاده کنید. این افزونه را دانلود و آن را نصب کنید. وارد سایت یوتیوب شوید و با استفاده از اکانت خود آن را فعال کنید. زمانی که اقدام به برچسب گذاری نمودید این افزونه به شما برچسب هایی را نمایش می دهد که در یوتیوب کاربران بیشترین استفاده از آن را دارند.

اگر هم از آپارات استفاده می کنید که خود آپارات شخصاً برچسب هایی را به شما نشان می دهید که بیشترین جستجو بر اساس آن بوده است. مگر اینکه خودتان آنها را انتخاب نکنید. این عمل شما باعث می شود تا بیشترین بازدید کننده را در یوتیوب و آپارات به دست بیاورید.

همچنین برای این کار باید به چند مورد دقت کنید:

مورد اول: در عنوان ویدیو از کلمات کلیدی یا همان برچسب هایی که انتخاب کرده اید استفاده کنید و برای بیشتر دیده شدن می توانید از افزونه ی Tube Buddy بهره ببرید.

مورد دوم: سعی کنید بهترین عنوان را با تفکر و تمرکز بالا انتخاب کنید و برای این مورد می توانید از ویدیوهای دیگر در یوتیوب و آپارات استفاده کنید.

مورد سوم: برای برند سازی تا جای ممکن از نام برندتان هم در تمامی ویدیوها و برچسب ها استفاده کنید و همان طوری که اعلام کردم می توانید این را با استفاده موشن گرافی تهیه کنید.

ترفند چهارم: اشتراک گذاری ویدیوها در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی منبعی بسیار بزرگ و غنی از بازدید کننده ها و مخاطبینی است که هر روز بیشتر وقت شان را در این شبکه ها می گذرانند و اگر شما قصد این را دارید که خیلی سریع تر به یک برند تبدیل شوید باید از این فرصت استفاده کنید و بازدید کننده ها را از این شبکه ها به سمت خود در سایت های اشتراک ویدیو هدایت کنید.

تمام اشخاصی که تولید کننده ی ویدیو در هر زمینه ای هستند از این فرصت ها به خوبی بهره می برند و سعی می کنند در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس، لینکدین و خیلی از شبکه های دیگر یک اکانت ایجاد کنند و ویدیوهای ایجاد شده را در اینجا به اشتراک بگذارند. هر چه بیشتر فعالیت کنید به طبع مخاطبین بیشتری را هم به سمت خودتان جذب خواهید کرد.

برای اینکه این ویدیو منتشر شده بیشترین تأثیر را داشته باشد و بازدید بیشتری دریافت کنید، تا جای ممکن به مدت چند ماه آن را 10 الی 15 بار به اشتراک بگذارید و از هشتگ های مناسب هم استفاده کنید.

ترفند پنجم: از مخاطبین خود بخواهید شما را در این سایت ها دنبال کنند

پیدا کردن عضوهایی فعال که فعالیت ویدیوها و کلیپ های تان را زیر نظر داشته باشند یک مقدار مشکل است به خصوص اگر تازه شروع به کار کرده باشید. اولاً که در ابتدای کار باید بسیار صبور باشید چرا که این عمل زمان بر است. اما این امر زمانی ممکن خواهد بود که در ویدیوها و کلیپ هایتان از مخاطبین خود بخواهید که شما را دنبال و یا ویدیوهایتان را لایک کنند و یا آن را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

این مورد هم با چند روش امکان پذیر خواهد بود:

روش اول: اگر می خواهید حرفه ای عمل کنید یک کلیپ ساده با استفاده از موشن گرافی تهیه کنید و آن را در ابتدا، اواسط یا در انتهای ویدیو قرار دهید و از مخاطبین بخواهید که روی زنگوله در سایت اشتراک ویدیو کلیک کنند و شما را دنبال کنند.

روش دوم: همین عملیاتی که در روش اول ذکر شد را می توانید به صورت صوت پر کنید و در هر قسمتی از ویدیو که مایل بودید قرار دهید.

روش سوم: می توانید این موارد گفته شده را به صورت زیرنویس در ویدیوها انتشار دهید تا مخاطبین آن را مشاهده کنند.

روش چهارم: این مطالب را روی یک عکس قرار دهید و آن را در ابتدا یا انتهای ویدیو قرار دهید.

این عمل شما باعث می شود تا مخاطبین با درخواست هایی که شما از آنها می کنید عضو کانال تان شوند و ویدیوهایتان را لایک و یا با دیگران به اشتراک بگذارند.

ترفند ششم: مدت زمان نمایش ویدیو را مد نظر داشته باشید

اگر سری به سایت های اشتراک گذاری ویدیو بزنید متوجه خواهید شد که ویدیوهایی بیشتر مشاهده می شوند که مدت زمان آن بین 3 تا 6 و نهایتاً تا 7 دقیقه باشد چرا که مخاطبین بیشتر ویدیوهایی را تماشا می کنند که مدت زمان کوتاهی داشته باشد.

این مورد اهمیت این موضوع را نشان می دهد که زمان برای مخاطبین ارزش زیادی دارد و شما باید در همین زمان ممکن تمام نکات لازم را در اختیار مخاطبین قرار دهید. زمانی که مخاطبین ویدیوتان را نشانه می روند که آن را تماشا کنند به اولین چیزی که بعد از عنوان ویدیو به آن توجه می کنند مدت زمان ویدیو است. چرا که تماشای آنلاین ویدیو برای مخاطبین هزینه در بر دارد هم از نظر زمان و وقتی که می گذارند و هم از نظر هزینه ای که بابت اینترنت پرداخت می کنند. به طبع وقتی زمان ویدیو کوتاه تر باشد مخاطب بیشتر ترغیب می شود تا ویدیو را تماشا کند.

سخن آخر

همان طور که از این مقاله برداشت کردید ویدیو از اهمیت فراوانی برای جذب بازدید کننده برخوردار است. فرقی نمی کند که این ویدیو را کجا بارگذاری کنید از یوتیوب، آپارات، تماشا، نماشا، جعبه و هر سایت اشتراک ویدیویی که استفاده کنید به مرور زمان کسب و کارتان به یک برند تبدیل خواهد شد به شرط آنکه از این تکنیک ها به خوبی استفاده کنید.