6-formole-residan_be_royaha

سعی کنید چشماتونو ببنید و خودتون رو موقعی که به رویاهاتون دست پیدا کردید ببینید. درسته این تنها فرمولی هست که وجود داره. ذهن شما یکی از بزرگترین موهبت های الهی هست که خداوند به شما داده و به وسیله اون می تونید اون چیزی رو که ندارید به دست بیارید فقط کافیه که درست فکر کنید و کمی هم صبر و حوصله داشته باشید.

ذهن شما تنها منبعی است که میتونه اتفاقات خوب و بد رو شکل بده. قرار نیست که مدام به اتفاقای بد فکر کنید فقط کافیه روی رویاهایی که دارید تمرکز کنید البته درسته که فکر کردن به رویاها شاید یک مقدار سخت و دشوار باشه اما این ارزش رو داره که این رویاها آروم آروم به واقعیت نزدیک بشه.

یه نکته رو فراموش نکنید:

فقط تصور کردن رویاها و آرزوها مهم نیست، مهم اینه که برای رسیدن به رویاها دست به کار بشید و هر کاری انجام بدید تا این مسیر رسیدن کوتاه تر بشه. با دعا کردن و خدا خدا کردن چیزی درست نمیشه. باید سعی و تلاش کنید و در کنار اون دعا کنید.

اگر ذهنتون اونقدر قدرت داشته باشه که روی رویاها و آرزوها تمرکز کنه به مرور زمان به واقعیت تبدیل میشه فقط کافیه که قدرت تخیل، قدرت رویاپردازی و قدرت تصویر سازی خوبی داشته باشید و این قدرتی است که خداوند به شما عطا کرده که به وسیله ی اون میتونید خالق تمام شرایط خوب و بد زندگیتون باشید.

این مهارتی هست که خداوند به تمام انسانها اهدا کرده و خیلی ها ندونسته چیزهایی رو طلب می کنند که هیچ اطلاعی از اون ندارند. اگر به افکاری که وارد ذهنتون میشن تسلط نداشته باشید رقم زننده ی اتفاق هایی خواهید بود که هیچ انتظاری از اونها نداشتید.

از این به بعد تصمیم بگیرید که افکار منفی رو با تمام سختی هایی که داره کنار بزارید و به جای اون فقط به رویاها و اهدافتون فکر کنید که پر از افکار مثبت و انرژی مثبت هستند. سعی کنید مثل افرادی باشید که رویاهاشون رو با ذهنشون تصور کردند و در آینده اونها رو به واقعیت تبدیل کردند چرا که این اشخاص از قدرت جذب بالایی برخوردارند و هرگز اجازه نمیدند که رویاهای اونها فقط یه رویا باقی بمونه.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله ی جالب میخواد به شما چند تا فرمول ساده رو بگه که با استفاده از اون بتونید به سمت واقعی کردن رویاها قدم بردارید.

با ما همراه باشید ....

فرمول اول: توی هر سنی هستید رویاهاتون رو دنبال کنید

ما انسانها تا وقتی کودک هستیم رویاها و آرزوهای بزرگی تو سرمون داریم. دوست داریم هواپیمای شخصی داشته باشیم، خلبان باشیم، کشتی مسافرتی داشته باشیم، تو بهترین جاهای دنیا زندگی کنیم، دور دنیا رو بگردیم، بهترین ماشین دنیا رو داشته باشیم، خلاصه از همون کودکی رویای بهترین ها رو داریم.

اما به مرور زمان که بزرگتر میشیم و وارد جامعه میشیم و واقعیت ها رو از نزدیک می بینیم به دیدن یه هواپیما راضی میشیم چه برسه به اینکه بخوایم اونو داشته باشیم و یا خلبانش هم باشیم، به دیدن یه ماشین خوب تو مجله ها و اینترنت با خوندن آپشن های ماشین ها راضی میشیم و حتی تصور کردنش هم برامون مشکله و نمیتونیم تصور کنیم که الان سوارش هم هستیم. یعنی اینقدر برامون سخت و دشوار هست که بخوایم اونو تصور کنیم.

اولین قدم و اولین فرمول در رسیدن به رویاها و آرزوها اینه که هرگز اجازه ندید رویای کودکی شما فقط تو دوران کودکیتون بمونه. به هر شکلی شده اونو به دست بیارید و کودکانه رویاپردازی کنید. این ویدیو کوتاه رو ببینید که یه پیرزن 100 ساله که توان حرکت هم نداره آرزوی اینو داشته که یه بار سقوط آزاد کنه و از هواپیما به پایین بپره. مثل این پیرزن نترس باشید و دنبال رویاهاتون باشید.

 

یا مثل این خانم اینقدر شجاعت داشته باشید که برای رسیدن به هدفش چطور بر ترس هاش غلبه می کنه و از یه ساختمون بالا میره. تصور اینکه ما بخوایم از این ساختمون بالا بریم خیلی خیلی برامون سخته چون خیلی از ما انسانها تو بزرگترین قسمت رویاپردازیمون که همون تصویر سازی ذهنی هست خیلی ضعیف عمل می کنیم.

 

پس تا جایی که میتونید ترس هاتون رو کنار بزارید و برای یک بار هم که شده بدون ترس تصمیم بگیرید که می خواید به دنبال رویاهاتون برید. اگر رویایی نداشته باشید، پس مجبورید رویاهای دیگرون رو به واقعیت نزدیک کنید.

فرمول دوم: تصویر سازی و رویاپردازی کنید

همون طوری که در مقدمه هم گفتیم، یکی از بزرگترین موهبت هایی که خدا به ما انسان ها داده، قدرت رویاپردازی یا تصویر سازی ذهنی است که به وسیله ی اون هر چیزی رو که بخوایم چه اتفاقات خوب باشه و چه اتفاقات تلخ باشه به واقعیت نزدیک کنیم. در واقع مسیر تمام موفقیت ها و شکست ها و یا رسیدن به رویاها از ذهن شروع میشه و چه بهتر که این ذهن به سمتی حرکت کنه و روی چیزی تمرکز داشته باشه که به رویاها ختم بشه.

تا جایی که می تونید رویاپردازی و تصویر سازی کنید و مطمئن باشید که هیچ مالیاتی برای این رویاپردازی ها پرداخت نخواهید کرد. شاید در ابتدای کار این عمل سخت و دشوار باشه اما وقتی خودتون رو موقعی ببینید که به رویاهاتون دست پیدا کردید، زندگی براتون آسون میشه.

تصور کنید که در مسیر رسیدن به رویاها قدم بر می دارید، تصور کنید که به شغل رویایی تان دست پیدا کرده اید، تصور کنید که با شخصی که عاشقش بودید ازدواج کردید، تصور کنید که هیچ مشکل مالی ندارید، تصور کنید که ثروتمند و خوشحالید و تمام زندگیتون از آرامش سرشاره. برای رسیدن به هدفی که دارید از تصور کردن رویاهایتان هیچ ترسی نداشته باشید.

فرمول سوم: موفقیت سن و سال نمیشناسه

انسانهای خیلی زیادی رو حتماً میشناسید که دست از همه چیز شستن و برای موفق شدن هیچ بهانه ای رو قبول نکردند. به خصوص در مورد سن و سالشون. مطمئن باشید برای موفق شدن و ثروتمند شدن هیچ وقت دیر نیست اگر اینطوری بود خیلی از ثروتمندان دنیا که سن و سال بالایی هم داشتن به این همه ثروت نمیرسیدن.

به طور مثال احتمالاً همه ی شما " هارلند ساندرز " سازنده ی مرغ های سوخاری KFC رو میشناسید که برندش در سرتاسر دنیا شناخته شده هست. این شخص تا سن 40 سالگی هیچ شغل درست و حسابی و درآمد قابل توجهی نداشت اما بعد از اینکه روش پخت مرغ به صورت سوخاری شده رو پیدا کرد به دنبال سرمایه گذار بود و در سن 62 سالگی اولین رستورانش رو تأسیس کرد. این نشون میده که ثروتمند شدن به سن و سال هیچ ارتباطی نداره.

این ویدیوی 3 دقیقه ای رو ببینید که یک شخص دانش آموز چطور مدیرش رو قانع میکنه که موفقیت به سن و سال نیست و در کل موفقیت سن و سال نمیشناسه و در هر موقعیتی که باشید میتونید به دنبال رویاهاتون برید. این شخص نشون میده که فرمول رسیدن به رویاها، فقط داشتن انگیزه است و سن و سال معنی نداره.

 

فرمول سوم: رویاهاتون رو باور کنید و اونها را لمس کنید

لمس کردن رویاها زمانی امکان پذیر هست که بتونید اونها رو باور کنید. اگر به دنبال رویاها، آرزوها و اهدافتون هستید و شب و روز تلاش می کنید اما به جایی نمیرسید باید به این موضوع دقت کنید که باور نداشتن به تحقق رویاها میتونه بزرگترین مانع و دست انداز موفقیت باشه. رویاهای شما باید اونقدر بزرگ باشن که ارزش این رو داشته باشه که شب و روز تلاش کنید و از این و اون حرف بشنوید و دست آخر هم به موفقیت برسید. این نشون میده که باید به تمام رویاها و اهداف ایمان و باور داشته باشید.

هر وقت که رویاپردازی می کنید باید این جرأت و شجاعت رو هم داشته باشید که قدمی هر چند کوچک برای رسیدن به اونها بردارید. از خودتون بپرسید: چطور میتونم به این رویا دست پیدا کنم؟ چطور میتونم این رویا رو دست یافتنی تر کنم؟

اگه قراره به این سوالها جواب بدید باید قبل از اون ایمان و باور داشته باشید که این رویاها به واقعیت تبدیل میشن. اگر این ایمان و باور رو داشته باشید به طبع این انگیزه و شجاعت و جرأت رو هم پیدا می کنید که به سمتش حرکت کنید.

فرمول چهارم: در مورد رویاهاتون صحبت کنید البته نه با هر کسی

قدرت یک رویا زمانی بیشتر میشه که شما به صورت مداوم در مورد اون حرف بزنید. همین حرف زدن ها باعث میشه تا تصویر سازی و تجسم های ذهنی این رویاها رو دست یافتنی تر کنه. وقتی انگیزه های تصویر سازی در رسیدن به رویاها بیشتر باشه مسیر رسیدن به اونها به طور حتم کوتاه تر میشه.

اما اینجا دو تا نکته هست که باید بهش توجه کنید:

نکته ی اول: با زبان مثبت با خودتون صحبت کنید

وقتی با کلمات مثبت با خودتون صحبت می کنید افکار مثبت وارد ذهنتون میشن و انرژی، انگیزه و شور و اشتیاق رسیدن به رویاها بیشتر و بیشتر میشه و تأثیر زیادی در کوتاه کردن مسیر رسیدن به اهداف داره.

نکته ی دوم: با هر کسی در مورد رویاها و اهدافتون صحبت نکنید

بررسی های لازم نشون داده وقتی اهدافتون رو به کسایی که هیچ چیزی در مورد هدف و هدف گذاری و رویا و رویاپردازی نمیدونن میگید در 90 درصد مواقع این رویاها به واقعیت تبدیل نمیشه چون حرف های این اشخاص بار و انرژی منفی زیادی دارند که باعث میشه شما از رسیدن به هدفتون دور بشید. پس تا جای ممکن دهنتون رو تا وقتی که به رویاهاتون نرسیدید، ببندید.

وقتی با زبان مثبت در مورد رویاهاتون صحبت می کنید یعنی رویاهاتون و باور دارید و این یک قدم شما را به سمت موفقیت نزدیک میکنه. اما اگه رویا داشته باشید ولی با زبان منفی در موردش صحبت کنید به مرور زمان از رویاهاتون دورتر و دورتر میشید. هرگز به کسی اهدافتون رو نگید فقط با موفقیت هاتون به اونها ثابت کنید که شخص موفقی هستید.

فرمول پنجم: هدف گذاری کنید

مردم شب و روز از این حرف می زنند که چرا به اهداف و رویاهاشون نرسیدند. به نظرتون وقتی رویایی باشه اما حرکتی در کار نباشه چطور بهش برسیم؟ اگر رویا و هدفی باشه ولی هدف گذاری در کار نباشه چطور این رویا میتونه به واقعیت تبدیل بشه؟ اگه رویاپردازی ها فقط در ذهن باشه ولی پای عمل کردن که به میون میاد، هممون جا میزنیم چطور توقع داریم که رویا به واقعیت تبدیل بشه؟

تا هدفی در کار نباشه، تا هدف گذاری در کار نباشه، تا مسیر حرکت مشخص نباشه هیچ رویا و هدفی به حقیقت تبدیل نمیشه. این ویدیو زیبا و فوق العاده تأثیر گذار از دکتر علیرضا آزمندیان رو ببینید که با زبانی کاملاً ساده به شما نشون میده که چطور میتونید هدف گذاری و برای رسیدن به رویاهاتون برنامه ریزی و حرکت کنید.

دکتر آزمندیان تو این ویدیو به شما گفته که برای رسیدن به تمام خواسته هاتون باید یک مسیر مشخص رو دنبال کنید. اهداف باید واضح و مشخص باشند و از همه مهمتر باید از تکنیک اقدام و عمل استفاده کنید. تمام اهدافتون رو به قسمت های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم بندی کنید اگه اینطوری باشه انگیزه ها برای رسیدن به هر کدوم چند برابر میشه.

وقتی برای رسیدن به هر هدفی یک برنامه ی مشخص رو دنبال کنید و با افراد به خصوصی در ارتباط باشید هر زمانی که به اهداف کوتاه مدت خودتون می رسید انگیزه ی کافی پیدا می کنید که به اهداف بزرگترتون برسید و به طور حتم از موفقیت هایی که برای اهداف کوتاه مدت تون کسب کردید لذت می برید.

 

فرمول ششم: دست از سر رویاهاتون بر ندارید

افراد ناموفق در دنیا کم نیستند و نبودند و نخواهند بود. اینها همان اشخاصی هستند که دست از سر رویاهاشون برداشتن. اما از اون طرف هم اشخاص موفق خیلی زیادی هم وجود دارند که رویاهای خیلی بزرگی رو دنبال کردن و به قول معروف دست از سر رویاهاشون بر نداشتن تا زمانی که بهش رسیدن و موفقیت های خودشون رو لمس کردند.

حالا نوبت شماست که سختی های مسیر رو به جون بخرید. تو این راه شما خسته میشید، ناامید میشید، زخم زبون میشنوید، گریه میکنید، به خودتون لعنت میفرستید، گاه و بیگاه میخواید رویاهاتون و بیخیال بشید. اما این رویای کودکی شما بوده و هست و نباید دست از سر اون بردارید. باید طوری جلو برید که دیگرون بهتون غبطه بخورن. باید دو دستی به رویاهاتون بچسبید و اونو ول نکنید.

اهدافتون و هر روز مرور کنید. رویاپردازی کنید، صبور باشید و تلاش کنید تا انگیزه و شور و اشتیاقتون بیشتر بشه. این کار میتونه مسیر سخت رسیدن به رویاهاتون و آسون تر کنه. اونقدر رویاپردازی و تجسم های خلاقانه داشته باشید تا سریع تر بتونید رویاهاتونو لمس کنید. دست روی دست نگذارید تا دیگرون به رویایی که حق شما بوده برسند.

فرمول هفتم: شجاع باشید

اجازه بدید رُک صحبت کنیم. رویاپردازی شجاعت میخواد، تصویر سازی شجاعت میخواد، تجسم کردن اهداف شجاعت میخواد، فکر کردن به اهداف شجاعت میخواد، اینکه شجاع باشید هم شجاعت میخواد. این نشون میده که تمام افراد موفقی که به رویاها و اهدافشون رسیدن همه افرادی شجاع و نترس بودن. برای اینکه به سمت رویاهاتون قدم بردارید باید با ترس هاتون روبرو بشید. شجاعت داشته باشید و بدون ترس رویاهاتونو طلب کنید.

این ویدیوی انگیزشی فوق العاده رو ببینید که چطور این سخنران به شما میگه که شجاع بودن خود شجاعت هست و چطور رویاپردازی به شجاعت نیاز داره.

 

سخن آخر

همه تو زندگیشون رویا دارند و رویاپردازهای خوبی هم هستن. جای رویا در ذهن نیست. باید به هر طریقی شده اونو به واقعیت زندگیتون تبدیل کنید. همون طوری که دیگرون این کار رو انجام دادن و به موفقیت های زیادی هم دست پیدا کردن و الان نوبت شماست. پس پاشو یه کاری کن .........