technich-backlink

یکی از نکات مهم در افزایش بازدید و ترافیک، بهبود رتبه ی سایت در نتایج جستجوی گوگل، افزایش اعتبار سایت و همچنین بهبود سئو سایت، ایجاد بک لینک در سایت های متفاوت است و این مورد از فاکتورهای مهم گوگل برای جذب بهترین رتبه است و به طبع هر چه بک لینک های با کیفیت بیشتری ایجاد کنید، در نتایج جستجوی گوگل بهترین رتبه را به دست خواهید آورد.

در ایجاد بک لینک نکته ای که قابل ذکر است این است که کیفیت بک لینک مهمتر است کمیت آن است. فرض کنید از 10 سایت با دامین اوتوریتی 70 لینک گرفته اید و در 5 سایت دیگر با دامین اوتوریتی 90 لینک گرفته اید. به طبع 5 لینکی که از سایت با دامین اوتوریتی بالا گرفته اید ارزشش بیشتر از آن 10 است و اینجا کیفیت حرف اول را می زند نه کمیت و همچنین اگر از سایت هایی که موضوعی یکسان با سایت شما دارند لینک بگیرید تأثیرش بیشتر خواهد بود.

معیارها و روش های زیادی وجود دارد که ارزش بک لینک هایی که ایجاد می کنید را افزایش می دهد و شاید در عمل ساخت بک لینک ساده نظر بیاید اما زمانی که به مرحله ی اجرا در می آید رعایت نکردن برخی از موارد می تواند ضررهای بزرگی را بر پیکره ی سایت شما وارد کند.

برای تمام وبمسترها و مدیران سایت ها و اشخاصی که روی سئو سایت کار می کنند این مورد واجب است که با رعایت برخی اصول بک لینک هایی را ایجاد کنند که دائمی و ارزش زیادی داشته باشد و تیم "کافه نیاز" در این مقاله روش های اصولی ساخت این لینک ها را ارائه می دهد. به طور حتم آینده ی کاری شما وابسته به این روش ها دارد و با رعایت کردن آنها می توانید گامی بلند به سمت موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی بردارید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: ارزش دامنه و ارزش صفحات سایت را قبل از شروع بررسی کنید

این نکته همان بحث کیفیت و کمیتی است که اعلام کردیم. برای این منظور سعی کنید قبل از شروع به ساخت بک لینک ارزش دامنه ی سایت و همچنین ارزش صفحات سایت را بررسی کنید و این مورد را می توانید در سایت moz.com مورد بررسی قرار دهید. هر چه سایت ها دامین اوتوریتی و پیج اوتوریتی بالاتری داشته باشند به طبع لینک هایی که از آنها می گیرید ارزشش بیشتر خواهد بود.

نکته ی دوم: به صورت نُرمال و کاملاً عادی اقدام به ساخت بک لینک کنید

همیشه گفته ایم و باز هم می گوییم که تمام حرکاتی که شما روی سئو سایت تان انجام می دهید از چشمان تیزبین گوگل دور نخواهد ماند و این در نهایت می تواند به سود یا ضرر کسب و کارتان باشد. یکی از اصول ساخت بک لینک های مداوم این است که در روز، هفته یا ماه به صورت عادی و نرمال ایجاد بک لینک کنید.

به طور مثال فرض کنید امروز 50 تا لینک می سازید و فردا آن را به 10 تا می رسانید و روز بعد 100 لینک می سازید. از نظر خودتان این خیلی فوق العاده است چون تا الان 160 لینک گرفته اید اما از نظر گوگل این عمل غیر طبیعی و مشکوک است. پس کاری نکنید که گوگل به شما مشکوک شود و سایت تان را جریمه کند. چون جریمه ی گوگل یعنی اُفت رتبه و برگشت رتبه به حالت عادی می تواند زمان زیادی ببرد. پس سعی کنید همه چیز را کاملاً عادی و نرمال و در تمام طول هفته پیش ببرید.

به عنوان مثال هدف گذاری کنید روزانه بین 5 تا 10 با کیفیت در ساعات اداری که سایت ها مشغول به فعالیت هستند ایجاد کنید البته این که اعلام کردیم ساعات اداری به این معنی نیست که در دیگر ساعت ها این کار را انجام ندهید ولی شرکت ها بر حسب عادتی که دارند و روی سئو سایت کار می کنند ایجاد بک لینک را به ساعات اداری موکل می کنند.

در یک الی دو سال اول راه اندازی سایت، لینک های زیادی ساخته می شود اما به مرور زمان که رتبه ی سایت تثبیت شد و مشتریان خودتان را جذب کردید این لینک سازی ها کمتر می شود و اگر محتوا و خدمات خوبی ارائه دهید این سایت های دیگر هستند که به سایت شما لینک می دهند و این می تواند بهترین و بی دردسرترین نوع لینک گرفتن از دیگر سایت ها باشد.

نکته ی سوم: منابع لینک سازی را جستجو کنید

سایت ها و مکان های خیلی زیادی وجود دارد که بتوانید لینک سازی کنید اما شاید راحت ترین آنها همین انجمن ها و تالارهای گفتگو هستند که به راحتی می توانید لینک سایت خودتان را در قسمت پروفایل، کامنت ها و یا در قسمت امضاء قرار دهید.

حتماً به این موضوع توجه کنید که گوگل به تمام لینک هایی که می سازید توجه ویژه ای دارد پس فقط به لینک سازی در قسمت پروفایل بسنده نکنید. حتماً در قسمت کامنت ها، امضاء و یا سوالات و مطالب جدیدی که قرار می دهید لینک سایت تان را قرار دهید. این یعنی شما از هر بخشی از این تالارها و انجمن ها لینک گرفته اید و ممکن است برخی از این صفحات از نظر سایت moz از ارزش بالاتری برخوردار باشند و به مرور زمان روی لینک هایی که ساخته اید تأثیر بیشتری می گذارد.

از دیگر جاهایی که می توانید لینک سازی کنید وبلاگ های فارسی است. از جمله بلاگفا، میهن بلاگ، پرشین بلاگ، بلاگ اسکای، پارسی بلاگ و خیلی از بلاگ های دیگر. به راحتی می توانید در این وبلاگ ها ثبت نام کنید و لینک سایت تان را در آنها قرار دهید.

یک مکان دیگر هم برای ایجاد بک لینک وجود دارد که انجمن ها و فروم های خارجی است. اما در اینجا فقط می توانید لینک ایجاد کنید و خبری از دریافت بازدید کننده نیست. چرا که زبان نوشتاری آنها با زبان سایت شما یکی نیست. اما ارزش دامنه و صفحات سایت آنها به مراتب از سایت های ایرانی بهتر و بالاتر است.

نکته ی چهارم: به تمامی صفحات سایت تان لینک بدهید

یکی از نکاتی که خیلی از وبمسترها و مدیران سایت ها در هنگام بک لینک سازی به آن توجهی نمی کنند این است که سعی می کنند به اصلی ترین صفحه ی سایت که همان صفحه ی اول است لینک دهی کنند. این شاید در نگاه اول خیلی خوب باشد اما از نظر گوگل اسپم در نظر گرفته می شود. پس تا جای ممکن به دیگر صفحات سایت تان هم لینک دهید کنید. این مورد باعث می شود تا ارزش صفحات سایت تان در سایت هایی که از آن لینک می گیرید بالاتر برود.

نکته ی پنجم: از تمام کلمات کلیدی سایت تان استفاده کنید

یکی دیگر از نکات مهم ایجاد بک لینک به کار بردن کلمات کلیدی است که به وسیله ی آن هم گوگل سایت تان را طبق کلماتی که انتخاب کرده اید شناسایی می کند و هم مخاطبین. اما در این قسمت باز هم برخی به اشتباه سعی می کنند از اصلی ترین کلمه ی کلیدی که خیلی از مخاطبین به وسیله ی آن مطالب خود را جستجو می کنند، استفاده کنند و این در بلند مدت می تواند به ضرر سایت باشد.

به فرض مثال اگر شما 5 کلمه ی کلیدی در نظر گرفته باشید که به وسیله ی آن سایت تان را سئو کنید تا جای ممکن در ایجاد بک لینک فقط به اصلی ترین کلمه ی کلیدی لینک ندهید و تا جای ممکن به دیگر کلمات کلیدی تان هم لینک بدهید. این باعث می شود تا دیگر کلمات کلیدی سایت تان هم ارزش بالایی پیدا کنند و رعایت همین مورد کوچک می تواند روی افزایش بازدید و بهبود رتبه ی سایت تان در نتایج جستجوی گوگل تأثیر زیادی دارد.

سخن آخر

لینک سازی کار راحتی است اما یک کار زمان بر هم هست و باید طبق یک اصول خاص ایجاد شود. اینکه خودسرانه بخواهید اقدام به لینک سازی کنید می تواند به ضرر سایت تان باشد. چرا که ایجاد بک لینک در یک سایت اسپم می تواند رتبه ی سایت تان را تا حد زیادی کاهش دهد. پس با توجه به قوانینی که ارائه شد این کار را انجام دهید تا مبادا شامل جریمه های گوگل شوید.