back-link-site-roghaba

یکی از مهمترین و با ارزش ترین کارهایی که تا زمانی که کسب و کار اینترنتی تان پا برجاست باید انجام دهید ایجاد بک لینک است و ارزش آن از نظر گوگل و موتورهای جستجوی قدرتمندش فوق العاده زیاد است و به طبع هر چه تعداد بک لینک های با کیفیتی که می سازید بیشتر باشد از نظر گوگل ارزش سایت تان بیشتر خواهد شد و این مورد روی سئو سایت و همچنین بهبود رتبه در نتایج جستجوی گوگل، تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

در اصل بک لینک هایی که ایجاد می کنید به مثابه ی این است که سایت مقصد این اختیار را به شما داده که لینک سایت تان را در سایتش قرار دهید و هر چه ارزش سایت مقصد و ارزش صفحه ای که از آن بک لینک می گیرید بیشتر باشد به طبع در نتایج جستجو بهترین رتبه را به مرور زمان دریافت خواهید کرد و این ارزش لینک سازی را نشان می دهد.

برای رقابت و همچنین باقی ماندن در کورس رقابت با رقبا، باید بتوانید به صورت مداوم روی سئو سایت تان کار کنید و خودتان را در رتبه های بالاتر نتایج جستجوی گوگل ببینید و این امر زمانی امکان پذیر است که لینک های با کیفیت تری را دریافت کنید و برای دریافت لینک های با کیفیت بایستی مکان هایی که رقبایتان لینک سازی کرده اند را به دست بیاورید.

این به این معنی است که با به دست آوردن مکان هایی که رقبا لینک ساخته اند این شانس را به دست خواهید آورد که به صفحه ی اول و از همه مهمتر لینک اول گوگل آرام آرام، نزدیک و نزدیک تر شوید و این می تواند رقابت شما را با رقبا جذاب تر از همیشه کند. این یک قانون کاملاً طبیعی است که هر سایتی با استفاده از روش هایی خاص از مکان های لینک سازی رقبا اطلاع پیدا کند و سریعاً دست به کار شود و اقدام به لینک سازی کند تا بتوانند گوی رقابت را از رقبا برباید.

رقبای شما اگر الان در صفحه ی اول گوگل قرار دارند فقط به خاطر بک لینک هایی است که ساخته اند و این می تواند نشان دهنده ی ساختن لینک های با کیفیتی باشد که رقبایتان ساخته اند و برای رسیدن به صفحه ی اول شما هم باید در این سایت ها اقدام به لینک سازی کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است به شما نحوه ی پیدا کردن مکان هایی که رقبایتان بک لینک ساخته اند را آموزش دهد. به طور حتم یادگیری این موارد می تواند شانس شما را برای به دست آوردن صدر جستجوهای گوگل تضمین کند.

با ما همراه باشید ....

راهکار اول: استفاده از سایت گوگل

راحت ترین، بی دردسرترین و در عین حال رایگان ترین راه حل در این طور مواقع این است که از سایت گوگل استفاده کنید. لینک سایت مورد نظر را در گوگل وارد کنید و تمام صفحات را یکی یکی بررسی کنید و در سایت هایی که رقبایتان لینک گرفته اند عضو شوید و از آنها لینک بگیرید.

شاید تمام لینک هایی که مد نظرتان باشد در این جستجوها نباشد اما این ارزش را دارد که وقت بگذارید و تمام صفحات و تمام سایت هایی که در جستجو وجود دارد را بررسی و در تک تک آنها عضو شوید و بک لینک بگیرید.

راهکار دوم: استفاده از سایت های آنالیزور

همه ی سایت هایی که اعلام می کنیم خدماتی رایگان ارائه نمی دهند اما تا حدودی این خدمات رایگان هستند  که کارتان را راه بیندازد و با عضو شدن در این سایت هایی می توانید تا بخشی از این خدمات را به صورت رایگان دریافت کنید.

سایت ranksignals.com

استفاده از این سایت کاملاً رایگان بوده و می تواند بک لینک هایی که رقبایتان ساخته اند را بررسی و آمار دقیقی به شما ارائه دهد. فقط کافی است در آن عضو شوید تا این اطلاعات را کسب کنید. با عضو شدن در این سایت به علاوه ی اطلاعاتی که در مورد بک لینک دریافت می کنید، می توانید اطلاعاتی در مورد ارزش دامنه، ارزش صفحه، عنوانی که از آن لینک دریافت شده، فالو یا نوفالو بودن لینک ها و خیلی از موارد دیگر را به دست بیاورید.

سایت ahrefs.com

این سایت از سایت هایی که باید با پرداخت هزینه از اطلاعات و آمار بک لینک های آن مطلع شوید و به راحتی می توانید از بک لینک های رقبا با خبر شوید.

سایت majestic

این سایت هم به مانند دیگر سایت پیشرو در ارائه ی خدمات در زمینه ی بک لینک و سئو سایت است. با عضویت در این سایت می توانید از اطلاعات با ارزشی هم در مورد سایت خود و هم در مورد سایت دیگران کسب کنید.  

سایت moz ( ماز )

شاید عمومی ترین سایتی که خیلی ها از آن استفاده می کنند همین سایت moz باشد که از مهمترین سایت هایی است که در مورد سئو خیلی از وبمسترها از آن بهره می برند. در این سایت و در قسمت Open Site Explorer می توانید کیفیت هر لینکی از لحاظ ارزش دامنه و ارزش هر صفحه که همان دامین اوتوریتی و پیج اوتوریتی است و همچنین اسپم بودن آن سایت از لحاظ دریافت لینک های خیلی زیاد مورد بررسی قرار دهید.

البته این نکته حائز اهمیت است که استفاده از این سایت تا 30 روز به صورت رایگان است و برای استفاده از تمام امکانات آن باید هزینه اش را پرداخت کنید. همچنین در همین قسمت می توانید آدرس سایت رقبا را وارد کنید و از قسمت Inbound Links اطلاعات دقیقی از سئو سایت و بک لینک هایی که رقبا دریافت کرده اند را به دست بیاورید.

سایت الکسا (Alexa)

این سایت هم یکی از عمومی ترین سایت ها برای دریافت اطلاعاتی در زمینه ی بک لینک های رقبا است که با وارد کردن آدرس سایت رقبا می توانید تعداد بک لینک های آنها را مشاهده کنید.

سخن آخر

سایت های خیلی زیادی وجود دارند که به وسیله ی آن بتوانید از بک لینک هایی که رقبا ساخته اند با خبر شوید و استفاده از آن ها می تواند شانس رسیدن به صفحه ی اول گوگل را برای شما هموارتر کند. پس با دقت فراوان از این ابزار استفاده کنید تا آنالیز دقیقی از این بک لینک ها به دست بیاورید.