3-eshtebah-dar-business-online 

این روزها سایت های اینترنتی مانند قارچ رشد می کنند و روز به روز بر تعدادشان هم اضافه می شود و همه ی آنها برای به دست آوردن پول و کسب درآمد بیشتر راه اندازی می شوند. اینترنت چیزی نیست که با بزرگ شدنش فرصت های کمتری برای کسب درآمد به دست بیاورید و بر عکس خیلی از مردم سعی می کنند از این طریق تمام کالاها، محصولات و یا خدماتشان را به دیگران معرفی و یا بفروشند.

در کل دنیا حدود 80 درصد از مردم به راحتی به دنیای اینترنت دسترسی دارند و از خدمات آن استفاده می کنند و این بهترین فرصت برای اشخاصی است که می خواهند محصولات و خدماتشان را به دیگران معرفی کنند. تنها نکته ای که در دنیای اینترنت به کسب درآمد بیشتر منتهی می شود و به شما خیلی کمک می کند، فقط اعتماد سازی است. هر چه مخاطبین و مشتریان شما بیشتر و بیشتر به کسب و کار اینترنتی تان اعتماد کنند، به طبع درآمد شما هم بیشتر و بیشتر خواهد شد.

سوالی که این روزها ذهن خیلی از مردم را به سمت خودش جلب کرده این است که چطور می توان از اینترنت کسب درآمد کرد. در پاسخ به این سوال باید گفت که این مورد بستگی به نوع هدف شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارد. برخی ها محصولاتی برای فروش دارند پس یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی می کنند و از این طریق محصولاتشان را به مخاطبین ارائه می دهند.

برخی دیگر خدمات شان را به صورت آنلاین ارائه می دهند. به طور مثال یک سایت مجله ی اینترنتی را در نظر بگیرید که تمام خدماتش را به صورت رایگان ارائه می دهد و از تمام دنیا جدیدترین و ناب ترین اخبار را در کمترین زمان ممکن به دست مخاطبین می رساند. این نمونه سایت های خدماتی، برای اینکه هزینه های جاری شان را به دست بیاورد مجبورند آگهی های مخاطبین را به صورت هزینه دار در سایت شان منتشر کنند.

برخی از سایت های دیگر هم فقط برای معرفی محصولات و خدمات راه اندازی شده اند و خبری از جذب مشتری و یا فروش محصول به صورت آنلاین، نیست دقیقاً مانند سایت های شرکتی و یا برخی سایت های دولتی.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله مایل است 3 اشتباه کوچک اما تأثیرگذار که برخی از سایت ها در هنگام کسب درآمد بیشتر، انجام می دهند معرفی کند. با دانستن این اشتباهات می توانید به سمت کسب درآمد بیشتر حرکت کنید.

با ما همراه باشید ....

اشتباه اول: از تبلیغات کمتری در سایت تان استفاده کنید

این روزها خیلی از سایت ها از همین طریق از اینترنت کسب درآمد می کنند یعنی خدماتشان را به صورت آنلاین ارائه می دهند و برای به دست آوردن هزینه های جاری شان اقدام به فروش فضای تبلیغاتی شان می کنند و در کل این سایت ها دو نوع هستند.

نمونه اول: سایت های تبلیغاتی درج آگهی

این نوع سایت ها در کل کارشان همین است. یعنی هدفشان این است که یک سایت راه اندازی کنند تا تبلیغات دیگران را به صورت رایگان دریافت و منتشر کنند. اما همه ی آگهی ها و تبلیغات رایگان نیست. برخی از آنها به ازای پرداخت هزینه به صورت ویژه ثبت می شود که شامل مزایای مختلفی است. مزایایی مانند ثبت در تمام صفحات سایت، ثبت در شبکه های اجتماعی، قرار گرفتن در صفحه ی اول در نتایج جستجو و غیره.

نمونه دوم: سایت هایی که خدمات آنلاین ارائه می دهند

در این مورد در بالا مثال زده بودیم اما باز هم به آن می پردازیم. بیشتر سایت هایی که در اینترنت فعالیت می کنند به این شکل هستند. به طور مثال یک مجله ی اینترنتی مانند بیتوته، نمناک، تبیان یا سایت ورزش 3 را در نظر بگیرد. اینها اطلاعاتی رایگان را در اختیار مردم قرار می دهند. اما به خاطر اینکه بازدید کننده و ترافیک بسیاری را در روز دارند و در بهترین رده های جستجوی گوگل قرار دارند، به طبع اشخاصی که مایل هستند کسب و کارشان زودتر دیده شود در این سایت ها اقدام به تبلیغ می کند.

اگر قرار بر این است که سایت های این شکلی راه اندازی کنید باید سعی کنید یک نکته را فراموش نکنید، مخاطبین از دیدن سایت هایی که بنرهای تبلیغاتی که مدام چشمک می زنند و تبلیغات زیادی در جای جای سایت شان قرار دارند خیلی زودتر خسته می شوند و این ممکن است منجر به فرار کاربر از سایت تان شود و به مرور زمان نرخ فرار کاربر را افزایش می دهد.

پس تا جای ممکن تعداد تبلیغات و تعداد بنرهای تبلیغاتی که در سایت استفاده می کنید در حد نُرمال باشد نه بیش از اندازه تبلیغ بگذارید که مخاطبین فرار کنند.

اشتباه دوم: کپی کردن مطالب دیگران

تمام اشخاصی که در کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند این را خوب می دانند که گوگل توجه خیلی زیادی به آپدیت و به روز رسانی مداوم سایت دارد و این امر زمانی ممکن است که شما هر روز سایت تان را با مطالب جدید و ناب، آپدیت کنید. هر چه این مطالب پر بارتر، جدیدتر و تعداد کلمات آن زیادتر باشد به طبع گوگل را خوشحال خواهید کرد و چون گوگل خوشحال می شود پس مخاطبین بیشتری را هم به سمت سایت تان روانه می کند.

اما بعضی از مردم تصور می کنند که می توانند به سایت های دیگران رفته و مطالب آنها را کپی و در سایت خودشان منتشر کنند. اولاً به این کار می گویند دزدی و ثانیاً برای این مطالب ساعت ها وقت گذاشته شده تا جمله بندی و ویرایش شود و در اینترنت منتشر شود.

اگر شما یا هر شخص دیگری به راحتی هر چه تمام تر این مطالب را کپی کند و در اختیار دیگران قرار دهد، گوگل هم به راحتی سایت را جریمه می کند و شاید کمترین جریمه که بیشترین ضرر را بر پیکره ی سایت وارد می کند این است که از نتایج جستجوی گوگل حذف می شوید و تا بخواهید دوباره به جایگاه قبلی تان برگردید مدت زمانی طول می کشد.

پس هرگز این اجازه را به خودتان ندهید که از مطالب دیگران استفاده کنید و مطمئن باشید این بدترین راه برای جذب بازدید کننده و ترافیک است. چرا که مخاطبین به دنبال مطالب کپی شده نیستند آنها مطالب جدید و دست اول را که مختص سایت شما هست را می خواهند و به طبع با مطالب کپی شده هرگز نمی توانید به کسب درآمد بیشتر بپردازید.

اشتباه سوم: دیزاین و قالب سایت تان را ساده نگه دارید

سعی کنید سایت گوگل و سایت یاهو را در دو تب جدا از هم باز کنید. به هر دو به صورت خوب و کامل نگاه کنید. هر دو موتور جستجو هستند اما چرا سایت گوگل خیلی خیلی بیشتر از رقبای دیگرش پیشرفت کرد؟ شاید تنها دلیلش ساده بودن دیزاین و قالب سایتش باشد.

فقط یک گزینه برای وارد کردن وجود دارد و آن هم وارد کردن اطلاعات توسط کاربر. اما در سایت یاهو آنقدر اطلاعات در صفحه ی اول وجود دارد که در برخی موارد مخاطب یادش می رود چه می خواهد جستجو کند. این تفاوت فاحش بین گوگل و یاهو است که در حال حاضر گوگل در حدود 90 درصد جستجوهای دنیا را به خودش اختصاص داده است.

اگر شما قصد این را دارید که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید به قالب های فانتزی و گل دار و غیره فکر نکنید. فقط به این فکر کنید که چه خدماتی را قرار است به مخاطب ارائه دهید و تا جای ممکن قالب سایت تان را ساده نگه دارید. باید بتوانید رابط کاربری قوی ایجاد کنید نه اینکه قالب هایی بگذارید که بیشتر سایت تان را به سُخره بگیرند.

هر چه ساده تر و کاربردی تر سایت تان را در اختیار کاربران قرار دهید به طبع در کسب درآمد بیشتر تأثیر زیادی خواهد گذاشت. از آن سو با ساده نگه داشتن قالب سایت مزایای خوبی نصیب تان خواهد شد:

مزیت اول: کاربر از دیدن سایت و مطالب آن خسته نمی شود

مزیت دوم: نرخ فرار کاربر کاهش پیدا می کند

مزیت سوم: بازدید کننده های بیشتری نصیب تان خواهد شد

مزیت چهارم: سرعت باز شدن و لود شدن صفحات توسط کاربر خیلی زیادتر می شود

مزیت پنجم: اگر مطالبتان را با پشت زمینه ی سفید ارائه دهید مطالعه ی آن برای کاربر لذت بخش تر خواهد بود

و خیلی از مزیت های دیگر. پس سعی کنید تا جای ممکن این موارد را به اجرا در بیاورید تا کاربران هم از دیدن سایت تان لذت ببرند. در اصل کاربران به خدماتی که ارائه می دهید بیشتر توجه می کنند تا قالب و دیزاین سایت و می توان به راحتی این را گفت که دیزاین سایت برای کاربر اصلاً اهمیتی ندارد و فقط به دنبال این است که مشکلش را حل کند و از سایت خارج شود. همین و بس.

سخن آخر

این 3 اشتباهی که ارائه شد در برخی از سایت ها به وفور دیده می شود و توقع این را هم دارند که درآمد بیشتری را هم کسب کنند. پس تا جای ممکن این 3 مورد را بررسی کنید و اگر در سایت تان از آنها استفاده می کنید به سرعت آن را کاهش و یا کلاً حذف کنید تا درآمدتان بیشتر و بیشتر شود.