be-dast-avardane-rotbeh

اگر شما مدیر یک کسب و کار اینترنتی باشید به طور حتم به دنبال این هستید که بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل را به دست بیاورید و بهترین رتبه از نظر همه، بودن در صفحه ی اول گوگل است. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید تا به صفحه ی اول نزدیک و نزدیک تر شوید این است که بازدید کننده های سایت تان را بیشتر و بیشتر کنید و این کار فقط با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت امکان پذیر خواهد بود.

سئو و بهینه سازی یکی از بهترین و مهمترین کارهایی است که می توانید روی سایت انجام دهید تا موتورهای جستجو سایت تان را شناسایی و از آن سو بازدید کننده های زیادی را به سمت سایت تان روانه کند. این آرزوی همه است که به وسیله ی سئو، بازدید کننده و ترافیک سایت شان را زیاد کنند.

به طور حتم هر کاری روی سایت تان انجام می دهید که هم بازدید کننده بیشتری به دست بیاورید و هم به مرور زمان به به صفحه ی اول گوگل نزدیک شوید، از نگاه گوگل دور نخواهد ماند و این به رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی تان کمک می کند و در نتیجه به کسب درآمد بیشتر می انجامد.

یکی از این موارد که در این مسیر می تواند خیلی به شما کمک کند استفاده ی بهینه از کلمات کلیدی است که برای کسب و کارتان انتخاب می کنید. با این عمل به راحتی می توانید تعداد خیلی زیادی از این بازدید کننده ها را به سمت سایت تان هدایت کنید و چه بسا که همین بازدید کننده ها به مشتریان دائم شما تبدیل شوند. هر چه بیشتر روی سئو و کلمات کلیدی کار کنید به طور حتم این بازدید کننده ها و مشتریان بیشتر و بیشتر می شوند و افزایش فروش بیشتری نصیبتان خواهد شد.

خیلی از کسب و کارهای اینترنتی که امروزه به برند تبدیل شده اند از همین روش استفاده کرده اند و به جای اینکه هزینه های میلیونی و میلیاردی خرج تبلیغات شان کنند روی بهینه کردن کلمات کلیدی شان کار می کنند و همین در بلند مدت باعث جذب مشتری و افزایش فروش می شود. بهینه سازی سایت به مرور زمان می تواند به مزیت رقابتی بین شما و دیگر رقبا تبدیل شود و همین مزیت رقابتی درصد جذب مشتری را بیشتر و بیشتر می کند.

به طور مثال سایت هایی را در نظر بگیرید که با کلمه ی کلیدی "خرید آنلاین" در صفحه ی اول گوگل هستند. اشخاصی که این کلمه ی کلیدی را جستجو می کنند به طبع فقط صفحه ی اول جستجو را در نظر می گیرند و به صفحات بعد مراجعه نمی کنند و اگر سایتی در صدر جستجوی گوگل قرار گرفته باشد و نیازش را برطرف کند مطمئناً به سایت های دیگر هم مراجعه نخواهد کرد و این اهمیت کلمات کلیدی را می رساند.

و حالا تیم "کافه نیاز" در این مقاله 5 نکته را برای بدست آوردن صدر جستجوهای گوگل به شما ارائه خواهد داد که به طور حتم با رعایت این 5 نکته می توانید آرام آرام به صفحه ی اول گوگل نزدیک و نزدیک تر شوید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: بهترین کلمات کلیدی را برای رسیدن به صدر انتخاب کنید

برای جذب مشتری باید سعی کنید بهترین کلمات کلیدی که بیشترین جستجو بر اساس همان کلمه است را انتخاب کنید و برای سئو و بهینه کردن سایت تان از همان کلمات استفاده کنید و این کلمات را هم مخاطبین انتخاب می کنند. در این طور مواقع خودتان را به جای مخاطبین بگذارید و از دید آنها به این مسئله نگاه کنید که اگر به جای آنها بودید چه کلمه ای را در گوگل جستجو می کردید.

به طور مثال سایتی در نظر بگیرید که در زمینه ی فروش ربات های چند کاره اینستاگرام فعالیت می کند. به طبع خیلی از مردم کلمه ی "ربات اینستاگرام" را جستجو می کنند و اگر شما فقط روی این کلمه تمرکز کنید ضرر خواهید کرد به خاطر اینکه خیلی از مردم کلمات دیگری مانند خرید ربات اینستاگرام، ربات لایک بگیر، ربات لایک بگیر اینستاگرام، لایک بگیر اینستاگرام، ربات فالوور بگیر، ربات فالوور بگیر اینستاگرام و خیلی از کلمات دیگر را در گوگل جستجو می کنند و این به ضرر شماست که فقط روی یک کلمه تمرکز کنید.

این ویدیوی کوتاه در مورد نحوه ی به کارگیری کلمات کلیدی را ببینید که چطور با استفاده از آن می توانید به آرام آرام به صدر جستجوهای گوگل نزدیک و نزدیک تر شوید.

 

در انتخاب کلمات کلیدی دقت زیادی به خرج دهید. ممکن است با یک کلمه ی کلیدی به صدر جستجوهای گوگل برسید اما زمانی که بازدید کننده ای نداشته باشید و یا بازدید کننده و ترافیک کمتری داشته باشید به طبع فروش کمتری هم به نسبت رقبایتان خواهید داشت.

کلمات کلیدی به دو شکل متفاوت تقسیم می شوند. کلمات کلیدی که کوتاه تر هستید و رقابت در این زمینه بسیار دشوارتر است و اگر قرار بر این باشد که با این نوع کلمات به صفحه ی اول گوگل برسید باید سعی و تلاشتان را بیشتر کنید کلماتی مثل "خرید آنلاین".

نوع دیگر کلمات بلندتری هستند که رقابت کمتری در آن وجود دارد مثل "خرید آنلاین پکیج دیواری" و این دقیقاً مثل مورد قبلی هست که اعلام کردیم یعنی خیلی راحت تر به وسیله ی این کلمات می توانید به صفحه ی اول برسید اما به طبع ممکن است مشتری کمتری هم داشته باشید.

نکته ی دوم: آنالیز سایت رقبا را فراموش نکنید

آنالیز کردن سایت های رقبا این شانس را برای شما به همراه می آورد تا فرصت هایی را ببینید که رقبای شما از دیدن آنها عاجز و ناتوانند فرصت هایی که ضعف رقبا را نشان می دهد و این ضعف ها به سود شما خواهد بود. سعی کنید حداقل به صورت ماهانه یک بار این کار را انجام دهید و از بالا تا پایین سایت را برانداز کنید. نحوه ی ثبت نام، نحوه خرید محصولات و یا خدمات، نحوه ی پرداخت هزینه، نحوه جذب مشتری، کلمات کلیدی که از آن استفاده می کنند، تعداد بک لینک هایی که ایجاد کرده اند، سایت هایی که برای ایجاد بک لینک استفاده کرده اند و خیلی از موارد دیگر را مو به مو بررسی کنید.

با این نوع آنالیز کردن ها به راحتی می توانید نقاط ضعف و قدرت رقبایتان را شناسایی کنید و از نقاط ضعف آنها به سود خودتان استفاده کنید و همین می شود یک مزیت رقابتی و این مزیت رقابتی نتیجه اش می شود جذب مشتری های بیشتر و در نهایت افزایش فروش.

نکته ی سوم: با تولید محتوای کاربر پسند، کاربران را به سمت خودتان بکشانید

برای اینکه بدانید محتوایی که تولید می کنید کاربران را به سمت سایت تان هدایت می کند یا خیر سعی کنید از اول تا آخر محتوای تان را یک بار به صورت کامل مطالعه کنید و این کار هم بیشتر از 10 دقیقه طول نمی کشد. حالا از خودتان بپرسید: آیا این محتوایی که تولید کردم خودم رو راضی کرد یا نه؟

جواب دادن به این سوال می تواند خیلی خیلی مهم باشد چرا که قرار است با این محتواها کاربران را به سمت سایت تان هدایت کنید. اگر این محتوا شما را راضی نکند چه توقعی دارید که کاربران راضی باشند و مدام به سایت تان در رفت و آمد باشند؟

گوگل این روزها به سایت هایی توجه می کند که بیشترین محتواها را در روز تولید می کنند البته این محتواها باید از کیفیت خوبی هم برخوردار باشد تا مخاطبین را به سمت خودش بکشاند. هر چه این محتواها به روزتر باشد و مخاطبین بیشتری را به خودش جلب کند به طبع روی سئو و بهینه سازی سایت و همچنین به دست آوردن بهترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

نکته ی چهارم: اطلاعات خودتان در زمینه ی سئو را هر روز آپدیت کنید

اگر می خواهید به صفحه ی اول گوگل و از همه مهمتر به صدر جستجوهای گوگل دست پیدا کنید تا جایی که می توانید در مورد سئو و بهینه سازی سایت به صورت روزانه اطلاعات کسب کنید. اطلاعاتی مثل اینکه چطور تولید محتوا کنید، این محتوا را در کجا به اشتراک بگذارید، چطور بک لینک بسازید، کجاها بک لینک بسازید، چطور در فروم ها و انجمن های گفتگو فعالیت کنید و خیلی از موارد دیگر.

پس تا آنجایی که می توانید بر اطلاعات تان بیفزایید. اطلاعاتی که اعلام می کنیم این طور نیست که باید تمام نکات سئو را بدانید. خیر اصلاً این طور نیست. همان اطلاعات کوچک اما کاربردی را یاد بگیرید و در کسب و کارتان پیاده کنید.

نکته ی پنجم: سئو امری مداوم و تکرار پذیر است

سئو چیزی نیست که سایت یک بار به آن نیاز داشته باشد. سئو یک امر مداوم و ادامه دار است و هر روز باید آپدیت شود چرا که رقبای شما هم همین گونه هستند و روزانه روی سئو سایتشان کار می کنند و اگر شما یک روز روی سئو سایت تان کار نکنید به طور حتم رقبا از شما جلو خواهند افتاد و رسیدن به آنها کاری سخت و دشوار خواهد بود.

سایت هایی که الان و در حال حاضر در صفحه ی اول هستند و بعضاً در لینک اول گوگل هستند به صورت مداوم روی سئو سایت شان کار کرده اند و همین الان هم همین کار را انجام می دهند. پس توقع نداشته باشید که فقط یک بار این کار را انجام دهید و به صفحه ی اول هم برسید و جای رقبا را بگیرید.

سخن آخر

به دست آوردن صفحه ی اول گوگل یعنی برند شدن در میان مردم و رقبا و هر چه از تکنیک ها و ترفندهای خاص سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید به مرور زمان رتبه ی سایت تان افزایش خواهد یافت و این روی افزایش بازدید و افزایش فروش سایت تان تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

شاید برای چند سال قبل سئو مثل یک راز بود اما با تکنیک ها و ترفندهایی که در حال حاضر وجود دارد این مورد بیشتر به رقابتی بین کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شده تا سایت شان را در بهترین رتبه ی جستجوهای گوگل ببیند.