seo-video

تعداد کاربران اینترنت روز به روز در حال پیشرفت و ازدیاد هستند و تعداد زیادی از این اشخاص به واسطه ی تبلیغات محصولات و خدمات خود از اینترنت استفاده می کنند. یکی از این نوع استفاده کردن ها که تأثیر زیادی روی فروش محصولات و خدمات دارد استفاده از ویدیو است.

ویدیو مارکتینگ این روزها به شدت در میان مردم و کسب و کارها رواج پیدا کرده است و اکثر مردم ویدیوهای خودشان را در سایت های اشتراک ویدیو قرار می دهند و اگر نیاز به آموزش خاصی داشته باشند سعی می کنند بیشتر آن را به صورت ویدیو دریافت کنند تا اینکه بخواهند یک متن بلند بالا را مطالعه کنند.

بارگذاری ویدیو در سایت های اشتراک ویدیو می تواند کاربران زیادی را به سمت سایت و کسب و کارتان هدایت کند و این می تواند بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربران را کاهش دهد و هر چه نرخ فرار کاهش پیدا کند افزایش فروش را هم به همراه خواهید داشت.

تعداد اشخاصی که از ویدیو برای مصارف شخصی خود استفاده می کنند روز به روز و ثانیه به ثانیه بیشتر و بیشتر می شود و این اشخاص سعی می کنند با رقبای خود در رقابت باشند تا ویدیوهای شان در صدر جستجوی گوگل قرار بگیرد. اما برخی از افراد به نکات و تکنیک های ریز و بعضاً ساده توجهی ندارند که شما با رعایت کردن این موارد به راحتی می توانید هم ویدیوهایتان را بهینه و سئو کنید و هم به مرور زمان رتبه ی سایت تان را در جستجوی گوگل بهبود ببخشید.

ویدیوهای شما هر چه قدر هم که در میان رقبا در صفحه ی اول باشد اما کلیک خور خوبی نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد. باید سعی کنید این ویدیو را به مرور زمان به لینک اول برسانید تا هم بازدید کننده ی خوبی داشته باشید و هم درآمد بهتری نسبت به رقبا داشته باشید. قبل از هر چیزی این ویدیو کوتاه را ببینید که در همین مورد صحبت می کند.

استفاده از این تکنیک ها شاید در همان ابتدای کار ویدیوهای تان را در صفحه ی اول به نمایش در نیاورد اما به مرور زمان با رعایت کردن این نکات می توانید رتبه ی سایت تان را بهبود ببخشید و تیم "کافه نیاز" در این مقاله به ذکر 7 تکنیک مهم و کاربردی پرداخته است تا بتوانید به این مهم دست پیدا کنید.

با ما همراه باشید ....

تکنیک اول: از بهترین و جذاب ترین عنوان برای ویدیو استفاده کنید

یکی از مهمترین بخش هایی که بیشترین تأثیر را روی مخاطب دارد، عنوان ویدیو است. استفاده از عناوین جذاب می تواند تأثیری بسیار در ذهن مخاطب بگذارد و همین تأثیر باعث می شود تا مخاطبین ویدیوتان را مشاهده کنند که این مورد شامل چند نکته ی کوچک است:

نکته ی اول: برای اینکه عنوانی جذاب بسازید می توانید از کلمات و صفت های به خصوصی مانند بهترین، برترین، بزرگترین، عالی ترین، جالب ترین، اولین و غیره استفاده کنید. در کنار اینها می تواند از به کار بردن اعداد بهره ببرید چرا که تأثیر زیادی روی مخاطب می گذارد. به طور مثال: 7 روش از بهترین روش های افزایش بازدید برای سایت

نکته ی دوم: همچنین می توانید از کلمه و اعداد سال هم برای جذاب کردن این عنوان بهره ببرید. به طور مثال: 10 روش از عالی ترین روش های موفقیت در سال 2019. این عنوان 3 نکته دارد: هم از تعداد روش ها که همان 10 روش هست استفاده کرده اید، هم از صفت عالی ترین استفاده شده و هم از اعداد سال استفاده کرده اید.

نکته ی سوم: کلمات کلیدی تان را هم می توانید در عنوان ویدیو به کار ببرید. با این کار مخاطبین و اشخاصی که به دنبال یک عنوان یا یک کلمه ی خاص هستند، به سرعت به ویدیو شما منتقل می شوند.

نکته ی چهارم: از کلمات کلیدی به اندازه و در حد نرمال استفاده کنید. سعی نکنید در یک عنوان چند کلمه ی کلیدی به کار ببرید به خاطر اینکه جذابیتش را از بین می برد و در ضمن چند بار عنوان را بخوانید و ویرایش کنید تا بتوانید بهترین عنوان را انتخاب کنید.

هر چه عنوان و توضیحاتی که مربوط به ویدیو هست را به خوبی انتخاب کنید به طور حتم بازدید کننده ی زیادی را به سمت ویدیوتان جذب خواهید کرد و این مورد در بلند مدت تأثیر زیادی در بهبود بخشیدن رتبه ی ویدیو و رتبه ی سایت تان خواهد داشت.

تکنیک دوم: برای افزایش بازدید از سایت های اشتراک گذاری ایرانی استفاده کنید

همه این را خوب می دانیم که سایت های اشتراک گذاری خارجی به خصوص یوتیوب از بزرگترین سایت ها در زمینه ی اشتراک گذاری ویدیو است و این سایت بهترین نوع پلتفرومی است که به وسیله ی آن می توانید به برند سازی کسب و کارتان کمک کنید. تبلیغ و برند سازی به وسیله ی این نوع پلتفروم کار راحت تری نسبت به دیگر سایت های خارجی است.

اما به خاطر اینکه یوتیوب در ایران فیلتر است فقط روی برند سازی تأثیر دارد و اکثر اشخاصی که مایل هستند بازدید کننده ها را در سایت نگه دارند که هم بانس ریت سایت کاهش پیدا کند و هم افزایش ترافیک بیشتری را به دست بیاورند سعی می کنند از سایت های اشتراک گذاری داخلی که مهمترین آنها آپارات است، استفاده کنند.

آپارات یکی از قوی ترین و محبوب ترین سایت های اشتراک گذاری در ایران است که خیلی از مدیران سایت ها و وبمسترها از آن استفاده می کنند و با آپلود ویدیوهایشان فقط لینک آن را در سایت شان قرار می دهند و تا مخاطبین با مشاهده ی آن روی افزایش ترافیک و کاهش نرخ فرار کاربران تأثیر مستقیم داشته باشند.

تکنیک سوم: بارگذاری کردن ویدیو روی سایت خودتان

این تکنیک را سعی کنید با یک جستجوی کوچک در گوگل شروع کنید. یک ویدیو به طور مثال موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی را در گوگل سرچ  کنید و ببینید چه سایت هایی در صفحه ی اول از رتبه ی 1 تا 10 قرار دارند. به طور حتم یا سایت یوتیوب را مشاهده خواهید کرد یا سایت آپارات.

یکی از نکاتی که خیلی ها به آن توجهی نمی کنند و یا فقط به یک دلیل به آن اعتنایی نمی کنند این است که قرار دادن ویدیو در دامنه ی سایت خودتان این شانس را به شما می دهد که ترافیک گوگل را به سمت سایت خودتان بکشانید نه به سمت آپارات یا یوتیوب یا هر سایت اشتراک ویدیو دیگری.

نکته ی که اعلام کردیم این است: بیشتر وبمسترها به این موضوع توجهی نمی کنند و تنها دلیلش این است که نمی خواهند فضای هاست از ویدیو پر شود. به خاطر همین است که ویدیوهایشان را در سایت های اشتراک ویدیو آپلود می کنند و سپس لینک نمایش آن را در سایت خودشان قرار می دهند.

با این کار شما به سایت های اشتراک ویدیو کمک می کنید که تا ترافیک بیشتری دریافت کنند و در هنگام جستجو این سایت ها نمایش داده می شود چرا که در کل رتبه ی بهتری نسبت به سایت شما دارند و برای اینکه ترافیک مخاطبین را به سمت سایت تان بکشانید می توانید از این تکنیک استفاده کنید.

اما اگر پر شدن فضای هاست برای شما اهمیتی ندارد پس بهتر است که ویدیوها را در سایت خودتان آپلود کنید تا به مرور زمان لینک سایت شما در صفحات اول گوگل نمایش داده شود نه سایت های اشتراک ویدیو. این مورد تنها دلیلش همان بحث افزایش ترافیک و افزایش درآمد است.

اما این نکته حائز اهمیت است که برای بهتر دیده شدن ویدیوها و تبدیل شدن به یک برند و همچنین کاهش دادن هزینه ها به خصوص هزینه های مربوط به هاستینگ، می بایست ویدیوهایتان را در سایت های اشتراک گذاری ویدیو قرار دهید.

تکنیک چهارم: تصاویری جذاب برای جلد ویدیوتان به کار ببرید

تمام ویدیوها دارای یک جلد خاص هستند که قبل از اینکه ویدیو به نمایش در بیاید از آن استفاده می کنند. این جلد شامل یک تصویر است و هر زمان که کاربران یک ویدیو را جستجو می کنند این ویدیو در نتایج جستجو برای آنها به نمایش در می آید و چه بهتر که از یک تصویر و عکس جذاب برای ویدیوتان استفاده کنید.

هر چه ویدیوهایتان را با تصاویر جذاب تری مُنقش کنید به طبع ویدیویتان کلیک خور بهتری هم خواهد داشت و از آن سو روی سئو و بهینه سازی سایت تان هم تأثیر زیادتری خواهد گذاشت.

تکنیک پنجم: ویدیوها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

برای به دست آوردن ترافیک و افزایش بازدید سایت از این نترسید که ویدیوهایتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این مورد یکی از روش های عالی برای جذب بازدید کننده و از آن بهتر تأثیر زیادی روی سئو و بهینه سازی سایت تان دارد. پس این ترس را کنار بگذارید و با آغوش باز این کار را انجام دهید.

خیلی از افراد در کل دنیا منتظر این هستند که به صورت روزانه مطالب جدید و ناب را از شبکه های اجتماعی به دست بیاورند پس با انگیزه و با اعتماد به نفس بالا تمام ویدیوها و مطالب تان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و همچنین از مخاطبین خودتان درخواست کنید که ویدیوهایتان را لایک، اشتراک گذاری و یا شما را در این شبکه ها دنبال کنند.

این مورد در بلند مدت می تواند روی سئو و بهینه سازی سایت، برند سازی، افزایش ترافیک و افزایش بازدید سایت به شما کمک بزرگی کند و این موارد در نهایت به افزایش فروش شما منتهی می شود.

تکنیک ششم: متن ویدیو یا رونوشتی از آن را در اختیار مخاطبین قرار دهید

اگر ویدیو شما دارای زیرنویس است یا زیرنویسی ندارد و به صورت عادی صحبت می شود، می توانید به همراه ویدیو یک متن کلی از صحبت هایی که در ویدیو هست را انتشار دهید یا لینک دانلود آن را در اختیار کاربران قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانند آن را دانلود و سر فرصت مطالعه کنند و در برخی موارد کاربران ترجیح می دهند که قبل از اینکه ویدیو را مشاهده کنند یک شماتیک کلی از ویدیو را در مطالبی نوشته است، ببینند.

هر چه متنی که وارد می کنید کلمات کلیدی بیشتری داشته باشد در نتایج جستجوی گوگل در رتبه ی بهتری قرار خواهید گرفت و این می تواند در افزایش بازدید ویدیو و افزایش ترافیک سایت به شما کمک کند.

تکنیک هفتم: کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید

یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که کلماتی را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کنید که این حس را به شما منتقل می کند که ممکن است کاربران آن را برای جستجو انتخاب کنند. این کار باید به صورت کاملاً هوشمندانه و خلاقانه صورت بپذیرد و سعی کنید تمام این انتخاب ها را از دید یک کاربر در نظر بگیرد و شخصاً خودتان را به جای کاربر بگذارید و از دید آنها به این قضیه نگاه کنید.

اگر این کار را هوشمندانه تر انجام دهید در اصل این فرصت و شانس را در اختیار ویدیویتان قرار داده اید که در نتایج جستجوی گوگل در بهترین رتبه قرار بگیرد و از همه مهمتر فرصت دیده شدن را ویدیو را در اختیار کاربران و مخاطبین تان قرار داده اید.

سخن آخر

این نکات و تکنیک هایی که ارائه شد تنها بخشی از روش هایی بود که شما به وسیله ی آن می توانید به مرور زمان رتبه ی ویدیوهایتان را بهبود ببخشید و همین کافی است تا در بلند مدت در بهترین رتبه ی نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید.