How-to-succeed

رسیدن به موفقیت همیشه در اولویت کاری انسان ها بوده و تا جایی که توانسته اند سعی کردند با تلاش و کوشش فراوان آن را به خدمت خود در بیاورد. انسان ها وقتی چیزی را طلب می کنند اگر واقعاً به آن علاقه داشته باشند و به آن به عنوان یک هدف نگاه کنند، مطمئناً برای رسیدن به آن مشتاقانه سعی و تلاش و کوشش بیشتری می کنند و این نشان دهنده ی این است که انسان ها همیشه در مسیر رشد و پیشرفت کاری هستند.

در بیشتر مواقع دیده می شود که انسان ها با سعی و تلاشی که از خود نشان می دهند به هدفی که می خواهند نمی رسند و شاید یکی از بزرگترین دلیل ها را بتوان در بحث قانون جذب به دنبال آن باشیم. خیلی از اشخاص سعی و تلاشی دو یا چند برابری از خود نشان می دهند اما متأسفانه در قانون جذب خیلی ضعیف عمل می کنند و نمی توانند موفقیت هایشان را تجسم کنند و همین دلیلی می شود برای نرسیدن به اهداف. برای موفقیت و رسیدن به اهداف در ابتدای کار باید با یک برنامه ریزی دقیق و کامل، سعی و تلاش و در نهایت با یک تجسم خلاق و تصویر سازی ذهنی، موفقیت ها را به سمت خودتان بکشانید.

قبل از اینکه بحث را شروع کنیم ابتدا اجازه دهید یک داستان خیلی جالب و کاملاً احساسی از یکی از دانشمندان به نام و بزرگ در قدیم به نام "ابوجعرانه" بیان کنیم. ابوجعرانه نام یک حشره ای که شبیه به سوسک است. این دانشمند بزرگ می گوید: در یکی از شب ها در مسجد دمشق در کنار یکی از ستون ها نشسته بودم. این حشره را دیدم که سعی و تلاش می کرد از این ستون سنگی خود را به بالا بکشاند.

این دانشمند می گوید: از زمانی که آنجا بودم تا صبح به این حشره نگاه کردم و شمارش کردم که حدود 700 بار این حشره بالا می رفت و می افتاد و دوباره بلند می شد و دوباره می افتاد و باز هم بلند می شد. زمانی که رفتم وضو گرفتم و نماز خواندم و برگشتم دیدم که بالای ستون سنگی رفته و از آن به بعد این حشره برای من شد سمبل استقامت، شهامت، پایداری و سعی و تلاشش برای من تحسین برانگیز بود. از آنجا بود که اسمم را به ابوجعرانه تغییر دادم فقط به خاطر اینکه استقامت و شهامت را از یک حشره یاد گرفته بودم.

بیشتر مردم متأسفانه تلاش و کوشش و قانون جذب را با هم اشتباه می گیرند و به خاطر همین است که در اکثر مواقع هم به خواسته های خود نمی رسند و تصورشان این است که اگر به خواسته ها، اهداف و آرزوهای خود فکر کنند و دیگر تلاشی از خودشان نشان ندهند به هر آنچه که می خواهند می رسند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله ی جالب مایل این موضوع را به صورت کامل موشکافی کند و تفاوت آن ها را برای شما توضیح دهد که موفقیت را چگونه باید به دست بیاورید، از راه قانون جذب یا سعی و تلاش و کوشش یا با استفاده از هر دو.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: استفاده صحیح از قانون جذب همسو با سعی و تلاش است

یکی از باورهای غلطی که در بین مردم به اشتباه رواج پیدا کرده این است که می گویند به هر موفقیتی که می خواهید برسید فقط کافی است که به آن فکر کنید. این مورد تا حدودی درست است. اگر به یاد داشته باشید در فیلم راز هم به همین موضوع اشاره شد اما این یک باور کاملاً غلط است. شما تا زمانی که سعی و تلاشی در جهت رسیدن به اهدافتان از خود نشان ندهید هرگز نمی توانید به سمت موفقیت قدم بردارید. یعنی به طور کل رسیدن به هر موفقیتی و قدم گذاشتن در این مسیر زمانی امکان پذیر است که از خودتان سعی و تلاش به خرج دهید. همان طوری که خدا می گوید: از تو حرکت از من برکت.

این ویدیو کوتاه 5 دقیقه ای را مشاهده کنید که در مورد قانون جذب صحبت می کند و به شما می گوید که چطور می توانید خواسته هایتان را به سمت تان جذب کنید.

در اینجا یک سوال پیش می آید:

برخی ها از خودشان می پرسند پس چرا خیلی از اشخاص بیشتر از همه تلاش می کنند و تصویر سازی ذهنی خوبی هم دارند اما به موفقیتی که خواهان آن هستند نمی رسند؟

همان طور که در بالا هم گفتیم موفقیت زمانی امکان پذیر است که از قانون جذب به خوبی استفاده کنید. یعنی تصویر سازی را با ایمان و باوری کامل انجام دهید. به طور مثال اگر قرار است بعد از گذشت یک سال به بهترین خانه ای که در ذهنتان تصور کرده اید برسید باید آنقدر به این تصویر سازی ذهنی ایمان و باور داشته باشید که چنان انگیزه ای به شما بدهد که سعی و تلاشی چند برابری برای رسیدن به آن انجام دهید.

باید با قدرت، ایمان و باوری کامل و راسخ رویاپردازی و تصویر سازی کنید تا بتوانید به خوبی از این قانون استفاده کرده باشید. قانون جذب فقط با ایمان و باور و گفتگوهای درونی مثبت به سرانجام خواهد رسید. شما نمی توانید به خانه ی یک میلیاردی فکر کنید و سعی و تلاش هم داشته باشید اما از آن سو یک ذهنیت کاملاً منفی نسبت به کائنات داشته باشید که کائنات و قانون جذب هیچوقت نمی تواند یک خانه ی یک میلیاردی برای من مهیا کند و همین می شود یک دلیلی برای اینکه به خواسته ها و رویاهای خودتان نرسید.

پس اگر قصد موفق شدن در هر جایی را دارید باید یک ذهنیت مثبت و یک ذهنیت ثروتمندگونه نسبت به هر چیزی داشته باشید تا بتوانید از این قانون به درستی استفاده کرده باشید.

نکته ی دوم: زمانی در مدار موفقیت قرار می گیرید که باور موفقیت داشته باشید

رسیدن به هر موفقیت به طور حتم از مسیر سعی و تلاش رد می شود و چه بهتر که در این مسیر از یک ذهنیت کاملاً مثبت برای رسیدن به موفقیت هایمان استفاده کنیم و این زمانی اتفاق می افتد که شما نسبت به تک تک اهدافتان یک باور کامل داشته باشید. این یعنی شما هر سختی را به جان می خرید که تا کارهایی را انجام دهید که آرام آرام شما را به موفقیت نزدیک و نزدیک تر کند.

شاید تا به حال متوجه اشخاصی شده باشید که نسبت به کاری که انجام می دهند هیچ حسی ندارند و در کل علاقه ای هم به آن نشان نمی دهند. همین بهانه ای می شود تا خیلی زود از کار کردن خسته شوند و این کار می شود یک بهانه برای نرسیدن به موفقیت. خیلی از اشخاص هم هستند که به کارشان فوق العاده علاقه دارند و هر سختی را تحمل می کنند و آنقدر نسبت به کارشان با ذهنیتی مثبت فکر می کنند تا در مدار موفقیت قرار بگیرند.

اشخاص گروه دوم به طبع انرژی و انگیزه ی بیشتری برای رسیدن به اهداف خود دارند و قطعاً با توجه به نوع علاقه و همچنین ذهنیت مثبتی که نسبت به اهدافشان دارند سعی و تلاشی از خودشان نشان می دهند که مسیر موفقیت را برایشان راحت و آسان خواهد کرد.

نکته ی سوم: استفاده از قانون جذب کار راحتی نیست و بر عکس سخت و دشوار است

خیلی از مردم قانون جذب را قبول ندارند. گرچه سعی و تلاش هم کرده اند اما فقط به خاطر اینکه خودشان نتوانسته اند به خوبی از این قانون استفاده کنند و به موفقیت های بزرگی برسند می گویند این قانون همش دروغه. برخی از مردم تصور می کنند که استفاده از قانون جذب برای رسیدن خواسته ها و اهداف می تواند کاری راحت باشد و بدون سعی و تلاش به راحتی می توان به تمام خواسته ها رسید، اما باید این را گفت که این موضوع کاملاً برعکس است و کاری سخت و زمان بر خواهد بود.

چرا که ممکن است هدفی که به آن فکر می کنید و آن را در ذهنتان تجسم می کنید یک هدف بلند مدت باشد و این احتمال وجود دارد که چند سال زمان بر باشد. به همین دلیل است که خیلی ها این قانون را دروغ می نامند فقط به خاطر اینکه برای آن ها کار نکرده است. اما باید این را بدانید که این قانون کاملاً وجود دارد و یک قانون واقعی است. چون شما نتوانسته اید به درستی از آن استفاده کنید دلیلی نمی شود که نتوانید از آن به خوبی استفاده کنید.

در این مسیر باید نداهای درونی و گفتگوهای درونی تان را همسو با تصویر سازی ذهنی و همچنین خواسته هایتان کنید و از آن طرف باید سعی و تلاشتان را هم بیشتر کنید تا به چیزی که می خواهید برسید. به طور مثال اگر قرار است به همان خانه ی یک میلیاردی برسید و به کائنات گفته اید من یک سال دیگر این خانه را می خواهم و تصویر سازی هم کرده اید و بعد متوجه می شوید که بعد از یک سال نمی توانید به این خانه برسید. دیگر نمی توانید کائنات و یا قانون جذب را زیر سوال ببرید که چرا به این خانه نرسیدید.

اولاً که باید به اندازه ای که تصویر سازی می کنید و از قانون جذب استفاده می کنید به همان اندازه هم سعی و تلاش کنید و ثانیاً به کائنات زمان بدهید که این خانه را بتواند برای شما آماده کند. نه اینکه بگویید من یک سال دیگر این خانه را می خواهم و بعد از اینکه به دست نیاوردید سرخورده شوید و بگویید: قانون جذب همش الکیه و دروغه.

نکته ی چهارم: هر تلاش و کوششی به ثمر خواهد نشست

تصور خیلی ها این است که وقتی تلاش و کوششی انجام می دهند و به جایی نمی رسند قانون جذب هم نمی تواند به آنها کمک کند. اما تا زمانی که تلاش و کوششی در کار هست پس قانون جذب هم کار می کند و این باعث می شود شما در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت.

در راه رسیدن به موفقیت هر تلاش و کوششی چه کوچک و چه بزرگ به ثمر خواهد نشست به شرط آنکه قانون جذب را همسو با خودتان کنید. هر چه ذهنیتی که نسبت به موفقیت در ذهنتان ساخته اید مثبت تر باشد به طبع نتیجه های بهتری هم خواهید رسید. در مسیر موفقیت هر تلاشی چه کوچک و چه بزرگ به موفقیت و شکست هایی می رسد که انتظارش را هم نداریم اما مهمترین نکته این است که ما از تک تک تجربه هایی که در این راه به دست می آوریم استفاده کنیم تا مسیر موفقیت برای ما هموارتر شود.

نکته ی پنجم: ذهن شما خیلی قوی تر از سعی و تلاش فیزیکی است

شما چه بخواهید چه نخواهید یک ذهن فوق العاده قدرتمند دارید که با تمرکز روی هر چیزی می توانید سرعت اتفاق افتادن آن را بیشتر کنید و از آن با کمترین سعی و تلاش به موفقیت ها و هدف های بزرگی هم برسید به خصوص اگر به صورت منفی فکر کنید. به خاطر اینکه قدرت افکار منفی 70 برابر افکار مثبت است. قبل از اینکه کاری انجام دهید اول در ذهنتان آن را تجسم می کنید و سپس برای انجام دادنش سعی و تلاش می کنید و همین سرعت رسیدنش را بیشتر می کند.

پس در این قسمت هم این دو بخش یعنی استفاده از قانون جذب و سعی و تلاش فیزیکی در راستای یکدیگرند. یعنی اگر باور شما این است که در این مسیر به موفقیت می رسید پس با بیشترین تمرکز فکری و کمترین سعی و تلاش فیزیکی می توانید به موفقیت های زیادی هم برسید. اما اگر در مسیری که قدم برداشته اید می دانید که موفقیتی در کار نیست پس به طور حتم کارهایی که انجام می دهید برای شما سخت و رنج آور خواهد بود.

به خاطر همین است که همیشه می گویند: افکار مثبت، افراد و موقعیت های مثبت را به خودش جذب می کند و افکار منفی هم افراد و موقعیت های منفی را.

اگر در ذهنتان موفق نباشید به طور حتم با سعی و تلاش فیزیکی هم نمی توانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید. اگر در مدار موفقیت قرار بگیرید و با تمرکز روی کارهای مورد علاقه تان به راحتی می توانید با کمترین سعی و تلاش و کوششی که از خودتان به خرج می دهید به موفقیت هایی برسید که دیگران آرزوی داشتنش را دارند.

به همین دلیل است که وقتی شخصی را می بینید که کمتر از شما کار می کند اما درآمد بیشتری نسبت کسب و کار شما دارد و شاید تنها دلیلش همان بحث تمرکز روی کارهایی است که مورد علاقه ی ما است.

سخن آخر

قانون جذب واقعاً وجود دارد اما به شرطی که از آن به خوبی استفاده کنید. اگر استفاده از قانون را به خوبی انجام دهید به طور حتم کائنات چیزهایی را برای شما مهیا می کند که تصور کردنش هم برایتان سخت و دشوار خواهد بود. رسیدن به موفقیت با سعی و تلاش و کوشش به علاوه ی استفاده ی صحیح از قانون جذب امکان پذیر خواهد بود و اگر اغراق نکرده باشیم سرعت رسیدن به موفقیت با قانون جذب خیلی بیشتر خواهد بود.