edite-mohtava.jpg

هر کسی که یک کسب و کار اینترنتی دارد این را خوب می داند که تولید محتوا یکی از با ارزش ترین کارهایی است که برای به دست آوردن بهترین رتبه در جستجوهای گوگل، می توان انجام داد. ایجاد محتوا همان طوری که می دانید اگر به صورت منظم و روزانه انجام شود به طور حتم یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به جایگاهی است که مدت هاست منتظر آن بوده اید.

اما همان طوری که می دانید تولید محتوا باید طبق یک اصول خاص انجام شود. از جمله:

* به صورت منظم و به صورت روانه تولید شدن

* تولید کردن مطالبی که تأثیرگذاری زیادی داشته باشد

* ایجاد کردن مطالبی که مخاطبین زیادی را به سمت خودش جذب کند

* تولید کردن مطالبی که از کیفیت بالایی برخوردار باشد

* مطالب باید مخاطب پسند و از همه مهمتر گوگل پسند باشد

* محتوای تولید شده باید نکاتی جدید در اختیار کاربران قرار دهد

و خیلی از نکات دیگر

اما در این بخش بحث ما در مورد مقاله های قدیمی است که در حال خاک خوردن است و مسلماً این نه به سود شماست، نه سود کاربر و نه به سود رتبه ی شما در نتایج جستجوی گوگل. خُب به نظر شما باید چه کاری انجام دهیم؟ آنها را حذف کنیم یا ویرایش کنیم؟

مطمئناً حذف کردن آن به هیچ عنوان به سود شما نخواهد بود و بزرگترین ضرری که به شما وارد می کند این است که لینک هایی در اینترنت وجود دارد که قبلاً به یک محتوا لینک داده شده بود اما حالا این مطالب حذف شده است و این صد در صد روی سئو سایت تان تأثیر منفی خواهد گذاشت.

پس تنها راه حلش این است که آنها را ویرایش کنیم و تنها دلیلش این است که مطالبی که قبلاً نوشته اید با اطلاعات قدیمی و منسوخ شده نوشته اید و به طور حتم گوگل این را متوجه می شود و حالا وقت آن است که همین مطالب قدیمی را با مطالب، تصاویر، جملات، کلمات، پادکست های صوتی و یا ویدیوهای جدیدتر، به روز کنید. این کار به طور حتم و شاید به جرأت می توان گفت که صد در صد به سود کسب و کار اینترنتی شما و کسب رتبه در جستجوهای گوگل خواهد بود.

شاید این نکته برای شما جالب باشد که بدانید، سایت کافه نیاز از همین ترفند برای به دست آوردن بهترین رتبه در جستجوهای استفاده کرد و به سرعت هم نتایج آن را دید و پیشنهاد ما هم به شما این است که بعد از مدتی برگردید و مقاله ها و محتواهای قدیمی تان را طبق اصول و نکاتی که در این مقاله ارائه می شود ویرایش کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ها را در سریع ترین زمان ممکن به دست بیاورید.

به طور حتم اگر به محتواهای قدیمی تان برگردید مطالعه ی آن هیچ لذتی برای شما ندارد و فقط کافی است که محتواهای قدیمی تان را با کلماتی کلیدی جدید ویرایش کنید تا هم از نظر گوگل جلوه ی خاصی پیدا کند و هم روی مخاطبین تأثیرگذارتر باشد.

در این مقاله تیم "کافه نیاز" مایل است 2 نکته ی جالب را به شما بیاموزد تا بتوانید محتواهای قدیمی تان را ویرایش کنید و به مرور زمان به صدر جستجوهای گوگل نزدیک شوید.

با ما همراه باشید ....

نکته ی اول: از همان اول بهترین متن تان را ایجاد کنید

بهترین محتواها از جمع ترین حواس ها تولید می شود پس تا جایی که می توانید از همان ابتدای نوشتن محتوای تان سعی کنید بهترین محتوا را تولید کنید. این یعنی اگر شما قرار است 10 صفحه بنویسید از همان ابتدا این کار را به نحو احسن انجام دهید تا مجبور نباشید این 10 صفحه را از ابتدا بخوانید و ویرایش کنید.

اگر بخواهیم این مورد را می توانیم طور دیگری بیان کنیم. سعی کنید طوری بنویسید که در زمان ویرایش احتیاجی نباشد که تمام متن را به یک باره عوض کنید. همین که بتوانید جملاتی کوتاه و یا کلماتی مترادف را به جای کلماتی دیگر اضافه کنید بهتر است و یا می توانید به محتوای ویرایش شده پادکست صوتی، ویدیو و یا تصاویر جدید اضافه کنید.

نکته ی دوم: جملات و پاراگراف های بلند و خسته کننده را بازنویسی کنید

یکی از مواردی که خیلی روی کاربران و مخاطبین تأثیر می گذارد این است که مطالبی را ارائه دهید که قابل مطالعه باشد و به هیچ عنوان کاربر را خسته نکند. برای این کار می توانید به سراغ پاراگراف هایی بروید که خیلی طولانی هستند. این نوع جملات و پاراگراف ها مخاطبین را خسته می کند. به خاطر اینکه کاربر باید تا آخر پاراگراف را مطالعه کند تا بالاخره متوجه شود قضیه از چه ماجراست.

توصیه ی ما این است که پاراگراف های بیشتر از 6 خط را کوتاه و به 3 الی 4 خط برسانید. اگر نیاز باشد مطالب را ویرایش و جملاتی جدیدتر به آن اضافه کنید. جملاتی که با اطلاعات قدیمی نوشته اید را دوباره بازنویسی و از حالت خسته کننده بودن برای کاربر خارج کنید و جملاتی جدیدتر اضافه نمایید.

اگر جمله ای برای شما که تولید کننده ی محتوا هستید، نامفهوم است پس به طور حتم برای خواننده و کاربر هم نامفهوم است. سعی کنید در کمال آرامش 3 بار، 4 بار و یا بیشتر بخوانید تا متوجه شوید که کجای نوشته هایتان ایراد دارد. اگر نیاز باشد تمام صداهای مزاحم اطرافتان را قطع کنید. از صدای رادیو، تلویزیون، تیک تاک ساعت و هر چیز دیگری را قطع کنید و چند بار متن تان را مطالعه و سپس آن را ویرایش کنید.

سخن آخر

این دو نکته در عین سادگی می تواند کمک بسیار بزرگی به شما بکند تا بتوانید صدر جستجوهای گوگل را به دست بگیرید. شاید برگشتن به عقب و ویرایش کردن مطالب قدیمی مقداری سخت و دشوار باشد اما همین که هدف گذاری کنید و برای رسیدن به صفحه ی اول تلاش کنید به طور حتم گوگل هم این کار شما را بی اجر و قرب نخواهد گذاشت.