9-formole-movafghiyat-business 

برای موفقیت و رونق بخشیدن به کسب و کار روش ها، ترفندها و تکنیک های زیادی وجود دارد که خیلی ها از آنها استفاده می کنند و به موفقیت های زیادی هم دست پیدا کرده اند. شاید خیلی از این تکنیک ها و ترفندها آنقدر ساده بوده اند که در عین سادگی به راحتی از کنارش رد شده ایم اما باید این را بدانید که گرچه این تکنیک ها ساده هستند اما در کل موفقیت و موفق شدن در هر کسب و کاری به هیچ عنوان ساده نخواهد بود و نیازمند سعی و تلاش زیاد شبانه روزی خواهد بود.

در مسیر موفقیت هر کسب و کاری چه فیزیکی و چه اینترنتی فراز و نشیب های زیادی وجود دارد و بزرگترین و مهمترین اصل موفقیت در این مسیر صبر و تحمل زیاد در برابر ناملایمات، سختی ها و شکست ها خواهد بود. چرا که هر تصمیمی که شما در این مسیر می گیرید می تواند سرنوشت کاری و آینده تان را رقم بزند.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله قصد دارد 9 فرمول موفقیت را برای شما شرح دهد. فرمول هایی که هر کسی باید موفقیت در کسب و کار بداند و از آن اطلاع داشته باشد.

با ما همراه باشید ....

فرمول اول: از کسب و کاری که راه اندازی می کنید لذت ببرید

شاید جالب باشد بدانید تمام افرادی که در حال حاضر در کسب و کارشان جزء بهترین ها هستند و اشخاصی میلیاردر محسوب می شوند همان اشخاصی هستند که از کار کردن در حیطه ی که انتخاب کرده اند لذت می برند. این اشخاص حاضرند مدت ها بدون کسب درآمد کار کنند ولی مطمئن هستند بعد از مدتی به درآمد برسند.

اگر شما هم قرار است در کسب و کارتان به موفقیت های زیادی برسید باید از کاری که می کنید لذت ببرید. چون اولین قدم در کسب موفقیت، لذت بردن در این مسیر سخت و دشوار است. احساس رضایت و خشنودی از راه اندازی کسب و کاری که دارید می تواند آغازگر راهی جدید در این مسیر پر پیچ و خم باشد.

فرمول دوم: صبر و تحمل داشته باشید

اگر قصدتان این است که در کسب و کارتان به موفقیت برسید پس باید کارهایی انجام دهید که دیگران انجام نداده اند و شاید اولین کار این باشد که در این مسیر صبر و تحمل داشته باشید. هیچ کسب و کاری را پیدا نخواهید کرد که یک شبه به موفقیت برسد و میلیاردر شده باشد. تمام اشخاصی که به درآمدهای فوق تصور رسیده اند روزی از همین جایی که شما هستید یعنی از نقطه ی صفر، شروع کرده اند.

ریشه ی تمام موفقیت ها از صبوری کردن شروع می شود. اگر در این مسیر صبر و تحمل نداشته باشید، اگر شکیبا نباشید، اگر صبوری نکنید به طور حتم رشد و پیشرفت و ترقی کسب و کارتان را هم نخواهید دید و این نکته را فراموش نکنید: هیچ درختی یک شبه ثمر نمی دهد پس صبور باشید.

فرمول سوم: نقاط ضعف و قدرت محصولات و خدمات خودتان را شناسایی کنید

formole-movafghiyat-business

هر شخصی که از محصولات و خدمات خودش استفاده کرده باشد به طور حتم خیلی راحت تر می تواند نقاط ضعف و قدرتش را شناسایی کند. پس تا جای ممکن اولین مصرف کننده ی محصولات و خدمات تان باشید ولی سعی کنید با این موضوع احساسی برخورد نکنید. به خاطر اینکه اگر همین محصولات و خدمات را در اختیار مشتریان قرار دهید بدون هیچ ترس و بدون هیچ احساسی تمام مزایا و معایب آنها را بازگو خواهند کرد.

شما هم سعی کنید به مانند این اشخاص باشید و بدون هیچ احساسی معایب محصولات تان را شناسایی کنید. اگر شما نسبت به استفاده کردن از این محصولات ایمان و باور دارید پس حتماً دیگران هم باور خواهند داشت و اینجاست که به راحتی می توانید این محصولات را به دیگران معرفی کنید بدون اینکه ترسی داشته باشید که دیگران در مورد محصولات تان بدگویی کنند.

فرمول چهارم: یک مزیت رقابتی نسبت به محصولات و خدمات رقبا ایجاد کنید

شما زمانی در میان رقبا می توانید حرفی برای گفتن داشته باشید و مشتریان بیشتری را به سمت خودتان جذب کنید که محصولات و خدمات تان یک سر و گردن نسبت به دیگر محصولات بالاتر باشد. برای این کار احتیاجی نیست محصولات عجیب و غریب درست کنید فقط کافی است رقبایتان را به خوبی تحلیل کنید. آن چنان تحلیل کنید که متوجه شوید محصولاتشان چه نقاط ضعف و قدرتی دارند، چطور کسب درآمد می کنند، چطور مشتریان را جذب خودشان می کنند، عمده ی مخاطبین و مشتریان آنها چه اشخاصی هستند و خیلی از موارد دیگر.

حالا سعی کنید از همین مواردی که ارائه شد و به خصوص از نقاط ضعف آنها یک مزیت رقابتی ایجاد کنید به طوری که بتوانید عمده ی بازار هدف را به سمت خودتان جذب کنید. همین مورد کافی است تا بعد از مدتی به رقیب بزرگ برای آنها تبدیل شوید.

فرمول پنجم: برای راه اندازی چه چیزی به شما انگیزه می دهد

انگیزه تنها موردی است که خیلی ها به آن توجهی نمی کنند. سعی کنید قبل از اینکه کاری را راه اندازی کنید به این فکر کنید که چرا می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید. انگیزه تان چیست؟ برخی ها انگیزه و هدفشان این است که به موفقیت های زیادی برسند. برخی دیگر می خواهند مورد تشویق و تحسین مردم قرار بگیرند. برخی دیگر دوست دارند شخصی ثروتمند باشد. برخی دیگر شور و اشتیاق را انگیزه ی لازم برای راه اندازی و موفقیت کسب و کار خود می دانند.

انگیزه و نیروی محرکه ی شما هر چه باشد مهم این است که این انگیزه تا روزی که به موفقیت نرسیدید باقی بماند. همین انگیزه هایی که برای خود انتخاب می کنید باعث می شود تا در مسیر رسیدن به موفقیت هر خطری را به جان بخرید و تا رسیدن به موفقیت دست از تلاش بر ندارید.

فرمول ششم: سعی کنید در کسب و کارتان ایده پردازی کنید

تا جایی که می توانید در کسب و کارتان ایده پردازی کنید با این کار خیلی راحت می توانید از رقبای خود جلو بیفتید چرا که مردم این روزها منتظر محصولات، خدمات و ایده های جدیدی هستند که زندگی و کسب و کارشان تحت تأثیر آنها قرار بگیرد. اگر نتوانید از همین الان این کار را انجام دهید به طور حتم بازار هدفتان به راحتی به سمت رقبای شما حرکت خواهند کرد و با ریزش مشتری روبرو خواهید شد.

سعی نکنید از رقبا پیروی کنید و همان کاری را بکنید که آنها می کنند یا در اصل از آنها تقلید کنید. همیشه سعی کنید متفاوت باشید. مزیت رقابتی ایجاد کنید و مطمئن باشید با همین تفاوت ها خیلی ساده تر می توانید مخاطبین بیشتری را به سمت تان هدایت کنید.

فرمول هفتم: گاهی اوقات لازم است به ساز مشتری برقصید

movafghiyat-dar-business

همیشه اوضاع آن طوری که می خواهید پیش هم نخواهد رفت. یعنی مشتری همیشه با زبان مثبت و با بازخوردهای مثبت به سمت شما نمی آید. برخی موارد لازم است بازخوردهای منفی از مشتریان خود هم بشنوید. مطمئن باشید با این بازخوردهای منفی است که کسب و کارتان پیشرفت می کند. در همین بازخوردهای منفی است که ایده هایی به ذهنتان خواهد رسید که به راحتی می توانید سود سرشاری را نصیب کسب و کارتان کنید.

گاهی اوقات با بازخوردهای منفی از طرف مشتریان می توانید تغییرات کوچکی در کسب و کارتان ایجاد کنید اما می بینید درصد کسب درآمد بیشتر از قبل شده است. مطمئن باشید مشتریان بدون هیچ ترسی از شما و بدون دریافت حتی یک ریال تمام معایب کسب و کارتان را بازگو می کنند و همین بازخوردهای منفی سرشار از ایده هایی است که هرگز اجرا نشده و با اجرا کردن آن خیلی راحتی می توانید کسب و کارتان را به سمت موفقیت و رشد و پیشرفت هدایت کنید.

اگر نیاز باشد می توانید به سازی که این مشتریان می نوازند برقصید. این یعنی اگر نیاز باشد ایده های که مشتریان بیان می کنند را در کسب و کارتان اجرا کنید البته اگر قابلیت اجرایی داشته باشد.

فرمول هشتم: هر لحظه منتظر شکست خوردن باشید

این به این معنی نیست که هرگز به موفقیت فکر نکنید و همیشه منتظر شکست خوردن باشید. در راه اندازی کسب و کار اگر نتوانید درصد شکست هایتان را مشخص کنید هرگز نمی توانید به هدفی که می خواهید برسید. اگر قرار است ریسکی را متحمل شوید باید احتمال شکست خوردن را هم به خودتان بدهید.

این یعنی هر ریسکی و هر شکستی باعث می شود که به سمت موفقیت قدم بردارید فقط کافی است در این مسیر تصمیم بگیرید و به طور حتم دستیابی به اهداف، آرزوها و موفقیت در کسب و کار، از مسیر شکست می گذرد.

فرمول نهم: سعی کنید با افراد مثبت اندیش و مثبت نگر در ارتباط باشید

قطعاً افرادی که سراسر انرژی مثبت هستند تأثیر خیلی زیادی رو شما خواهند گذاشت. اشخاصی که طرز تفکرشان نسبت به دیگران کاملاً فرق می کند و به نوعی مثبت اندیش و مثبت نگرند به درد حیطه ی کاری شما خواهند خورد.

پس تا جایی که می توانید با افرادی که سرشان به تنه شان می ارزد در ارتباط باشید نه افراد منفی نگری که هیچ مهارتی به جز خالی کردن دل شما ندارند. به طور حتم بعد از مدتی همراهی با این اشخاص متوجه این موضوع خواهید شد که طرز تفکر و نوع نگرش این اشخاص نسبت به جامعه و راه اندازی کسب و کار با دیگران کاملاً فرق می کند. پس اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق شوید دور افراد منفی نگر را خط بکشید.

سخن آخر

همان طوری که گفتیم موفق شدن در کسب و کار راحت نیست اما اگر می خواهید به موفقیت های بزرگی برسید پس باید شجاعت این را داشته باشید که ریسک کنید و از ترفندها و تکنیک های مختلفی استفاده کنید تا به موفقیت های بزرگی برسید.