energi-mosbat

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که با دوستان و آشنایان دور هم جمع هستید و مدام در حال خندیدن هستید و به هیچ چیز منفی دیگر هم فکر نمی کنید و شاید به جرأت بتوان گفت که هیچ فکر منفی هم نمی تواند در آن لحظه وارد ذهنتان شود مگر اینکه شخصی یک فاز منفی بدهد و از آن موقع است که همه و به صورت دست جمعی در یک فرکانس منفی قرار می گیرید.

باید این را بدانید که هر رفتاری و هر فکری شما داشته باشید و یا به زبان بیاورید می تواند زندگی حال و آینده تان را تحت الشعاع خودش قرار دهد. اگر مثبت فکر کنید مجازات ها و تنبیهاتی که در زندگیتان به وجود می آید همه از نوع مثبت است و اگر منفی باشد تمام این مجازات ها و تنبیه ها به صورت منفی خواهد بود.

نوع افکار و نوع نگرش شما می تواند جذب کننده ی افراد و موقعیت ها باشد و به طبع اگر منفی نگر باشید خیلی راحت تر می توانید این افراد و موقعیت ها را جذب کنید چرا که قدرت افکار منفی در این طور مواقع بیشتر است. اما به مرور زمان که تصمیم می گیرید به شخصی مثبت اندیش تبدیل شوید می توانید هر آن چیزی که انرژی مثبت دارد را به سمت خودتان جذب کنید.

داشتن انرژی مثبت ریشه در افکار مثبت تان دارد. اگر می خواهید شاد، بدون استرس، بدون اضطراب، خوشحال و خوشخبت باشید باید بتوانید روش ها و ترفندهایی را به کار ببرید تا این انرژی های منفی از دور و برتان حذف شود و آرام آرام به شخصی مثبت اندیش و مثبت نگر تبدیل شوید.

اگر با افراد منفی نگر در ارتباط هستید سعی کنید فوراً آنها را از زندگیتان حذف کنید. حذف افراد منفی نگر می تواند انرژی های منفی و بعضاً مرگ بار را از شما دور کند و تأثیرش زمانی مشخص می شود که روزهای تیره و تارتان با نبود این اشخاص به روزهای خوب و پر از انرژی مثبت تبدیل شود و همین کافی است تا افراد و موقعیت های مثبت را جذب خودتان کنید به طوری که زندگی تان را متحول کند.

در این مقاله ی زیبا و جالب تیم "کافه نیاز" مایل است 10 روش را به شما بیاموزد که چطور می توانید یک بمب انرژی مثبت بسازید به طوری که این انرژی در سرتاسر زندگیتان جاری باشد.

با ما همراه باشید ....

روش اول: هرگز در مورد چیزهایی که دوست ندارید حرف نزنید

همان طوری که می دانید کائنات هر آن چیزی که شما در موردش صحبت می کنید و در کل روی آن تمرکز دارید را برایتان آماده می کند چه این مورد مثبت باشد و چه منفی، چه خواهان آن باشید و چه نباشید. پس تا جایی که می توانید در مورد مسائل منفی به خصوص بیماری، وام، قسط، بدهکاری، بدبختی، فقر، بیکاری، اوضاع نابسمان اقتصادی و مالی، نداشتن مشتری، نداشتن پول و هر چیز دیگری که نداشتنش بهتر از داشتنش است، هرگز حرف نزنید.

مطمئن باشید هر چه در مورد این مسائل صحبت کنید انرژی مثبتی که دارید به مرور زمان تحلیل می رود و جای خودش را به انرژی منفی می دهد. خیلی از افراد با گفتن جملات منفی دل خودشان را به اصطلاح خُنک می کنند اما نمی دانند حتی شوخی با ضمیر ناخودآگاه می تواند بزرگترین ضربه را به آنها وارد کند و از همه بدتر اینکه بخواهند در این مورد صبحت هم بکنند.

هر چه بیشتر صحبت کنید قطعاً تمرکزتان روی آن بیشتر می شود و همین می شود که آن چیزی را که نمی خواهید به دست می آورید و تمام انرژی های مثبتی که به دست آورده بودید به یک باره به هیچ تبدیل می شود. به طور مثال این حرف ها و جملات حتی اگر شوخی هم باشد به زبان نیاورید:

بهتر از این نمیشه. طرف این حرفی که زد کل روزم خراب شد. حالا تا شب دست و دلم به کار نمیره

این جمله سراسر انرژی منفی است و می توانید همین جمله را با جملات مثبت جایگزین کنید و از یک جنبه ی دیگر به آن نگاه کنید. به طور مثال اینگونه با خودتان صحبت کنید:

چه جالب طرف این حرفو به من زد و طوری بود که خودمم نمیدونستم این عیب و داشتم

هر کسی این را خوب می داند که مثبت فکر کردن خیلی سخت و دشوار است اما اگر قرار است مثبت اندیش و مثبت نگر باشید باید از همین جا شروع کنید. چون قرار هست که سختی بکشید و لذت وارد شدن انرژی مثبت به زندگیتان را بچشید.

روش دوم: تا جایی که می توانید مثبت فکر کنید

eshtiyagh-va-energi-mosbat

گفتن این حرف سخت و دشوار است اما وقتی بدانید تمام اتفاق هایی که در اطرافتان می افتد همه بر اساس افکار شماست آن موقع مجبور هستید که به سمت مثبت فکر کردن بروید. ریشه ی انرژی مثبتی که وارد زندگی می شود از مثبت فکر کردن است و به طور حتم اگر از همین الان بخواهید مثبت اندیش و مثبت نگر شوید مقداری زمان بر خواهد بود.

اینطور نیست که فوراً مثبت اندیشی کنید و تمام انرژی های منفی و افکاری منفی از ذهنتان بیرون برود و به جای آن افکار مثبت جایگزین شود. ولی به طور حتم اگر به مرور زمان این کار را انجام دهید انرژی مثبت در زندگیتان موج خواهد زد و سراسر زندگیتان پر از شادی و خوشبختی خواهد شد. اگر قرار است چیزی وارد ذهنتان شود اجازه ندهید ذهنتان مثل زباله دان پر از افکار منفی شود. ذهن شما مثل منبعی از طلا می ماند به هر زباله ای اجازه ندهید که وارد آن شود.

در ضمن سعی کنید تا زنده هستید این نکته را فراموش نکنید:

به هر چیزی مدام فکر کنید و روی آن تمرکز داشته باشید قدرتش را چند برابر و احتمال اتفاق افتادنش را چندین برابر می کنید. پس به خودتان این اجازه را ندهید که افکار منفی وارد ذهنتان شود چه برسد به اینکه بخواهید در مورد آن صحبت کنید.

روش سوم: گذشته ها گذشته، مخور غم گذشته

تا حالا توجه کردید که چرا بعضی از آدم ها اصلاً مریض نمیشند یا اگر بدهکار باشند خیلی بیخیال هستند؟ مطمئن باشید اشخاصی مریض می شوند که مدام به گذشته فکر می کنند و خودشان را در گذشته حبس کرده اند که اگر فلان کار را می کردم، ای کاش فلان کار رو کرده بودم، اگر می تونستم قبلاً این کار رو می کردم. زندگی خیلی از افراد که از ذهنی فقیر برخوردار هستند فقط به سه کلمه خلاصه می شود: اگر می تونستم، ای کاش، کاشکی.

اجازه دهید خیالتان را راحت کنیم: هیچ بَنی بشری تا به حال نتوانسته به گذشته برگردد و گذشته ی ننگین خودش را با تصمیمات اشتباهی که گرفته از بین ببرد، پس تا روزی که زنده اید به گذشته ها فکر نکنید. گذشته ها گذشته. سعی کنید خودتان را ببخشید و از الان به بعد برای ساخت بمب انرژی مثبت تلاش کنید. تلاش کنید گذشته تان را با ساختن آینده ای خوب جبران کنید و در این مسیر می توانید از اشتباهاتی که گرفته اید درس بگیرید.

فکر کردن به گذشته ها تمام انرژی شما را می گیرد و همان مقدار انرژی مثبتی هم که داشته اید از بین می رود. پس سعی نکنید مدام به گذشته ها فکر کنید.

روش چهارم: عاشق خودتان باشید

اگر قرار است انرژی های مثبت به زندگیتان برگردد پس نیازی نیست برای موارد و مسائل کوچک و ناچیز خودتان را ناراحت کنید. هر چیز ناراحت کننده را از زندگیتان حذف کنید، اگر شخصی شما را آزرده خاطر کرده به راحتی وی را ببخشید و در عوض آن به دیگران خوبی کنید، اگر کسی به شما بدی کرده وی را ببخشید و کار منفی وی را از ذهنتان پاک کنید.

اگر در این طور مواقع خودتان را دوست نداشته باشید و عاشق خودتان نباشید نمی توانید ناراحتی های جزئی را از زندگیتان بیرون کنید و به طور حتم نمی توانید انرژی های مثبت را وارد زندگیتان کنید. پس خودتان را دوست داشته باشید و برای زیاد کردن انرژی های مثبت، دیگران را ببخشید، حتی اگر در حق تان بدی کرده باشند.

روش پنجم: همیشه شاد باشید و بخندید

labkhand-zadan-va-energi-mosbat

برقراری ارتباط با افراد شاد، مثبت اندیش و پر انرژی می تواند شما را به شخصی شاد و خنده رو تبدیل کند که سراسر زندگیش را انرژی مثبت فرا می گیرد. هر لبخندی می تواند پیام رسان های عصبی مغزتان را فعال کند و همین باعث می شود انرژی مثبتی به زندگیتان وارد شود.

هر بار که شما یا دیگران لبخند می زنید دیگران هم وسوسه می شوند که مانند شما بخندند. همین لبخندها می تواند هر شخصی که اخم به چهره دارد را به خنده وادار کند. پس تا جایی که می توانید لبخند بزنید و همین لبخندها را به دیگران هم هدیه کنید و انرژی مثبت را وارد زندگیتان کنید.

روش ششم: اجازه ندهید دیگران انرژی مثبت شما را از بین ببرند

وقتی با افراد مختلف در ارتباط باشید به طور حتم رفتارهایی را از آنها خواهید دید که باعث می شود شادی و انرژی مثبت را از شما بگیرند. یکی از این موارد قضاوت های بی مورد و بی جا در مورد دیگران است. با این قضاوت های بی جا و بی مورد شما این اجازه را می دهید که انرژی های منفی وارد ذهنتان شوند و همین مورد کافی است تمرکزتان روی افکار منفی بیشتر شود.

وقتی روی افکار منفی و مسائل کاملاً ناچیز و پیش پا افتاده تمرکز می کنید یعنی این اجازه را به دیگران داده اید ذهنتان را تحت کنترل خودشان داشته باشند. تا جایی که می توانید روی مسائل به خصوص اگر در مورد دیگران باشد تمرکز نکنید. این کار می تواند شادی های زندگیتان را از بین ببرد و از بین رفتن شادی ها یعنی از بین رفتن انرژی های مثبت.

روش هفتم: یک تصویر زیبا از موقعیت های فوق العاده در ذهنتان ترسیم کنید

tasvir-sazi-va-energi-mosbat

ساختن تصاویری زیبا و دوست داشتنی در ذهن از چیزهایی که می خواهید می تواند ذهن شما را آماده ی دریافت بهترین انرژی های مثبت کند. تا جایی که می توانید ذهنتان را طوری برنامه ریزی کنید که بتواند تصویر سازی ذهنی را طوری اجرا کند که آماده ی دریافت بهترین ها باشید.

وقتی ذهنتان آن چیزی را که شما می خواهید تصویر سازی می کند مطمئن باشید انرژی های مثبت خودش را در ذهنتان جا می دهد و تمام اینها به تصویر سازی ها و تجسم های خلاقانه ی شما بستگی دارد. پس تا جایی که می توانید بهترین ها را برای خود تصویر سازی کنید یعنی هر آن چیزی که تصورش را می کنید.

روش هشتم: انرژی مثبت با ورزش کردن رابطه ای مستقیم دارد

شاید از این موضوع اطلاع نداشته باشید اما ورزش کردن می تواند تمام انرژی های منفی به خصوص آنهایی که در ذهن و بدنتان جا خوش کرده اند را از بین ببرد. انرژی های مثبت از ذهن وارد بدنتان می شود و چه خوب است که با ورزش کردن تمام انرژی های منفی، استرس ها، اضطراب ها و هر چیزی که شما را ناراحت می کند را از بین ببرید و از همه مهمتر ورزش کردن می تواند شادی از بین رفته را به شما برگرداند و شاد بودن برابر است با افزایش انرژی های مثبت در زندگی.

هرگاه که ورزش می کنید ذهنتان آنقدر آرام است که می تواند راه حل های زیادی را برای تمام مسائل و مشکلات تان به دست بیاورید و شاید این همان انرژی های مثبت گم شده ای باشد که به دنبال آن بودید. پس ورزش کنید و تمام انرژی های منفی را از بین ببرید.

روش نهم: در هر صورتی شکرگذار نعمت های خدا باشید

اگر می خواهید انرژی مثبتی که در زندگیتان از بین رفته یا کم رنگ شده را برگردانید و در کنارش سلامتی، شادی، خوشحالی، خوشبختی و صدها مورد دیگر که همه وابسته به انرژی مثبت است به دست بیاورید، باید دست به دامان شکرگذاری شوید.

برای این کار می توانید هر روز از خدا بابت تمام نعمت هایی که به شما داده، تمام نعمت هایی که از شما گرفته، تمام نعمت هایی که قرار است در آینده نصیب شما کند، تمام نعمت هایی که به هر دلیلی به شما داده و بعداً پس گرفته، شکرگذار باشید. تمرین شکرگذاری می تواند قانون جذب را برای شما فعال کند و قانون جذب یعنی به دست آوردن چیزی هایی که مایلید به دستش بیاورید و با شکرگذاری می توانید تمام انرژی های مثبت زندگیتان را به تمام اشخاصی که اطرافتان هستند انتقال دهید.

روش دهم: طبیعت گردی را فراموش نکنید

طبیعت مملو از انرژی مثبت است. رفتن به طبیعت به خصوص مکان هایی که هیچ خبری از ماشین و زندگی ماشینی نیست می تواند انرژی مثبت زیادی را به زندگی شما ببخشد. تا جایی که می توانید هفته ای یک بار خارج از شهر بروید و به طبیعت، درختان و گل ها نگاه کنید. تفکر عمیق در طبیعت بدون هیچ صدایی آنقدر آرامش بخش است که حاضر نیستید این لحظات با لحظات دیگری عوض کنید. همین نگاه کردن ها و تفکرهای عمیق می تواند انرژی مثبت را به شما منتقل کند.

سخن آخر

تمام اتفاق های خوب و بد از ذهن شروع می شود. اگر قرار است که در زندگی انرژی مثبت را همراه خود داشته باشید پس سعی کنید با تمرین زیاد و استفاده از این ترفندهایی که ارائه شد افکار منفی خودتان را از بین ببرد تا زندگیتان سراسر انرژی مثبت شود.