neshanehaye-afrade-servatmand

هیچ کسی از پول و ثروت بدش نمی آید و هیچ کسی بدش نمی آید که دست به هر چیزی می زند، طلا شود. اما واقعاً اشخاص خیلی زیادی هستند که دست به هر کاری می زنند رونق می گیرد، ایده هایی دارند که میلیاردها تومان ارزش دارد. این اشخاص باورهای خاصی نسبت به پول و ثروت دارند و شاید به جرأت بتوان گفت که تمام اشخاص پولدار و ثروتمند صفت ها و نشانه های خاص و یکسانی را در خودشان دارند که به راحتی می توان این اشخاص را از افراد فقیر و معمولی، شناخت.

ثروتمندان و اشخاص ثروتمند نشانه ها و باورهای خاصی دارند و شاید برای خیلی ها به خصوص افراد فقیر دیدن این نشانه ها و باورها سخت و دشوار باشد چرا که تصور می کنند افراد ثروتمند فقط برای به رخ کشیدن ثروتشان به دنیا آمده اند. اما چیزی که پنهان است و آشکار نیست این است که نشانه های افراد ثروتمند بیشتر منعکس کننده ی عادت هایی است که منجر به ثروتمند شدنشان شده است.

این پرورش عادت های خوب است که باعث می شود شخصی به سمت ثروت قدم بردارد و چه بهتر که این عادت ها را با باورهایی ثروت ساز پرورش دهید آن موقع متوجه خواهید شد که بدست آوردن ثروت چقدر سهل و آسان خواهد بود. شخصیت، باور، پرورش عادت های خوب و صدها نشانه ی دیگر از نشانه های افراد ثروتمند است و اگر این نشانه ها در شما وجود داشته باشد پس شما هم شخصی ثروتمند هستید.

برای به دست آوردن ثروت به همان اندازه که باورها و عادت های خوبی را در خودتان پرورش داده اید به همان اندازه هم باید مهارت هایی برای ثروتمند شدن را در خودتان داشته باشید و این هم جزء همان نشانه های افراد ثروتمند خواهد بود. شاید برخی ها تصور کنند که هر چه بیشتر کار کنید بیشتر هم ثروتمند خواهید بود اما این روزها باید بیشتر هوشمندانه تلاش کنید. یعنی بیشتر فکر کنید تا بیشتر ثروت جمع کنید.

تیم "کافه نیاز" در این مقاله ی جالب قرار است 8 نشانه را به شما نشان دهد که هر کسی این نشانه را در خودش داشته باشد شانسی برای ثروتمند شدن نخواهد داشت مگر اینکه این نشانه ها را در خودتان پاک کنید و یا عادت های خوبی را در خودتان پرورش دهید.

با ما همراه باشید ....

نشانه ی اول: برقراری ارتباط با افراد فقیر و کم سواد

اگر سری به اینترنت بزنید و تصاویر برخی از ثروتمندان دنیا را ببینید متوجه می شوید که این اشخاص بیشتر از اینکه با افراد فقیر و کم سواد در ارتباط باشند سعی می کنند با افراد ثروتمند، قدرتمند، لاکچری که از هر لحاظ چه از نظر مالی و هم از نظر فکری در سطح بالایی هستند، ارتباط برقرار می کنند.

وقتی با افرادی قدرتمندتر، باهوش تر و ثروتمندتر از خودتان ارتباط برقرار می کنید به مرور زمان افکار، عادت و رفتارتان دقیقاً عین این اشخاص می شود و همان رفتارهایی را که این اشخاص تکرار می کنند شما هم تکرار خواهید کرد. اگر این اشخاص با پول مانند یک دوست و رفیق برخورد کردند شما هم همین کار را خواهید کرد، اگر آنها خیلی خوش پوش، خوشتیپ، لاکچری و خیلی مودبانه با مردم برخورد کردند شما هم همان طور رفتار خواهید کرد.

اگر بودن در جمع افراد کم سواد و فقیر خیلی به شما خوش می گذرد و این اشخاص را خیلی خاکی تر و با حال تر می دانید، سعی کنید تا جایی که می توانید این اشخاص را کنار بگذارید. ترک کردن این اشخاص شاید یک مقدار سخت و دشوار باشد اما اگر قصدتان ثروتمند شدن است پس باید یک سری سختی ها را به جان بخرید. سختی تغییر رفتار آن هم به صورت رفتارهای اشخاص ثروتمند که بیشتر سعی می کنند هوشمندانه تر تلاش کنند نه اینکه شب و روز جان بکنند تا پولدار شوند.

نشانه ی دوم: استفاده از اعداد فقط برای اغراق کردن

در مسیر ثروتمند شدن این افراد ثروتمند هستند که به خوبی از اعداد استفاده می کنند اما متأسفانه افراد فقیر درک خیلی درستی از اعداد و همچنین استفاده از آن را ندارند. به طور مثال اگر شخص فقیر بخواهد در مورد یک شخص ثروتمند صحبت کند می گوید: فلانی 100 تا خونه داره، من خودم با چشمام دیدم.

مطمئن باشید این شخص ثروتمند بیشتر از 2 الی 3 تا خانه ندارد و شاید هم هزار تا خانه داشته باشد اما شخص فقیر برای اینکه بگوید شخص ثروتمند خیلی خانه دارد از این جمله استفاده می کند و بیشتر مضمون افراد فقیر همان کلمه "خیلی" است.

یا فرض کنید از شخصی می پرسند: به نظرت ماشین بوگاتی چقدر پولش میشه؟ و چون نمی داند و از اعداد سر در نمی آورد خیلی راحت می گوید: خیلی زیاد. اما اگر همین سوال را از شخصی پولدار بپرسید به طور مثال می گوید: این ماشین تو خارج 16 میلیون دلار ارزش داره و اگر دلار تو ایران 13000 تومن باشه حدوداً 208 میلیارد تومن ارزش داره.

این نشان می دهد که اشخاص ثروتمند از حساب و کتاب و اعداد سر رشته ی خوبی دارند و اعداد را به خوبی می شناسند. سیستم فکری و مغزی اشخاص ثروتمند از همان ابتدا که اینگونه نبوده و بعد از تمرین های زیاد به این شکل درآمده است. این یعنی برای شما هم که قصد دارید در این مسیر قدم بردارید این کار شدنی و ممکن است و به راحتی تفاوت بین ارقام و اعداد زیاد را متوجه خواهید شد و خیلی راحت تر می توانید حساب و کتاب کنید.

نشانه ی سوم: بیش از اندازه خرج نکردن

تا حالا توجه کردید خیلی ها تصور می کنند اگر چیزی نخرند یا کمتر از پولشان استفاده کنند راحت تر می توانند پولشان را جمع کنند و به اصطلاح زودتر ثروتمند شوند؟ از این دسته آدمها کم پیدا نمی شوند. اشخاصی که بیشتر حاضرند دیگران برای آنها چیزی بخرند و یا در مسافرت ها پولی پرداخت نمی کنند. این یعنی خسیس بودن و به طور حتم این اشتباه ذهن ناخودآگاه تان را به گونه ای پرورش می دهد که اجازه نمی دهد ثروتمند شوید.

ولی خیلی ها هستند که اشخاص ثروتمند را اشخاصی خسیس می نامند. اما در اصل اشخاص ثروتمند به صورت عاقلانه خرج می کنند. این یعنی این اشخاص برای هر ریالی که خرج می کنند برنامه ریزی می کنند و می دانند کجا و چه موقع باید این پول را خرج کنند. این اشخاص سعی می کنند بیشتر در زمان صرفه جویی کنند تا اینکه بخواهند یک کالا یا محصولی را چند هزار تومانی پایین تر از قیمت اصلی بخرند و در اصل ارزش زمان برای آنها بیشتر از ارزش پول است.

یک تفاوت کوچک بین افراد فقیر و ثروتمند در اینجا کاملاً مشهود است و این تفاوت کوچک، تغییرات بزرگی را به وجود می آورد.

اشخاص فقیر به این فکر می کنند که چطور می توانند یک کالا، محصول یا خدمات را چندین هزار تومان ارزان تر بخرند و در آن طرف اشخاص ثروتمند به این فکر می کنند که چطور می توانند درآمدی که در حال حاضر دارند در یک سال 10 برابر کنند.

نشانه ی چهارم: بیشتر از دخل، خرج کردن

jef-bezos

متأسفانه خیلی از افراد بیشتر از پولی که در می آورند خرج می کنند و این بدترین کار ممکن است. به قول افراد فقیر: دو روز تو این دنیا هستیم بزار خوش باشیم. این جمله درست است، اما به چه قیمتی؟ اگر نتوانید برای خرج هایی که می کنید دلیل خاصی بیاورید و یا نتوانید روی خرج کردن ها برنامه ریزی کنید به طور حتم نمی توانید ثروتمند شوید.

اگر قرار باشد بیشتر از درآمدتان خرج کنید ولی هزینه هایی مانند قبض های آب و برق و گاز، اجاره، استهلاک ماشین، هزینه ی تلفنی که استفاده می کنید، هزینه ی اینترنتی که پرداخت می کنید را در نظر نگیرید به مرور زمان این هزینه ها بیشتر و بیشتر می شود و دیگر توان پرداخت آنها را نخواهید داشت چرا که بیشتر از درآمدتان و بیشتر از پولی که به دست آورده اید خرج می کنید و دیگر پولی نمانده که بخواهید این هزینه های جاری را پرداخت کنید.

اگر قرار است ثروتمند شوید باید بتوانید از همین الان که هزینه های جاری زیادی دارید، شروع به پس انداز کردن کنید و به صورت عاقلانه خرج کنید.

نشانه ی پنجم: نداشتن قدرت ریسک کردن

اشخاص ثروتمند همیشه در این مورد حرف می زنند که یک کار پر خطر وجود دارد و فقط با ریسک کردن می توان آن را به دست آورد. این اشخاص می دانند که مسیری که انتخاب می کنند مسیری سخت، دشوار، نا امن و پر از خطر است ولی برای ثروتمند شدن و برای اینکه به همه بفهمانند با ریسک کردن می توانند به هر جایی برسند دست به خطر می زنند و راه های جدید را به صورت عاقلانه انتخاب می کنند.

اما تنها نکته ای که می تواند قدرت ریسک کردن را برای این اشخاص بیشتر کند فقط داشتن مهارت و توانایی و برقراری ارتباط با افراد جدید است. اگر شما در این مسیر قدم گذاشته اید باید روی مهارت و توانایی هایتان سرمایه گذاری کنید تا بتوانید خطر ریسک کردن را تا حد زیادی کاهش دهید.

همچنین قانون کائنات می گوید: زمانی که حرکت می کنید نیروهای غیبی کائنات به سمت شما حرکت می کنند و افراد و موقعیت های زیادی را بر سر راهتان قرار می دهند تا شما زودتر به اهدافتان برسید و اگر دایره ی ارتباط تان را با افراد جدید بیشتر کنید به طور حتم خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می کنید به تمام اهدافتان خواهید رسید.

نشانه ی ششم: اشخاص ثروتمند از بدن دیگران برای خودشان کار می کشند

این مورد در تمام دنیا قابل مشاهده است. به طور مثال شرکت اسنپ یا تپ سی را در نظر بگیرید. این دو شرکت به راحتی و در کل کشور راننده های زیادی را در اختیار دارند که مسافران را از این سر شهر به آن سر شهر می برند و بدون هیچ زحمتی چند درصد از پولی که به راننده می رسد را دریافت می کنند.

این یعنی این شرکت ها از بدن دیگر افراد کار می کشند تا به اهداف بزرگی دست پیدا کنند و این یک معامله ی دو سر سود است یعنی هم راننده سود می برد و هم شرکت ها اما بیشترین سود را شرکت ها می برند چرا که وقتی تعداد راننده ها بیشتر باشد به طبع سود دریافتی شرکت ها هم بیشتر و بیشتر خواهد بود. تصور کنید این شرکت ها از هر راننده ای یک درصد بسیار پایینی پول دریافت کند. به نظر شما در روز چند میلیارد پول می شود؟

اما افراد فقیر سعی می کنند بیشتر کارهایشان را شخصاً خودشان انجام دهند و کسی را استخدام نکنند چرا که ترس از این دارند که بخواهند پولی را به کسی بدهند و یا اینکه ترس از این دارند که کسی را در پولشان شریک کنند. این نوع ترس ها است که اجازه نمی دهد این اشخاص ثروتمند شوند. پس سعی کنید به جای اینکه از بدن خودتان کار بکشید، بیشتر فکر کنید و از بدن دیگران کار بکشید و بیشترین سود را دریافت کنید.

 نشانه ی هفتم: اشخاصی که خیلی زود تسلیم می شوند

دنیا، واقعاً دنیای نامردی است. این جمله ای است که از افراد فقیر زیاد می شنوید. چرا که تصور می کنند دنیا باعث شده آنها به اهداف، ثروت، خوشبختی و خیلی چیزهای دیگر نرسند. این اشخاص تصور می کنند دنیا نخواسته که به رویاها و اهدافشان برسند در صورتی که این مورد هیچ ربطی به دنیا ندارد. آنها هیچ سعی و تلاشی نکردند و همه چیز را به شانس ارتباط دادند و در آخر خودشان را اشخاصی بد شانس می دانند و خیلی زود تسلیم شرایط می شوند.

اما افراد ثروتمند به این نتیجه رسیدند که هیچ شانسی وجود ندارد و همه چیز به خود شخص مرتبط است. ثروتمندان منتظر این نمی مانند که یک روزی یک شخصی بیاید و بلیط بخت آزمایی و خوشبختی را به آنها بدهد تا شانس شان را امتحان کنند.

آنها برای شرایط بدی که به وجود می آید هرگز خودشان را نمی بازند و تسلیم نمی شوند. چون می دانند پشت هر تسلیم شدنی شکست وجود دارد و هر شکست برابر است با فقر و بدبختی. مطمئن باشید تمام ثروتمندان بارها و بارها شکست خورده اند و هرگز تسلیم نشدند و همین فرق بین افراد فقیر و ثروتمند است.

نشانه ی هشتم: اشخاصی که هرگز کتاب نمی خوانند یا کتاب کمتری می خوانند

اشخاصی مانند بیل گیتس، وارن بافت و یا جف بزوس را در نظر بگیرید که ثروت هر کدام به اندازه ای که می توانند یک شهر را خریداری کنند و هفت نسل بعدشان هم هیچ غم و غصه ای بابت کمبود پول و ثروت ندارند. اما این اشخاص باز هم سعی می کنند در طول روز حداقل 2 ساعت را کتاب مطالعه کنند البته نه کتاب هایی که هیچ ارزشی ندارد بلکه کتاب هایی که وابسته به کسب و کارشان است و راه های ثروتمند شدن را به آنها می آموزد.

اما افرد معمولی و فقیر متأسفانه در طول سال به ندرت دیده می شود که کتابی مطالعه کنند و اگر کتاب هم بخوانند کتاب های رمان و داستان و از این طور کتاب ها می خوانند و بیشتر دنبال سرگرمی هایی هستند که ذهن و روحشان را تا حدودی از این دنیا جدا کند. خب این خیلی خوب است اما همیشه دنبال سرگرمی بودن کاری را از پیش نمی برد و سودی را نصیب این اشخاص نمی کنند.

به هر حال اگر قصدتان این است که در کسب و کارتان پیشرفت کنید و ثروتمند شوید باید بتوانید به صورت روزانه و در حیطه ی کاریتان کتاب مطالعه کنید.

سخن  آخر

ثروتمند شدن کار راحتی نیست و به طور حتم به زحمت و تلاش زیادی نیاز دارد اما این نیست که هر کسی نتواند به ثروت برسد. اگر این عادت هایی که در این مقاله ارائه شد را در خودتان دارید یعنی یک مانع بزرگ برای نرسیدن به ثروت را در خودتان پرورش داده اید. پس سعی کنید این عادت ها را هر چه زودتر از بین ببرید تا راه تان برای رسیدن به ثروت هموارتر شود.

اگر جنگیدن برای کسب ثروت را بلد نباشید مجبورید به تمام بدبختی هاتون بگید قسمت